Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 24.4.2017 21:10
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse FORTUNA

Poslední příspěvky

24.4. 2017 21:10:29BCPPRMS
Aktuální kurz
111,50

+0,30 (+0,27%)

16:25 24.4. 2017

 
110,70

+0,20 (+0,18%)

16:48 24.4. 2017

 

Přidat nový příspěvek

1 2 124

FORTUNA:  Templeton

Ve čtvrtek proběhlo v Amsterodamu první soudní slyšení ohledně akvizic Fortuny v Rumunsku. Proti akvizicím se vyslovil největší minoritní akcionář Fortuny, skupina Franklin Templeton. Soud oznámí rozhodnutí v pondělí 24. dubna po konci obchodování.
Rozhodnutí soudu bude známo ještě před konáním mimořádné valné hromady ve středu 26. dubna, na které by měli akcionáři společnosti hlasovat právě o této akvizici. V případě, že by soud rozhodl ve prospěch Templetonu, mohlo by dojít i k zákazu hlasování o akvizici. Lze také spekulovat, že takové rozhodnutí by mohlo dokonce narušit plánované stažení akcií z burzy v Praze a ve Varšavě.

FORTUNA:  Templeton

http://www.investicniweb.cz/news-nejvetsi-minoritni-akcionar-fortuny-podal-navrh-na-predbezne-opatreni-proti-planovanym-rumunskych-akvizicim/

Z Patria.cz: Soud oznámí svoje rozhodnutí ohledně právních kroků fondů Templeton v pondělí 24. dubna po závěru trhů (Reuters)

FORTUNA:  IPO Fortuny

Kupují to sami od sebe. Mrzuté! A ještě jim to J&T pro všechny okomentuje, že 6 let nebude divi. Náhoda?

http://www.kurzy.cz/zpravy/419159-fortuna-prevzala-dalsi-2-rumunske-sazkove-spolecnosti-odhadem-za-47-mil-eur/

FORTUNA:  IPO Fortuny

Fortuna: Templeton proti nákupu rumunských aktiv

Koukám, to jsou stejný triky jako dělá Orlen (poláci) / prodal Unipetrolu Spolanu za přehnaný balík/

když drobasové zlobí a chtějí taky zisk z prosperity firmy.

FORTUNA:  IPO Fortuny

Vcelku zajímavý článek https://m.ihned.cz/byznys/c1-65683320-realny-kapitalismus-ludka-vainerta-v-cem-se-petr-kellner-a-marek-dospiva-podobaji-henrymu-fordovi

FORTUNA:  IPO Fortuny

Vzpomínka na IPO: IPO cena byla 4,3 EUR (při tehdejším kursu CZK/EUR cca 106 Kč, 116 Kč při kursu 27), poptávka byla 2x většá než nabídka. ""Sázková společnost Fortuna Entertainment Group, jejíž akcie dnes vstupují do podmíněného obchodování na pražské Burze cenných papírů Praha (BCPP) a to jak pro hlavní trh SPAD, tak pro podmíněné obchodování, získala ze svého IPO 78,26 milionu EUR, když mezi retailové investory rozdělila 35 procent svých akcií na ceně 4,30 EUR/akcie. Celkový objem nabídky tak odpovídá maximální tržní kapitalizaci ve výši 223,6 milionů EUR. Nabídková cena v přepočtu na koruny činí 105,52 Kč/akcie, v přepočtu na polské zloté pak 17 PLN (konverzní ceny 3,9533 PLN/EUR a 24,54 CZK/EUR). „V rámci nabídky bylo prodáno celkem 18,2 milionu nabízených akcií společnosti, včetně dvou milionů nově vydávaných akcií, což představuje 35 procent vydaného kapitálu Fortuny,"" uvedl mluvčí Fortuny Vladan Crha.
Akcie Fortuny se pohybovaly v úvodu obchodování na BCPP úrovní 110 Kč/akcie o 4,25 procenta nad upisovací cenou."" (zdroj Patria říjen 2010)
Takže za 7 let růstu a akvizic (a tunelování?) chtít odkupovat za 98 Kč je fakt extra super nabídka.

FORTUNA:  Jak to všechno dopadne

68% to je málo, to opravdu střílí do plašek, aby něco stáhl za dobrej peníz.

FORTUNA:  Jak to všechno dopadne

Mě by nevadilo, kdyby akcie z burzy stáhly. Dokonce by mi ani nevadilo, kdyby dva nebo tři roky nevyplatili dividendu, aby mohli investovat. Mě vadí, že je nikdo nezastaví, aby si zisky přelejvali jinam, aby na zbylé akcionáře nezbylo nic.

Přesto jim to nehodlám usnadňovat a za tu směšnou cenu 98,70 Kč jim to neprodám (a cena 105 Kč, současný kurz, je také k smíchu).

Docela by mě zajímalo, co by dělal Mára, kdyby Komár nabídl 130 Kč za akcii majoritnímu akcionáři. To by asi bylo proti plánu.

FORTUNA:  Jak to všechno dopadne

Ja si myslim, ze vytesneni nebude az tak snadne. To by totiz museli nejak presvedcit k odprodeji akcii druheho nejvetsiho akcionare. A ten urcite nejakych 98Kc za akcii nebude chtit akceptovat, kdyz vsichni vime, ze hodnota akcii je rozhodne vyse. Realnejsi je podle mne stazeni z trhu bez dosazeni 100% vlastnictvi. Ve hre je taky zvyseni odkupni ceny, ktere je take castecne realne.

FORTUNA:  Jak to všechno dopadne

Kamarádi, jak to vidíte do budoucna s Fortunou? Podaří se majoritnímu akcionáři levně získat zbylé akcie do 95%, aby nás za mrzký peníz vytěsnil? Nebo bude muset majoritář výrazně přihodit? Myslíte, že je reálnější scénář, že nás vystraší stažením papírů z burzy a pak následně vytěsní a nebo těch 100% majoritní vlastník nezíská? A co scénář, že stáhnou papíry z burzy a pak se Fortuna vytuneluje ?

Mě osobně přijde sprostý upisovat za 106 Kč, pak hodit pár drobků v podobě dividendy, pak dostat akci na poloviční hodnotu a říci, že 98 Kč je fér. Zejména v době, kdy Fortuna získala výraznější tržní podíl a dá se očekávat nárůst tržeb a zisků. Celé to je jako půjč mi dvacku, tumáš 4 koruny a za sedm let ti vrátím osmnáct. Ale Dospivovi to příjde gut a nabídnutá cena korektní :-) No, jestli ten kluk nechce koupit ostrov na Mauriciu jako Šmejc...

Dle HN je struktura akcionářů následující:
Investoři nemusí Pentě akcie prodat. To by museli, kdyby skupina držela podle nizozemského práva, kterým se obchodování s Fortunou řídí, alespoň 95 procent akcií. Nyní má přes 68 procent, klíčové tedy bude, zda z Fortuny vystoupí kromě drobných vlastníků i zhruba 10 nejvýznamnějších investorů v čele s americkým fondem Templeton. Ten drží 10 procent Fortuny, další významnější akcionáři mají jednotky procent. Drobní investoři vlastní asi osm procent.
http://archiv.ihned.cz/c1-65681840-fortuna-odejde-z-burzy-penta-ji-chce-jen-pro-sebe

FORTUNA:  Co dalej

Vylučuje se snad tvrzení, že je Babiš nemusí a to, že přišel k majetku podobným způsobem ? Je to o kohoutech, co chtějí být na pískovišti sami, o uspokojování ega apod. Jinak to bylo samozřejmě s nadsázkou. Rozhodně zde nechci řešit politiku.

FORTUNA:  Co dalej

Kde jsi přošel na to ,že je Babiš nemusí ? Je to postup, který m přišel k majetku právě on. Aje ještě horší, protože se zbývajícími se vůbec nebavil a kdo o lhůtách nevěděl, tak nic nedostal a bureě to má zadara.

FORTUNA:  Co dalej

Jsem stejného názoru ukončit obchodování na BCPP. Jako vážně, které tituly tady patří mezi ty serióznější? Dle mého ČEZ, Erste, KB, Tabák, VIG a Pegas (zatím). Zařadil bych asi i Unipetrol, ale zde je otazník, jak bude firmu tunelovat a poškozovat PKN.

FORTUNA:  Co dalej

Budu držet a nepustím. Též mám představu o jiné ceně. Respektive, nechť mě Penta osloví na přímo a já jim to za 150 Kč / ks nechám :-) A teď vážně, koukám na ty prodeje a přemýšlím, kdo prodává a kdo kupuje a jaký k tomu má motiv (pokud to nejsou nákupy pro Pentu).

A také by mě zajímalo co hodlá udělat regulátor, když majoritní akcionář docela hrubě zahýbal trhem. Jedna věc je, že se řekne, že bychom rádi měli 100%. Druhá věc je, když se hovoří o konkrétní ceně, což bezprostředně ovlivnilo trh o 10%.

Majoritní akcionář si v ČR bohužel může dělat co chce, buď si akcie koupí levně jak chce a nebo prachy vyvede a nechá prázdnou schránku. A úřady to nejenže budou tolerovat, ty to i posvětí. Napíšeme Babišovi na ""Chceme lepší Česko"" - on tyhle milardářské konkurenty nemusí :-)

A někdy Vám řeknu historku, jak jsem se potkal s Dospivou ve výtahu :-)

FORTUNA:  Co dalej

No ona je otázka za kolik to pak budou opravdu muset nabídnout k odkupu pokud budou mít 90%. Pokud jsi se díval na obě ty podmínky tak z těch jejich trapných 98,6 Kč to na o moc víc nevypadá a nedivil bych se když by to bylo někde v intervalu 105-110 Kč max max. Myslím, že Praha už x-krát prokázala, že tady je možné úplně všechno (ECM, KIT, NWR...)
Když vidím co vše je tady možné, tak reálně zvažuji, že vše výhledově prodám a stáhnu se z BCPP zcela.

FORTUNA:  Co dalej

Koukám, někteří jsou jak ovce, co asi v polsku,

FORTUNA:  Co dalej

Souhlas, plno lidi se vydesilo, a honem, honem, zbavit se toho. Pritom i odbornici se shoduji, ze je soucasna cena nizka a je velmi pravdepodobne, a v minulosti se jiz opakovane stalo, ze odkupni cena pujde nahoru, viz Acka, atd. 90 procent jen tak nedosahnou, nekde se pise i 95 procent nutnych na vytesneni. Taky porad drzim, mam predstavu o jine cene nez nabizi. Na paniku bude cas vyrazne pozdeji :-D

FORTUNA:  Co dalej

Podle čísla na brokeru jim to lidi trubci házej, jen tek dál, při vytěsnění bude nejlepší chtít kvalifikované ocenění.
Možná tomu zbytku nabídnou lepší cenu a vyhnou se tak protahování.

FORTUNA:  Co dalej

To si piš, že podaří. O divi rozhoduje Valná hromada, takže prakticky sami. A oni umí vyvést peníze i jinak než přes divi. No a proč by platili víc než chtějí (schválně nepíšu musí, protože oni nemusí nic...)

FORTUNA:  Co dalej

Nepredam, ani ma nenapadne. Zase si chce penta nechat vsetky peniaze. Ked potrebovali investovat tak sme im boli dobry ako akcionari. Teraz ked nevyplacaju dividendy a vsetky prachy maju pod vankusom a biznis rozkvita tak nas chcu poslat prec. Ja len dufam a budem cakat, ze sa im nepodari dosiahnut 90%.

1 2 124

Graf FORTUNA ENTERTAINMENT GROUP N.V.

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz