Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 22.5.2018 10:44
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

Robin
1 2 26

ČEZ:  a jedem

Strnisko: je pravda, že jsem zde dlouho nic nepsal ale byl jsem otrávený tím, jak se zde začala řešit politika a další věci, nemající nic společného s obchody. Jinak ČEZ jsem začal vyprodávat od 535,50 a postupně vyprodávám, ale mám nastavené pokyny i nad 700,- Kč. Samozřejmě jak jsem prodal tak jsem nastavil i nákupní pokyny k hranici těsně nad 500 pokud by došlo k výkyvům. U ČEZ mi do ceny hraje růst ceny ropy a pokud dojde k problémům mezi USA a Iránem, tak ropa Perský záliv neopustí a může vyletět i k 150 USD, když dnes se již obchoduje kolem 80 USD. ČEZ má díky své obchodní politice sice zpoždění v růstu cen prodané elektřiny, a to je právě dobré, protože je jednoduché odhadnout jaký zisk bude příští rok nebo ten další.

UNIPETROL:  Prodávat !!!

Exploze v areálu chemičky. K výbuchu došlo v areálu České rafinérské spadající pod Unipetrol.

O všem možném:  investiční dotazník Fio

Myslím, že skutečně tam mají problém. Taky jsem se po vyplnění dověděl, že patrně mám svěřit peníze FIO a nechat vše na nich. Dovolat se na pobočku nejde všechny jsou zahlcené rozčílenými investory, kterým vyšel podobný výsledek. Ach jo, opět FIO perlí. Patrně se potřebuje zbavit i zbývajících klientů……..

ČEZ:  Tak super a ted 550.

Ještě před pár měsíci odborníci viděli ropu za 20 USD za barel. V současné době se přehoupla přes 60 USD a jede dál. Jsou prognózy, že pude až ke 80 USD za barel. Cena ropu úzce souvisí s cenou energii. Proto u ČEZu není odhad ceny 550Kč/akcii žádná scifi ale reálná hodnota, kterou letos zažijeme při jízdě k hranici 600 Kč/akcii. Navíc cena energií jde nahoru a ČEZ reaguje zpožděně z důvodu jeho obchodní politiky, kdy má vyprodáno procentuální část na několik roků předem za ceny, které v tom daném okamžiku byli. Strnisko, jsem přesvědčen, že pokud ne letos tak příští rok budeš ještě rád pokud budeš moci koupit ČEZ za cenu pod 600,-.

ČEZ:  Beneš uplatnil opci 150tis. ks

Je logické, že to Beneš prodal. Vydělal cca 5 milionů a navíc bude teď v nejbližších dnech podepisovat novou opci na dalších 150 tisíc akcií. Zisk z opce za minulý rok tak má doma a pokud cena ČEZ půjde dál nahoru bude mít opět možnost uplatnit novou opci. Není v tom žádná konspirace nebo ovlivňování ceny.

VIENNA INSURANCE GROUP:  Clen dozorci rady VIG kupuje akcie

Dnes Dr. Günter Geyer (předseda) a Dr. Ing. Rudolf Ertl
(Místopředseda) dokoupili dalších 3.000 ks za cenu 25,01

Fórum USA:  Ortel zaříznutej

JenTak Můžu se tě zeptat jak téma Ortel souvisí s diskusí o obchodech na burze??? Taky se mi nelíbí co udělali s Ortelem ale sem to nepatří a snaž se témata co nesouvisí z obchodováním větrat někde jinde než ve zdejší diskusi.

ČEZ:  Fio banka: Zvyšujeme cílovou cenu na akcie ČEZ z 516 Kč na 556 Kč a potvrzujeme nákupní doporučení

https://www.fio.cz/zpravodajstvi/analyzy/201868-zvysujeme-cilovou-cenu-na-akcie-cez-z-516-kc-na-556-kc-a-potvrzujeme-nakupni-doporuceni

ČEZ:  Letošní a příští rok bude pro ČEZ nejhorší, říká Beneš

Strnisko: Já si ten článek přečetl a na mě nepůsobí dojmem, že by z článku vyplynulo že by se ČEZ měl propadnout. Naopak článek potvrzuje, že tento ale i příští rok bude nejobtížnější v jeho historii. Ale to je v pořádku. Důležité pro mě je, že se v článku konstatuje, že výhled je pro ČEZ vysoce pozitivní. Navýšit zisk až 2,5krát proti současnému je dobré znamení. Nasmlouvaná cena elektřiny na příští rok je 30 EUR oproti minulému roku 21 EUR. To je hodně velký rozdíl a předpokládám, že na další roky má ČEZ nasmlouvané ještě vyšší cen, když se dnes obchoduje elektřina za cca 38 EUR. Velcí investoři vždy investují do akcií, kde je potenciál zhodnocení dlouhodobý a zde jak se uvádí v článku ten potenciál je jak v růstu ceny, tak i nárůstu dividendy. Pro mě je nejenom tento článek ale celkové výsledky ČEZ pozitivní a očekávám, že možná ještě letos vyprodám část akcií nad 500,- Kč.

ČEZ:  že by už otočka?

Strnisko nevěř všemu, co kdejaký makléř napovídá. Některý se hrají na něco, anebo někoho ale vědí prd. Za první makléř může maximálně vidět, a to ještě za podmínky, že má přímý přístup na burzu, kteří zprostředkovatelé (prostředníci respektive tzv. členové burzy) nakupují anebo hodlají nakoupit tu kterou akcií. Kdo ale konkrétně stojí za pokynem ví jen ten zprostředkovatel – obchodník, přes kterého je realizován obchod. Nikdo nebráni ani tebe abys si otevřel účet u několika zprostředkovatelů a realizoval nákupy u jednoho a prodeje třebas u druhého a myslíš, že nějaký „makléř“ pozná, že za tím kterým obchodem seš konkrétně ty??? Pokud by skutečně disponoval podobnými informacemi tak je každý makléř za vodou, protože by sám anebo přes někoho využíval informace i když je to nezákonné. Ale znáš to, i pokud je něco nezákonné ale je za tím spousta peněz, kdo odolá. Bylo by to na dlouhé povídání o tom, jak to funguje ale věř, že to není tak jednoduché, jak si myslíš. Nejlépe je to vidět, jak mnohý analytici plácají cílové ceny a doporučení, a přitom ceny jdou jinam, a to mají informace z první ruky.

ČEZ:  ten jede co?

Prodaná jen malá část ČEZ za 105.000,- ani ne 3% z objemu, mám v ČEZ 4,5 mil. Ale jsem rád, že se mi tak začínají uvolňovat peníze na nákup v případě propadu. Nedávám vše do jednoho titulu, snažím se i zde na PX diverzifikovat a za tu dobu co jsem zde, zatím spokojenost. Další várku pouštím až nad 535,-. Očekávám, že ČEZ pude letos minimálně k 550,- až 600,-. To bych vyprodal tak 1/3 až 1/2 objemu. Více ani náhodou, možná příti rok překvapí a pude až k 700,-

ČEZ:  ten jede co?

Strnisko tvoje sdělení k akciím ČEZ, že: „Je to celý podvod tyhle akcie, hra pár lidí co maj obrovský kapitál, okrádání drobasů“, mi přijde jako divné. Pokud jsi toho názoru tak předpokládám, že nevlastníš ani jednu jedinou akcii ČEZ a ani o tom neuvažuješ. To by pak bylo lepší hrát skořápky. Podvod jako podvod ale u skořápek máš alespoň pocit, že si to můžeš ohlídat 😊
To, že se s cenou akcií manipuluje ví snad každý, co je nějaký pátek na burze a děje se to napříč burzami. Ta naše není výjimkou. Jedinou pravdu máš v tom, že burza je skutečně hra pro pár lidí a fondů co mají obrovský kapitál. Ti drobní se, ale můžou svést, nemají však šanci jít proti proudu. Bohužel si to drobní občas neuvědomují a snaží se jít proti trendu a pak se diví, že směr neotočí a na účtu pak mají nulu. Ale to je život a nejenom na burze.

ČEZ:  ten jede co?

Monetu naberu ale začnu až při ceně od 71,20 a níže.

ČEZ:  ten jede co?

Tak já mám první pokyn na prodej za 488,80. No uvidíme jestli se to prodá dnes nebo tento týden. A pak další a další pokyny.

ČEZ:  ČEZ vs RWE a E.ON

K politickému „plácání“ se nevyjadřuji ale nedá mi abych se nepozastavil, jak se zdejší diskuse mění na politickou debatu – politické plácání. V poslední době jsem se přestal zapojovat do diskuse, protože vyvracet zde politické názory na to co a jak který politik ovlivnil anebo může ovlivnit mě skutečně nebaví. Z odborné diskuse, která zde byla se to tu změnilo na hospodské drby ohledně koho volit a koho nevolit, který politik je pro cenu akcií nebezpečný a koho proto nevolit. Výhoda zdejší diskuse je možnost diskutující hodit na ignore list ale bohužel bych nerad na uvedený list hodil i lidi co se zde vyjadřovali v minulosti rozumně a byli přínosem pro diskusi ale v současné době se nechali taky strhnout k politikaření. Nechali se strhnout lidmi, kterým vůbec nejde o burzu, ale hledají prostor, kde můžu agitovat proti anebo pro politické subjekty. Žádám, proto všechny, aby se nenechali zneužit, a hlavně strhnout těmato provokatéry a věnovali se skutečně podstatní věci a těm co zde chtějí vést politickou debatu dali křížek a bude klid. Jinak hrozí, že odborná diskuse zde zanikne a je to škoda.

ERSTE BANK:  Erste cena

„JP Morgan Chase zvýšila cílovou cenu pro Erste z předchozích 34 eur na současných 45 euro za akcii.“ Rád bych věděl, jakou novou informaci JP Morgan zjistil, že cílovou cenu tak najednou zvedli o 1/3. Patrně jen reagují na vzestup ceny, aby nebyli za trubky.

O všem možném:  e-broker - koupeno na BCPP nebo RMS?

Trochu nerozumím, co zde řešíte ohledně nakoupených akcií přes PX a RM systém. Přes RM nenakupuji ale i tak jsem přesvědčený, že to přes co akcie nakupuji a nebo prodávám je důležité jen pár dnů před Record date - rozhodný pro výplatu dividendy. Pokud koupím akcie na RM systému a nebo PX jsou to stejné akcie, jako když koupím zboží stejného výrobce v různých obchodech. Po nákupu již neřeším, kde jsem akcie koupil. Proto zaobírat se otázkou, kde jsem koupil akcie, nemá smysl. Jediné co dává smysl je správně se rozhodnout kdy nakoupit nebo prodat akcie těsně před dividendou, tj. v obdobý dva dny před rozhodným dnem.

KOMERČNÍ BANKA:  KB jede pomalu ale jistě.

Tak jsem dnes pustil 335 ks KB. Uvolnil jsem si tak peníze s malým, ale ne se zanedbatelným ziskem, pokud by cena poklesla. Pokyny na prodej mám postupně až do 1.098,- Kč.

Fórum USA:  ropa

Patria.cz už nesleduji. Přestali se věnovat investování a stal se z nich politický bulvár. Asi to vynáší víc.

KOMERČNÍ BANKA:  Exit ČNB

m33: Se zpevněním koruny v dohledné době nepočítej. U investorů a spekulantů je přes bilion korun. Ty využijí každé i jen nepatrné posílení kurzu koruny aby realizovali zisk. ČNB bude naopak ochotně upouštět EURa, které nakoupila, při oslabení koruny.

1 2 26

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+0,311 105,5210:43:41
RMdolu-0,331 455,6010:43:10
DJIAnahoru+1,2125 013,2921.05.18
NASDAQnahoru+0,547 394,0422.05.18
SP500nahoru+0,742 733,0121.05.18
DAXnahoru+0,0513 084,1510:23:48
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz