Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 22.5.2018 10:26
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Fórum USA

Poslední příspěvky

Fórum pro obchodování v USA

Přidat nový příspěvek

1 2 3833

Fórum USA:  libra

díky, nicméně já tam ty tlaky dolů nějak nevidím, tedy pokud nemyslíš dolar dolů ... nějak jsem to neotipoval a momentálně silně krvácím, jestli ten tah bude pokračovat, tak mám do oběda na krku margin call :-(

Fórum USA:  FIO

Jen Taku, ty tvé mozaiky a střípky , to je už tragikomedie. Někdy si říkám, jestli to už neděláš schválně. Ty hysterické nesmysly, co z tebe lezou to nemá jiné zdůvodnění.
Banky obecně ( zejména malé ) mění korespondenční banky jak na běžícím pásu. Důvodů je spousta. Stačí třeba získat nového většího klienta v jiné oblasti nebo balanční převis či změna podmínek korespondenta, IT problémy, atd, atd.

Fórum USA:  libra

ted je to s librou takove upatlane, dnes dolu, mozna 1,3054 dlouhodobe d1, na h4 je stale velka sila tlacici dolu, az se směr otoci, tak pujde zas 1,4335
na jednom chatu obchoduje sved (ze svedska) a rek (z jihoafr.rep.) zajimave meny sek a zar, a nekdo taky try, tak jsem si taky tipnul uz https://i.imgur.com/rXNqSL3.png

Fórum USA:  FIO

jestlis za 20 let neměl problém, tak si gratuluj, nicméně takový věci se běžně dějou, akorát se tutlaj

třeba IT není bezchybný ani ve vesmírným programu, natož v bankách, nemluvě o lidskejch faktorech

nevim, kolik klientů Fio nakupuje v Asii, předpokládám, že půjde spíše o firemní klientelu takového typu, který pro Fio není cílovka - není to tak dlouho, co to byla 'jenom' družstevní záložna

a nestopli zdaleka všechno, krom toho, že jede obchodování, tak interně dolary posílaj a hotovost zpracovávaj

a nějak mi unikaj ty další střípky, abych mohl uvažovat o nějaký mozaice ...

Fórum USA:  FIO

já tedy nevím asi sem blbej ale žádná banka nestopne svoje dolarový transakce jelikož ti klienti co nakupují v asii obvykle nakupují za dolary. Tím pádem banka škodí sama sobě. proč by to dělala? a svým způsobem to bylo postupný, zhoršení a pak teprve odříznutí od dolarových plateb, tedy se to vyhrotilo. Já tedy nevím ale za 20 let se mi nestalo že by mi nějaká banka neodeslala dolarovou platbu se vzkazem dolary ne a kdoví kdy jo. zvláště v dnešní době. Samozřejmě to nemusí znamenat nic, ale v dnešní době je třeba koukat i na střípky, zvláště když se začnou nějak skládat do mozaiky.

Fórum USA:  FIO

nějak jsem nepochopil, co má kdo komu říkat - klienti Fio dostali o dolarových problémech zprávu, a ostatní to nemusí zajímat, maximálně jako příklad chování bank ... Fio se k tomu postavilo čelem a informuje, u jiných bank se něco posere, ale na jejich straně je přece všecko v pořádku a ty si zákazníku naháněj chybějící platby jak chceš

nevím, co na tom hledáš za konspirace, korespondeční banka se občas mění, u Fio předtím někdy tuším v říjnu, s čímž měli někteří kolegové problém, neb po nich americký broker chtěl zadat kód i této a oni samozřejmě měli starý

co se tady posralo tak moc, že to Fio muselo takhle oficiálně stopnout, se asi nedozvíme, nicméně po zkušenosti, kdy mi výše zmíněný broker nechtěl sežrat ""nový"" ale v tu chvíli již téměř dva roky starý BIC, ačkoliv dle validátorů na netu se přiřazoval správně, bych v tom primárně hledal neschopnost

Fórum USA:  Red Alert

"" Ty mě miluješ viď :D ""
úplně takhle bych to netvrdil. Ale rád si přečtu tvé obchodní předpovědi, neb jízda proti nim dává v podstatě 100% zisk.

Close Evropy nemá vůbec žádný vliv na to, že indexy jsou po celou dobu dnešního obchodování ve velmi slušném zisku :-)

Fórum USA:  FIO

Takže já vidím že mezi konspirací a pravdou se rozdíl smrskl na několik dnů, ale jaktože o tom není zmínka defakto nikde, že by bobřík mlčení. Né to bude banalita, pokud jediná česká banka má omezený přístup na dolarový trh tak to nebude nic znamenat. ale to že to je poslední česká banka, to mě docela děsí. Je soory snad jsem nevyzradil státní tajemství že kromě FIO je zbytek všechno zahraniční gauner . To je panečku prosperita protektorátu verze 2.0 , to je pecka páni co.

Mezibankovní USD platby
Delivered 05/21/2018 20:14:04 PM
Vážení klienti,

začátkem května budeme měnit korespondenční banku pro dolarový platební styk. Proto je zvýšená pravděpodobnost, že v první polovině května může docházet ke zdržení nebo jiným potížím při odesílání a přijímání dolarů v mezibankovním platebním styku. Z toho důvodu Vám doporučujeme zorganizovat své dolarové platby tak, aby z účtu u Fio banky odešly (resp. byly na účet u Fio banky doručeny) nejpozději do 27. 4. 2018.

Změna se týká jen USD plateb, tedy ani v tomto přechodném období nebude ovlivněno:
- posílání a přijímání tuzemských plateb v korunách
- posílání a přijímání plateb ve 13 cizích měnách: AUD, CAD, DKK, EUR, GBP, HRK, HUF, CHF, JPY, NOK, PLN, RUB, SEK
- posílání a přijímání dolarových plateb v rámci Fio banky
- obchodování na burzách v dolarech

Budeme se snažit dopady této situace minimalizovat a uděláme vše pro to, aby došlo k hladkému přechodu na novou korespondenční banku. Předem se Vám omlouváme se případné komplikace, jakmile bude přechod dokončen, budeme Vás informovat.

Přejeme Vám pěkný pátek.

Váš tým klientské podpory
Fio banka

Fórum USA:  FIO

je Vás tady jak much, hodně z Vás používá ¨prhistorický FIO ale nikdo mi tohle neřekl a musím se to dočíst na konspiračním webu. Tak je to konspirace nebo pravda?

cituji z aeronetu
Fio banka bez dolarových transakcí. Co se stalo? Nikdo neví!
Oblíbená česko-slovenská Fio Banka, která patří mezi průkopníky nízkonákladového internetového bankovnictví, totiž přestala přijímat platby v amerických dolarech od 1. 5. 2018. Celé to začalo tím, že už v průběhu dubna rozeslala banka klientům oznámení o změně korespondenční banky a o tom, že Fio banka dočasně pozastavuje příjmy a odesílání plateb v USD. Jenže od 1. května došlo k vyřazení USD plateb z nabídky banky úplně, banka v poslední komunikaci klientům oznamuje, že usilovně pracuje na obnovení USD operací a jakmile budou obnovené, klienti o tom budou informováni [4]. Konkrétní datum a lhůta, kdy budou platby USD opět podporovány ze strany Fio Banky, není známa. A to je velký problém hlavně pro investory. Fio Banka sice poskytuje služby široké veřejnosti, ale ve svém jádru se specializuje na investory a na investiční příležitosti, do kterých klienti mohou investovat.

Fórum USA:  Red Alert

Protože nečteš co píši a jen máš potřebu Jentakovi něco napsat? Ty mě miluješ viď :D close evropy je 17:00 našeho času, já myslel že to víte, mě nenapadlo že to někdo neví. příště napíšu close evropy 17:00 abych nebudil v někom vášně.

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

Koukni se pořádne na data než sem plácneš kraviny. EUR vůči USD od 16.2.18 oslabilo cca o 6,7%, zatímco koruna vůči EUR od svého maxima 25,12 oslabila jen o cca 2,25%. Že to tetička nezaregistrovala beru, ale ta sem nepíše :-) Ad JenTak - to už nekomentuju to by bylo asi na plný úvazek.

Fórum USA:  Red Alert

Asi máme oba úplně jiné grafy. Já mám dnešek stále ve velmi slušném růstu + otevřené slušné gapy. Čím to je ?

Fórum USA:  Red Alert

už zase, ale po close evropy která má z poloviny pozavíráno dnes nam to bere pěkně dráhů dolů

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

česko bylo vždycky EM, to jsou trhy kde se investuje když je všude samý optimismus a odkud se zdrhá mezi prvními jak se začne blejskat . Já taky nakupuji v dolarových oblastech tedy v číně a je to znát každý desetník. Ale neházel bych flintu do žita. Znám jeden velkobchod kterej nakupuju opravdu po kontejnerech z číny a zboží který bylo vždy skladem celý leta úplně stnadartně nemá už měsíc a nemyslím tím jeden druh, daleko více položek a když jsem se potal kdy to naskladní tak prej podzim. Tak mi nejde do hlavy na co čekají. jsem si jist že na slabý usd. protože jinak mi to nejde do hlavy :D

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

hmmm, tak to je teda pěkný. To sem taky mohl někdo napsat. No každopádně, koruna půjde pěkně doprdele i nadále. A to se moje tetička žijící v Německu divila, co to plácám o posilování dolaru. Ona ho prý vůči euru vidí víceméně stejně. Tak teď vím proč. Posraný Česko.

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

Pozor ted říkáš čistou pravdu, někdy z jara tohoto roku nás investiční US banky přeřadili z rozvíjejících se ekonomik zpět mezi rozvojové, mají na to nějaké svoje ekonomické ukazatele.

ˇčeská média se tomuto vyhnula jak čert kříži, pokud vím psali o tom jen investiční weby a alternativa
takže shrnuto
Česko přestalo být rozvojovou zemí v roce 2006
a vrátilo se zpět mezi rozvojové roce 2018


tak a ted zpět k propagandě televize Václava Moravce.
Máme se nejlíp od roku 1989 :D rekodně nízká nezaměstnanost a rekordně vysoké stavy lidí bez práce, bez domova na ulici a v exekuci tu propagandu jen potvrzují.

Fórum USA:  CLM a CRF

máte někdo? Jak to sleduju, tak se opakuje situace z loňska. Propad ke 14, pak návrat na 15 a zase propad. Následovat by měl teď pád a testování nějakého dna.

Fórum USA:  Daňový domicil

Díky za rozjetí tématu. Já to na základě diskuze vyplnil a poslal mailem na gabriela_charezinska@kb.cz a paní odepsala, že to takto stačí. (kontakt z automatické odpovědi na mail panu Dvořákovi, jenž je k dohledání na webu Monety)

Fórum USA:  libra

prosím Cipíska či jiného majitele kvalitních koulí (ale ani kávovou sedlinou apod. nepohrdnu) o názor na libru?

- na gbpusd jsem si říkal, že někde okolo 1,350 by mohla být otočka, resp. vzhledem k dolaru nahoru spíše stagnace, ale zatím frčí dolů ... zarazí se to kolem 1,33 nebo i to je příliš optimistické?

mně se zdá, že dlouhodobě už bychom se zase měli táhnout nahoru, po nějaké korekcičce dolů ke směru křivky proložené ode dna z přelomu 2016/2017, ale já ty grafy prostě číst neumím a geopolitické situaci nerozumím :-(

Fórum USA:  dolar stoupá

k japoncovi 112,k eurutak1,15

1 2 3833

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+0,281 105,2110:25:50
RMnahoru+0,261 464,2609:59:09
DJIAnahoru+1,2125 013,2921.05.18
NASDAQnahoru+0,547 394,0422.05.18
SP500nahoru+0,742 733,0121.05.18
DAXnahoru+0,0713 086,2310:04:42
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz