Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 21.5.2018 9:44
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Fórum USA

Poslední příspěvky

Fórum pro obchodování v USA

Přidat nový příspěvek

1 2 3831

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

z toho vyplývá, že jsme rozvojový trh a to nejspíš znamená, že i rozvojová země.

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

Dolar se nachází poblíž nejsilnějších hodnot letošního roku. Vůči americké měně v posledních týdnech slábnou především měny rozvojových trhů. A právě to by pro tyto ekonomiky mohlo představovat poměrně závažný problém.

Krize měn rozvojových trhů pokračuje. V týdnu od 11. do 18. května největší ztráty vůči dolaru zaznamenalo argentinské peso, jihoafrický rand a turecká lira. Dokonce i koruna zaregistrovala ztráty vyšší než 2 %, což ji dostalo až na nejslabší hodnoty od prosince minulého roku.

Jak nedávno uvedla ratingová agentura Fitch, silný dolar spojený s rostoucími americkými sazbami by pro rozvojové trhy mohl být závažný problém. Celkový dluh těchto ekonomik, které se většinou potýkají s deficitem běžného účtu a s deficitem vládních financí, totiž za posledních deset let vzrostl dle agentury o bezmála čtyřnásobek z 5 bilionů dolarů na zhruba 19 bilionů.

Fitch proto tvrdí, že pokud bude Fed pokračovat v procesu zvyšování sazeb, případně ho dokonce urychlí, emerging markets budou čelit nejen vyšším nákladům externího financování, ale i odlivu zahraničního kapitálu s tím, jak budou zahraniční – v tomto případě především americké – výnosy růst. Rozvojové země by se tak mohly dostat do situace, kdy nejenže neseženou dostatečné zdroje financování (ty domácí stačit nebudou), odchod zahraničních subjektů navíc způsobí další oslabování rozvojových měn, které vyvine tlak na devizové rezervy zasažených ekonomik.

Fórum USA:  dolar stoupá

dolar pokračuje ve spanilé jízdě nahoru. Kde vidíte konec?

Fórum USA:  Daňový domicil

No tak 30 vdolků za obchod, to je zadara :) https://youtu.be/YCttvkOnFiY

Fórum USA:  Daňový domicil

No každý to má asi jinak. To se týká konfortu je Patria podle mě nejlepší, nikdy jsem se nemusel o nic starat, všechno vždy zařídili sami, ovšem na druhé straně má nejvyšší poplatky ze všech. Třeba obchodní příkaz na US trhu je 15 dolarů, takže za prodej a nákup 30 dolarů za jeden obchod, což je tedy docela pálka. Takže obchody s menším objemem peněz se skoro ani nevyplatí.

Fórum USA:  Daňový domicil

Jsem u FIO. Sice upozorňují na to, že je nutno podat to Prohlášení ke KB, ale myslím, že by se jim nic nestalo, kdyby ten formulář či odkaz na něj pověsili u sebe. Určitě nejsem sám v takovéto situaci a takovou malou službu by jistě každý ocenil.

Fórum USA:  Daňový domicil

No ono taky záleží u jakého jsi brokera. Třeba u Patrie nemusíš dělat vůbec nic, přijde to zdaněné o 15% na tvůj účet. Loni to tak bylo a letos prý také volal jsem a nemusím se o to vůbec starat. Ale jinde to samozřejmě bude asi i jinak.

Fórum USA:  Daňový domicil

Děkuji pánům tomas5 a Marteen za pomoc a rady.
Již to mám vytištěné a v pondělí poběžím na KB.
Ještě jednou díky.

Fórum USA:  Broker

ano, normálně mi na obchodní účet u Fio chodí dolary z Fidelity, a kdysi jsem si posílal i nějaký eura z Bitstampu

Fórum USA:  Indexy

Solimek:
strejda Gůgl to vyhodil hned jako prvni odkaz:
https://investors.moneta.cz/documents/1596084/2812245/Prohl%C3%A1%C5%A1en%C3%AD+o+skute%C4%8Dn%C3%A9m+vlastnictv%C3%AD+a+da%C5%88ov%C3%A9m+domicilu.pdf/294361d6-1b5c-45a5-9869-bf210cbab1b3

Fórum USA:  Broker

Díky všem za tipy, vše to omrknu. Teď se ještě hrabu u Fia v E-brokerovi a v nastavení vidím IBAN obchodního účtu. Zkoušel na něj někdo poslat něco jinýho než CZK? :-)

Fórum USA:  Daňový domicil

Možná bych to nehledal na ministerstvu, ale na Monetě...
https://investors.moneta.cz/forms-for-shareholders
Podle loňských zkušeností, doporučuju zaslat vyplněný formulář na kompetentní osobu v KB (na pobočkách vědí houno), která divi vyplácí na účet u brokera. V případě, že to neuděláš, divi dojde zdaněná 35%. Pokud doložíš formulář dodatečně, zpětně vrátí zbytek.

Fórum USA:  Daňový domicil

Prosba: mám nějaké akcie Monety. Abych dividendu neměl zdaněnou 35 procenty, musím předložit KB ""Prohlášení o daňovém domicilu"". Můžete mi někdo poradit či poslat odkaz, kde ten zatracený formulář seženu? Na webu minist. financí se mi to nepodařilo sehnat.
Díky.

Fórum USA:  Indexy

to kometa : na DJi mám w gap 25.505 - už tam 2x byli, ale nevyplnili to celou svící. Je to z 29.1.18

Fórum USA:  Broker

pokud vim (aspoň to tak dřív měli), tak lynx ma poplatek tam a zpet 5+5

Fórum USA:  Broker

no nevim, chvili jsem to sledoval a ten muj broukr to ma o 2-3 hal levnejsi nez roklen, tak nevim, odkud to berou

Fórum USA:  Broker

Přešel jsem k Lynxbroker a zárověň si české portfolio nechal u Fio. Do budoucna bude i u Lynx možno obchodovat BCPP. Konverze s reálným kurzem, pouze poplatek 100kč. Pokyn v USA 5$. Portfolio se ti aktualizuje po vteřině, včetně kurzových odchylek. Jediné co má Fio lepší,je podle mě technická analýza.

Fórum USA:  Broker

taky budu potrebovat levneji prevadet kc na dolary, muj broker ma asi 3 hal https://i.imgur.com/CJCRzaW.png, jen nevim, kolik je poplatek za prevod do banky, to ještě musim zjistit

Fórum USA:  Indexy

A prosímtě kolik je ta horní díra?Někde sem si to psal na papír a už nevím kam sem to dal

Fórum USA:  Broker

Čau nevím jestli ti přesně rozumím,ale zkus třeba easychange.cz,jednou tady někdo z místních borců psal že to docela jde.Spready kolem 0,50 halíře a ne koruna jako u fia,peníze prý jdou převádět přímo z easychnge.cz do fio

1 2 3831

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+0,161 106,2809:41:31
RMdolu-0,131 458,6409:39:01
DJIAstejne0,0024 715,0918.05.18
NASDAQdolu-0,387 354,3418.05.18
SP500dolu-0,262 712,9718.05.18
DAXdolu-0,2813 077,7218.05.18
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz