Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 22.1.2018 7:21
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse ČESKÝ TELECOM

Poslední příspěvky

22.1. 2018 7:21:28BCPPRMS
Aktuální kurz
 
 

 

 
278,00

+0,50 (+0,18%)

16:58 19.1. 2018

 

Přidat nový příspěvek

1 2 1016

ČESKÝ TELECOM:  hrátky s balíky akcií 02 ČR PPF. takhle se dělá byznys světa, oškubat hejly a pak dávat dary na výzk

https://www.w4t.cz/kellner-pokracuje-v-prehazovani-podilu-v-o2-67341/

ČESKÝ TELECOM:  asi brzy půjde 02 taky z burzy ven

.. 02 před několika měsíci se potácela u hranice 85% a hrozil jí nucený výkup ostaních akcionářů, podivně rychle se zbavil 3,5% ,že je prodal jednomu zájemci - kdo zná domluvu kterou maji mezi sebou ??
nyní opět vykupuje 02 na volném trhu a behem přístího roku může až další 4%, to znamená 85%- 3,5%= 81,05% + 4% odkupu= opět 85,5% , tak do vystěsnění je to krůček 90%.. a tady nastupuje 02, která má vdržení akcie, kde žádný z akcionářů neví, co se s výkupem bude dělat a naco se použije... klidně se může použít dle majoritního vlastníka 02 - PPF ke sloučení s jejím fondem BV4, jako to udělaly v CETINu.. mohou požádat i Tykače, který koupil v květnu oněch 3,5%, že si je od něj koupí za určitou sumu ,aby nebyl tratný a hejlové- drobní akcionáři ostrouhali.. všechno je možné.. nebude se čekat na výkupy, rovnou to cenově zastřeší a bude to.. PEGAS byl s Rohanem R2G velmi rychle hotov s výkupem, ne jako PPF.. Myslím, že před rokem nás tady strašili Ukrajinou a vzniku nových bohatých oligarchů, ktteří mají ve své moci 80% průmyslu Ukrajiny... ti popletové novináři placni nevím kým, o České kotlině zapomněli mluvit, tady máme už dávno podobné Oligarchy, kteří drží 80% průmyslu.. a oto šlo, komunisti byli břídilové, těm se nepodařilo nastolit blaho pro všechny na oko.. tihle a ty vlády po roce 1990 to zvládly za 27 let, všechno , je všech, nic není nikoho, a zbytek zombíci se budou mlátit za kus žvance jen mezi sebou.. Komunisti taky chtěli zrušit oběhové peníze mezi obyvatelstvem- nevedlo se.. tihle to zvládsjí brsvurdním způsobem a ještě jim někteří bezmozci tleskají, fandí a mezi lid roztrušují, že je to vynikající platit všude jen kartou..

http://www.akcie.cz/novinky-z-trhu/156331-o2-oznamilo-program-zpetneho-odkupu-akcii/

ČESKÝ TELECOM:  kurzové sázení, velmi spolehlivé informace

kurzové sázení, velmi spolehlivé informace

http://vitosen.blogspot.cz/

ČESKÝ TELECOM:  Nakupní horečka

Lidi nestrašte mě, já měl minulý týden nákupní horečku a rozpustil jsem skoro veškerej keš :D

I když je pravda že se mi O2 nakoupilo až včera, měl jsem nějakej problém s účtem.. i tak spokojenost, nákupka za 257 tam byla.

Pak jsem se unáhlil s kofolou, už sem myslel že to dolů nepůjde a tak jsem vzal za 410,- jo hold trpělivost není moje silná stránka... Btw, kdyby někdo chtěl mé doporučení, tak kupovat, ať to můžu dobře prodat :D

Jinak jsem na vás všechny naštvanej, jak jste mi před půl rokem rozmluvili nákup GM za 35 :D (dnes cena cca 46).

ČESKÝ TELECOM:  jedna ze starších zpráv, ale stále jako živá...

http://www.kurzy.cz/zpravy/384896-o2-si-pripsala-35-za-tyden-ppf-vejde-do-ucebnic/

ČESKÝ TELECOM:  cetim a OSDA

čau Vládo, nevím co v tom může nyní dělat nějaká firma,ale na přihlášení pro firmu, která něco sdružuje je dost pozdě.. zkus napsat na email: Toha@seznam.cz ,zde jsme ti co se sdružili proti PPF a dožadujeme se již soudně o doplacení částky za vytěsnění.. možná bys mohl se přidružit( My jsme tuším platili abych v odstupu času neblafoval 0,60hal na akcii a pokud máš více dobře.. pokud máš snad jen 200ks, nemá to Za ty nervy vůbec cenu něčeho se domáhat.. optej se.. na určeném mailu..

ČESKÝ TELECOM:  Divi

Díky za info.

ČESKÝ TELECOM:  Divi

řeší se to tu každou chvíli ... záleží na tom, jestli jsou akcie na individuálním účtu nebo na sběrném účtu u brokera

ČS si ráda vydělá na nákladech spojených s výplatou, takže za všichne, kdo to přes ni řeší (ČEZ, PM ...), posílá dopisy a nutí lidi běhat na pobočku, zatímco slušné firmy nekrmící vyžírky z ČS to automaticky posílají na účet vedený v seznamu akcionářů (od loni v CDCP povinně, Fio to tam zapisovalo dobrovolně samo už dřív)

ČESKÝ TELECOM:  Divi

Mě přišel dopis o zahájení výplaty ve spořce. jsem u FIO.

ČESKÝ TELECOM:  Divi

Nevíte náhodou někdo, jak je to s vyplacením dividendy O2 u Fio banky?

ČESKÝ TELECOM:  Cena

Zase začíná odkup?

ČESKÝ TELECOM:  PRO ZASMÁNÍ: JAK SE VEDE DISKUSE O AKCIÍ O2 ČR na SERVRU KURZY :-D

(5) 29.04.17 10:07 Nasraláh (159386)
Odpovědět
přírodní barviva???

Hallo, je tu někdo malíř??? Ps. dají se získávat rostlinná barviva z listů stromů na podzim nebo z květů rostlin?? Jak jsou tyto barviva stabilní a je možné je vyrábět právě z květů rostlin či z listů???02.05.17 09:50 Pijack Jméno 'Pijack' používá stále stejný uživatel (186557)
Odpovědět
přírodní barviva???

Ano, jsem tady:-) Rostlinná barviva z listů stromů a květů, jak již slovosled napovídá, se takto získávají. Třeba krázná zelená se dá získat z O2. :-))

ČESKÝ TELECOM:  +Cena

osobně sdílím tvůj názor a čekám 3-5% sešup.. ovlivní to dividendy a nebo ne ? pro zahraničí v rámci kurzovného si myslím, že to zahraničí takhle nevidí.. a pokud spustí, tak to spustí.. čekám..

ČESKÝ TELECOM:  +Cena

Tak jsi čtu nejnovější investiční strategii pro české akcie. Kupovat Fortuna, KB, Kofola, Unipetrol. Akumulovat CME, ČEZ, Moneta, Stock, O2. Držet Pegas. V revizi VIG, Tabák. To je optimismu, indexy se pohybují stále kolem maxim a vše podle analytiků poroste vesele dál. Až to žuchne, tak vydají novou upravenou strategii a jede se vesele dál. Jo jo jet podle analytiků je nejjistější cesta, jak prodělat nebo má někdo jiný názor?

ČESKÝ TELECOM:  +Cena

myslím, že měla vypadnout,ale na poslední chvíli byla ušetřena, snížila se jí váha a přibrali Monetu.. myslím, že jí nevyhodili, byla vyhozena jen při rozdělení na Cetin a 02.... pak se vrátila a držela se tam , zuby nechty..

ČESKÝ TELECOM:  Cena

Já měl za to, že ta akcie vůbec nevypadla, jen se spekulovalo, že by mohla... v tom mezičase tam byl výplach někde k 210,-
Nakonec v tom rozhodujícím dnu to někdo z kluků zachránil a zvedl cenu na požadovanou minimální úroveň.
Výsledek byl, že v indexu zůstala, jen se snížila její váha.
Takže i když aktivní fondy, které předtím prodaly znovu nakoupily, pasivka zákonitě musely začít prodávat (a nakoupit Monetu).

Takle mi tam něco nesedělo...

Pokud však akcie vypadly a pak se znovu zařadili, i když s menší váhou, dává to smysl.

ČESKÝ TELECOM:  Cena

Co ti například uniká, jsou indexy MSCI. Fondy, které je používají jako benchmarky, jsou ""povinny"" podle svého statusu držet papíry, které jsou v nich zařazeny. Jakmile MS vykopne nějaký papír z příslušného indexu, tak fondy tento papír sypou z portfolia ven. Někdy hned, někdy až na Silvestra v rámci hurá akce ""odborně"" zvané 'Window dressing'. Jakmile MS tento papír do příslušného indexu zařadí zpět, co se asi stane? A co se stane, když se obě akce uskuteční během tří měsíců, jako tomu bylo u O2 v souvislosti s rozdělením? A protože se portfolioví manažeři se neřídí svým rozumem, ale raději rozumem někoho jiného, tak se děje to co se děje.

ČESKÝ TELECOM:  Cena

Docela by mě zajímalo na jakém základě je cena akcie 290,- +

Před půl rokem byla podle analitiků cena 230 přemrštěná a mělo se podvažovat, teď je cena tam kde je a má se akumulovat?

Z indexu sice úplně nevypadl, ale i tak mu byla snížena váha = snížení pasivní přísunu peňez

Dle P/E je ta akcie snad nejdražší v historii a přitom už to je vlastně jen virtuální operátor co má spousty kamenných prodejen.. co se týče potenciálu, tak o tom snad taky nemůže být žádná řeč..

Divi 16,- přemůže přece ospravedlnit nárůst o 60,-Kč

Měl jsem za to, že to dělaly spekulace na korunu, ale po uvolnění kurzu to zas roste..

Něco mi uniká ?

ČESKÝ TELECOM:  Dnes po uzavření burzy v Praze se napsalo o O2, toto:

Vzhůru dnes v Praze mířila také telekomunikace O2 C.R, která přidala 0,88 procenta na 287,50 Kč. Společnost dnes před trhem oznámila, že v úterý dokončila úpis nového financování v celkové´ výši 3,5 miliardy Kč. Podle analytika Patria Finance Václava Kmínka O2 Czech Republic úvěr pravděpodobně použije na financování distribuce emisního ážia a pokračujícího zpětného odkupu akcií.

....no, jestli opravdu použije tento úvěr O2 na vyplacení emisního ážia, které navrhlo představenstvo-ber PPF, a i tento úvěr který si 4.4. dubna 2017 vzali, aby mohli profinancovat i nejen ono ážio firmy, které nám chce, sobě PPF vyplatit, tak úvěr poslouží i ke zpětnému odkupu akcií O2.. to mi hlava nebere, a jaksi mi to nekoresponduje s ředitelem společnosti Bubníkem a jeho bušení v prsa, jaký výsledek hospodaření za loňský rok O2 opět dokázala.. suma sumárum si vlastně na hostinu Valné hromady při hlasování o rozdělení medvěda ažia a kurz výkupu půjčilo od bank.. jak dopadne kurz po termínu výplaty bušícího v prsa, kam až se kurz sveze, když si na hostinu O2 vlastně vzalo půjčku, jmenovitá hodnota jedné akcie O2 je 10kč, když se vyplatí navrhované 4kč z ážia, mělo by tam zbýti místo 10kč už jen 6,- kaček.. přijde zahraniční investor nebo ne, bude potom kupovat naducanou firmu a nebo jen schránku firmy O2, to je ve hvězdách.. ještě jsem se dočetl, že dnes nakupoval umírněnější investor, žádná agresivita.. byl to Tykač a nebo netykač kdož ví..

ČESKÝ TELECOM:  Kdy prodat O2?

Tak se to snad pomalu blíží (300)- zřejmě kolem divi, pak je jen na ""zralé úvaze"" zda podržet, nebo prodat

1 2 1016

Graf O2 CZECH REPUBLIC, A.S.

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz