Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 23.5.2018 16:16
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Fórum USA

Poslední příspěvky

Fórum pro obchodování v USA

Přidat nový příspěvek

1 2 3834

Fórum USA:  red alert

po posledním mém velkém výprodeji tvixu.. mám ještě menší várku nad 7, pak 6.8 a 5.8.. chtel jsem nabrat vetsi pod 4.5.. (celkova pozice 850ks) ale zatím to necham u ledu.. nejsem dostatecne schopen napojeni.. muselo by to svihnout nejakou zpravu aby to litlo k 10 abych to resil.. ale spis pokud bude moznost nakumuluju ""nelogicky"" k tema 2000kousku.. zatim je to nejaky posahany :-):-)..

Fórum USA:  perlička z kolonie

JenTaku, hned jsem si myslel, že je to tvoje zkušenost. A vůbec mě to nepřekvapuje.

Hadříku, to je na mě moc komplikované :-) Ale pak se tedy ptám, jak velký má dosah p. učitelka ? Myslím tím na časovou i prostorovou omezenost jejího působení, resp. působení jejího vnitřního komplexu. Ale nejsem odborníkem na zákl. školy. Já bych v případě říkejme tomu nepřiměřené převýchovy ze strany pedagoga své dítko okamžitě přesunul do školy, která si lepé své učitele vybírá.

Fórum USA:  perlička z kolonie

fanouši.. rád dám termíny dokupy a poslechnu Tvých rad.. ja vidím vývoj v bouřlivějších obdobích jasněji.. tam je víc emocí a paradoxně podprahové signály mnohem lépe čtu :-).. ty seš machr na ostatní.. nějaký průnik by se hodil :-):-)... jo a nevím esli ""vymýtit"" není nějaké vyjmenované slovo, nebo tak něco.. s tím měkkým i bych dostal kartáč, že bych to řešil eště po deseti letech.. paní uč. by neměla pochopení pro mé kvantové vícelineární pochody aspergerovských rysů na burze :-):-) ""Hadřík!! do kouta, žákovskou, otes se bude divit chlapče, po škole.. a 50x..""vymýtit mýtinu My musíme, i když otec už je mrtví.. :-):-):-)

Fórum USA:  perlička z kolonie

..""přiznej se, nic se ti nestane :-):-).. "" ty vole... ptž tohle prostředí je jedno z mnoha, které ze své praxe znám a pozorováním načerpal mnoho zajímavého..tak to je poklad. Moh bych na to uspořádat seminář.. a co jsem osobně VIDĚL :-).. TO TU NEMŮŽU ANI NAPSAT.. ptž by mě nějaký.. ne, pardon.. nějaká knedlíkařská super akademička vypátrala... možná podle klíčových slov, nebo co já vím co všechno k tomu používají.. FB nemám a ten je jasný :-) zdroj informací - kupříkladu, pokud by na fotce byly brambory a zelí... je z toho jasný dort pejska a kočičky.. tzn.. víme i to, co neví sám tvůrce :-):-).. no když jsou tam brambory se zelím, tak je přece jasný jak to je :-).. škola? ani ne.. tam se většinou teoreticky snaží.. je to osobní potřeba uchopovat svět pramenící ze soukromé logiky ""subjektu"", který chce uchránit svět od zla :-):-):-), které mladiství páchají svým nenormativním přístupem... a ptž paní učitelka se bojí.. prostě má ""nevědomně"" strach z konfliktů - to může být někdy nepříjemné :-) je členem stáda... uvnitř jí to štve - neumíá s tím nic dělat, tak v ní takové děti naráží na onen ""komplex"" - to jí rozrušuje a ""má úzkost""... kterou může eliminovat ""zprávnou nápravou žáka k adekvátnímu chování"" :-):-).. svět pak bude snesitelnější a méně ohrožující... kruh ale nekončí, ptž i když se žák přizná a ptž učitel má moc a je v nadřazeném postavení... žák se připojí k její pravdě... nebude spokojená, ptž onen žák to udělá právě proto... a může si myslet potichu své... myslím si, že nejlepší by bylo vynalézt způsob jak v dětech vymítit právě ono ""myslet si své"".. pak by zavládl nekonečný mír a pohoda ve všech školách a svět by byl pak lepší... lepší než kdykoliv před tím :-):-):-)..

Fórum USA:  perlička z kolonie

špatně Fando, divný že ty to furt všecko nějak špatně chápeš, asi jsme každý na jiný vlně, takže pro tebe extra po lopatě recenzi napsalo naše dítko samo od sebe bez přispění rodičů pravděpodobně při návratu z rekreace , Smazalo to taktéž samo od sebe bez přispění rodičů po zahájení šetření kdo to by. máš docela malou důvěru v dnešní děcka když si myslíš že orientace na netu a psaní recenzí nezvládnou sami. Jak které samozřejmě já jsem to napsal aby bylo o čem přemýšlet, proč škola má potřebu vyšetřovat kdo z dětí napsal recenzi? a že tetno systém už odmalička vede děti k autocenzuře tedy "" tedy zamysli se na tím co píšeš mohlo by to mít nepříjemné následky"" co to je autocenzura snad nemusím vysvětlovat po lopatě že jo?

Fórum USA:  perlička z kolonie

Já opět nechápu, proč to sem píšeš ?!
1. předpokládám, že recenzi napsal rodič zmíněného dítka. Takže ono o tom vůbec nevědělo.
2. v dnešní době se rodiče a často ani děti reakcí školy nebojí, spíš naopak. Někdy jim školy nepřiměřeně podlézají, jen aby měli klid.


Hadříku, já to vidím. Jen né tak černě a konspiračně jako JenTak. Rotačky zatím drží. Svůj názor na termín propadu jsem sem několikrát psal. Ale mýliti se je lidské, třeba to přijde daleko později :-))))))))))))))))))

Fórum USA:  perlička z kolonie

Vím že to sem nepatří, ale chtěl jsem se s vámi podělit s příběhem ze života

Takže bylo nebylo, jedno ubytovací zařízení co na svých stránkách nabízí učitelům bonus ve formě 50 kč/den + ubytování zdarma když tam přivezou dítka na školu v přírodě. Víme že škola v přírodě 4 dny+4 noci stojí 2700 Kč/ dítko. Což není málo. To ještě nic neznamená, ale už to budí pochybnosti proč někdo uplácí učitele. Jenže co se nestalo, jedno dítko je trochu více aktivní než by se někomu zdálo(svoji první recenzi napsalo již dávno v 7 letech) a po odjezdu napsalo do google firmy recenzi k tomuto zařízení kde se zmínilo o tom jaké nedostatky ono zařízení má a co bylo rozbité, nebo nefungovalo. Načež neuplynulo ani 48 hodin a zřejmě po telefonátu provozovatele se ve škole rozběhlo řádné vyšetřování kdo to byl. Přiznej se, nic se ti nestane. :D Dítko nebylo žádný hlupák, naopak mu došlo že to co od rodičů od mala slýchá že demokracie je jen pohádka pro ovečky a že doma se říká něco jiného než na veřejnosti a že pokud nemá ten jediný a správný názor že si koleduje o pořádný malér. A vědom si toho že když se vyšetřování ujme člověk trochu znalý, dříve či později jeho totožnost odhalí. V záchvatu paniky tedy ihned svoji recenzi smazalo. Konec pohádky.
p.s paní učitelka která iniciovala vyšetřování je mladý model nově odchovaná, těžko ji tedy podezřívat že by si nesla následky z bolševické éry. Tak si říkám kde ty manýry sebrala? že by při studiu na vysoké?

Fórum USA:  red alert

včera jsem mel kopici longu, dnes jen sorty, dax se ted zastavil, je obed, ale mel by si dojit 12931, zacinam nabirat longy přes 1300x, amici to snad zvednou

Fórum USA:  red alert

Jo, dam.. no skoda :-). Jinak kdyz ja mel absolutni klid, tak jsem videl skoro vsechno :-) a uz to bylo neunosne :-). Utekla mi pohadkova roubenka, majiteli asi nabid nekdo i vic.. chapu. Tak ted pragmaticky, v klidku.. cas krve prijde, plan tvix dotahnu, zatim ctu "" na ostrich cepeli"".., beham a az to prijde, budu zvedat 60kg jednou rukou :-) :-).. no proste burza hruza... temnota se blizi.. a fanous to nevidi... :-) :-) :-). Mraz prichazu z hradu, ne z hladu :-) :-)

Fórum USA:  red alert

Hadříku, dej si sprchu z pumpy to ti pomůže , to jsem se jen uklepl z hladu, práce nad hlavu k tomu stres že mě furt zvoní 3 telefony kolem , nevím co mám brát dřív a potřeboval bych absolutní klid abych mohl hypnotizovat grafy :D

Fórum USA:  red alert

proč čerpáš z bloombergu? ty nemáš svoji obchodní platformu s grafy? tedy ne že by to na obchodování vadilo ale DJ který oni ukazují v geafu je cash nebo pit nebo jak se to jmenuje a ten vyspává až do odpoledne, kolik otevírá v 15:30? a zavírá ve 22:00? tedy já bych podle tohoto fakt asi neobchodoval. raději mám ten co otevírá v 0:00 a zavírá ve 23:00 ten mám raději. čím delší čas nemohu kontrolovat pozicí tím větší riziko, tedy pro mne.

Fórum USA:  red alert

Dax dneska silna korekce nebo jeste nahoru? Rad bych nabral velky short, ale mam klepaky, ach jo.

Fórum USA:  red alert

Tak tedy : DJI v pondělí v 17.00 - 25.070
v úterý v 15.00 - 25.072
SP v pondělí v 17.00 - 2.737
v úterý v 15.00 - 2.740,7

data z Blomberku. Nechci být puntičkář, ale včera byly maxima vyšší, než v pondělí v 17.00. Takže brýle :-)))))

Co se Číny týká, tak si nevzpomínám, že bych zde polemizoval o kvalitě čínských výrobků. Takže o moji bábovičku tu zřejmě nejde :-)

Fórum USA:  red alert

..me zaujala veta.. ""to sem ani necekla, ze to pujde tak snadno"".. ja tajne doufal celou dobu, ze.jsi Zena :-).. esli tam je preklep, tak ..necekala :-).. nebo z AJ čekovat?... toz jak to je? :-):-) zes ses zenska s vazbou na Kreml.. to by me rajcovalo vic.nez jsem si.kdy vedomene pripoustel :-) :-)

Fórum USA:  red alert

to nic, to bude tím že koukáš asi na něco jiného než jsou us indexy, to se mi taky občas stává že na něco koukám a pak zjistím že koukám do špatnýho grafu, to víš v našem věku ani ty oči už nejsou co bejvávalo :D

https://www.imgup.cz/image/L7qJjinak s tou čínou ti asi taky rozšlápnu bábovičku, z vlastní zkušenosti vím a je to 100 x ověřené v praxi že čína vyrábí kvalitní věci, kvalita srovnatelná s němci. Problém je že nadnároní korporace obvykle nakupují a vozí do evropy za co nejnižší ceny takže ano můžeš mít šroubovák za 2 usd ve špičkové kvalitě, nebo úplně stejný za 39 centů v mizerný kvalitě.
to že těhle šmejdů jsou plný obchody to není problém číny, je to problém těch pro který jsou prachy vždy až na prvním místě. tedy není to jejch problém, je to jejich vina, problém ale i vina těch co to kupují a tím pádem podporují.

Fórum USA:  red alert

Konspirační weby mlčí a ty jsi tím pádem nešťastný, neb bez jejich pomoci nevíš kudy - kam anebo naopak .-)
Pokud tady tvrdíš, že od tvého pondělního evropského close to jde jenom dolů, pak jsi tu včera nebyl nebo opravdu špatně vidíš na blízko a bude třeba si pořídit nějaké brýle .-)

Fórum USA:  red alert

to víš. lidi je potřeba furt masírovat strachem, terorismus, diktátor, agresivní rusko, burzovní krach atd atd. Když jsou lidi ve strachu a furt vyplašení nemají v hlavě místo kde se mohou zabývat tím co je opravdu shnilé pod pokličkou impéria a co se doopravdy děje. štávu to teda má dnes pěknou, to sem ani nečekla že to půjde tak snadno JPY silný jak prase, to jsem zvědav co vyleze za zprávu, konspirační weby zatím mlčí :D

Fórum USA:  red alert

tebe snad platěj za to šíření poplašných zpráv :)

Fórum USA:  red alert

:-) :-) :-).. dik za uz ted hezkej den..

Fórum USA:  red alert

krásně to jede, kupodivu od toho avizovaný close evropy v 17:00 v pondělí nasdaq i dj jedou stále dolů, inu close evropy je dost často velmi podceňované, ale kdo to má nakoukaný ví že close evropy bývá velmi zajimavý co se trhů týká. a kdyby měl někdo potíže v grafu definovat pondělních 17:00 rád mu do grafu zakreslím rudou šipečku dovezenou přímo z Kremlu.

1 2 3834

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,151 101,6416:14:50
RMdolu-0,821 448,5016:13:46
DJIAdolu-0,2924 761,4015:54:55
NASDAQdolu-0,307 356,3315:55:14
SP500dolu-0,352 714,9915:54:58
DAXdolu-1,5912 959,9015:55:01
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz