Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pátek 20.1.2017 23:05
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse ČEZ

Poslední příspěvky

20.1. 2017 23:05:15BCPPRMS
Aktuální kurz
426,20

-2,20 (-0,51%)

16:19 20.1. 2017

 
428,50

+0,70 (+0,16%)

16:51 20.1. 2017

 

Přidat nový příspěvek

1 2 2357

ČEZ:  babiš - reaktor v roce 2035

> A dále, nové technologie i rozvoj už provozovaných mohou (ale taky nemusí)
> odkázat všechny jaderky do věčných (zářících) lovišť :-)

jistě, a v roce 2000 bude i obyčejný dělník moci lítat na Měsíc na dovolenou

oh wait ...

ČEZ:  babiš - reaktor v roce 2035

Souhlas s m33, kdybysme začli stavět nový blok, očekával bych ještě větší prů*er než mají Agličané s Hinkley Point C http://oenergetice.cz/elektrarny-evropa/pribeh-jaderne-elektrarny-hinkley-point-c/ . Stavět zdroj jehož produkci bude třeba, když to dobře dopadne a stavba vůbec někdy bude dokončena, vykupovat za trojnásobek současné ceny elektřiny je NONSENS.I paroplynovka v Počeradech vyrábí mnohem levněji a plyn nedojde, hnědého uhlí máme taky dost. A dále, nové technologie i rozvoj už provozovaných mohou (ale taky nemusí) odkázat všechny jaderky do věčných (zářících) lovišť :-) .Zatím se vyplatí jen provozovat a udržovat už postavené jaderky co to jde.

ČEZ:  babiš - reaktor v roce 2035

Musím souhlasit se sedmihlavymdrakem. ČEZ dokončil revitalizace starých uhelných elektráren a s tím byla i spojeno zvýšení účinnosti kotlů. Co bylo nerentabilní, prodal nebo odstavil.

Nové jaderky jsou v tuto chvíli nerentabilní a ve vzduchu je otázka, jestli mají ještě budoucnost ve světle Energiewende. Ono totiž až se Němci vypořádají za dvacet let s přerodem na bezjaderné zdroje, začnou tlačit i na zbytek EU (pokud ještě nějaká bude). Nikomu se proto do nejisté budoucnosti investovat nechce.
A stavět nové zdroje na dotaci je krátkozrakost. Společnost takovou nerovnost dlouhodobě neutáhne. To už teď Němci s OZE na hranici únosnosti společnosti ukazují a představ si, že bys u nás postavil dotovanou jaderku, která se po pár letech od spuštění zavře (protože se bude dvacet let stavět a pak se politika otočí proti jádru).
A tak radši všichni vyčkávají, protože ČEZ nemá teď vůbec špatnou pozici.

A energetická koncepce státu být nějaká musí. Tak se něco napíše, papír všechno snese a za pět let uvidíme, jak to v Německu uzraje.
Třeba se díky levnější akumulaci začnou stavět decentralizované zdroje masivně a nebojím se, že ČEZ u toho zase nebude. Má na to kapitál i síť zákazníků, takže příležitost pro instalace, údržbu. Prostě zisky se přesunou do malinko jiného druhu služeb.

..a Babiš? Kde mu bude za dvacet let konec.

ČEZ:  babiš - reaktor v roce 2035

Dobrý den,
To, že jsou elektrárny odsířené a investice ukončené je pravda. Abychom si rozuměli, nevnímám fakt, že byly postaveny za minulého režimu nijak negativně. Naopak. Tyto roky byly z hlediska rozvoje průmyslu a energetiky nejlepší. Teď jen těžíme z práce minulých generací.

Přesto se domnívám, že až elektrárny za třeba dvacet let doslouží (ať už z titulu stáří technologie (elektrárna není jen komín s odsířením) nebo nedostupnosti paliva (uhlí), ceny (plynu), regulacím (tlak na bezemisní zdroje), tak by měly být připraveny nové zdroje. Osobně fandím jaderným.

Proto si myslím, že by s výstavbou mělo být započato v podstatě ihned. Stejně to bude trvat dvacet len a ne 6-8 jak uvádějí dodavatelé. Vezměte si jen EIA a povolovací řízení ke stavebnímu povolení. Máte na pět let co dělat...

Z hlediska ceny. Kromě ceny na burze dostávají dnes provozovatelé zelených zdrojů také dotace. Nepamatuji si přesně čísla, ale svého času jsem viděl údaje, kde cca 40 euro byla burzovní cena a cca 60 euro dělaly dotace. Nevím, jestli jsou ta čísla správná, už je to třeba dva roky a neumím je teď rychle ověřit. Každopádně reálná cena energie je těch cca 100eur, po kterých volá čez a chtěl by je garantovat. To, že to dnešní politická vůle a systém regulací a nařízení neumožňuje nebo nechce je druhá věc.

Takže, byť osobně jaderné energetice fandím a s výstavbou bych začal nejraději ihned, tak zároveň nevěřím, že do toho vláda/čez kdy půjde a chápu to.
Ono totiž dělat dnes predikce na rok 2035, je asi stejné, jako dělat predikce v roce 1999 na rok 2017. Nemyslím si, že se z toho něco vyplnilo.

ČEZ:  ČEZ jede na plný výkon vyjma jaderék

čím větší blbost, tím větší šance, že se to ujme ... za 800 kKč bych měl z normálních zdrojů energie tolik, že to nevygeneruje ani celej takovej les

ČEZ:  ČEZ údajně zvažuje prodej retailu na Slovensku

http://www.kurzy.cz/zpravy/415523-cez-udajne-zvazuje-prodej-retailu-

ČEZ:  ČEZ jede na plný výkon vyjma jaderék

https://www.youtube.com/watch?v=d7ujZv-j_2U

ČEZ:  ČEZ jede na plný výkon vyjma jaderék

to bych si nechal postavit i doma na zahrade.. :-)


http://relax.lidovky.cz/afp-francouzsky-vetrny-strom-vyuziva-i-ten-nejlehci-vanek-pam-/veda.aspx?c=A141221_193800_ln_veda_sho

ČEZ:  ČEZ jede na plný výkon vyjma jaderék

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/2018840-elektrina-na-posledni-chvili-je-draha-vyrabet-na-maximum-se-vyplati

ČEZ:  babiš - reaktor v roce 2035

Hezký den, pokud mohu sdělit a reagovat na HonZa202- zdroje postupně zastarávají= ohledně tepelných elektráren: tepelné elektrárny které drží nyní Čez jsou všechny odsiřeny, a byl jim zvýšen i výkon.. ty které nebyly odsiřeny, byly jen v majetku Čezu a dávaly pouze výtěžek bez investic z dob minulých- poslední elektrárna bez obnovení a prodloužení životaschopnosti byla prodáná Sokolovské uhelné na závěr loňského roku 2016, její dožití byl Čezem spočítán na 4-6 let, jestli z toho vytáhne nový majitel Sokolovská uhelná i 20 let, musí do elektrárny investovat a obnovit systém odpovídajícím požadavkům doby.. to už je věcí nového majitele= každopádně se prodávající a kupující dohodly, že stáhnou věškeré soudní spory, které spolykaly a v budoucnu by spolykaly dost statisíců až milionu kč. sokolovská bude mít odbyt na své vytěžené uhlí a nastane ji problém s prodejem tepla, či elektriny z teto elektrárny.. ale vrátím se dál k ČEZu, investice do zarízení v tomto kolosu skončily rokem 2016 !, tudíž by porakticky neměl nic víc vydávat.. že by ly postaveny za starého režimu ještě neznamená , že je to infekční.. Tento stát žije z podstaty starého režimu již 25 let.. dále se ptáte ohledně jádra, ano, máte právdu, jádro nyní bude muset chvíli počkat, není příznivá cena za kterou se vyrobí MWh ale není to až taková tragédie pro byznys výdělej je, ale malý.. Stát nechce dotovat cenu elektřiny a nechce se podílet na spolufinancování stavby nových bloků= dá se to pochopit, ale proč na druhou stranu stát svazuje ruce a nohy jádru, když dělá jadernou koncepci, kterou musí Čez plnit a respektovat.. pokud se budeme bavit pouze na jádro, jelikož ostatní elektrárny- vodní ,sluneční a větrné jsou novější a jejich odpis není v normálu počítán, je to trend.. tak zbývá se bavit opravdu jen o jádru.. bude postaveno a nebo nebude postaveno, a pokud ano,jak bude postaveno, zdali za peníze polostátního ČEZu s příspěvkem státu a nebo s přispěním individuálního velkého investora..(70% drží stát a 30% akcií roztříštěno v akcionářích) to je teda otázka, cena za kterou se postaví další bloky.. ale s dalšími bloky počítá jaderná koncepce státu do roku 2050 ! a nyní sem si vzpomněl na uplně nově postavenou cca 2 roky nepoužívsnou paroplynovou elektrárnu, kterou na sklonku roku 2016 ČEZ pomalu najíždí, jelikož cena na výrobu elektřiny se se zvyšujícím ziskem u této elektrárny začíná vyplácet.. takže investice pro Čez a jeho výrobní prostředky jsou ukončeny, krom otázky dostavby jádra, kde jsou otazníky kdo pomůže a jak.. co se týká další otázky v zaměstnanosti - to ČEZ plní ve všech vašich naležitostech - vzdělanost, zaměstnanost, bezpečnost .. pokud to postačuje, některé dělá i navíc..

ČEZ:  jedna spekulace okolo MOL

http://byznys.lidovky.cz/cez-spoluprace-se-skupinou-mol-muze-vydelat-az-pet-miliard-korun-phu-/firmy-trhy.aspx?c=A170118_184656_ln_domov_ele

..v červenci bude jasněji. Pokud se hvězdy správně seřadí, může z toho cvaknout příjemný zisk pro ČEZ. Ale může na tom i slušně prodělat. Zatím je to jenom spekulace.

ČEZ:  babiš - reaktor v roce 2035

Zdravím,

ČEZ se chová jako soukromá společnost. Nevím, jestli naštěstí nebo bohužel. Zdroje postupně zastarávají, těží se z výrobních kapacit postavených za minulého režimu. Pár nových zdrojů zainvestováno bylo, ale ve srovnání s celkovou kapacitou, která někdy doslouží, je to málo. Víte kdy se mají podle plánu likvidovat uhelné a jaderné elektrárny? Čím budou nahrazeny, kde bude ČEZ vyrábět elektřinu a z čeho platit ty, tolik chtěné, dividendy?

Také si myslím, že stát má, třeba i prostřednictvím svých firem, zajišťovat i energetickou bezpečnost, zaměstnanost či vzdělanost svých obyvatel. To, že necháme upadnout strojírenství i jaderné znalosti (pokud se tak již nestalo) v zapomnění, nevnímám jako pozitivní vývoj společnosti.

Nicméně souhlasím, že z pohledu čistě finančního nedává za podmínek dnešní regulace a legislativy smysl.
Otázka je, jestli by tato rozhodnutí měla být jen o penězích.

Hezký den.

ČEZ:  babiš

To sice ano, ale spíš to budou odkládat tak dlouho až ten reaktor prostě budou muset postavit ať to stojí co to stojí, aby se na tom kdekdo pořádně namáznul. Navíc to neudělá díru do rozpočtu v příštích letech a to se pak před volbami také dobře prodává jako úspěch.

ČEZ:  babiš

Pokud energetická koncepce státu počítá se zprovozněním jaderného reaktoru v roce 2035 a zároveň MF říká, že nový nerentabilní zdroj stát nepodpoří, nic se stavět nebude. ČEZ se v tomhle naštěstí chová jako soukromá společnost a zatím má jeho vedení rozum. Zatím...

Je ale otázka, co tím protimluvem myslí stát. Asi v tom žádnou hloubku hledat nelze.

ČEZ:  babiš

Dík za článek - zajímavé názory...

ČEZ:  babiš

http://www.investicniweb.cz/zpravy-z-trhu/2017/1/19/andrej-babis-nehodla-jako-ministr-financi-zarucit-cez-ceny-elektriny-z-novych-jadernych-zdroju/

ČEZ:  Proč klesá?

Elektřina to vzala směr jih a protože to byl hlavní důvod k předchozímu setrvávání a růstu, ČEZ jede s ní.

ČEZ:  Proč klesá?

Tak nám to pěkně klesá, ví někdo proč?

ČEZ:  exit čnb vs. čez

http://www.investicniweb.cz/2017/1/6/cez-ceska-koruna-proc-pohyb-eurczk-neotrese-s-vysledky-energetickeho-gigantu/

ČEZ:  ČNB musí nakupovat od zahraničních spekulantů kolem 1-2 mld. eur denně.

Taky přemýšlím nad tím, co se vlastně stane. Před intervencema se dá očekávat, že zahraniční investoří budou skupovat, co půjde. Jde o to načasování a pro nás chvíle jim to prodat.

Zatím objemy ničemu takovýmu nenasvědčují. Očekával bych, že ta naše česká modrá čtyřka - banky a ČEZ, bude v objemech růst a s tím i jejich kurz.

Další otázka je, co se vlastně stane po zrušení intervencí. Nejsme Švýcarsko a ČNB to vůbec nemusí tak snadno ustát. První reakce, první den, bude asi logicky zpevnění koruny, ale jak budou spekulanti tlačit na směnu za Euro, může spíš koruna oslabit a na pár měsíců nám tu může vyjet inflace a koruna silně oslabit.

http://byznys.ihned.cz/c1-65581900-pod-takovym-tlakem-cnb-jeste-nebyla-za-jediny-tyden-intervence-dosahly-az-sto-miliard-odhaduji-analytici

Všechno záleží na strategii, jakou zvolí bankéři v ČNB. A nevím, jestli mají vůbec jinou možnost, než říct konec a pak jenom koukat.

1 2 2357

Graf ČEZ

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz