Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 21.5.2018 19:19
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Fórum USA

Poslední příspěvky

Fórum pro obchodování v USA

Přidat nový příspěvek

1 2 3832

Fórum USA:  Red Alert

Asi máme oba úplně jiné grafy. Já mám dnešek stále ve velmi slušném růstu + otevřené slušné gapy. Čím to je ?

Fórum USA:  Red Alert

už zase, ale po close evropy která má z poloviny pozavíráno dnes nam to bere pěkně dráhů dolů

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

česko bylo vždycky EM, to jsou trhy kde se investuje když je všude samý optimismus a odkud se zdrhá mezi prvními jak se začne blejskat . Já taky nakupuji v dolarových oblastech tedy v číně a je to znát každý desetník. Ale neházel bych flintu do žita. Znám jeden velkobchod kterej nakupuju opravdu po kontejnerech z číny a zboží který bylo vždy skladem celý leta úplně stnadartně nemá už měsíc a nemyslím tím jeden druh, daleko více položek a když jsem se potal kdy to naskladní tak prej podzim. Tak mi nejde do hlavy na co čekají. jsem si jist že na slabý usd. protože jinak mi to nejde do hlavy :D

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

hmmm, tak to je teda pěkný. To sem taky mohl někdo napsat. No každopádně, koruna půjde pěkně doprdele i nadále. A to se moje tetička žijící v Německu divila, co to plácám o posilování dolaru. Ona ho prý vůči euru vidí víceméně stejně. Tak teď vím proč. Posraný Česko.

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

Pozor ted říkáš čistou pravdu, někdy z jara tohoto roku nás investiční US banky přeřadili z rozvíjejících se ekonomik zpět mezi rozvojové, mají na to nějaké svoje ekonomické ukazatele.

ˇčeská média se tomuto vyhnula jak čert kříži, pokud vím psali o tom jen investiční weby a alternativa
takže shrnuto
Česko přestalo být rozvojovou zemí v roce 2006
a vrátilo se zpět mezi rozvojové roce 2018


tak a ted zpět k propagandě televize Václava Moravce.
Máme se nejlíp od roku 1989 :D rekodně nízká nezaměstnanost a rekordně vysoké stavy lidí bez práce, bez domova na ulici a v exekuci tu propagandu jen potvrzují.

Fórum USA:  CLM a CRF

máte někdo? Jak to sleduju, tak se opakuje situace z loňska. Propad ke 14, pak návrat na 15 a zase propad. Následovat by měl teď pád a testování nějakého dna.

Fórum USA:  Daňový domicil

Díky za rozjetí tématu. Já to na základě diskuze vyplnil a poslal mailem na gabriela_charezinska@kb.cz a paní odepsala, že to takto stačí. (kontakt z automatické odpovědi na mail panu Dvořákovi, jenž je k dohledání na webu Monety)

Fórum USA:  libra

prosím Cipíska či jiného majitele kvalitních koulí (ale ani kávovou sedlinou apod. nepohrdnu) o názor na libru?

- na gbpusd jsem si říkal, že někde okolo 1,350 by mohla být otočka, resp. vzhledem k dolaru nahoru spíše stagnace, ale zatím frčí dolů ... zarazí se to kolem 1,33 nebo i to je příliš optimistické?

mně se zdá, že dlouhodobě už bychom se zase měli táhnout nahoru, po nějaké korekcičce dolů ke směru křivky proložené ode dna z přelomu 2016/2017, ale já ty grafy prostě číst neumím a geopolitické situaci nerozumím :-(

Fórum USA:  dolar stoupá

k japoncovi 112,k eurutak1,15

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

nedobře se na to díváš, Veverko ... nejsme rozvojová země, jsme kolonie

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

z toho vyplývá, že jsme rozvojový trh a to nejspíš znamená, že i rozvojová země.

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

Dolar se nachází poblíž nejsilnějších hodnot letošního roku. Vůči americké měně v posledních týdnech slábnou především měny rozvojových trhů. A právě to by pro tyto ekonomiky mohlo představovat poměrně závažný problém.

Krize měn rozvojových trhů pokračuje. V týdnu od 11. do 18. května největší ztráty vůči dolaru zaznamenalo argentinské peso, jihoafrický rand a turecká lira. Dokonce i koruna zaregistrovala ztráty vyšší než 2 %, což ji dostalo až na nejslabší hodnoty od prosince minulého roku.

Jak nedávno uvedla ratingová agentura Fitch, silný dolar spojený s rostoucími americkými sazbami by pro rozvojové trhy mohl být závažný problém. Celkový dluh těchto ekonomik, které se většinou potýkají s deficitem běžného účtu a s deficitem vládních financí, totiž za posledních deset let vzrostl dle agentury o bezmála čtyřnásobek z 5 bilionů dolarů na zhruba 19 bilionů.

Fitch proto tvrdí, že pokud bude Fed pokračovat v procesu zvyšování sazeb, případně ho dokonce urychlí, emerging markets budou čelit nejen vyšším nákladům externího financování, ale i odlivu zahraničního kapitálu s tím, jak budou zahraniční – v tomto případě především americké – výnosy růst. Rozvojové země by se tak mohly dostat do situace, kdy nejenže neseženou dostatečné zdroje financování (ty domácí stačit nebudou), odchod zahraničních subjektů navíc způsobí další oslabování rozvojových měn, které vyvine tlak na devizové rezervy zasažených ekonomik.

Fórum USA:  dolar stoupá

dolar pokračuje ve spanilé jízdě nahoru. Kde vidíte konec?

Fórum USA:  Daňový domicil

No tak 30 vdolků za obchod, to je zadara :) https://youtu.be/YCttvkOnFiY

Fórum USA:  Daňový domicil

No každý to má asi jinak. To se týká konfortu je Patria podle mě nejlepší, nikdy jsem se nemusel o nic starat, všechno vždy zařídili sami, ovšem na druhé straně má nejvyšší poplatky ze všech. Třeba obchodní příkaz na US trhu je 15 dolarů, takže za prodej a nákup 30 dolarů za jeden obchod, což je tedy docela pálka. Takže obchody s menším objemem peněz se skoro ani nevyplatí.

Fórum USA:  Daňový domicil

Jsem u FIO. Sice upozorňují na to, že je nutno podat to Prohlášení ke KB, ale myslím, že by se jim nic nestalo, kdyby ten formulář či odkaz na něj pověsili u sebe. Určitě nejsem sám v takovéto situaci a takovou malou službu by jistě každý ocenil.

Fórum USA:  Daňový domicil

No ono taky záleží u jakého jsi brokera. Třeba u Patrie nemusíš dělat vůbec nic, přijde to zdaněné o 15% na tvůj účet. Loni to tak bylo a letos prý také volal jsem a nemusím se o to vůbec starat. Ale jinde to samozřejmě bude asi i jinak.

Fórum USA:  Daňový domicil

Děkuji pánům tomas5 a Marteen za pomoc a rady.
Již to mám vytištěné a v pondělí poběžím na KB.
Ještě jednou díky.

Fórum USA:  Broker

ano, normálně mi na obchodní účet u Fio chodí dolary z Fidelity, a kdysi jsem si posílal i nějaký eura z Bitstampu

Fórum USA:  Indexy

Solimek:
strejda Gůgl to vyhodil hned jako prvni odkaz:
https://investors.moneta.cz/documents/1596084/2812245/Prohl%C3%A1%C5%A1en%C3%AD+o+skute%C4%8Dn%C3%A9m+vlastnictv%C3%AD+a+da%C5%88ov%C3%A9m+domicilu.pdf/294361d6-1b5c-45a5-9869-bf210cbab1b3

1 2 3832

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,221 102,1516:25:30
RMdolu-0,011 460,4516:25:38
DJIAnahoru+1,2325 017,8818:57:51
NASDAQnahoru+0,597 397,4718:57:58
SP500nahoru+0,762 733,5818:57:51
DAXdolu-0,2813 077,7218.05.18
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz