Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 27.7.2017 14:45
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse ČEZ

Poslední příspěvky

27.7. 2017 14:45:20BCPPRMS
Aktuální kurz
398,60

0,00 (0,00%)

14:25 27.7. 2017

 
399,00

-0,50 (-0,13%)

14:35 27.7. 2017

 

Přidat nový příspěvek

1 2 2384

ČEZ:  ČEZ vs RWE a E.ON

S tím koncem roku bych tomu růstu taky věřil. Kromě Santa-efektu bude možná i Fantomas-efekt. Beneš má ke znovuzvolení do funkce opci na 150tis. akcií. Za Romana si tím management vydělával stovky miliónů, poslední dobou se opce nedaly použít. Ale myslím, že Beneš může teď některý pozitivní informace pozdržet tak, aby se mu na podzim zprůměrovala nižší cena a když se pak podaří ČEZ rozpumpovat na pozitivní závěr roku, může se na tom růstu konečně svézt. :) Všechno je to ale jen čirá spekulace a konec roku ukáže, jak moc se blížila realitě. :)

ČEZ:  ČEZ vs RWE a E.ON

Velký Třesk: sdílím tento názor. Tvoje poslední věta vystihuje také přesně moji situaci a některých mých známých. Když se zeptám na názor lidí, kteří si jinak většinou ""ví rady"", v případě současného ČEZu jen pokrčí rameny,že neví jak to bude dále a co udělat, ale ví, že až vyhraje volby Andrej Babiš, půjde to s malými akcionáři Čezu z kopce...
Mirmene, jsi ""na příjmu""? Jak akce okolo ČEZu u tebe?

ČEZ:  ČEZ vs RWE a E.ON

Velký Třesk: další ze zajímavých názorů. Napadá mě ale: Podle čeho soudíš, že po volbách se Babišovi nepodaří to, čeho se obáváš?
Čistě technicky historicky. Kupoval jsem ČEZ někdy loni okolo 390 a prodával za 440 tuším. Od té doby nevystoupal více jak na 450. Nyní je vyklesaný kolem 400 a nehýbe se ani dolů ani nahoru. Pro mě je stejná pravděpodobnost, že půjde na 450 jako na 350. Ale čistě technicky.
Spíš u ČEZu očekávám vznik samostatných akciovek ČEZ prodej, ČEZ distribuce atd.. které budou mít i vlastní burzovní tickery. Potom to bude podobné jako u O2. Největší prachy bude přinášet ČEZ prodej, cena této akcie poroste, zatímco distribuce bude stagnovat. Protože nejvíc peněz generuje obchod a to platí v každém sektoru.
Já doporučuji počkat na konec prázdnin čili okurkové sezóny, než začnou velcí hráči obchodovat. Určitě budou chtít na vánoce nějakou Santa claus rally (to spíš v USA, ale i tady je to možné). Uvidíš, že analytici najednou vyrojej mrtě článků, jak je čez výborný dividendový titul a to zhodnocení, blablabla.

ČEZ:  ČEZ vs RWE a E.ON

Při nákupu ČEZu drobným investorem je supervelkým rizikem Babiš. Už v průběhu volebního období se snažil silně ovlivňovat ČEZ skrze svoje loajální kariéristy. Je těžké odhadnout, jestli má vlastnické choutky (kdy je obecně známo, že se nerad o cokoliv dělí), to jest vysávat strategickou firmu ČEZ pro Agrofert (resp získat firmu pod holding) a nebo posilovat alespoň státní rozpočet pro kvalitnější přerozdělování do holdingu. Internetem již mnohé proběhlo - podvody/metody přebírání firem, dotační podvody i ""karuselové"" podvody umělého snižování/zvyšování majetku pro čachry s aktívy jeho společností pro ojeb daní... Je plno rozhovorů jak ""dobrosrdečně"" s ""přátelským"" podáním ruky ""nákupy"" firem dělá... Kdo ví jak by dopadla jeho koupě strategického Unipetrolu (který chtěl bez placení koupit), kdyby účastníkem nebyl silný PKN Orlen....

Do voleb je pravděpodobně nákup ČEZu riziko a pak se uvidí.

Nadpis jednoho z čerstvých článků

https://www.w4t.cz/bez-andreje-babise-se-v-zemedelstvi-nic-neudela-on-si-vas-ziska-vytezi-z-vas-co-je-pro-nej-dobre-a-pak-vas-zakousne-jako-krokodyl-a-to-udela-s-celym-statem/

ukazuje, jaký marasmus v ČR může nastat.

Já ČEZ již dlouho držím a vůbec nevím, jak s ním teď naložit. To, že jsem ho včas neprodal mě se e.

ČEZ:  ČEZ vs RWE a E.ON

Podívej, Norové vloni vyprodávali ČEZ, protože jejich důchodový fond si dal striktní pravidlo, že nebude podporovat fosilní zdroje. Nevím, jak se staví k plynu, ale uhlí v portfóliu ČEZu jim vadilo zásadně.

A letos to byla jen čistá spekulace od Baclays. Koupit a po divi prodat stejně, jako zametli s Komerčkou nebo Monetou. Jejich zájem o náš trh dokazuje, že to u nás ještě není taková bída, co se týče likvidity titulu.

Červenec je jasně pod tlakem jejich prodejů.

Jinak tvůrce trhu je spíš Fio a jiní podobní obchodníci. Ti mají do jisté míry povinnost dělat likviditu. Barclays jsou jenom spekulanti, kteří k nám nakoukli, shrabali a potáhnou dál.

ČEZ:  ČEZ vs RWE a E.ON

Tak to právě naopak, P/E jednoduše vyjadřuje poměr mezi cenou akcie a ziskem společnosti na jednu akcii. Čím menší tím lépe. Pokud je spoečnost ztrátová je P/E záporné nebo není uvedeno. Na co je ale důležité dát si pozor, že P/E lze porovnávat pouze v rámci sektoru. Např. co se týče zbrojního průmyslu tam se momentálně pohybuje P/E v průměru kolem 20. Kdyby tedy byla nějaká zbrojovka s P/E 10 dá se považovat za podhodnocenou oproti zbytku trhu. Ale je třeba si uvědomit že do zisku na akcii se promítají třeba velikosti investic které EPS (zisk na akcii) snižují, tudíž zvyšují P/E. Jak už jsem psal jde to použít pouze orientačně. Rozhodně bych pouze na základě doprého P/E nevstupoval do pozice. Pokud si chceš rozšířit obzory doporučuju stránku

http://www.investopedia.com/terms/p/price-earningsratio.asp

vše je tam poměrně dobře vysvětleno, dobrá znalost angličtiny nutná

ČEZ:  ČEZ vs RWE a E.ON

záleží, co se myslí tím ""lépe"" ... nižší P/E může znamenat lepší příležitost pro [spekulativní] nákup, protože obecně to má tendenci přibližovat se k průměru oboru, ale otázkou je, co je příčinou podprůměrného P/E, jestli to, že je cena z nějakého malicherného důvodu podhodnocená, anebo to, že jde skutečně do kopru :-)

naopak vysoké P/E může znamenat vysokou důvěru ve firmu a potenciálně vhodnost k dlouhodobé investici ... anebo bublinu

P/E Google neuvádí, když je záporné (= ztráta místo zisku) nebo příliš vysoké (= zisk blízko nuly)

podotýkám, že výše uvedené je jen jeden z možných náhledů na toto číslo, přečteš o tom pět článků a získáš deset dalších vysvětlení, takže studuj a vyber si z toho, jak uznáš za vhodné

minimálně https://cs.wikipedia.org/wiki/P%2FE_poměr resp. v anglické verzi článku je to popsáno celkem podrobně

ČEZ:  ČEZ vs RWE a E.ON

m33: nic špatného o něm nevím. Ty o něm víš mnohem víc než já, já jsem technik. Chtěl jsem jen zmínit to rozdělení o kterém píše Sedmihlavydrak. Ale napsal o něm víc, než jsem věděl já.
Jinak technicky bych k tomu měl asi toto. Je červenec a bude srpen. Velcí hráči odpočívají v karibiku. Koncem srpna nebo začátkem září se na burzu vrátí a začnou s tím hýbat.
Anebo taky chyba a může to být takto. Na pražské burze není významný velký (např. zahraniční investor/investoři/fondy), který by měl zájem kupovat ČEZ. A takoví prďolové jako my určitě nejsou tvůrci trhu. Já tedy určitě ne.

ČEZ:  ČEZ vs RWE a E.ON

děkuju. čím větší P/E tím lépe? A hodnoty 0 - 100? U některých firem P/E bohužel vůbec uvedené není, na Google Finance.

ČEZ:  + ČEZ vs RWE a E.ON

Zdravím diskutující... je tam trocha pravdy, ČEZ ve srovnání s RWE a E.ONem je firma která zatím nerozdělila špinavou výrobu a čistou výrobu energie.. Zbývajicí společnosti to již udělaly. Při tomto rozdělení se tvrdilo, že špinavá bude jen RWE a E.ON, ale protože by došlo ke ekonomické ztrátě, které by společnosti takot zasažené nerozdejchaly, došlo k tomu, že nakonec se přes burzy prodaly v nových čistých společnostech z RWE a E.ON pouze 10% a zbytek připadl opět do starých společností,ale nyní už vyčleněněné.. ČEZ zatím nerozdělil svou výrobu na čistou a špinavou výrobu ale ponechal a vyčlenil ji ve starém ČEZu.. VÝSLEDEK JE ÚPLNĚ STEJNÝ, JAKO UDĚLALY NĚMECKÉ SPOLEČNOSTI... to že mají na svých Burzách jiné ocenění, je dáno burzou, podoba tu však je.. Položte si otázku, proč tu ohavnou a špinavou výrobu energie západu skupuje český podnikatel a libuje si , jak levně nakoupil, doly a uhelné elektrárny po Evropě a i proti nepříjemnostem stávek, zvyšování mezd atd. vykazují velké zisky a počáteční investice se vracejí postupně investorovi.. BYLA to STÁDOVÁ AKCE, KTERÉ NĚKDO VYUŽIL A BOHATÝ ZBOHATL O TO VÍCE... ČEZ je zatím nejméně zadlužená firma v Evropě a to i přes kotrmelce na východě a Balkánu ( dyby tenkráte šly raději do Slovenských Elektráren, mohli jsme dostavovat další komín Jaderné elektrárny a o Temelínu by se tolik již nemluvilo.. vedlejší území je propojené s námi a víme o něm více nežli o Bulharsku, Albánii, Turecku.. Uhlí bude ještě 50 let nutnou potřebou pro udržení stavu a vývoje ekonomik Evropy.. Tím, že Západní Evropa skoro ze dne na den uzavřela Jaderky, tím se papírově a pak i vyjádřeno penězi znehodnotily investice vlastníků.. ČEZ v porovnání s RWE A E.ONem, vychází trocha lépe, ale nyní jej prodává další fond, nejprve se západní fondy zbavovaly západu podle zákonů daných zemí.. My čekáme, až doprodají to co potřebují a pak co náš trh vstřebá.. jsme ale malým trhem a velcí hráči dokáží strhnout cenu dle svých potřeb nahoru a protože umí ""se pohybovat na kluzišti"" umí vydělávat i na poklesu trhu, což minorita moc neumí a špatně jim to hlava bere prodávat a nakupovat v době poklesu, o prudkém poklesu už ani nepíši.. tak jedině vyčkávat až tlak vyšumí a cena se ustálí, myslím že cena je ustálená pod 400Kč, čekám růst.. ale to jistě všichni diskutující víte, beru Vás jako investory a ne jako tlachající bandu, kteří si snad tady honí triko.. :)

ČEZ:  ČEZ vs RWE a E.ON

Ceny akcií jsou na celém světě nadhodnocené. Je to důsledek QE FEDu i ostatních bank. Vlastně je to inflace, která se ale projevuje na trhu akcií nepřiměřeně. Uvidíme, co nastane na podzim, až FED začne reálně brzdit QE. Naposledy se k tomu schylovalo 2013, ale po kratším pokusu QE zastavit, dál pokračoval.

Co se týče ČEZu, zajímalo by mě, co špatnýho o něm víš. Vloni stály neplánovaně jaderky, odstávky se nečekaně prodlužovaly, elektřina byla na dně, výhled zisku se neustále snižoval.
Letos se nic z toho neděje. Kromě politiků, kteří zase vytáhli dostavbu JE v době, kdy se v Evropě JE odstavují a jediná běžící výstavba v Británii má neskutečné potíže s termíny a financováním, že ji snad ani nedostaví?

Pominu-li sem tam aférku, jak si management nenápadně hrabe nebo někoho uplácí, jsou to jenom osobní morální poklesky, ale myslím, že má jinak ČEZ s novou energetikou správný směr.
Zbavuje se problémových aktiv, dělá rozumné akvizice v Německu, letošní konzervativní výhled hospodaření spíš vylepšuje. Tak co je špatně? Že jsi chtěl nakoupit ještě levněji? :)

ČEZ:  ČEZ vs RWE a E.ON

To jestli je akcie v rámci sektoru/odvětví podhodnocená ti muže napovědět hodnota P/E.

ČEZ:  ČEZ vs RWE a E.ON

vždyť píšu, že to srovnávám laicky. Ceny akcií neurčujeme my drobasové, ale velcí hráči. To jsem pochopil na americkém trhu. A že jsou nesmyslně podhodnocené či nafouklé nijak neovlivníme. Teď je ČEZ třeba dole, ale třeba taky ne. Než velcí hráči zaplatí automat a poženou to nahoru nebo dolů.

ČEZ:  ČEZ vs RWE a E.ON

Přece nemůžeš srovnávat jen cenu akcií společností mezi sebou? Navíc v Německu povinně likvidují jaderky. To samo o sobě by mělo cenu srazit na dno.

A co Ty víš o ČEZu tak špatnýho, že Ti připadá i za 400 drahý? Kdybych cenu určoval já, budeme všichni bohatí. ;) Ale cenu akcie určuje trh a ten ví své. A já k tomu vím, že ČEZ letošní plán plní na 110%. :)

ČEZ:  ČEZ vs RWE a E.ON

ehm, asi jsem nepochopil podstatu tvého srovnání ... přece že RWE stojí 458 a ČEZ 400 samo o sobě nic nevypovídá, kdyby mělo RWE desetkrát tolik vydanejch akcií, tak bude stát 45,8 při stejný celkový hodnotě, jak to souvisí s cenou ČEZu?

ČEZ:  ČEZ vs RWE a E.ON

Seriozní otázka. ČEZ stojí 400 Kč. Kouknu na německou burzu. RWE v přepočtu asi 458 Kč. E.ON v přepočtu asi 216 Kč.
Laicky srovnáno, kdybych si měl vybrat kam investovat v energetice, koupím nejdřív RWE, E.ON a nakonec ČEZ. V čem je ČEZ tak úžasný v ziskovosti nebo v něčem jiném, že stojí 400 Kč?
Co zde některé diskutující vede k závěru, že 400 za ČEZ je málo a musí vystoupat aspoň na 450 Kč?
Pro mě je naopak na reálné a dost možná ještě přepálené ceně oproti zahraniční konkurenci.

ČEZ:  CEZ

Jsou to ale hlavy. Skoro 3mld. spekulace na tu naši burzičku. To se snad nemůže vyplatit, když pak vylejzaj z pozice celej měsíc. :( Chápal bych to jako investici, ale spekulaci? Ani se neprojevily nějaká smart money, který by to mohly někam tlačit při prodeji.

Až z toho slezou, viděl bych ČEZ někde k 450. Na 8.8. se nejspíš chystá sprška pozitivních zpráv. Tak uvidíme, kam to pojede.

ČEZ:  CEZ

jistě :-)

ČEZ:  CEZ

asi taky pobereš divi od čezu, je tak,

ČEZ:  CEZ

néé, ať jim to ještě vydrží, já budu mít nějakej volnej peníz až v srpnu, chtěl jsem za to původně KB, ale to mi utíká, tak aspoň ten ČEZ kdyby na mě počkal :-)

1 2 2384

Graf ČEZ

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz