Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 24.4.2017 21:10
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse ČEZ

Poslední příspěvky

24.4. 2017 21:10:38BCPPRMS
Aktuální kurz
435,40

+0,80 (+0,18%)

16:25 24.4. 2017

 
439,00

+3,00 (+0,69%)

16:57 24.4. 2017

 

Přidat nový příspěvek

1 2 2372

ČEZ:  uhelná elektrárna Počerady na prodej za 10mld.

Jo, prodá ji teď. peníze dostane potom,někdy...

ČEZ:  uhelná elektrárna Počerady na prodej za 10mld.

Tykač to kupuje i s doly. Ten u Počerad nemá těžební limity a patří mu, takže teoreticky by mohl jet třeba do 2050. Spekulativní výhled, že s tím pojede nejmíň 10 let je velmi pravděpodobný a co bude navíc, je už pro něj zisk.

Navíc díky vlastnictví dolu má elektrárnou zaručený odbyt suroviny a zisk větší, než když ČEZ uhlí kupuje od těžařů, takže ta návratnost investice bude asi i rychlejší (i v Německu pro Tykače). Bez dolu a ale platíš za uhlí někomu a máš jenom zisk z jeho spálení.

Takže zatím co by ČEZ cca za 10 let v Počeradech vyrobil 10mld.Kč zisku a elektrárnu potom zboural, prodá ji teď.

ČEZ:  uhelná elektrárna Počerady na prodej za 10mld.

A proč to Tykač tak kupuje a to nejen u nás ale i v Německu? Ona to asi Merkel nějak uhraje, když nebude kde vzít, jaderky přeci odstavuje.

ČEZ:  Nákup...

Souhlasím,
zatím jsem nezažil, že by se stihlo prodat po divi bez poklesu.

ČEZ:  uhelná elektrárna Počerady na prodej za 10mld.

Vzhledem k nutným investicím je prodej rozumný. Uhlí nemá budoucnost a ČEZ plánuje odstavit všechny uhelky do 2035, s ohledem na dohodu o CO2 v Paříži.

ČEZ:  uhelná elektrárna Počerady na prodej za 10mld.

Babiš je proti,nevím, proč prodávat zdroje, asi bylo chybou, že si nepohlídali palivo na provoz. Když se rozjedeou elektroauta, bude proud potřeba a cena se čeká nahoru. a ještě nezaplatí keš,ale pochybným účtováním.Když se nestaví nová jaderka, tak pouštět zdroj?

ČEZ:  uhelná elektrárna Počerady na prodej za 10mld.

Dakujem za odpoved :) a je este nejaka moznost ze to pojde dole po dnesnej VH. Resp ocakavaju sa dnes nejake velke rozhodnutia, kedze vysledky za Q3 uz boli zverejnene.

ČEZ:  Moneta

Padly po rozhodném dni: https://www.fio.cz/zpravodajstvi/dividendy
To znamená, že po uvedeném datu už při obchodování nemáš nárok na výplatu dividendy. Akcie tedy klesá většinou o výši dividendy.

ČEZ:  Moneta

Ahoj.

potreboval by som trosku poradit som tu novy a lajik. Neviete niekto preco klesli skokovo akcie monety? Je to zdovodu valnej hromady resp. o rozdhonuti o dividende? Alebo k vyplatnemu dnu dividendy klesnu akcie znovu?

Dakujem za odpoved a pripadne sa ospravedlnujem za hlupy dotaz.

ČEZ:  uhelná elektrárna Počerady na prodej za 10mld.

Nevím zda je prodej uhelky, aby bylo na větráky zrovna výhra. Ale třeba to bude pro Babiše další argument pro divi 40.

ČEZ:  uhelná elektrárna Počerady na prodej za 10mld.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/2094257-elektrarna-pocerady-se-bude-asi-prodavat-predstavenstvo-firmy-cez-doporucilo

..asi to nezvýší letošní zisk. Takový prodej se bude připravovat rok a část platby je v naturáliích, takže tu můžou splácet třeba 5 let. Ale je to dobrá zpráva.

ČEZ:  + Valná hromada

ještě nebyl den VH stanoven ..

ČEZ:  Valná hromada

Nevíte náhodou někdo, kdy je VH?

ČEZ:  Teď jedu rally, nakoupil jsem cetv a vydělal téměř 100%

mmmm: Tvůj scénář mi uplně smysl nedává takto skákat. Po divi se vždy jedná o technický pokles o velikost divi nebot přes divi snižuješ equitu.

Nicméně si hlavně myslím že jsi CETV prodal brzo. Já kupoval jako ty kolem 45-46 Kč ale po výsledcích za Q1/2017 to skočí klidně mezi 90-100 kč. Pokud mám pravdu samozřejmě. Je boom, reklamní trh zejména, tržby jim rostou, zvýšili výrazně ceny za reklamu a stejně jsou plní nebot zvyšili i jiní. Nedávno výrazně snížili obsluhu dluhu tak za pár dní po prezentaci výsledků uvidíme. To že to takto v US roste je podle mého tím, že se už neoficiální data někde dostaly ven...

ČEZ:  + Co se děje?

ČEZ: prej nevybral dobře zsatáčku.. :D

ČEZ:  + Teď jedu rally, nakoupil jsem cetv a vydělal téměř 100%

No píšu téměř koupil jsem cca 45 a vysypal cca 80, poplatky nejsou 1/3 aspoň u fio ne a pokud nakupuješ easy klick, je to pár šestáků, tedy v porovnání s nákupem, jinak jde o tisíce až deseti tisíce samozřejmě, teprve až daně jsou rána, ale tím že nakupuji divi tituly, po ex date vždycky spadnou, takže divi většinou se dostane čitá a snížím tím daň základ. Moneta má divi 9.8 což je přes 10% Tabáček tolik ne ale pořád je to litr na akcii a po 24.4. dokoupím O2.
Potřeboval bych aby se sebral ČEZ, ten jsem dobře vysypal ale poměrně zbrkle dokoupil už při 460, tak držím, navíc si myslím že divi nakonec bude zase 40. Pokud se to všechno podaří mám letos vystaráno :)))

ČEZ:  Co se děje?

Co mi uniklo?

ČEZ:  + Teď jedu rally, nakoupil jsem cetv a vydělal téměř 100%

Zdravím,že jedeš rally to ti přeji; ale s tím výdělkem skoro téměř 100% ti nevěřím. . 1/3 ze zisku vždycky spolknou poplatky,pokud neprodavas akcie z velmi nízkého kurzu.. Tvůj popis však ukazuje, ze jsi nakupoval a prodával v době maxim, tak nevím, zda se to vyplatí měsíc a půl je PX na maximech.. ale je ti přání, doufáme,ze sis to dobře přepočítal.. 😆

ČEZ:  Teď jedu rally, nakoupil jsem cetv a vydělal téměř 100%

za to jsem nakoupil Monetu dostanu divi, prodal jsem nakoupil tabák, podržím pár dní do divi vysypu a dokoupím ještě jeden divi titul. :)))

ČEZ:  Nákup...

A je to ! Uz to leze nahoru a nahoru a nahoru, tento rok uz pred diví nekoupim....az pristi rok

1 2 2372

Graf ČEZ

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz