Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Sobota 26.5.2018 10:35
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse Pegas Nonwovens SA

Poslední příspěvky

26.5. 2018 10:35:07BCPPRMS
Aktuální kurz
 
 

 

 
910,00

0,00 (0,00%)

17:21 25.5. 2018

 

Přidat nový příspěvek

1 2 175

Pegas Nonwovens SA:  kurzové sázení, spolehlivé informace

kurzové sázení, spolehlivé informace
http://vitosen.blogspot.cz/

Pegas Nonwovens SA:  potvrzeno mimořádnou VH Pegas, prosinec 2017- zastavení výplaty dividend

https://www.euro.cz/byznys/pegas-textilka-sidlo-lucembursko-cesko-1387174

Pegas Nonwovens SA:  co s tím ?? špatné vyhlídky

Nečekám, že investici na burze budu někdy potřebovat, stačí mi divi vylepšení ročního příjmu a spotřeby.
Podle toho , co se děje to ale vypadá na zánik Pražské burzy.

Pegas Nonwovens SA:  co s tím ?? špatné vyhlídky

Kocan a to si myslíš, že jde ? Máš-li zainvestováno třeba 0,5 mil, za jak dlouho by ti dividendy jen tu částku zaplatily?
Jsou to chamtivci a šupáci, když malé akcionáře zlikvidují tím, že PEGAS stáhnou z burzy.

Pegas Nonwovens SA:  co s tím ?? špatné vyhlídky

Mě by stačilo, když mi daj divi, na burze být nemusí.

Pegas Nonwovens SA:  co s tím ?? špatné vyhlídky

Zdravím 7draka, také jsem v Pegasu uvízla, nezbývá než počkat na zítřek a dále se uvidí.

Nový majoritní vlastník: R2G Rohan Czech se stala po vypořádání dobrovolné nabídky k odkupu většinovým vlastníkem, když její podíl činí 88,49 %. K povinnému odkupu zbývajících akcií by byla společnost zavázána, pokud by její podíl dosáhl 90 %, vytěsnění minoritních akcionářů by proběhlo při 95% podílu. Získaná většina je však dostačující, aby valná hromada společnosti rozhodla o stažení akcií z burzy. Zbylé akcie se stanou prakticky nelikvidní a jejich převod bude možný pouze na mimoburzovním trhu. Majoritní vlastník přitom nebude mít povinnost odkoupit tyto akcie, natož za dříve stanovenou odkupní cenu 1 010 CZK za kus.

Pegas Nonwovens SA:  co s tím ?? špatné vyhlídky

oči pro pláč..

https://www.w4t.cz/kb-pegas-nonwovens-prodat-12m-cil-876-czk-negativni-vliv-manazerskych-transakci-kurzovych-zmen-a-urokovych-nakladu-63740/

Pegas Nonwovens SA:  podil R2G

https://oam.cnb.cz/sipresextdad/SIPRESWEB.BIP00.DWNL_FILE?file_id=242199

Pegas Nonwovens SA:  + Prodej warantu managmentem.. druhé vánoce

https://www.w4t.cz/vedeni-pegasu-si-diky-akcionarskym-zmenam-prislo-na-50-milionu-korun-60846/

Pegas Nonwovens SA:  + Prodej warantu

ale prej se neco zasadniho deje, tak pripadne honem prodavat
https://www.facebook.com/pg/turekludvik/posts/

Pegas Nonwovens SA:  + Prodej warantu

jojo, a nejhorsi je kdyz se ty ""nejhorsi chvilky trhu pred padem"" protahnou na roky a roky zoufaleho cekani a placani radoby ucenych nesmyslu.
To posledni co ma intraday a swing spekulant v nekompromisnim ultra mega bullu jako ted resit je vyhlizeni jeho konce, naprosta ztrata casu, ale hlavne ze to nese... On taky nemusi prijit dalsich 5 let.
A pokud zrovinka nahodou prijde v horizontu tydnu nebo mesicu, tak se po tech mnoha a mnoha letech poplacame jak jsme to prece opakovane rikali ze.... :-)))
Proste az to velci nekdy pustej tak to samozrejme pojede opacne, ale kdy to bude to vedi jen a jen oni, urcite se to nedozvime na obdobnych babskych kecarnach.
Tak jebanci samozrejme opet zdar.

Pegas Nonwovens SA:  + Prodej warantu

zdravím, pročetl jsem tvou nalezenou zprávu, nejsem z toho moudrý, vidím poprvé, ale .. jedná se tam o tom, že členové představenstva se zbavili warantů dříve ,než měli.. zbavili se toho dříve než přijde do firmy cizí vlastník- majorita R2G Rohan a ovládne současný managment.. prodali to, co mohli prodávat letos v prosinci a přístí rok a přespříští rok, waranty jsou ohodnoceny na částku 777kč, prodali to za cenu kdy byla na burze nejvyšší 25.8. 2017 .. pokud jsem to dobře pochopil.. ale jedna nejdůležitější zpráva je,: že se toho zbavil i managment Pegasu.. zřejmě čeká zemětřesení v pozicích Pegasu po změně vlastníka a nebo dosažená cena za přidělené Waranty byla nejlepší z možného .. mají to dobře spočítáno... pokud jsem to dobře pochopil.. pokud má někdo jiný názor, rád si ho taky tady přečtu.. Co udělá nový vlastník s Pegasem je neznámá a současný managment má obavy , co bude dál.. to byl signál na BurzuCP. raději managment vše prodal..

Pegas Nonwovens SA:  Prodej warantu

umi prosím nekdo trochu vysvetlit co se tu vlastně píše :)

http://www.pegas.cz/file/2651/2017_09_29_ManagementTransactions_CZ.pdf

Pegas Nonwovens SA:  Pro zbyvajici akcionare (mimo R2G)

meli by si nastudovat toto https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2008-104

zejmena paragrafy 3, 13 a 43 (a asi i dalsi)

nejsem pravnik, ale letmym prectenim mi prijde, ze soucasna panika s poklesem kurzu je minimalne prehnana...

Pegas Nonwovens SA:  Nový majitel textilky Pegas omezí dividendu, chce hromadit hotovost na budoucí růst

http://archiv.ihned.cz/c1-65895440-novy-majitel-textilky-pegas-omezi-dividendu-chce-hromadit-hotovost-na-dalsi-rust

Pegas Nonwovens SA:  každá rada drahá- poděkování akcionářům..

http://www.rmsystem.cz/docs/clanky/2017-09-26-r2g-bidresults-cz_pegas.pdf

Pegas Nonwovens SA:  každá rada drahá

... tak nyní mu zbyde jen sebrat dividendu a počkat na kroky které udělá majoritní vlastník a nebo přijmout ztrátu a zrealizovat prodej.. někdy je lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše.. ale to už je na zvážení držitele akcií, jak se zachová.. jestli ponechá a nebo prodá.. nevíme, možná zase tolik neproděláš..

Pegas Nonwovens SA:  každá rada drahá

Celkově pozice R2G Rohan k datu 22.9. činila 74,73 % na hlasovacích právech a základním kapitálu v Pegas Nonwovens, konkrétně 6.549.378 kusů akcií. ""R2G Rohan má zajištěn celkem 81% podíl v Pegas Nonwovens a téměř 89 % v případě, že všechny revidované akceptace budou přijaty. V každém případě tak bude nový nejsilnější akcionář povinen uskutečnit povinnou nabídku převzetí, kterou očekáváme za podobných podmínek, jako u nabídky dobrovolné. R2G Rohan je blízko hranici 90% kontroly nad Pegas Nonwovens, což by umožnilo squeeze out. Takový krok lze následně očekávat,"" soudí analytik Patria Finance Václav Kmínek. buď bude povinná nabídka převzetí (budou-li mít do 89,99%), nebo squeeze out (budou-li mít 90-95% a víc) zváží squeeze out Necháme se překvapit jak to dopadne

Za 1020,- to není moc výhodný prodej. Jen 1% nad nabídku převzetí. Kdybys akcii podržel do výplaty divi 13.10. (rozhodný den), dostal bys 3 % na divi a pak by ji od tebe R2G ještě koupili při povinné nabídce převzetí (přepokládaná cena 1010), kterou musí učinit do 5.11. vzhledem k tomu, že se stali majoritním akcionářem. A to jsou vydělané minimálně 2% bez práce. Takhle jsi zaplatil 1000 Kč, měl s tím práci a ještě prodělal 2%. :)

Pegas Nonwovens SA:  + každá rada drahá

Neprodal jsem .páč jsem v důchodu, dělám jen PX burzu a nevidím kam tam investovat, abych si přilepšil k penzi. Holt bude menší divi, jak píšou,pokud to nesbalí všechno.

Pegas Nonwovens SA:  + každá rada drahá

Čau, opravdu je nyní každá rada drahá.. dobrovolná nabídka vypršela.. kurz na burze nebezpečně klesááá.. budou toho využívat dokud bude někdo prodávat a možná jejich cílem je i tlačit cenů ještě dolů jak je vidět a vymačkat z toho co nejvíce.. pokud je člověk tam dost hodně naloženej a počítal s tím do důchodu, je to v prr..deli.. každá rada drahá v téhle situaci.. ale vyzkoušel bych kontaktovat R2G- jejich prostředníka( Česká spořiitelna) co s tím a jestli přijímají ještě akcie.. pak už jen prodat na burze a nebo.. mít trpělivost a počkat si na výplatu dividendy, která zaplácne trocha tu díru v kurzu při pádu a pak vyčkat na vytěsnění jaká bude nabídka a pokud bude nižší než je cena na burze- prodat na burze samostatně.. chce to pevný nervy.. přeji hodně sil a zvládnutí negativního adrenalinu..

1 2 175

Graf Pegas Nonwovens SA

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz