Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 12.12.2017 17:07
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse ČEZ

Poslední příspěvky

12.12. 2017 17:07:27BCPPRMS
Aktuální kurz
492,40

+2,40 (+0,49%)

16:25 12.12. 2017

 
489,00

-4,00 (-0,81%)

16:37 12.12. 2017

 

Přidat nový příspěvek

1 2 2402

ČEZ:  Babiš ČEZ dělit nechce

mBabiš to již povídal před volbama ... Dukovany či Temelín ... ta stavba měla běžet dávno, ted´ je to jen dražší ... -). Ale při té byrokracii a atd. to nepostavý ani za 100 let ... -). Jak to, že komunisti stihli postavit Dukovany za 13 let (čtyři reaktory). ...

S Babišem souhlasím, Dukovany by měl stavět ČEZ nebo z peněz ČEZ ... těch dvěstě miliard na rezervním účtu má na co ? ... Rozdat na dividendách a z těch peněz postavit další blok ...

Já bych osobně stavěl reaktory 4. generace ... tím je jasný Rosatom, protože má s tím zkušenosti a možná dokáže jako jedinný nějakou tu jaderku dokončit ... Ted´ staví v Bělojarské jaderné elektrárně reaktor
4. generace o výkonu 1200 MWe (mnohem ménně odstávek, možnost zpracování vyhořelého paliva + použití Thoria) ... nebo již postavil ... 3+ nemá žádnej na technologii do budoucnosti vliv, jenom je tam více bezpečnostních opatření ... které možná již jenom stavbu prodražují ...

Ale hlavně aby se začlo stavět !!!

Stačí se podívat co z cenou udělalo to, že frantíci odstavili čtyři reaktory ? ... Doufám, že je spustí ...

ČEZ:  Babiš ČEZ dělit nechce

http://archiv.ihned.cz/c1-65987440-souboj-o-200-miliard-za-dostavbu-dukovan-se-rozjizdi-pokud-ma-novy-reaktor-vyrust-vcas-musi-cez-zacit-s-vyberem-dodavatele-uz-na-jare

- ""Můj názor je čtyři roky stejný. ČEZ by měl vzít Dukovany, ocenit je, vložit do stoprocentní dcery a udělat tendr na dodávku technologie a financování. Nadále tohle budu prosazovat, ale pro mou vládu to teď není priorita,"" uvedl včera Babiš.

- Dělení firmy ale Babiš odmítá. ""To je totálně nepřijatelné, abychom obchodní a distribuční část prodali a stát si nechal výrobu. To zaplatí potom jenom daňoví poplatníci, občané a firmy.""

ČEZ:  plánovaná odstávka 3 měsíce

https://www.cez.cz/cs/pro-media/aktuality-z-jadernych-elektraren/17591.html

ČEZ:  ČEZ a dostavba . Uzačal jednat a teď, kdy se to začne dělit.

Souhlasím, že Babiš je tady pro nás velká neznámá. Potřebovali bychom vědět, kdo jedná o rozdělení a jestli se vize nerozchází s novým premiérem:-)
Čekal jsem, že tento týden se to rychleji pohrne k 500, ale zatím to vypadá na vyčkávání. Zřejmě v tuto chvíli nejde o cenu energie, ale o politiku viz. příspěvek o politice Rakouska k energiím z jádra a uhelek.

ČEZ:  kurzové sázení, velmi spolehlivé informace

kurzové sázení, velmi spolehlivé informace

http://vitosen.blogspot.cz/

ČEZ:  ČEZ a dostavba . Uzačal jednat a teď, kdy se to začne dělit.

Rakousko se nám nějak radikalizuje: https://www.euro.cz/politika/rakousko-jaderne-elektrarny-eu-tresty-1385327#utm_source=euro&utm_medium=selfpromo&utm_campaign=eurorss

ČEZ:  ČEZ a dostavba . Uzačal jednat a teď, kdy se to začne dělit.

Nebo to pomocí automatů vytáhli nahoru, dokud to jde, aby dobře prodali. A teď, kde je pravda. :)

Mně tam v těch světlých zítřcích nějak nesedí ten Babiš ve vládě.

..dík za odkaz.

ČEZ:  automaty pracují

trošku ti to neklape, zatím vidím dnešní minimum 489,30 ... ale směr v dohlednu asi bude nahoru, to jo, mít nějaký koruny navíc, hned po dobrání KB bych uvažoval ještě o pár kouskách ČEZíku :-)

ČEZ:  automaty pracují

490,10 dosaženo, ale 490 tam nebude ani náhodou. Nebojte. Automaty jsou nastavené spolehlivě. Menší korekcička a hurá nahoru.

ČEZ:  ČEZ a dostavba . Uzačal jednat a teď, kdy se to začne dělit.

Zřejmě ten vzestup v posledních týdnech svědčí o tom, že velcí hráči vědí jak se bude dělit, tak chtěli nakoupit.

http://www.investicniweb.cz/news-jonhap-babis-jednal-s-jihokorejskym-ministrem-o-jadernych-blocich/

ČEZ:  Koukám cílovky jsou pře 550 tak to s ním ještě kousek zkusím

to je do divi?

ČEZ:  Koukám cílovky jsou pře 550 tak to s ním ještě kousek zkusím

:)))

ČEZ:  do další desítky

tak ho konečně vytáhnuli do další desítky. na 480 a něco zapomeňte. jede se nahoru, pomalu ale jistě. než někdo vypustí stavidla.

ČEZ:  Co pa se to děje ... ???

Že by pro nás malase konečně Vánoce????

ČEZ:  Zdá se že jsem udělal dobře když jsem udržel nervy a nevysypal

:))))

ČEZ:  proč nestavět jádro

těžba je problém jako kterákoliv jiná, v tom by mě třeba seriozní porovnání zajímalo, ale z takovejhle zdrojů se ho nedočkám

dopady na zdraví jsou vždy otázkou přístupu, tuhle jsem například zahlídnul informaci, že smrťáky při rozebírání velkejch lodí jdou do desítek, což sice jako způsob získávání suroviny s těžbou srovnávat nelze, ale přijde mi to zajímavý z hlediska toho, jak při čem záleží na lidským životě

při výměně paliva o nic nejde, tedy pokud se k tomu nepřistupuje stylem ""éto ničevó, ja rus, nas mnóga""

kluci japonský to ve Fukušimě trošku podělali, o Černobylu darmo mluvit, ale i když si vezmeme nejčernější odhady, tak se v součtu (mimochodem včetně Majaku) dostanem sotva na deset tisíc, zatímco v souvislosti s protržením Pan-čchiao jsme o řád výše, a nebyla to rozhodně jediná taková událost ... tady skutečně není o čem spekulovat :-)

- pravda, o nějakým úmrtí v souvislosti s přílivovou elektrárnou jsem zatím neslyšel, ale to jaksi není to, co bychom mohli provozovat tady ve vnitrozemí (větrník už tuším(?) někomu na hlavu, resp. na barák, spadnul)

ČEZ:  proč nestavět jádro

> ještě jednou: neřešila se obnovitelnost, ale znečištění ovzduší a uhlík

jo, máš pravdu, ten odstavec je blbě formulovanej. Když ho bereš doslova, nedává smysl motat emise CO2 s provozem jaderek. Ale je to o dopadu znečištění prostředí na zdraví, což u jaderek je minimálně při těžbě uranu a o tom ostatním nemám zdroje (dopad na zdraví z ozáření při výměně paliva, nehodě v širokém okolí), tak se mi o tom ani spekulovat nechce.

Ale jo dobře úplně rozebranejch v režimu SAFSTOR jich pár je.

ČEZ:  proč nestavět jádro

ještě jednou: neřešila se obnovitelnost, ale znečištění ovzduší a uhlík

co se 'odpadu' týče, je to spíše surovina pro další použití

> likvidaci jaderný elektrárny, se kterou nemá nikdo pořádně zkušenosti

ale nepovídej ... https://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_decommissioning#Experience

kdyby šlo čistě o technickou záležitost, tak by vůbec nebylo špatný dostavět Temelín podle původních plánů

pokud nám ovšem EU hodlá brát prachy a vrážet je do ekonesmyslů, tak to samozřejmě do budoucna vychází úplně jinak

ČEZ:  proč nestavět jádro

Obnovitelný = čerpá energii ze sluníčka .. přehrady, vítr, soláry nebo z přírody jinak .. geotermální energie.

Neobnovitelný = na vstupu surovina, na výstupu energie a odpad. Málo zemí má dořešené trvalé úložiště radioaktivního odpadu. Je to další skrytá zátěž jaderných elektráren (ekonomická i ekologická).

A jestli mi tu začneš vysvětlovat, že tu za pár let bude hromada solárních panelů nebo lithiovek (který ale jdou celkem rozumě recyklovat), tak si dej na protiváhu likvidaci jaderný elektrárny, se kterou nemá nikdo pořádně zkušenosti a její cena se do provozních nákladů taky zatím nepočítá.

Další ekologickou cestou je kromě úspor (zateplení, lepší regulace) taky zvyšování účinnosti stávajících zdrojů .. kogenerace.

Jo a toho Němce taky moc nevytrhneme s našimi 4GW jaderek, když oni odstavují 20GW. Němec půjde za Francouzem, kterej má 75% výroby v jaderkách. A to mi připomíná, že i tahle jaderná velmoc se rozhodla pro odklon od jádra.


Takže když to shrnu, jak to vidím já. Proti běžícím jaderkám nic nemám. Ale v době, kdy se obrací směr výroby energie na ekologičtější zdroje, bych už pro stavbu novýho nebyl.
A lobisti zavětřili, že je poslední možnost něco vytěžit z dostavby NJE. A půjdou do toho alespoň aby si utrhli zakázky na rozšíření dopravní infrastruktury, což není úplně sousto, jako postavit jaderku celou, ale aspoň nějaká jistota, kterou zase zaplatí daňový poplatník. A aby tomu uvěřil, pro jistotu se rozdělí ČEZ.

ČEZ:  Jeho ROHY se chvějí a jeho hruď se blyští..ANO je to tiskárnami zmutovaný BÝK... !!!!

kLASIKA...a to už tu ani KRACH nechodí....:-))) Jj Donalde je to tak....jen nic neříkající čísla...která snesou vše....a kolonky...kde můžou napsat co chtějí...:-)

1 2 2402

Graf ČEZ

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz