Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 18.1.2017 2:35
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse ČEZ

Poslední příspěvky

18.1. 2017 2:35:52BCPPRMS
Aktuální kurz
 
 

 

 
424,50

+1,00 (+0,24%)

16:50 17.1. 2017

 

Přidat nový příspěvek

1 2 2357

ČEZ:  Proč klesá?

Elektřina to vzala směr jih a protože to byl hlavní důvod k předchozímu setrvávání a růstu, ČEZ jede s ní.

ČEZ:  Proč klesá?

Tak nám to pěkně klesá, ví někdo proč?

ČEZ:  exit čnb vs. čez

http://www.investicniweb.cz/2017/1/6/cez-ceska-koruna-proc-pohyb-eurczk-neotrese-s-vysledky-energetickeho-gigantu/

ČEZ:  ČNB musí nakupovat od zahraničních spekulantů kolem 1-2 mld. eur denně.

Taky přemýšlím nad tím, co se vlastně stane. Před intervencema se dá očekávat, že zahraniční investoří budou skupovat, co půjde. Jde o to načasování a pro nás chvíle jim to prodat.

Zatím objemy ničemu takovýmu nenasvědčují. Očekával bych, že ta naše česká modrá čtyřka - banky a ČEZ, bude v objemech růst a s tím i jejich kurz.

Další otázka je, co se vlastně stane po zrušení intervencí. Nejsme Švýcarsko a ČNB to vůbec nemusí tak snadno ustát. První reakce, první den, bude asi logicky zpevnění koruny, ale jak budou spekulanti tlačit na směnu za Euro, může spíš koruna oslabit a na pár měsíců nám tu může vyjet inflace a koruna silně oslabit.

http://byznys.ihned.cz/c1-65581900-pod-takovym-tlakem-cnb-jeste-nebyla-za-jediny-tyden-intervence-dosahly-az-sto-miliard-odhaduji-analytici

Všechno záleží na strategii, jakou zvolí bankéři v ČNB. A nevím, jestli mají vůbec jinou možnost, než říct konec a pak jenom koukat.

ČEZ:  ČNB musí nakupovat od zahraničních spekulantů kolem 1-2 mld. eur denně.

no nevím. ale jedno vím jistě. nemít v době ukončení intervencí žádný eura. ani na německé burze akcie, ikdyž zrovna půjdou nahoru. takovej pád z 27 na 25 udělá víc než jsem schopnej občas ušmudlat, když zrovna teda mám to štěstí že chytnu vlnu nahoru.

ČEZ:  ČNB musí nakupovat od zahraničních spekulantů kolem 1-2 mld. eur denně.

čistě teoreticky ...

koruna je levná => zahraniční investoři nakupují za levné koruny => cena tuzemských věcí jde nahoru

intervence se ukončí => koruna zdraží => zahraniční investoři budou prodávat a v přepočtu na svojí měnu vydělávat => cena tuzemských věcí padne

co z toho plyne pro našince?

pokud jde spíš po investici než po spekulaci, tak v tuto chvíli se vykašlat na drahé nákupy za koruny, pokud má příjmy v korunách tak je spíše spořit, doufat, že intervence skutečně skončí, a za koruny nakupovat až ceny klesnou?

pokud má příjmy v cizích měnách, převádět na koruny a dále stejně jako výše?

ČEZ:  ČNB musí nakupovat od zahraničních spekulantů kolem 1-2 mld. eur denně.

Takový příliv korun do trhu samozřejmě může znamenat, že určitá část bude směřovat i do dividendových titulů na pražské burze.

Jako nejatraktivnější se v tomto ohledu jeví akcie společnosti ČEZ, a to hned ze dvou důvodů. První je pozitivní vývoj akcií maďarské společnosti MOL. Je zde velmi reálná možnost, že se nakonec společnosti ČEZ v nejbližší době podaří z této (v minulosti nepříliš pozitivně hodnocené) transakce vystoupit s dobrým výsledkem. Druhý důvod samozřejmě souvisí s masivním přebytkem korun, který tlačí krátké úrokové sazby do hlubin. Pro zahraniční spekulanty tak může být zajímavé nakoupit dividendové akcie. Pokud k tomu ve větším měřítku dojde, zaměří se především na dividendové tituly s relativně dobrou likviditou. A tam samozřejmě patří především akcie společnosti ČEZ.

ČEZ:  kurzové sázení, spolehlivé informace

kurzové sázení, velmi spolehlivé informace :

http://ventese.blogspot.cz/

ČEZ:  Rozjezd

...ale ano, jistěže se můžeme takto dohodnout. Snad se nám na tom podaří i vydělat, což by zde měl být prioritní cíl:-) Držím palce...

ČEZ:  Rozjezd

Jo, sorry, díky za upozornění. Zmátla mě ta novinářština, kdy se píše o desetitisících kWh místo o desítkách MWh. A jak jsem se nad tím vnitřně pozastavil, upsal jsem se o tři řády já. :)

Samozřejmě to mělo bejt 50GWh denně (Temelín už má po různých rekonstrukcích výkon 2110MW). Proto desítky MWh budou zanedbatelný přínos. To se doufám z mé předchozí informace nevytratilo. ;)

ČEZ:  technická

http://www.investicniweb.cz/2017/1/11/cez-komercni-banka-moneta-money-bank-ceske-blue-chips-pohledem-technicke-analyzy/

ČEZ:  Rozjezd

Takhle zobecnit to nelze. Nicméně chápu tvou lehkou ironii.

Vnímám to tak, že jsou nějaké objemy elektřiny nasmlouvané a když je jí potřeba více, tak se prodává za aktuální a momentálně podstatně dražší cenu. Příkladem bych dal paroplynové Počerady, které se rozjíždějí, když je to cenově výhodné, tj., když je potřeba energie více a platí se vyšší cenou.

Podstatných vlivů je samozřejmě hodně. Např. ty, o kterých píšeš.

Co ty na to? Můžeme se takto dohodnout? :-)

ČEZ:  Rozjezd

Edgar děkuji. Vždycky jsem si myslel, že na cenu akcií čezu má vliv především cena elektřiny na burze, cena emisních povolenek, výše dividendy - potažmo ekonomická situace firmy.... Nyní jsi mě vyvedl z omylu, což dokládá i dnešní vývoj. Mrazy za oknem povolily, na teploměru je +2°C a na čezu je to hned znát :-):-):-) Od teď se budu o nákupu akcií radit vždy s teploměrem :-)

ČEZ:  Rozjezd

Chlapci ujasněte si jednotky. Temelín má instalovaný výkon 2000 MW, vyrobí tedy teoreticky denně 2000*24= 48GWh.

ČEZ:  Rozjezd k 433

..by mě zajímalo, kdo to dneska vyprovokoval k těm 433? Moc opodstatněný růst to nebyl, elektřina padá, a když jsem viděl v hloubce trhu tu propast někam až ke 420, přišlo mi to jako zjevná sebevražda.

Ale upřímně jsem se celou dobu divil, jak a proč to tak hezky roste, dokud se to neotočilo zpět.

ČEZ:  Rozjezd

..je to jenom ""novinářská"" zajímavost spatlaná s různých informací dohromady.

Temelín umí vyrábět cca 50MWh denně. Srovnávat léto se zimou a k tomu přihodit technickou zvláštnost, že díky vyššímu rozdílu teplot se zvedá účinnost, neříct o kolik - to je prostě novinařina dnešní doby.

Podle mě, kdyby to bylo navýšení o desetinu procenta a jenom pár dní v roce, tak je to moc.

ČEZ:  Rozjezd

Děkuji, tak jsem to myslel :-) Mínus 10 - 15°C v rámci poloviny Evropy, sníh na Balkáně, v Turecku, jižní Itálii a Řecku... To se musí hodně zatápět, aby bylo teplo.

Část ze zprávy z 5.1.2017 na webu ČEZu: ...mrazivé počasí Temelínu spíše svědčí. Leden tradičně patří k měsícům, kdy elektrárna vyrábí nejvíce elektřiny v průběhu roku. Například rozdíl mezi zimním a letním obdobím představuje denně ve výrobě řádově desetitisíce kWh elektřiny. Při nízkých zimních teplotách se lépe ochlazuje voda v chladicích věžích. Díky tomu pak turbogenerátor může dosáhnout vyššího výkonu.

Uměl by to někdo vyjádřit také ekonomicky?

Jinak E.on nakonec +5%, RWE +3,3%...

ČEZ:  Rozjezd

vyšší spotřeba

ČEZ:  Rozjezd

edgar, prosím o dovysvětlení. Jak mohou mít mrazivé teploty vliv na cenu akcií čezu, rwe nebo eonu?

ČEZ:  Rozjezd

Nemám info, ale třeba to je reakce na mrazivé teploty. E.ON a RWE už mají plus 3 procenta...

1 2 2357

Graf ČEZ

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz