Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 25.6.2017 14:16
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse ČEZ

Poslední příspěvky

25.6. 2017 14:16:04BCPPRMS
Aktuální kurz
 
 

 

 
436,30

-3,80 (-0,86%)

16:57 23.6. 2017

 

Přidat nový příspěvek

1 2 2379

ČEZ:  Panika na ČEZ

Omlouvám se ,myslel jsem ten pád na čezu.

ČEZ:  Panika na ČEZ

700 kWh, to máme skoro 2 kWh denně, tvl, to svítíš doma v pěstírně nebo co? :-)

ČEZ:  Panika na ČEZ

Je možný, že k snížaní spotřeby došlo, sám jsem vyměnil žárovky za ledky a ejhle -700kw za rok,ale očekávám zvýšenou spotřebu,jestli se rozjedou elektroauta.Čez držím od kuponovky ,tak se snad za pár let dočkám navratu na divi 40Kč bylo i 6Kč.

ČEZ:  TAK jsem koupil pár lotů na RMS ,asi 6 .... a jak tu někdo psal, děj se vůle bóží !!

Am jako američan ?

ČEZ:  Panika na ČEZ

mno, já nevim, docela by mě zajímaly nějaký reálný data, kde jsou nebo nejsou úspory, většina článků mele pátý přes devátý

jo, spotřebiče jsou úspornější, ale zase jich je mnohem víc - před 25 lety jsme vodu na čaj hřáli na plynovým sporáku, dneska v rychlovarce ... televize LCD sice není tak nenažraná jako CRT, ale před 25 lety byla jedna v rodině, dneska hraje v každým pokoji, a navíc v průměru s větší úhlopříčkou, čímž zase ty menší CRT ve žravosti dohání ... slavná EU vymejšlí omezení příkonu vysavačů, ale půlka lidí to odrbe pořízením průmyslovýho a druhá půlka vysává o to dýl, protože to prd táhne, takže úspora žádná ... na trávníček na zahradě namísto blbnutí s ruční rotačkou dneska vypustíš robota, kterej se musí někde nabíjet ... navíc na tý zahradě máš bazén, kde ženeš vodu přes filtraci čerpadlem, většina má příhřev, tedy často tepelný čerpadlo tj. zase věc na elektrickej pohon ...

pokud je za 25 let významnej pokles, tak věřím jedině tomu průmyslu, to šlo do kopru, ale zase nemá smysl obracet se tak hluboko do minulosti, zajímá nás výhled ode dneška, ty ocelárny jsou zavřený už nyní, co dalšího se má zavírat, aby to ""tak šlo dál""?

naopak furt se tady tlačí elektroauta (jako kdyby nemohly jezdit už před těma 25 letama, zrovna dneska ráno jsem si připomněl Škoda Eltra z počátku 90. let), a ty se budou muset nabíjet ...

ČEZ:  Panika na ČEZ

Innogy je nový název pro transformovaný RWE. S ČEZem nesouvisí. V ČEZu je tuším kolem 200 firem, nechce se mi to hledat. Každá na nějaký konkrétní účel. Líp se to spravuje centrálnímu mgm. Spotřeba ele posledních 25 let jenom roste, ale predikce růstu byla optimističtější, teď růst téměř stagnuje kolem 60TWh/rok.
Stěhování podniků je spíš kvůli levnější pracovní síle a daním, ale ne u všech se to vyplatí. Ty s velkou spotřebou tady většinou zůstávají, protože je přesun jinam složitější. I kdyby, tak se přebytky ele prodají. Zatím naše ""zatracované"" zdroje rádi využívají v Rakousku i v Německu na dokrytí svých OZE výpadků.

ČEZ:  TAK jsem koupil pár lotů na RMS ,asi 6 .... a jak tu někdo psal, děj se vůle bóží !!

Pozor na to, ten někdo je Am - a na něj se sakra vyplatí jezdit reverzy :-))))))))

ČEZ:  TAK jsem koupil pár lotů na RMS ,asi 6 .... a jak tu někdo psal, děj se vůle bóží !!

a jeste dalsich sest lotů ..... prumer 437,4

ČEZ:  Panika na ČEZ

já teda čet, že se posledních 25 let snižila spotřeba elektřiny o moc , spotřebiče jsou usporné ,a hlavne velke podniky narocnou vyrobu stehuji do asie... zdroj Lidové noviny velkej clanek .

a tak to pujde dal , v Čezu jsou 2 firmy : starej čez klasickej a Inoga, co se zameruje na budoucnost , soláry apod.


Tak ať si jeden vybere !!!

Ale teď jsem koupil na dividendu !

ČEZ:  TAK jsem koupil pár lotů na RMS ,asi 6 .... a jak tu někdo psal, děj se vůle bóží !!

A možná ještě přikúpím ----

ČEZ:  Panika na ČEZ

:)) jj Já už jsem to psal já jsem poměrně dobře vysypal když byl těch cca 670 kč, ale zbrkle dokoupil při 465, takže vatičku mám, ale stejně to podržím. Není kam chvátat, pokud člověk nutně nepotřebuje peníze. Že je tam mám vázaný to mě samozřejmě se... koho ne že ale přežiju to :))
Nakoupil jsem monetu má se dostat na 92, ale zatím se jí moc nechce, tam jsem vybral mimořádně slušnou divi prodal a teď jsem zase dokoupil.

ČEZ:  Panika na ČEZ

pamatuji, co to delalo vloni.. Stejne tak jako vloni davam nakup pred divi.. Vloni mi to vyneslo nejen dividendu jako zisk, ale i zisk z onoho nakupu..
Cekal bych, ze pred koncem se to dostane jeste pod vcerejsi zaverecnou aukci..
:)

ČEZ:  Panika na ČEZ

:))) Když budeš deset let řikat že to spadne tak se jistě jednou trefíš. Nicméně tady se asi čekalo že Babiš vybojuje 40 kč. Ale ani 33 není až tak špatné. A dřív nebo později tak jak roste ekonomika začne být poptávka i po el a zase se zvedne. Nicméně teď jsou v tom vázané peníze. Ale kdyby se nějak dramaticky propadl tak bych dobral.

ČEZ:  graf CEZ

Coz ani jinak dopadnout nemohlo. Situace naramne pripominala ocekavani rakety na jednom nejmenovanem videnskem bankovnim titulu na podzim l.p. 2008 :-]

ČEZ:  graf CEZ

Na CEZu dnes prolomili vrcholovou neckline
[uroven je zaroven dlouhodobou SR]

https://ibb.co/keSHDQ

ČEZ:  Panika na ČEZ

Nákup ve dvou tranších cca po 410Kč. Sedím na tom a vezmu divi. Těch planých povídaček a panik jsem zažil za taléta příliš. Jestli půjde dolů, pujde i nahoru a obráceně.
Nikdy jsem neměl více peněz než nyní. Práci jsem neměnil. Sběratelské ceny rostou neúnosně. Asi nejsem sám kdo má prachy navíc.
Agregáty finanční hotovosti v US pěkně rostou, penízky se tisknou a já už jen čekám, až mi někdo poradí, že ""cash is king"" a ""všechno vylejt"". Co ale s těmi penězi, s dalšími penězi, dát na účet? Proč? Za tři roky bude třeba všude hafo elektromobilů. Automobilky zastavují vývoj dieselů. Kdo ví jak to bude.
Kdo to sleduje deset let vidí hafo příkladů. Naposledy O2 do kytek a ejhle, rozdělení a máme ještě více. Tedy ONI mají, vy co jste prodali nikoliv. Opět si připomínám dvě hlavní emoce: nenažranost a strach z poklesu.

ČEZ:  a jedna pohádka o opcích

http://www.euro.cz/archiv/casy-hojnosti-skoncily-opce-uz-manazerum-cez-stamiliony-nevydelavaji-1269039

..zajímavý je, jak se tam píše o tom, jak mgm vždycky dokázal vychytávat vrcholy ceny akcií.

A jestli mám pravdu, stačí aby Beneš správně načasoval a komentoval zprávy z ČEZu a akcionáři už s tím zatočí sami. V prosinci pak dostane opci za super cenu, kterou v následujícím roce zhodnotí (může max. 100%).

Nakonec to i podtrhuje ukončení dlouholeté spolupráce s PR agenturou - Bizony:

http://byznys.lidovky.cz/cez-se-rozloucil-s-bizony-a-spol-statni-obr-se-chce-prezentovat-sam-1d8-/media.aspx?c=A170602_161039_ln-media_pave

Pravda spekuluju tady o cca 50mil., když se to celý hodně povede. Předchozí mgm točil stovky mil., jeden rok to byla dokonce 1 mld. A jenom čas ukáže, jak to je.

ČEZ:  + Divi 33

Taaak nakoupeno 438.4 a děj se vůle boží :-)

ČEZ:  + Divi 33

..taky mě napadlo něco podobně konspirativního před měsícem. Když se totiž objevila 24.5. informace o opci Beneše na 150tis. akcií v prosinci, dobré zprávy jako by vyschly. Do tý doby byla jedna, dvě tejdně, některé se recyklovaly a najednou ticho. Kdyby byla divi začátkem června, věřím, že ten sentiment z května by to dotáhl přes 460, ale to ticho poslední měsíc, bylo moc nahlas. A pak přišel někdo s nápadem vyšťourat dostavbu JE. Účinný toť strašák na akcionáře. A když to podtrhl mgm oddělením jaderné sekce od jádra firmy, investoři zpozorněli. Přitom se prakticky nic nestalo. I kdyby se dostavba nakrásně rozhodla teď, začne nejdřív za 5 let, ne-li později.

Takže s tou manipulací máš pravdu. A pokud někdo přes léto udusí ČEZ na historický minima a na konci roku to začnou roztleskávat, máme dost jistě minimálně jednoho ""pachatele"".

ČEZ:  + Divi 33

Důvod? Začněme tím, kdy nastala ta třetí etapa ČEZu na řetězu. S nástupem Energiewende. ČEZ se stal významnou součástí evropské energetiky a pokud jí chce zůstat, musí se Evropě (čti Německu) přizpůsobit. Doposud se neví, jestli se Energiewende bude vůbec rentovat. Ale s tímto novým energetickým trendem vyvstala pro ČEZ řada otázek. Jak s jádrem? Jak s uhlím? Jak s obnovitelnými zdroji? Bude se ČEZ nějak dělit? ....atd. A s tím i kardinální otázka: Nedalo by se, v tomto - pro evropskou energetiku přelomovém období - z té zlaté slepice ČEZ něco urvat? ČEZ je národní poklad a kdo má k němu klíče, má klíče k celému Česku. Bude to ale něco stát, proto se vyplatí držet cenu na uzdě. Jinými slovy, nacpat do mysli drobných akcionářů, že ČEZ je mimo mísu. Takováhle akcie, generující pravidelné cash flow, s více než 200 mld. nerozděleného zisku, s dividendou 33...končí předposlední den před ex-date na Kč 438 / kus a denní ztrátou -1,60%. Velmi výmluvné potvrzení výše uvedeného řetězu, ne? Takže toť důvod. Ale KDO drží ten ČEZ na tom řetězu???

1 2 2379

Graf ČEZ

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz