Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 2.10.2014 2:18
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse ERSTE BANK

Poslední příspěvky

2.10. 2014 2:18:06BCPPRMS
Aktuální kurz
 
 

 

 
504,50

+10,40 (+2,10%)

16:55 1.10. 2014

 

Přidat nový příspěvek

1 2 1833

ERSTE BANK:  je nás víc

A já nebyl ve ztrátě 250 litrů, nebo tak nějak, raděj to nepočítám.
A stejně je mi to dnes divný, Amerika dolů už od "rána" a u nás se nakupuje o sto p..., máte někdo vysvětlení?
Jindy si uprdnou a valíme dolů a dnes??!!

ERSTE BANK:  Erste podle grafu

http://www.investicniweb.cz/2014/9/29/technicka-analyza-cez-erste-wti-zlato/

ERSTE BANK:  Es-Age, Goldman Sachs a já

Tak mám pocit že vše funguje přesně do protivky než predikuji já...Esteru jsem tipoval že nepůjde pod 500 a je tam. Tele jsem se zbavil za 300 a když pak byla na 280 tak jsem jasně tušil že půjde dolů a dokoupím a ona je bez nových zpráv už za 315.....KB jsem nekoupil při sestupu až na 3650 a čekal až ještě trochu spadne a je na 5000....u Pegasu jsem jen zobal za 420 s očekáváním poklesu a je za 650...-))))
Že bych rozhýbal jak Es-Age třeba Unipetrol nákupem za 113 (roku nešel pod 130) a půjde na 90 ?? Nebo prodám ČEZ za 660 a půjde na 800 ? -))

ERSTE BANK:  Es-Age, Goldman Sachs a já

Njn, také jsem takový investiční Einstein. Třeba u Čezu, který jsem dvakrát vlnkoval pokaždé se ziskem 45 Kč na akcii a když jsem se těšil na třetí vlnku, tak jsem se nestačil divit. Můj tehdejší prodej za 520 Kč tak dnes vypadá jako kandidát na cenu "Trefa roku". :D Další kousek se mě povedl s nákupem Nerwáka za 2 Kč a prodejem za 2,30 Kč a on si pak klidně vyletěl někam na 4,50 Kč a tak to mám letos jedno s druhým. :(
A tak jsem se poučil a nevysypal Esteru za 575 Kč a mám tu dalšího kandidáta na obchod roku. Nu co už nadělám? Zřejmě začneme za chvíli ředit, no. :)

ERSTE BANK:  Es-Age, Goldman Sachs a já

S tím řezením pozor abys nebyl velký pan "ředítel" jak někteří kteří ředili NWR na 25 - 17 - 10 Kč jak diví -))))

Ono na druhou stranu ale platí že kupovat když je to na mimimu a prodávat na maximu neumí skoro nikdo a pokud ten cash nepotřebuješ tak tě nic nenutí uzavírat ztrátovou pozici a můžeš hodně věcí vysedět..Esteru nebo ČEZ asi ano, NWR bych už asi moc netipoval -))))

ERSTE BANK:  Es-Age, Goldman Sachs a já

Mě Nerwák vyškolil pěkně, takže to s tím ředitelováním už nikde moc nepřeháním, ale Esteře docela věřím a tak se tam až tolik nebojím. Když byla za 800, tak jsem se divil, kdo ji pořád kupuje, bo podle mě byla předražená, ale za 500 ji považuji za dobrou investici. Průměr na ní mám něco málo přes 508 a tak dumám, že bych si ho časem snížil pod 500 a seděl na ní třeba rok, či dva. Netvoří až tak velkou část mého portfolia a ani hotovost teď tolik nepotřebuji a proto nikam nespěchám. Kdyby to bylo třeba, tak uzavřu Pegas a něco málo vydělám, ale zatím to nikam nehoním. Ještě špekuluji nad tabáčkem, kde mám průměr 10 260, ale to už bych moc zvyšoval jeho váhu v portfoliu a bylo by to příliš riskantní. Nu a tak teď holt budu asi jenom sedět a koukat co vyvádějí ostatní.

ERSTE BANK:  Es-Age, Goldman Sachs a já

Nesmutněte, je nás víc. Kdybych rok nešachoval s portfoliem, tak jsem ho měl o 100000 K cennější.

ERSTE BANK:  Es-Age, Goldman Sachs a já

chlapi, jedu v tom s vama, prumerka 563 a nerealizovana ztrata (ted uz) v radu stovek tisicu :-/ K apokalyptickym scenarum ohledne pochybne rozvahy - CZ, SK i AU jsou cash cows s peknou navratnosti kapitalu. Rotten apples, ktere to ted tahnou dolu, pouze HU a RO, ktere nedelaji ani 30% vahy cele rozvahy. Neverim, ze by to panika ohledne HU a RO stahla kamsi pod 400 Kc jako v nejtemnejsim obdobi evropske dluhove krize. Na to, ze 70% rozvahy je zdrave jadro s nizkym NPL a rozumnym ROE je s podivem, jak je ta akcie dlouhodobe volatilni.

ERSTE BANK:  Erste podle grafu

skoda ze uz nemam data, ale pokud si pamatuju, tak se jeste nevyplnil signal na 480 (495 uz asi ano)

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2741661/erste-lapa-po-dechu-24-jsou-problemy-zazehnany.html

ERSTE BANK:  kdo dnes koupí neprohloupí.

Co vy na to?

ERSTE BANK:  kdo dnes koupí neprohloupí.

no kto dnes kupi za 18,2 Eura bude za par tyzdnov lutovat, ze nekupil az pri ca 15 euro. Tam jednoducho musi

ERSTE BANK:  kdo dnes koupí neprohloupí.

... ta má ještě hodně pater dolů ... a možná, že se tam ani nezastaví ... -( žel ... a když náhodu nahoru, tak mě přestane zajímat určitě

ERSTE BANK:  ERSTE nahoru

Fanouši samozřejmě máš pravdu z technického hlediska, možná je to ještě klidně i horší, banky (a nejeno ony) jak známo pěkně lžou a koukat na jejich rozvahy s kalkulačkou asi moc nepomůže. Burza si stejně dělá co chce, možná je lepší se vykašlat na grafy a posadit za klávesnici opravdu opici :-)

ERSTE BANK:  ERSTE nahoru

Ale umíme, jen to pro sichr konzultujem s koulema...

ERSTE BANK:  ERSTE nahoru

Fanouš : Asi mě za těch 10 let něco uniklo, ale...ale ty si opravdu myslíš že burza je jen o grafech a výkonnosti ?? Co takhle o panice, emocích, oborocvých trendech atd....nebo ne ?

ERSTE BANK:  ERSTE nahoru

Fanouš: Škoda, tvé příspěvky jsou zde top level. Dej Matesovi křížek a máš klid. Já to tak udělal.

ERSTE BANK:  ERSTE nahoru

Gammaray - pokud se chováš či chovám jako investor, pak jsou banky především o výkonnosti. Pokud krátkodobě swinguji ( což vzhledem k daňovým a poplatkovým zátěžím v dnešní době představuje velkou zátěž )pak je to o emocích, informacích či dezinformacích a hlavně o zdrojích.

ERSTE BANK:  ERSTE nahoru

Fanouš - nepochybně. Ty mluvíš jen o bankách a já obecně..Ale k bankám. Jaký je rozdíl mezi KB před rokem a nyní co se výkonnosti týká ?? A jaká je cena ? Tenkrát 3600 a nyní 5000 kč.....tak jsem to myslel. +/- stejná výkonnost a zcela jiná cena. Jinak s tebou samo že souhlasím.

ERSTE BANK:  ERSTE nahoru

Aha, asi jsem ten příspěvek napsal nesrozumitelně. 1. odstavec byl jen a pouze k Esterce a 2. byl obecně ( spíše na ty dotazy kam zlato, stříbro apod. )
Já vůbec nejsem příznivcem přemíry užívání grafů u investorského obchodování s akciemi.
KB - nevím, neznám její strukturu a portfolia. Domnívám se, že je tam ten nárůst způsoben tím, že se stabilizovala a hlavně, že došlo k odlivu velkého balíku zdrojů z ČEZu a krachlých nesmyslů na pražské burze a jejich sázka na jistotu. Ale teď spíše fabuluju.

1 2 1833

Graf ERSTE GROUP BANK AG

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz