Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Sobota 20.1.2018 4:12
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse ČEZ

Poslední příspěvky

20.1. 2018 4:12:38BCPPRMS
Aktuální kurz
 
 

 

 
513,00

+4,50 (+0,88%)

16:58 19.1. 2018

 

Přidat nový příspěvek

1 2 2404

ČEZ:  ČEZ finalizuje prodej bulharských aktiv

https://www.kurzy.cz/zpravy/443643-cez-finalizuje-jednani-o-prodeji-bulharskych-aktiv-cena-mozna-15-kc-na-akcii/

ČEZ:  ČEZ finalizuje prodej bulharských aktiv

zdravím a díky za info pro nás... myslím si zasebe, že 15Kč je už započítáno v ceně kurzu ale je to dobrá zpráva.. bude to dobrý základ pro dividendu za letošní rok 2018, která bude vyplacena v příštím roce.. jen nevím, jestli se vyplatilo zainvestovat a pak se Bulharska jen tak zbyvit ikdyž jsou tam problémy jak se uvádí.. konsolidovat podnik a ještě k tomu v zahraničí to stálo plno energie a peněz... až čas ukáže zdali to byla dobrá volba 15kč vypadá sice jako super, ale když odečtu 5let zainvestování a odečtu inflaci, tak si sedám na prdýlku, že není proč být zase tak rozesmátej z prodeje a vývaru 15kč na akcii.....

ČEZ:  Moneta Money Bank prodala problémové úvěry v nominální hodnotě 119 mil. EUR

Tak by konečně mohla vzít směr na sever :)))

ČEZ:  Beneš říká, že ČEZ by se v letech 2020 - 2025 měl dostat na zisk Ebitda 65 až 70 mld. Kč

http://www.akcie.cz/komentare-a-doporuceni/156866-reditel-d-benes-rika-ze-cez-by-se-v-letech-2020-2025-mel-dostat-na-zisk-ebitda-65-az-70-mld-kc/

ČEZ:  eBroker down

Nevíte, jestli je nějaká panika na burze? eBroker nejede.

ČEZ:  eBroker down

spíše je panika v datacentru Fio, neboť jim od rána nejede ani internetbanking

nejspíš jim to shodil překotný zájem o přístup třetích stran - z dnešního bulváru:

""Počínaje pondělím 15. ledna začíná poskytovat služby otevřeného bankovnictví vycházející ze směrnice PSD2 banka Creditas. Její klienti si tak mohou do svého internetbankingu integrovat běžný účet vedený u Fio banky.""

(jako by Fio neposkytovalo API už dlouhá léta ...)

ČEZ:  eBroker down

Byl problém asi u FIO mě nešel ani internetbanking

ČEZ:  ČEZ pokles

kdo to sledujete a počítáte, myslíte, že 520 byl ten strop a konec vybírání zisků? Nebo se jen kapitál přesunul k Erste, která nehorázně posílila?

ČEZ:  ČEZ pokles

..no? Taky bych rád věděl. Takhle si jenom myslím. ;)

ČEZ má na letošek prognózu nejhoršího hospodaření za poslední roky vůbec. Rok 2017 pomohly vylepšit jednorázové položky a Temelín na maximum (letos stojí do března, ale zase asi pojedou naplno Dukovany).
Pak taky pomůže s výsledky prodej Bulharska, ale 2mld. visí ve vzduchu jako opravná položka kvůli vrácení sporu s SŽDC.
A dostavba Dukovan se bude projednávat tuším v únoru.

Je tam zatím dost nejistoty pro další suverénní růst. Ale popravdě - přes 500 jsem si na podzim taky netipoval. Čekal jsem tak 480 strop.

ČEZ:  ČEZ si dělá, co chce. Zástupce malých Šnobr vytáhl proti státnímu molochu


Taková varianta by pro vás, jako kvalifikovaného akcionáře, byla akceptovatelná?

Pro nás bude akceptovatelné jakékoliv rozdělení, které přinese zefektivnění. Jsme přesvědčeni, že z ČEZ se stal neefektivní moloch, struktura, která je výrazně přezaměstnaná a kde se dají uspořit obrovské sumy peněz. Pokud bychom byli při rozdělení z části byznysu ČEZ vykoupeni, nebudeme proti tomu, pokud k tomu dojde za férovou cenu.

Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/michal-snobr-cez-02i-/ekoakcie.aspx?c=A180110_375259_ekoakcie_are#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ekonomikah&utm_content=main

ČEZ:  Do jaké míry se vyplatí obchodova často?!

Zabývám se obchodováním akcií od roku 1993! Od té doby mám i vlastní program na sledování ročních výsledků obchodování. V 90 tých letech jsem ještě využíval i fondy, po roce 2000 už jen obchoduji sám na BCPP. Mohu konstatovat, že zásluhou dividendového portfolia nyní roční výnosy z dividend bez obchodů pokrývají veškerou mou roční spotřebu. musím ale konstatovat,že pokud bych od roku 2000 ponechal mé portfolio beze změny a neprováděl žádné obchody,tak bych byl na tom ještě lépe! Chtěl bych vědět jak i jiní vyhodnocují portfolio a zda časté obchodování je spíše ke škodě kromě nějakých výjimek!

ČEZ:  Do jaké míry se vyplatí obchodova často?!

Souhlasim s tebou. Me vysledky se zlepsily s poklem me investicni aktivity.

ČEZ:  Nahoru, nahoru. Tam je místa !!!!

Třeba na úroveň 12/2007 : 1450,- Kč/kus :-)

ČEZ:  Nahoru, nahoru. Tam je místa !!!!

I polovona bude dobrá.

ČEZ:  Rozšíření Dukovan nesmí platit ČEZ, bijí na poplach malí akcionáři


https://ekonomika.idnes.cz/snobr-cez-akcie-dukovany-dostavba-valna-hromada-f52-/ekoakcie.aspx?c=A180103_151208_ekoakcie_fih#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ekonomikah&utm_content=main

ČEZ:  Tak super a ted 550.

Pokud se budou zlepsovat vysledky tak se zvedne divi a i 550 bude malo. Ale ano hodlam dokupovat.

ČEZ:  Tak super a ted 550.

Třeba se Babiš bude chtít předvést a nakrmit rozpočet.
Taky co na px obchodovat?

ČEZ:  Tak super a ted 550.

Každý máme jiný názor, já tvůj respektuju. Měl jsem koupit za 400, teď není pro mě zajímavý.
A já bych nebyl rád, kdybych ho kupoval za 600, to ty bys byl rád, kdybych ho od tebe koupil za 600 ;) Jenže to se nestane, na to jsem už příliš zkušený. Navíc mě česká burza nezajímá, je příliš pomalá a líná, ikdyž uznávám že pro někoho zkušenějšího dobře čitelná a předvídatelná.

ČEZ:  Tak super a ted 550.

Ještě před pár měsíci odborníci viděli ropu za 20 USD za barel. V současné době se přehoupla přes 60 USD a jede dál. Jsou prognózy, že pude až ke 80 USD za barel. Cena ropu úzce souvisí s cenou energii. Proto u ČEZu není odhad ceny 550Kč/akcii žádná scifi ale reálná hodnota, kterou letos zažijeme při jízdě k hranici 600 Kč/akcii. Navíc cena energií jde nahoru a ČEZ reaguje zpožděně z důvodu jeho obchodní politiky, kdy má vyprodáno procentuální část na několik roků předem za ceny, které v tom daném okamžiku byli. Strnisko, jsem přesvědčen, že pokud ne letos tak příští rok budeš ještě rád pokud budeš moci koupit ČEZ za cenu pod 600,-.

1 2 2404

Graf ČEZ

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz