Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 23.10.2017 0:35
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse Pegas Nonwovens SA

Poslední příspěvky

23.10. 2017 0:35:17BCPPRMS
Aktuální kurz
 
 

 

 
879,80

+9,90 (+1,14%)

16:57 20.10. 2017

 

Přidat nový příspěvek

1 2 174

Pegas Nonwovens SA:  podil R2G

https://oam.cnb.cz/sipresextdad/SIPRESWEB.BIP00.DWNL_FILE?file_id=242199

Pegas Nonwovens SA:  + Prodej warantu managmentem.. druhé vánoce

https://www.w4t.cz/vedeni-pegasu-si-diky-akcionarskym-zmenam-prislo-na-50-milionu-korun-60846/

Pegas Nonwovens SA:  + Prodej warantu

ale prej se neco zasadniho deje, tak pripadne honem prodavat
https://www.facebook.com/pg/turekludvik/posts/

Pegas Nonwovens SA:  + Prodej warantu

jojo, a nejhorsi je kdyz se ty ""nejhorsi chvilky trhu pred padem"" protahnou na roky a roky zoufaleho cekani a placani radoby ucenych nesmyslu.
To posledni co ma intraday a swing spekulant v nekompromisnim ultra mega bullu jako ted resit je vyhlizeni jeho konce, naprosta ztrata casu, ale hlavne ze to nese... On taky nemusi prijit dalsich 5 let.
A pokud zrovinka nahodou prijde v horizontu tydnu nebo mesicu, tak se po tech mnoha a mnoha letech poplacame jak jsme to prece opakovane rikali ze.... :-)))
Proste az to velci nekdy pustej tak to samozrejme pojede opacne, ale kdy to bude to vedi jen a jen oni, urcite se to nedozvime na obdobnych babskych kecarnach.
Tak jebanci samozrejme opet zdar.

Pegas Nonwovens SA:  + Prodej warantu

zdravím, pročetl jsem tvou nalezenou zprávu, nejsem z toho moudrý, vidím poprvé, ale .. jedná se tam o tom, že členové představenstva se zbavili warantů dříve ,než měli.. zbavili se toho dříve než přijde do firmy cizí vlastník- majorita R2G Rohan a ovládne současný managment.. prodali to, co mohli prodávat letos v prosinci a přístí rok a přespříští rok, waranty jsou ohodnoceny na částku 777kč, prodali to za cenu kdy byla na burze nejvyšší 25.8. 2017 .. pokud jsem to dobře pochopil.. ale jedna nejdůležitější zpráva je,: že se toho zbavil i managment Pegasu.. zřejmě čeká zemětřesení v pozicích Pegasu po změně vlastníka a nebo dosažená cena za přidělené Waranty byla nejlepší z možného .. mají to dobře spočítáno... pokud jsem to dobře pochopil.. pokud má někdo jiný názor, rád si ho taky tady přečtu.. Co udělá nový vlastník s Pegasem je neznámá a současný managment má obavy , co bude dál.. to byl signál na BurzuCP. raději managment vše prodal..

Pegas Nonwovens SA:  Prodej warantu

umi prosím nekdo trochu vysvetlit co se tu vlastně píše :)

http://www.pegas.cz/file/2651/2017_09_29_ManagementTransactions_CZ.pdf

Pegas Nonwovens SA:  kurzové sázení, spolehlivé informace

kurzové sázení, velmi spolehlivé informace

http://ponetes.blogspot.cz

Pegas Nonwovens SA:  Pro zbyvajici akcionare (mimo R2G)

meli by si nastudovat toto https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2008-104

zejmena paragrafy 3, 13 a 43 (a asi i dalsi)

nejsem pravnik, ale letmym prectenim mi prijde, ze soucasna panika s poklesem kurzu je minimalne prehnana...

Pegas Nonwovens SA:  Nový majitel textilky Pegas omezí dividendu, chce hromadit hotovost na budoucí růst

http://archiv.ihned.cz/c1-65895440-novy-majitel-textilky-pegas-omezi-dividendu-chce-hromadit-hotovost-na-dalsi-rust

Pegas Nonwovens SA:  každá rada drahá- poděkování akcionářům..

http://www.rmsystem.cz/docs/clanky/2017-09-26-r2g-bidresults-cz_pegas.pdf

Pegas Nonwovens SA:  každá rada drahá

... tak nyní mu zbyde jen sebrat dividendu a počkat na kroky které udělá majoritní vlastník a nebo přijmout ztrátu a zrealizovat prodej.. někdy je lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše.. ale to už je na zvážení držitele akcií, jak se zachová.. jestli ponechá a nebo prodá.. nevíme, možná zase tolik neproděláš..

Pegas Nonwovens SA:  každá rada drahá

Celkově pozice R2G Rohan k datu 22.9. činila 74,73 % na hlasovacích právech a základním kapitálu v Pegas Nonwovens, konkrétně 6.549.378 kusů akcií. ""R2G Rohan má zajištěn celkem 81% podíl v Pegas Nonwovens a téměř 89 % v případě, že všechny revidované akceptace budou přijaty. V každém případě tak bude nový nejsilnější akcionář povinen uskutečnit povinnou nabídku převzetí, kterou očekáváme za podobných podmínek, jako u nabídky dobrovolné. R2G Rohan je blízko hranici 90% kontroly nad Pegas Nonwovens, což by umožnilo squeeze out. Takový krok lze následně očekávat,"" soudí analytik Patria Finance Václav Kmínek. buď bude povinná nabídka převzetí (budou-li mít do 89,99%), nebo squeeze out (budou-li mít 90-95% a víc) zváží squeeze out Necháme se překvapit jak to dopadne

Za 1020,- to není moc výhodný prodej. Jen 1% nad nabídku převzetí. Kdybys akcii podržel do výplaty divi 13.10. (rozhodný den), dostal bys 3 % na divi a pak by ji od tebe R2G ještě koupili při povinné nabídce převzetí (přepokládaná cena 1010), kterou musí učinit do 5.11. vzhledem k tomu, že se stali majoritním akcionářem. A to jsou vydělané minimálně 2% bez práce. Takhle jsi zaplatil 1000 Kč, měl s tím práci a ještě prodělal 2%. :)

Pegas Nonwovens SA:  + každá rada drahá

Neprodal jsem .páč jsem v důchodu, dělám jen PX burzu a nevidím kam tam investovat, abych si přilepšil k penzi. Holt bude menší divi, jak píšou,pokud to nesbalí všechno.

Pegas Nonwovens SA:  + každá rada drahá

Čau, opravdu je nyní každá rada drahá.. dobrovolná nabídka vypršela.. kurz na burze nebezpečně klesááá.. budou toho využívat dokud bude někdo prodávat a možná jejich cílem je i tlačit cenů ještě dolů jak je vidět a vymačkat z toho co nejvíce.. pokud je člověk tam dost hodně naloženej a počítal s tím do důchodu, je to v prr..deli.. každá rada drahá v téhle situaci.. ale vyzkoušel bych kontaktovat R2G- jejich prostředníka( Česká spořiitelna) co s tím a jestli přijímají ještě akcie.. pak už jen prodat na burze a nebo.. mít trpělivost a počkat si na výplatu dividendy, která zaplácne trocha tu díru v kurzu při pádu a pak vyčkat na vytěsnění jaká bude nabídka a pokud bude nižší než je cena na burze- prodat na burze samostatně.. chce to pevný nervy.. přeji hodně sil a zvládnutí negativního adrenalinu..

Pegas Nonwovens SA:  každá rada drahá

asi bych měl taky poznamenat svou ""strategii"": měl jsem to jako dividendový titul, tzv. na důchod. V Pegasu jsem na své poměry docela dost naložen a tak mi to dělá starost.

Pegas Nonwovens SA:  každá rada drahá

přátelé, sousedé a krajani, prosím o radu: prokaučoval jsem nabídku na odkup za 1010,-, byl jsem mimo republiku a nějak mi to uteklo. Co teď? Kontaktovat R2G, prodat na BCPP za aktuální kurs, vyčkat (na co?)? Díky za názor!

Pegas Nonwovens SA:  KONEC PEGASU, 90% základního jmění na spadnutí..

https://ekonomika.idnes.cz/pegas-r2g-slemr-akcie-nakup-dc7-/ekoakcie.aspx?c=A170926_124415_ekoakcie_rts

Pegas Nonwovens SA:  Je to klasika, nabídka na převzetí akcií Pegas ze strany R2G Rohan

není tonto odkaz ?

http://www.kurzy.cz/zpravy/432944-r2g-rohan-uz-disponuje-majoritou-v-pegasu/

Pegas Nonwovens SA:  dobrovolná nabídka -využít a nebo nevyužít?

Myslím, že správnou ochranou malých investorů, by měla být deklarovaná doba, při emisi na BCC , kdy se investor zaváže, že nevytěsní malé akcionáře. I to by hrálo roli při úpisu a vývoji ceny akcií. Stará se někdo o to , nebo jen o to jak nás co nejvíce zdanit ?

Pegas Nonwovens SA:  dobrovolná nabídka -využít a nebo nevyužít?

Zdravím všechny sledující tento vývoj. Jak se vypočítává cena při vytesneni? Myslím, ze jde o zprůměrování cenu kurzů za posledních 6 měsíců, a ta je sakra hluboko za nabízenou cenou dobrovolne nabídky 1010;proto souhlasí i největší z minority..Někdo tady uvedl ze Rohan uz má v držení okolo 50%,co uz může být reálné. Pak stanoví cenu vytesneni za 6mesicu a má kupec vydelano a co po ostatnich investorech..škoda této akcie,byla sice dražší cenově,ale zato byla nekolisava; až v posledni dobe vyskočila a to si myslím.ze Rohan již začal nakupovat..Dále nevěřím, te ze bude Pegas pod vedením masivně investovat..nebude,začne pořádně akcii ždímat,proč by se dělil o dividendu. . Priklady:Cetin v posledním a jeho novém roce 2016 si vyplatili cca 100kc na akcii a přitom při vytesneni blabolilo představenstvo jaká to bude těžká doba na investice a jaký je boj na trhu a podívejte jak se vyhoupl hospodářský výsledek aby se rozdělili jednomu vlastníkovi 100kc..S-B-O-H-E-M K-V-A-L-I-T-N-I A-K-C-I-E..co bude dělat index PX ?? Sloučí se?

1 2 174

Graf Pegas Nonwovens SA

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz