Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 27.7.2016 3:07
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse ERSTE BANK

Poslední příspěvky

27.7. 2016 3:07:05BCPPRMS
Aktuální kurz
644,00

0,00 (0,00%)

16:19 26.7. 2016

 
642,00

+2,00 (+0,31%)

16:55 26.7. 2016

 

Přidat nový příspěvek

1 2 1858

ERSTE BANK:  Uff - ještě, že máme to Euro zafixované

http://www.fxstreet.cz/euro-po-zprave-o-strelbe-v-nemecku-prohloubilo-ztraty.html

Pokud bude euro dál oslabovat, tak bych se vůbec nedivil, kdyby ČNB najednou oznámila přerušení intervencí. Možná je to nesmysl, ale vždy je lepší být v uvažování o krok napřed.

ERSTE BANK:  Pátek 29.7.2016 - černý pátek?

Včera v noci jsem narazil na nějaký článek tuším na Patrii, ve kterém se spali cosi o pátku 29.7.2016 a mělo se jednat o nějako zprávu o kondici evropského bankovního sektoru. Usilovně ten článek hledám, ale nemohu ho najít. Nevíte někdo o čem je řeč a byli byste klidní nebo budete ve čtvrtek vyklízet pozice?

ERSTE BANK:  Vzestup nebo pád

Nic neroste do nebe a na dobré nákupy přijde čas. Nic se nemá uspěchat. Když jsem se nenapakoval včera nebo dnes, může to přijít zítra. Důležité je mít keš na super kupy.

ERSTE BANK:  Vzestup nebo pád

Tak první várka 160 ks ERSTE za 648,80 prodáno. Dalších 550 ks pustím za cenu o deset Kč vyšší. Doufám že ERSTE pujde dál, pokyny mám až k hranici 800 Kč. :-)

ERSTE BANK:  Vzestup nebo pád

A kolik jsi toho koupil? Několik tisíc kusů?

ERSTE BANK:  Vzestup nebo pád

Erste mám 4300 ks.

ERSTE BANK:  Vzestup nebo pád

uff. slušnej balík.

ERSTE BANK:  Vzestup nebo pád

nezáviď, taky se k tomu dopracujeme ... doufám :-)

ERSTE BANK:  Turecko...

Tak co, o kolik tipujete posun trhů v pondělí....jestli ještě bude svět existovat..

ERSTE BANK:  Turecko...

To chce klid.

ERSTE BANK:  Turecko...

Ten vzestup na německé burze nemůže a neměl by dlouho vydržet. Budou potřebovat skok dolů. Podívej kam ochabl RWE, který byl skokanem každý den. Ale je pravda, že FIO píše, že v pátek došlo k mírnému! vybírání zisků. Takže ti co to mají v rukou, budou upouštět pomalu a poptávka nejspíš bude. Osobně bych si přál opak.
Negativní zpráva Turecko je příliš malá a bezvýznamná. Najdi si na netu, kolikrát v Turecku došlo k převratu vyvolaném armádou. Myslím, že jsem četl nejméně 3x za posledních asi 60 let. Nic výjimečného a patří to k jejich folklóru. Je to neustálý boj o nadvládu muslimů nad demokratickým režimem a obráceně, protože Ataturk před 100 lety vypráskal sultána a omezil vliv islámských duchovních a mnohem více.
Horší zpráva by byla z bankovního sektoru a tu také čekám. Samozřejmě to pak prudce ovlivní Erste nejdřív na trhu ve Vídni a pak v Praze. V Praze se ale poslední dobou spíše posilují pozice, ale neklesá to. To je sympatické u Čezu a Erste.
Každopádně je podezřelé ticho kolem dopadů Brexitu. Vypadá to na mastění si kapes před propady, které mají přijít. Určitě bych nenastupoval do pozic tento týden a raději si to pojistil stoplossy.
Vzpomínám na vánoční rally v USA, když pak v lednu nastal prudký a hluboký výprodej.
Ještě bych dodal automobilky, které by měly také oslabit, protože není důvod, aby tolik posilovaly.

ERSTE BANK:  Turecko...

> Každopádně je podezřelé ticho kolem dopadů Brexitu. Vypadá to na mastění si kapes
> před propady, které mají přijít. Určitě bych nenastupoval do pozic tento týden a raději
> si to pojistil stoplossy.

hm, no to by mě zajímalo ... má na to někdo další nějaký názor?

mně se v pátek uvolnil nějaký peníz, koukám co s tím, a uvažoval jsem nad BP, teď trochu přešlapuje na místě a že bychom se v dohlednu mohli podívat ještě o kousek vejš, a když ne, hm, tak divi nevychází úplně špatně (nedávno jsem tu špekuloval nad výběrem titulů s vyššími výnosy, ale všechny mi teď přijdou drahé, radši bych momentálně ty peníze otočil, a pak se uvidí, co dál; proti tomu nemá BP smysl na divi kupovat, zmiňuju to jen jako že případné sezení nebude zadarmo)

ale jednak reakce na brexit je pro mě nečitelná, a jednak nevím, nakolik vůbec takovýto podnik ovlivňuje, to je spíš o ropě, a tam se mi právě zdá, že většina větších podniků se úspěšně zotavuje a ještě nahoru pojedeme ...???

ERSTE BANK:  Turecko...

po pondělím openu mi zatím předpověď nevychází vůbec. Turecko s ničím absolutně nezahýbalo, ale to jsem čekal. Spíš jsem čekal po několikadenním růstu obrat nebo stagnaci. Další růst jsem nečekal.

ERSTE BANK:  Turecko...

> a uvažoval jsem nad BP

FTR, nakonec jsem se na to vybodnul a nabral WMB za $23,50 ... denní dno to nebylo, ale do konce obchodování to šlo o dolar nahoru, doufám, že bude takhle pokračovat :-)

ERSTE BANK:  Na dovolenou častěji

Tak týden jsem byl na dovolené, nic jsem nesledoval a nestačím se divit, jak to poskočilo!

ERSTE BANK:  Na dovolenou častěji

Také jsem se jednou po návratu z dovolené nestačil divit. :D
U NWR. :(

ERSTE BANK:  Na dovolenou častěji

To asi nebylo tak příjemné!

ERSTE BANK:  ERSTE raketa

Pěkný výskok na ERSTE v 15h, škoda že ne na VIGu který mám, ERSTE už dlouho ne. Asi reakce na "15:04 Erste Bank Group říká, že očekává čistý zisk cca 560 mil. EUR ve 2Q16. (Reuters)"

ERSTE BANK:  ERSTE raketa

Doufám, že to trhy ještě zítra ocení, hurá k 8 stovkám.

1 2 1858

Graf ERSTE GROUP BANK AG

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz