Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 17.1.2018 15:44
Akcie.cz»Diskuse»PARAMO

Diskuse PARAMO

Poslední příspěvky

17.1. 2018 15:44:40BCPPRMS
Aktuální kurz
 
 

 

 
957,00

+1,90 (+0,20%)

16:29 3.3. 2009

 

Přidat nový příspěvek

1 2 3

PARAMO:  Proč má Unipetrol o rafinérky takový zájem?

ŠÉF UNIPETROLU: CHCEME DALŠÍ PODÍL V PARAMU A ČESKÉ RAFINÉRSKÉ. INVESTICE V HORIZONTU 6 LET: 23 MLD. KČ
Dle rozhovoru generálního ředitele Vleugelse pro agenturu Bloomberg chce Unipetrol koupit zbylý podíl v Paramu, což je druhá rafinérská společnost Unipetrolu (po České rafinérské). Unipetrol drží v Paramu 73,5% podíl. Unipetrol se zajímá o 14,5% podíl Middle Europe Investments (MEI).
Vleugels dále řekl, že Unipetrol také možná koupí 0,2% podíl v České rafinérské (ČeRa) od ConocoPhillips. Conoco již dříve oznámilo, že prodalo svůj podíl v ČeRa italské Eni. Nyní se tak ukazuje, že Conoco neprodalo Eni celý 16,3% podíl v ČeRa, ale že k prodeji zbyl dále 0,2% podíl. Dodnes se neobjevila na trhu věrohodná informace o ceně, kterou Eni za podíl od Conoca v ČeRa zaplatila. V čase prodeje se spekulovalo, že Eni zaplatila 500 mil. EUR (cca 14 mld.Kč). Tato cena se dle našeho názoru nezakládá na pravdě, nebo Eni by hodnotu podílu v ČeRa výrazně přeplatila. Unipetrol nabídl Conocu údajně 270 mil. USD (5,2 mld. Kč). Dle této výše nabídky by tak Unipetrol za 0,2% podíl mohl nabídnout 63,8 mil. Kč. Vleugles řekl, že se jedná pouze o kosmetickou změnu, ale jde akvizici podporující záměr Unipetrolu navyšovat podíl v ČeRa. Zvýšený podíl v ČeRa (z 51% na 51,2%) by pak znamenal i drobně větší využití rafinérských kapacit ČeRa. Unipetrol totiž může využívat rafinérskou kapacitu dle svého procentního podílu v ČeRa.
Obě akviziční snahy Unipetrolu lze hodnotit kladně, ale je si třeba uvědomit, že jde pouze o menší akviziční příležitosti, vzhledem k tomu, že na účty Unipetrolu přitekla ve 3Q částka 5,5 mld. Kč za prodej Kaučuku.

PARAMO:  Teď už se tu dají obchodovat i malé objemy!

Od 1.10.07 se výrazně změnily poplatky za obchodování přes RMS. Easy-click mírně podražil (0,3% ...0,39%) a zvýšily se hranice lotů, avšak obchodování s tituly mimo EC výrazně zlevnilo. Např. při objemu kolem 30.000 jsem měl poplatek cca 0,75% (dříve bylo 2-3%). Z toho plyne, že již není třeba tolik zvažovat, zda jsou akcie zařazeny do EC. Je tu šance pro nás drobné investory i šance pro akcie firem, s kterými se tak málo obchoduje. Např. Paramo si nevede vůbec špatně. Raketový vzrůst akcií Unipetrolu je i jeho zásluhou! Jen škoda, že o sobě dávají tak málo vědět!

PARAMO:  Broker

Nojo, Lehmann Brothers reportovali vysledky a nebyly tak strasny, jak se cekalo. Coz vsichni berou jako potvrzeni, ze krize na trhu hypotek neni tak strasna jak se cekalo. Ale stejne myslim, ze podstatnejsi bude vecerni rozhodnuti FEDu.

PARAMO:  Broker

Holota: Uz se to vraci zpatky...

1 2 3

Graf PARAMO

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz