Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 21.3.2018 2:18
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Fórum USA

Poslední příspěvky

Fórum pro obchodování v USA

Přidat nový příspěvek

1 2 3782

Fórum USA:  Autonomní vozidlo zabilo ženu

Po sérii vážných nehod dojde k zákazu samořiditelné techniky. Vývoj se ukáže jako nerentabilní a bude dočasně pozastaven. MSSM

Fórum USA:  Autonomní vozidlo zabilo ženu

Dokončím počáteční úvahu a kruh se uzavře. Jako příměr použiji, co se nyní událo na Slovensku. Všichni dlouho věděli, jaká korupce v zemi panuje. Tak dlouho a stejně dlouho se nic nedělo. Pak stačila: jedna dvojitá vražda, zapálená pneumatika u budovy. A? Fico odstupuje! Jednoduché, až neuvěřitelné!!! Podobný princip bude fungovat se samořiditelnými vozidly. Každá sebemenší havárie bude magnetem/senzací pro média a vodou na mlýn odpůrcům... Dobrou :-)

Fórum USA:  zvyšování daní DPH

Ještě takto. Většina si už sice uvědomuje, že je třeba něco dělat, ale kroky jsou to zatím poněkud nekoncepční a neuvážené. Provázané spíš na byznys nebo momentální menzes politiků. Howgh.

Fórum USA:  zvyšování daní DPH

Hybrid a 100% elektro je, s trochou nadsázky, 100% rozdíl. Kde by se taková kapacita a infrastruktura na dobíjení tak rychle vzala? Za souběžného trendu s odstavováním jádra. Uvidíme. Nikomu nenutím. Čas ukáže :-)

Fórum USA:  zvyšování daní DPH

K čemu bude nškomu bavorák když s ním nebude moci do žádnýho města? kromě toho BMV taky bude vyrábět 100% elektro, hybridy už dělá, je to jen otázka času. když přijde např legislativa typu od roku 2025 žádný spalovací motory z linky budou proti tomu lidi protestovat? nebudou a kdo si půjde koupit nový auto má na výběr elektro nebo nic :D

Fórum USA:  zvyšování daní DPH

Výborně, předvídal jsem, že někdo zmíní daně. Gratuluji, s DPH je to skutečná trefa do černého. Jenže... daně, at už v jakékoliv formě, se platí odnepaměti. Zkus přesvědčit Pepu, Frantu, Jardu, že toho pár let starého bavoráka si kupoval zbytečně a je nevyhnutelné, aby se ho vzdal a jezdil samohonkou, která nemá žádnou tradici.
Naproti tomu věřím, že svou logiku a opodstatnění má sdílení aut.

Fórum USA:  Autonomní vozidlo zabilo ženu

Víc odborně k tématu třeba tady: https://technet.idnes.cz/autonomni-auta-budou-ridit-lepe-nez-lidi-zatim-se-neobejdou-bez-ridice-1ky-/tec_technika.aspx?c=A180320_071748_tec_technika_nyv a k té nehodě předběžně tady https://www.w4t.cz/samorizene-vozidlo-uber-za-smrt-chodkyne-pravdepodobne-nemohlo-tvrdi-velitelka-policie-vtempe-72313/

Fórum USA:  zvyšování daní DPH

to jistě vzbudí odpor voličů z 5 na 9 pak na 10 , pak na 14, pak na 15 a to nejdůležitější, skoro všechny služby z nízké sazby do vyskoké. to byl největší masakr tedy z 5 na 21%. proč to prošlo? ( těch 10 co zavedli naprostý výsměch)

postupná salámová metoda
a
v médiích neustálé zdůrazňování DPH ve spojení s podnikateli takže když se na ulici zeptáte 100 lidí kdo platí DPH drtivá většina řekně že podnikatel. nemají ani páru že podnikatel je zástupce FU který je kasíruje a defakto jim z čisté mzdy nebo důchodu sebere 15-21% jako výpalné

takže vidíte že i takové zvěrstvo krásně projde, potřebuje to jen trochu času a ty správná články v médiích

podobně to funguje pokaždé, je jedno zdali jsou to daně nebo válka, nebo migranti. prostě metody existují a politici je využívají opakovaně.

Fórum USA:  Autonomní vozidlo zabilo ženu

Uvidíme, samozřejmě ani autonomní vozidlo nemá záruku nulovosti nehod, ani při superrychlé reakci na náhlé situace nelze všechno včas stihnout, fyzikální zákony stále platí, auto ze 100km/h prostě nezabrzdí na fleku ani neotočí o 90st. když mu měkdo skočí před příď. Celkově by ale nehodovost proti lidskému řízení měla klesnout velmi rapidně, nikoliv však na nulu.
U zmíněné nehody mohlo ale taky jít o podobnou nedokonalost automatického nouzového brzdění jaká se projevila i u testů řady sériových aut s tímto systémem při simulaci vběhnutí chodce do dráhy vozu (u oevné překážky to funguje dobře, u chodce o dost hůře).

Fórum USA:  Autonomní vozidlo zabilo ženu

Pro chytrého politika je veřejné mínění docela zásadní a je si ho vědom. (Kdybys byl politikem, tak už tu jedinkrát neplácneš něco z ""alternativního"", protože bys dávno pochopil, že tu taková poptávka prostě není ;-)
Samohonky myslím nesouvisí s elektrihonem. U něj jsem velký skeptik, neb co s baterkama. Jeden pokus už tady byl, kde jinde než ve Francii. Elektromobily pro úředníky. Pak vyvstal problém, co s baterkama. Ono těch úložišť lithia v Evropě moc není a něco to stojí...

Fórum USA:  Autonomní vozidlo zabilo ženu

Lze namítnout, že člověk za volantem zabíjí také. Jenže to už se stalo součástí naší ehm kultury. Nehoda samohonky bude mít vždy mnohem větší psychologický dopad :-)

Fórum USA:  Autonomní vozidlo zabilo ženu

já tedy nevím, ale veřejné mínění vůbec pro politiky nic neznamená, je to jen indikátor jakým systémem budou postupovat. stačí si povšimnou když mají snahu zavádět něco nepopulárního. zkusí to . když je odpor, strčí to do šuplíku na rok dva, mezitím zmasírují davy, zaplatí se nějaký propagace eventualně provokace či dotace aby lidi po tom sami volali. a hle vytáhne se to ze šuplíku a ono to projde za hlasitého tleskání voličů. a když ne strčí se to do šuplíku a postup se opakuje, tak dlouho až to projde.

a na většinu voličů platí toto. přejdi na autonomní řízení a ušetříš rok nebudeš platit spotřební daně z elektřiny , no neber to :D

Fórum USA:  Autonomní vozidlo zabilo ženu

Nebo snad víte o někom z lidu, kdo by si autonomní vozítko přál? Kromě samotných výrobců, dopravců, kteří ale obracejí každou korunu a zlobovaných, ovšem pouze dočasně zvolených, politiků. Myslím, že právě veřejné mínění rozhodne. Když nebude poptávka zespodu, tak to nemá šanci. Nikdo shora si nelajsne nařídit něco, proti čemu bude mezi lidmi odpor a ke všemu to bude ještě.. zabíjet...

Fórum USA:  Autonomní vozidlo zabilo ženu

Pominu-li samotnou zprávu, která médiím posloužila jako maximálně zajímavá na aktuální téma... tak osobně si myslím, aniž bych se o tuto problematiku jakkoli zajímal, že zavedení samořídících aut může mít dvě fáze. První, o které si nyní výrobci sní a za kterou se ženou, ztroskotá. Ukáže se, že člověk s dnešní disciplínou a kázní není na něco takového ještě připraven. Spolehlivost bude pofidérní, pravděpodobnost selhání a cena vysoká. Druhá fáze může přijít za několik desítek let, řekněme půlstoletí. Podmínkou bude skutečná AI, jednotný systém, společenská poptávka. Za sebe si přeji, ať zdravý rozum a co nejvyšší míra svobody vydrží co nejdéle. Dnešní zpráva je sice přifouknutá, ale přesto důležitá. Proč? Protože to má obrovský vliv. Na co? Na veřejné mínění. Jak se budou s postupem času podobné nehody kumulovat, nakonec se od myšlenky - na nějaký čas - upustí.

Fórum USA:  Autonomní vozidlo zabilo ženu

tak trocha ode mne jak já vidím budoucnost evropy
vidíme omezení vjezdů do měst a postupný zákaz provozování všech spalovacích motorů tak do 15-20 let včetně výroby.
násilný přechod na elektro, elektřina na dobíjení bude zatížena spotřební daní podobně jako benzín. individuální doprava postupně zdraží tak že 90% nebude mít na to pořídit si a provozovat elektromobil protože stejně na to nebude dost elektřiny pro všechny. Energii z ropy prostě nemůžete nahradit jen lusknutím prstu. většina lidí bude nucena používat pouze hromadnou která bude autonomní. nákladní doprava bude taktéž autonomní. S omezením vlastnictví vozidel se automaticky omezí svoboda jednotlivců, o každým bude přehled kde se pohybuje.

Fórum USA:  Autonomní vozidlo zabilo ženu

> V životě bych nechtěl sedět v nějakym samořídícím autě.

mám pro tebe špatnou zprávu, zatím vývoj vypadá tak, že za pár let ti asi ani nic jinýho nezbyde, pokud se nebudeš chtít omezit na chození pěšky nebo vystěhovat někam mimo civilizaci ...

Fórum USA:  Autonomní vozidlo zabilo ženu

https://cdr.cz/clanek/uber-ma-na-svedomi-lidsky-zivot-autonomni-vozidlo-z-jeho-staje-zabilo-zenu
Nechápu, absolutně nechápu, jak se může vývoj aut ubírat tímto směrem. V životě bych nechtěl sedět v nějakym samořídícím autě. Okrajová záležitost ano, zábava nadšenců no prosím, ale trend?
Podle mě stejná bublina a nesmysl jako kryptoměny.

Fórum USA:  o vsem moznem

Zrovna jsem se chvílku zabýval hlubinami civilizace... takže sakura se akorát k tomu hodí, přesně načasovaná... jako nechci vzbuzovat žádné emoce - pomedituju chvíli a klid...jen ticho a pořádek. Zejtra si řeknem co bude, mozna :-)
https://echo24.cz/g/SUcjm/pohled-smrti-do-oci-svet-obletel-kolorovany-snimek-divky-zabite-nacisty/1

Fórum USA:  o vsem moznem

Akcius.. di za Sakuru.. dam si ji pred spanim.. dneska jsem si prinesl 50kilový buk - metr vysoký.. na svíčku :-) jako plamen myslím - ne ty Cipískovy :-).. tak jak se tak presouvam, tak ho mam uprostred skoro prázdného obyvaku :-).. teda mám tu motýla a PC :-):-):-) zenovy prostor.. zdar, dík - to me fakt potesilo, dobra muzika.. :-)

Fórum USA:  o vsem moznem

... fak, fak, fak, fak, fak, fak,, 25% sleva na všechno co je fak...neber to..fak fak fak fak fak..faaaaaaaaak...
https://www.youtube.com/watch?v=vVh4bDEWOLc

Xi, Konec světa se blíží... a konzervy čekají v bunkrech.., tuhle ženu tam chi :-) takže hop :-)
https://www.youtube.com/watch?v=ra6BkWO1U4A

Si říkám, co trhy udělají až zítra vyjde zpráva, že Trump je Fake - testovací android - umělá inteligence dosazená googlem :-):-).. na facebuku už to dneska určitě prosáklo :-)

toz.. nabrano na zaverecce... relax, nezlobit a spinkat, pipinky :-), bo s náma ešte budů mávat z Věže, jsou to drsňáci..
https://www.youtube.com/watch?v=y5iX3aeR4Qo

1 2 3782

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+0,371 120,7820.03.18
RMnahoru+1,101 525,7920.03.18
DJIAnahoru+0,4724 727,2720.03.18
NASDAQnahoru+0,277 364,3020.03.18
SP500nahoru+0,152 716,9420.03.18
DAXnahoru+0,7412 307,3320.03.18
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz