Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 11.2.2016 3:18
Akcie.cz»Diskuse»Fórum USA

Diskuze Fórum USA

Poslední příspěvky

Fórum pro obchodování v USA

Přidat nový příspěvek

1 2 3512

Fórum USA:  sportovní sázky, spolehlivé informace

kurzové sázení, velmi spolehlivé informace :

http://vantere.blogspot.cz/

Fórum USA:  Zvládáte kupecké počty?

Otestujte se...http://svetbohatstvi.cz/bohatstvi-a-kupecke-pocty-otestujte-se/

Prošel jsem, ale musel jsem se soustředit :-)

Fórum USA:  Gold

Cipísku, myslíš, že si gold dojde víš než na 1220?

Fórum USA:  usdjpy

jeste porad neni ta spravna h4 dolu, tak jsem znovu sort, ale uz se to zacina trochu zvedat, tak schvalne, kdy dorazi na muj signal tp 114,4 (opravdu si jen tipnu: dnes?)
http://i.imgur.com/hfSeYFm.png

Fórum USA:  usdjpy

Ram To souhlasím, možná jsem se to nepřesně formuloval, chtěl jsem říci jen tolik, že pokud se např. SP pohybuje „v klidu“ v rámci nějakého pásma,drobasové, kterých je nás tu většina si jen líznou smetánky, nic moc nevydělají a navíc s rizikem, že podruhé či počtvrté jim tu lžíci někdo připíše na účet, když nechá proseknout pásmo. Jenomže např. nyní, v případě pohybů kolem 1850 -1820 dám nákupku s větším klidem, protože jen ve výjimečném případě, bych nevyjel s nulou, prostě vycházím z toho, že 1850 by ještě letos mohlo být, i kdyby šlo o poslední maximum/a to počítám s penězi na dokup kolem 1770, kam to nemusí ani dojít, mimo černé labutě a to je pak už stejně jedno/, prostě na těchto hodnotách, na rozdíl od 1950 a výš by s 99% pravděpodobností neměl drobas prodělat , může jen a jen vydělat, samozřejmě méně než machr – viz např.můj předposlední nákup: machr by už na mojí nákupce TNA měl skoro tisíc v kapse, já vlnkovat neumím, ani na to nemám čas, takže vydělám max. 600-1000 USD, /prodejku dám nad 41 USD/ tj. o tisíc méně než ten, kdo umí, což je správné,nezávidím mu to, naopak mu to přeji, je to totiž princip, se kterým souhlasím,ať ti co umějí věci lépe mají více, mně spíš vadí, že manažeři fondů berou bežné platy více než pětinásobné oproti normálním lidem, nic neumějí,akorát blbě kecat / viz ten plácal , co na inv. webu před asi 10 dny doporučoval nákup CHK, stál kolem 3 vdolků a ten žvanil říkal, že stojí za nákup, podržte se „protože hodně v posledním roce vyklesal, takový nesmysl, jo, kdyby šlo takhle nakupovat, „vono to vyklesalo madam, je to levné, kupujte…“ , jen doufám že podle něj nějaký začátečník nekoupil, už by měl jen půlku účtu / ti přeplacení žvanilové dosáhnou směšného zhodnocení 10% ročně, se kterým se dokonce chlubí, to tady umí i začátečník, který čte pozorně co si o trhu myslí šest zdejších mágů, ten nemůže jít pod 30%ročně zisku , bez stresů, dokonce si z toho děláme legraci a napíšeme za kolik to od nás někdo zítra koupí, jasně, půjde to, pokud se to celé nepotento, ale zatím to zlatí chlapci mají pevně v rukách

Fórum USA:  V rámci osvěty

Ram Jen dodatek, prosím tě, mám dotaz, koho myslíš těmi Bigboys? V tomhle tápu, je to pro tebe např. G.Soros, nebo ještě někdo ještě více kapitálově vybavený.Kdo konkrétně, pokud to cenzura pustí.
Jo, ještě jedna nejasnost, kdo podle tebe stanovuje takové šílenosti: např. po zveřejnění výsledků firmy /jsou pod odhady nebo v souladu/ určí cenu a jak ji určí, podle čeho např. výkles o 30% /nebo 25%, nebo 50%/ pak se napíše přehnaná reakce trhu a akcie je třeba i na svých nebo ne, jde mi o to, že když vystřílejí šorty, /KDO?/kterými to tochu srazí a pokud budou lidi držet akcie a neprodávat, protože firmě věří a vědí, že jde o podraz, nemůžou přece brokeři donekonečna srážet cenu, když lidé začnou navíc přikupovat, jak ten mechanismus funguje, nikde jsem se to nedověděl, ptal jsem se na školení FIO kdysi, když jsem začínal a odbyli mě , že jde o nabídku a poptávku, ale je přece kolikrát nesmysl, aby tolik lidí vyprodávalo, navíc u toho ani nesedí, mně to připadá, že někdo nakoupí šort, srazí cenu /snad zatají i vyšší nákupky, mně se stalo, že jsem jednou omylem dal vyšší nákupku v premarketu a ani nic nebliklo, ale byla realizována, jakoby nechtěli, aby to bylo vidět/a levně nakoupí, ale kdo a kolik musí mít, aby to mohl u firmy, která je např. v SP udělat.
Díky moc za tvůj čas, pokud to pánové někdo jiný , z vás, kteří jste na trhu dlouho, ví, napište prosím pár slov, jako osvětu, myslím, že nejsem sám , koho ten mechanismus zajímá a že v tom nemá jasno víc zdejších lidí.

Fórum USA:  V rámci osvěty

Donald: urcite na to neni jednoducha odpoved. Za bigboys povazuju velke banky (DB, GS, JPM, UHS, atd jako hlavni podvodniky) problemem vsech regulatornich organu je postihovat je. Jelikoz vystupuji jak na strane coomercial (maji podily v producentech) tak i non-commercial. Jejich obchodni oddeleni nejen umistuje pokyny pro klienty, ale obchoduje i na ucet a riziko banky. Soros, Trichet, atd se svymi hadge fondy jsou jen vetsi retail.

Na chvilkove zmanipulovani trhu na malo likvidnim paru by dle mne mohla stacit $1mld.
Tituly z DOW30 ovlivni uz $2,5mio. S BCPP si pohraje trochu vetsi hrac. A na RMS ti staci tisice USD. Jen muj odhad a vychyleni kurzu cirka 15-60minut.

Proto se musi velke objednavky do trhu umistovat. A vetsinou si trh jeste pripravit.
Kdyby jsi chtel vzit 25.000 barelu OIL tezko tam hodis market pokyn. Umistovani velkych objednavek lze zpetne s urcitou presnosti dohledat

Pokud se jedna o fundamenty, odhady zverejnuje instituce, ktera vyda ofiko vysledky.
Pokuj jde o akcie, je to odhad analytiku.

Jinak trhy jsou na zpravy stale jeste pokurvene (zasahy centralnich bank). Ale treba zmena sazeb o 0,25% vetsinou udelalo 0,6-0,8% na instrumentu gapik a pak se hledal smer.

Retail nejedna ve shode, navic by stejne nemel kapitalove navrch.
Fondy museji dodrzovat urcita regulatorni opatreni na Tiery, atd. Takze pokud se rozhodne z jakehokoliv duvodu vyprodavat, tak jim s tim velmi radi shorty pomuzu. Retailu prdnou stopky. A dole je vzdy odkoho kupovat.

Fórum USA:  V rámci osvěty

Ram Díky, na ty banky a event. velké penzijní fondy jsem také myslel, ale jde mi o tu techniku, aby vycházelo to, co psal Fanouš. Když, předpokládejme že ano, se dohodnou např. o udržení nebo proseknutí určité úrovně,třeba i na měsíce nebo léta dopředu,/viz Fanoušova velká okna, jestli jsem to dobře pochopil/ je třeba nějaké koordinace, aby se to nevymklo dohodnutému, to předpokládá mechanismy komunikace, není přece možné, aby někdo nesledoval komunikační kanály a buď jim nezatnul tipec , nebo si nepřivydělal. To už nemluvím o vlastních účtech těch a jejich rodinných příslušníků, kteří by o těchto dohodách věděli. To by nevydržel, při vší úctě, ani svatý, vědět a nepřihřát si polínko. A často se to dostane ven. Jestli si někdo myslí, že mají dost , tak ať si vzpomene na manželku toho švýcarského bankéře, jak si přivydělala pár grošů /z jejich pohledu/ při nedávné změně postojů centrální banky. Navíc nejsou autonomní, jsou zde rozdílné zájmy různých stran v dobách voleb prezidentů apod.

Fórum USA:  V rámci osvěty

Donald: Penzijní fondy jsou úplně jinde. Ty jsou totalně přeregulovaný. A dle legislativa můžou dát do rizika (akcie) třeba jen 5% kapitálu. A ty se s tím nijak nepářou nad SMA200 kupujou, pod SMA200 prodávaj. Mají stále nové a nové peníze. A dělaj prasárny. Jinak fondy dělaj prasárny. Uměle ztráty a sbíraj divi pro vedení fondu.

Bigboya z volestrítu a city maj nejlepší akademiky planety. Takže jejich algoritmy jsou hodně podobné. Asi jako když sedíš vzadu v 7er nebo Sclass.
Když jsou u úrovně tak si to spočítaj a jede se tam kam se to zrovna hodí.
Všichni podobně. Jejich obrovskou výhodou je kapitál, rychlost exekucí, a výpočtová kapacita. Takže se nedohodnou konkrétně na tradingu, ale jak se říká: Stejné chyby, stejné známky. Poud kartel, tak ho spíš hledej v ovlivňování u centrálních bankéřů a politiků. Jsem zvědav jak dopadne Tobinova daň.

Ber to tak že jedou všechno. Měny, komodity, úroky, bondy, indexy, akcie, atd. Mají zisky z podílů společností. A vše se navzájem ovlivňuje.

Příklad: AOS obchoduje všechny hlavní páry. A když jsem v pozici EUR/USD, EUR/CAD a USD/CAD. Tak ani nevím kam chci aby trch šel v ideální situaci.
Samozřejmě musíš brát v potaz alokaci do jednotlivých měn. Dávám přednost trendujícím trhům, úzká range není pro retail. Takže rychlost rozpoznání změny trendu abych mohl přetočit je priorita. Takže stále optimalizuju.

Nebudu řešit kolik si Singer a celá rada hrábla bokem. Protsě neřeš co neovlivníš.

Už dlouho chci přidat další obchody, resp. dodělat ty rozjeté strategie na mimoforexové instrumenty. A krom futures i spready, opce. A vše narvat do jednoho/více AOS a diskrečně brát jen pro radost, ale není kapacita. Možná trochu lenost.

Nehledej v tom nic extrémně složitého. Stále je to jen o tom prodat dráž než jsi koupil. A je jedno v hjakém pořadí a co. Klidně rohlíky s máslem.

Fanouš: to nemyslel tak, že velcí vědí kam přesně půjde dlouhodobě trh. Že by mohli kreslit graf do prava a řekli ti zlato 25,7,2021 breakne support na hodnotě 2780 USD/oz. Teda doufám.
Jde o to že je to jen kalkul jak píše. Jednou to někde breakne až to bude vhodné (ziskové)

No a ber vše s nedhledem. A zkus promyslet jak by jsi obchodoval, kdyby jsi měl spravovat fond s 100mld USD. Tak nějak to dělají bigboys. Jenže oni je opravdu mají.

Jinak všechny relevantní data co se týče techniky zadání, vypořádání, harmonogramu, atd. obchodů. Najdeš vždy na stránkách burzy.

Dnes jsem měl Stroganoff, tak snad to nebyl Diego.

Fórum USA:  V rámci osvěty

Ram Dík. No, jak bych obchodoval, kdybych spravoval velký fond? Podle toho, jestli bych v něm měl svoje peníze,pokud ano, snažil bych se překonat trh, což není nic těžkého, to zde umí většina lidí, vidíš, že dáváme nákupky a prodejky takřka v přímém přenosu, čili žádný zpětný švindl, pokud ne, tak jako většina manažerů, dodržel bych předepsanou alokaci,šel na golf, nechal sekretářku Jiřku, aby pomocí počítače rozdělila ty pětistovky od chudáků a pak, pokud by šel trh nahoru, bych se tvářil moudře a přijímal gratulace, pokud by trh klesal, tak bych vykládal moudra typu: nejlepší strategie je nakup a drž, časování trhu je nesmysl, nepanikařte, nevybírejte peníze, ještě vaše generace bude žít v komunismu... sakra, co to plácám, to neříkají manažeři fondů, to říkali jejich otcové, vono to vyjde nastejno, otec odpovědný vedoucí na pobočce, syn, manažer tamtéž, nic se nemění,snad barvy, naši rodiče tam nosili zelené stovečky ,my tam nosíme modré tisícovky , kupní hodnota zhruba stejná. Jak praví básník František: svět jak byl vždy bude stejný, život stejně beznadějný. Jen to kladivo, co měl Gllner , se v rámci privatizace někde" ztratilo".

Fórum USA:  Donald dodržel slovo

Tak jsem připlachtil, koukám TNA se prodala za 40,36,tj. na ceně, kterou jsem Diegovi garantoval 8.2.,jen se šesti stovkami přirážky, já jsem takový filantrop, až blbej,no, prostě starej dobrák, já se snad na burzu s tímhle přístupem nehodím, Diego ji prodá za víc než 42, to je jasné, ale nejsem přece kapitalistickej vydřiduch, no ne, jasně, musel si ode mně vzít i těch 600 kousků ERX ze včerejška za 15,32, tam jsem si přidal osm stovek marže,prodáno 16,77, nevím , nevím, jak s tímhle dobráckým přístupem zhodnotím konto o víc než 30%, což je zdejší norma. Abych přitvrdil, na to nemám povahu /viz jak dokládá B. Němcová nebo J.Š.Kubín: o dobrém srdci prostých lidí, a já jsem prostý člověk, no občas i sprostý, ale to se nevylučuje, pokud někdo rozumí etymologii, může potvrdit, že dříve sprostý, dnes prostý nebo obojí. Raději toho psaní sem na čas nechám, neměl bych si z obchodování dělat legraci, vždyť se to dnes i studuje na VŠ jako obor, a nejen v Plzni, to není pro srandu králíkům, takový vyštudovaný analytik to musí být zisky, když na to má papíry /mně občas v lese musí stačit tráva/.

Fórum USA:  DAX@MAX...:-))) a k tomu NEOMEZENĚ...vše v AKCI + sleva ze slevy...:-)

Ram: zdar chlape...sakra co teď hulíš...nebyla ta ALPA s čučem lepší ??? Tyhle slohová cvičení bych od tebe tedy nečekal...pokud jsi však ne@začal stártnout...:-) ale tak aspoň víme, že jediný čas TEN JE NA SVĚTĚ spravedlivý a měří všem stejně...i BURZE....:-)))

Fórum USA:  V Čechach bylo fajně.

Pánové, trochu relaxujte.Pokud neznáte další blogy, tak si je přečtěte.
http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/494717/v-cechach-bylo-fajne.html

Fórum USA:  DAX@MAX...:-))) a k tomu NEOMEZENĚ...vše v AKCI + sleva ze slevy...:-)

Hoj,hoj XiXao, stary brachu. Alpa byla s čučem vyborna kombinace. Jen jsem radne pritvrdil mnozstvi a kvalitu. A sypu to tam pod tlakem. Pulka lidi jsou optimisti a ta druha nema bohuzel na FEty\lety alpy krkonose love. Ale jest tak, starnu.

Fórum USA:  DAX@MAX...:-))) a k tomu NEOMEZENĚ...vše v AKCI + sleva ze slevy...:-)

Ram:...hm zamyslím se a možná i s měkkým../i/...však známe náš humor...jen mi už dělá problém rozlišit zda FOREX nebo na EX....nebo...a to tu ještě nebyl AKCIUS...Forexový Mág...či indexový stratég....Panika@Chaos...:-))))), ale jak čtu Donalda...tak to bude ten nejmenší problém ...:-))))))))))))))))

Fórum USA:  DAX@MAX...:-))) a k tomu NEOMEZENĚ...vše v AKCI + sleva ze slevy...:-)

Xi: tak jest. Reditel akcius aneb stoploss je vzdy loss nebo jak to bylo. A jeste jirka koblizek, velkopodnikatel z lazni v luhacovicich. Co ten mel za fajne info o zdendybakalu a strongfestbuy bluechip NWR. Nahradili je vztahove indikatory, a jine same lepsi. Tak se drz chlope a hlub dale zemljanku. Dle meho vztahoveho indikatoru se vse v kravskou prdel votaci. Indikator je totalne prekoupeny. :-D :-D

Fórum USA:  Lossy@STOPlossy@Zdenda Bakala/lidumil...a NWR za 5 haléřů...:-))))))))))))))))))))))

Světové akcie získávají pevnější půdu pod nohama
05.02.2016 11:26:00 | B.I.G. EXPERT.....jo není jak být pisalistou a kecalistou...pak to jde ta nějak samo ten TRADING...HoWgH@END !!!

Fórum USA:  DAX@MAX...:-))) a k tomu NEOMEZENĚ...vše v AKCI + sleva ze slevy...:-)

Xi kamaráde, mohu tě uklidnit,problém s Donaldem se vyřeší snadno, Donald se stahuje. To hlavní, co jsem zde chtěl ukázat bylo, že i obyčejný kluk i s nepříliš velkým kontem/během těch let jsem měl k dispozici běžně kolem 40.000 USD, někdy, když jsem nevybral výdělek tak kolem 60.000, nikdy víc, protože jsem dosud nikdy nevyhrál ve sportce , vše je z práce rukama a těma se jak známo velké peníze neudělají, navíc ve Francii nechtějí o případných restitucích ani slyšet, moji předkové tam museli při útěku do Pruska v 89. roce zanechat všechen na dnešní poměry ohromný majetek a v podstatě jediné, co se v našem rodu odkazuje z pokolení na pokolení je píseň Plaisir d´amour / může na burze v pohodě vydělávat přes 30% ročně, že není vůbec problém udělat např. 10 nebo i 15 ziskových obchodů po sobě , aby se nežvanilo o náhodě. Proto jsem celou dobu dával sem na FIO nákupky v podstatě on- line, někdy i dopředu jako i prodejky často hodinu či den dva dopředu, prostě přesné údaje v přesných časech,aby bylo možné vyloučit švindl, znamenalo to samozřejmě riziko, že se jednou seknu a budu za pitomce, ale z několika desítek obchodů snad ani jediný nebyl prodělečný, některé, a to uznávám byly se špinavou nulou, neb nejsem jeden ze zdejších šesti mágů, u kterých jsem uzavřené prodělky /nepočítám, když např. Cipísek napíše, že zatím na kafi nebo na DAXu prodělává, neboť vím, že si počká a uzavře se ziskem/ snad až na pár výjimek nezaznamenal.
Uznávám, že pro machry to byla spíš nuda, osobně si myslím, že mě měli vybloknutého, aby se nezdržovali mými výplody, což chápu, ale pro kluky, kteří začínají a nevěří, že burza může být nejen zdrojem peněz, ale i zábavy, že z toho není třeba dělat vědu, ale klidně legraci,to snad byl přínos. Prostě, že když má někdo rád trhy a já je mám rád, může si nejen vydělat, ale i se příjemně pobavit . To bylo moje krédo, měj se a neboj se, problém Donald už neexistuje, řeš důležitější.

Fórum USA:  DAX@MAX...:-))) a k tomu NEOMEZENĚ...vše v AKCI + sleva ze slevy...:-)

Byla by škoda kdybys nepsal dál, Xi snad nic zvláštního proti Tobě nenapsal, to poslední se týkalo tady toho "experta" http://www.akcie.cz/odborne-clanky/141341-svetove-akcie-ziskavaji-pevnejsi-pudu-pod-nohama/
Jinak já taky moc nevěřím na předem naplánovaná okna od bigboys atd.
Tu řadu ziskových obchodů bych chtěl taky umět, teď jsem projel 2 turbolong certifikáty na DAX a nevím jestli třetí a poslední co má knockout až u 8.000 mě z té ztráty vytáhne, to by DAX by musel jít aspoň přes 10.000.

1 2 3512

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+1,26863,7410.02.16
RMnahoru+2,691 866,3610.02.16
DJIAdolu-0,6215 914,7410.02.16
NASDAQnahoru+0,354 283,5910.02.16
SP500dolu-0,021 851,8610.02.16
DAXnahoru+1,559 017,2910.02.16
WIG20dolu-0,481 760,9910.02.16


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz