Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 27.5.2018 21:54
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse ČEZ

Poslední příspěvky

27.5. 2018 21:54:40BCPPRMS
Aktuální kurz
 
 

 

 
556,50

-11,50 (-2,02%)

16:58 25.5. 2018

 

Přidat nový příspěvek

1 2 2413

ČEZ:  UNIPETROL (píšu sem pro snad větší okruh oslovených-předem omluva,že je to na Čezu)

nevím zdali měla loni ztrátu, ale asi ne..

https://byznys.ihned.cz/c1-66149720-vedeni-unipetrolu-navrhuje-nevyplatit-akcionarum-dividendu-v-poslednich-dvou-letech-ji-pritom-vyplacel

ČEZ:  UNIPETROL (píšu sem pro snad větší okruh oslovených-předem omluva,že je to na Čezu)

Dodatek: ""Dividenda je však vyplácena z hospodaření akciové společnosti Unipetrol, která je mateřskou společností holdingu. Unipetrol a.s. loni vykázala čistou ztrátu 28,5 milionů korun po předloňském čistém zisku 47 milionů korun."" no tak nevím kdo na tohle může skočit, když loni byla divi 8,30 CZK což bylo při počtu akcií 181M celkem asi 1,5 mld CZK, tak to je teda kouzlo vyplatit tohle ze zisku 47M :-))

ČEZ:  UNIPETROL, ZÁSADA PRO ROZDĚLENÍ ZISKU JAKO PODÍL NA ZISKU Z DANÉHO ROKU...

KOPIE z jejich webu UNIPETROL a.s.

Akcie Unipetrolu jsou obchodovány na trhu Prime Burzy cenných papírů Praha, a.s., a trhu RM-SYSTÉMU, a.s.

Rozsah hlasovacích práv jednotlivého akcionáře je stanoven počtem jeho akcií, kdy jedna akcie o jmenovité hodnotě 100 Kč je rovna jednomu hlasu, tedy veškeré akcie emitenta mají shodná hlasovací práva.

Akcionář má právo na podíl ze zisku společnosti (dividendu), který valná hromada podle výsledku hospodaření schválila k rozdělení. Tento podíl se určuje poměrem jmenovité hodnoty jeho akcií ke jmenovité hodnotě akcií všech akcionářů v rozhodný den.

ČEZ:  pegas jako unipetrol

http://www.pegas.cz/file/2861/pozvanka-vh2018.pdf

ČEZ:  pegas jako unipetrol

..jen managment Pegasu přiznívá kladný hospodářský výsledek, ale navrhuje všechen zisk 2017 převést do nerozděleného zisku a nic vyplatit pro zbytek akcionářů žádnou dividendu, stejně jako Unipetrol..

ČEZ:  UNIPETROL (píšu sem pro snad větší okruh oslovených-předem omluva,že je to na Čezu)

Kde berou tu ztrátu když výsledky 2017 byly viz: ""Petrochemický holding Unipetrol loni zvýšil čistý zisk meziročně o devět procent na 8,7 miliardy korun. Tržby stouply o 39 procent na 122,5 miliardy. Výsledky jsou rekordní, oznámil holding dnes v tiskové zprávě. K dobrým výsledkům podle Unipetrolu pomohly stav ekonomiky, vyšší využití výrobní kapacity, ale i příjmy z pojištění za havárie v roce 2015.""

ČEZ:  UNIPETROL (píšu sem pro snad větší okruh oslovených-předem omluva,že je to na Čezu)

Nedostal se UNI do ztráty loni tím , že koupil Spolanu od Orlenu? To ti Poláci umí Čechy okrást, takhle to vytunelovat a pak to celý zabrat !
Fakt už na Benzině nekoupím ani litr.

ČEZ:  UNIPETROL (píšu sem pro snad větší okruh oslovených-předem omluva,že je to na Čezu)

krátce a stručně řečeno zbytku vlastníkum

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vedeni-unipetrolu-navrhuje-nevyplatit-akcionarum-dividendu/1625290

ČEZ:  Doba levné elektřiny končí. Cena na trzích stoupla za dva roky na dvojnásobek

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/zdrazeni-elektriny-plynu/r~c5cfa4765f6a11e8b34bac1f6b220ee8/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&redirected=1527232548

ČEZ:  podle Hünera (MPO) se ČEZ dělit nebude

čekal jsem na free marketu větší šrumec, no nic moc.
některý se ještě neobchodovaly.

ČEZ:  podle Hünera (MPO) se ČEZ dělit nebude

jenže Shell není jen rafinérka, docela dost těží

https://cs.wikipedia.org/wiki/Royal_Dutch_Shell

'Těžba ropy a plynu představuje dvě třetiny příjmu společnosti'

ČEZ:  podle Hünera (MPO) se ČEZ dělit nebude

Dík za tip, prý nás vykopnou z petrolky, tak hledám náhradu.
To ""s ropou pujde vejš"" moc nechápu, právě unipetrol začal růst s nízkou cenou ropy,protože jim rostly rafinerské marže.

ČEZ:  podle Hünera (MPO) se ČEZ dělit nebude

> Škoda,že nevypisujou divi u dnes začatých prodejů akcií na prime,
> třeba by se tam něco vybralo.

hm, tak jsem ten seznam skouknul a moc toho tam neznám, nicméně relativně slušnou divi vyplácí RDS, akorát teď už je celkem drahej (a s ropou půjde vejš)

(já blbec měl nákupku $49,70 a pustil jsem ho za $58,25 s tím, že po tom růstu musí přijít korekce a dokoupím levnějš ... přišla, ale až ze 71 na 62 :-/ )

ČEZ:  podle Hünera (MPO) se ČEZ dělit nebude

Jen říká, že nemusí být tak zle.Pro mě je rozumný jen to ,začít s 1 blokem na jednom místě.
jako důchodce 20let čas fakt nemám. Škoda,že nevypisujou divi u dnes začatých prodejů akcií na prime, třeba by se tam něco vybralo.

ČEZ:  Správce portálu.. reklama AXE DEODORANT, umístěním Ty zazářil !!!

Na počítači doporučuji Adblock, na mobilu Operu mini a už otravnou reklamu neuvidíte.

ČEZ:  Správce portálu.. reklama AXE DEODORANT, umístěním Ty zazářil !!!

už jsem to nevydržel a zase vyzývám správce portálu akcie.cz aby vyhodil nevhodně umístěnou reklamu zasahující do portálu sdělující podstatu uživatelů !! Jedná se o samootvírací reklamu na deodorant AXE.. otvírá se sama-samovolně při kliknutí na detaily obchodování, přehraje si svou navolenou smyčku a pak se zavře, na mobilu je to ještě více obtěžující, kdy jeden roh na portálu, je zcela zahumusen takto zvolenou reklamou, portál má 4 rohy, pokud si s námi dělá správce portálu akcie.cz legraci=srandu, poukazuji tedy, že má portál ještě 3 rohy, kde může naflákat takové reklamy a přejdu ikdyž jsem navyklý na jiný portál, jelikož takto zvolená reklama je nevhodná a silně obtěžující.. všichni se jistě shodneme na tom, že portál musí zřejmě vydělávat, to se dá pochopit, ale tady je to již zahranou slušnosti, a obtěžování. AXE Deodorant, Ty zazáříš !! dole na portálu je tolik místa a ten kdo bude reklamu chtít, nechť si na ni klikne sám.. Portál pod takto rozbalujícíma reklama se otvírá déle a přitom neskonale skáče, několikráte zasebou, než se plně otevře !!! Už se těšíme na zavedení rychlosti 5G internetu, to bude samá reklama, která bude obtěžovat uživatele, místo aby jim pomáhala(novinkou je: do textu vsouvat samootvírací reklamy, ale ne už jednu reklamu ,ale už i dvě posobě jdoucíreklamy a pokud si chcete přečíst text, tak musíte vytrpět byznys plán instalování reklam.)..

ČEZ:  podle Hünera (MPO) se ČEZ dělit nebude

https://www.kurzy.cz/zpravy/455494-huner-mpo-investice-do-je-by-nemusely-snizit-dividendovou-politiku/

Pěknou věc řekl to: Pokud by ČEZ investoval do nových jaderných reaktorů, pravděpodobně by to snížilo cenu jeho akcií, ale investoři by na tom vydělali později (15-20 let).

Nevím jak vy, ale i když jsem trpělivý investor, 15-20 let je fakt moc.

Pravda, opustil jsem ten ČEZ brzo - bál jsem se voleb na podzim a nějak neumím uchopit, proč by, měl takhle růst s výhledem, že příští dva roky budou špatné. Tak jako jsem mu vloni předpovídal při kurzu 420 růst nad 480 do konce roku, letos to vidím opačně. Do konce roku návrat pod 500.

ČEZ:  * a jedem

Jen chci podotknout;ze jste na burze a pokud jste koupili Monetu na dividendu,tak ji dostanete... to,ze kurz po rozbodnem dnu pada o vysi dividendy #to ostatne vite sami k tomuto poklesu se pridal i evropsky pokles bank a banky to odnesly vseobecne KB.Erste.Moneta..během 3mesicu to investoři srovnání na původní kurzy... nyní vyplácí dividendu erste a vig.. je ještě 8dni cas..proto Kometa poklesla o více než měla..

ČEZ:  deník konspirátora

zajímavý článek o USD


http://zvedavec.org/komentare/2018/05/7591-dva-poly-menove-politiky-totalni-dolarizace-a-totalni-odchod-od-americkeho-dolaru.htm

ČEZ:  a jedem

Je to fakt továrna na peníze, stačí se jen připojit.

1 2 2413

Graf ČEZ

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz