Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 24.6.2018 18:53
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

Vexille
1 2 15

PHILIP MORRIS ČR:  Doporučení jsou koupit, ale podle mě je to moc nahoře,

Já mám průměr ještě o 80 Kč vyšší, ale nesvrbí mě tedy vůbec nic. Tabáček je moje výstavní skříň a můj důchodový favorit, ten mě bude ještě pěkně dlouho dělat radost. Na rozdíl od Vigu, který mě už dva roky pěkně s... s průměrem 790 Kč a dividendou nula nula nic. Nu, ale třeba ho podceňuji a jednou dá nafrak i Tabáčku.

KOMERČNÍ BANKA:  Něco se děje?

To je zase nějaká fiovina (alias kurvítko v systému), na Kurzy.cz se BCPP normálně zobrazuje.

ČEZ:  Nový týden

Jj, také jsem se na důchod zabezpečil. :D
Vysypal jsem skoro 80 % portfolia a koupil pěknou, parádně zrekonstruovanou, chatu na nádherném místě. Do té teď nebudu muset několik let vrazit ani kačku. A kdybych měl za třináct let (až doplatím hypotéku na byt a pomažu do důchodu) pocit, že si zasloužím něco lepšího, tak chatu se ziskem prodám, svůj byt také a koupím si baráček někde v klidném prostředí a dožiji tam bez nervů a shonu.
No a těch pár stovek tisíc, co jsem tu nechal zatím uložených v Komerčce, Vigu, Čezu, Božkovu a Tabáčku mě snad také nezklame, v nejhorším z nich aspoň na pivo a transplataci jater jednoho utahaného důchodce kápne.
Od teď odmítám žít ve stresu ze zaměstnání, z parkování, z burzy a z přítulky. Život mám jen jeden a ten si teď budu užívat.

KOMERČNÍ BANKA:  Cena

Nestrašit Mikulášem v létě prosím. :D
Já si sice teď na komerčce pěkně vydělal (nákup 865 a pak prodej 980), ale teď už tam zase sypu a nerad bych se v tom utopil jako ve vigu. Začal jsem sice už na 840 a případně dokoupím na 810, ale další pokles bych viděl tuze nerad.

KOMERČNÍ BANKA:  Kolik

Copak já tam něco sypu? Já naopak nakupuji. 840 byl můj limit.

ČEZ:  :(

Na cetce vlnkuji co chvíla, tam jsem dlouhodobě v plusu.
Jednou se mě na ní dokonce podařilo krásně nas.at kolegu v práci, ráno jsem ji nabral a odpoledne vysypal s větším ziskem než byla naše denní mzda.
Já jsem jen malý investor a burzou se víceméně bavím a tak na té cetce i denní zisk 3 000 Kč byl velmi milý.

ČEZ:  :(

Kurnik, že já zase skočil na špek těm rádobyodborníkům a vysypával. Mám venku jak tenhle čezík (+ 4,89% a plus divi, už mě přišel ze spořky dopis), tak komerčku (+ 9,95 %), tak i esterku (+ 15,2 %)
Ale co už, jednou člověk prohraje a jindy zase prohraje. :D
Tak teď smutně koukám na balík peněz na svém účtu a nevím co s nima, že bych naředil vigwam, aby se nám zase znovu řádně propadnul? :D

ČEZ:  Já to podržím někam k 455

Tu Esterku jsem kupoval za 531 a také šla včera ven (za 634), Čez si zatím nechám, tam mám blbý průměr (421) a navíc si myslím že to bude dlouhodobě dobrá investice. Za dvanáct dní nám přijde pěkná divi a ještě pár let určitě chodit bude. :-)

ERSTE BANK:  Na dovolenou častěji

Také jsem se jednou po návratu z dovolené nestačil divit. :D
U NWR. :(

ERSTE BANK:  Kdy se to zastaví

Kdyby to mělo logiku, tak jsou z nás všech milionáři. :D
(Mimochodem, také jsem si myslel že už ten pád skončil a tak jsem dnes naskočil, avšak bohužel už na 531 Kč. Ale jinak jsem s posledními dvěma dny obecně docela spokojený, pěkně jsem si snížil průměr na Vigwamu, parádně nakoupil Komerčku, přikoupil Božkov a nabral trošku Cetky).

ČEZ:  Tak vida u čezu jsem se mýlil, domníval jsem se že zůstane mimo,

To já si vědomě nechal Božkov (za 53,80), komerčku (za 872), tabáček (ten už mám delší dobu za 10700) a vigwam (v tom jsem bohužel naložený už delší dobu a to za naředěných 621, ale tam jsem se na dnešek vyloženě těšil)

ČEZ:  Fio.

Jak kdo, mě se bohužel podařilo zadat pár pokynů a teď tu trnu hrůzou aby se nezobchodoval radši ani jeden.
I když jeden možná jo a to vigwam za 400 Kč. :D

ČEZ:  Šort na PX

Tak nad tím jsem přemýšlel už mnohokrát. :D
Ovšem myslím že tohle na trhu nikdo nenabízí. Tedy aspoň tedy Fio rozhodně ne, tady si přečtěte článek a jukněte které akcie Fio na Short nabízí: <http://www.fio.cz/akcie-investice/dalsi-sluzby-fio/pujcovani-cennych-papiru>

ČEZ:  Dolů

Uvidíme, asi se obchodníci pomalu připravují na Brexit.
Já ovšem věřím že žádný nebude a tak začínám pomalu shromažďovat peníze a už se třesu na vigwam za čtyřistapade, čez třistapade, komerčku pod děvetset a esterku za takových pětsetpade.

PHILIP MORRIS ČR:  Tabáček

Už jsem tu zprávu našel: <http://www.kurzy.cz/zpravy/401440-cez-ma-300-kc-na-akcii-nerozdeleneho-zisku-udrzi-40-kc-na-akcii-i-v-dalsich-letech/>

PHILIP MORRIS ČR:  Tabáček

Čez musím nechat tam kde je, když ho mám za průměr 474 Kč. Holt na něm teď asi budu pár let sedět a jen pobírat dividendu (kdesi jsem četl, že ti syčáci mají uškudleno víc jak 300 Kč na akcii na výplatu a že se tak netřeba bát nějakého výrazného zhoršení dividendových výnosů. Zvlášť když stát ty peníze z divi bude ještě x let nutně potřebovat. Rozhazovační socani jsou už holt takoví a voliči je u vlády ještě jistě aspoň jedno období podrží)
Jinak o nerwáku radši ani nemluvím, ztráta skoro 30 % hovoří za vše.

STOCK SPIRITS GROUP:  Dividendy

A nebo je také možné, že to žádná dividenda není, čert ví. Jenže mě nanapadá žádná jiná akcie, z které bych mohl dostat dividendu v Librách a navíc tak malilinkatou.

STOCK SPIRITS GROUP:  Dividendy

Psal jsem to už vedle, mě na fio dorazila dividenda ve výši 2,56 Libry a to hned ten den. Mám ale jenom kontrolní vzorek 280 akcií a tak se mě ani nechce počítat zda je to už zdaněné a nebo ne. Na naše kačáky je to nějakých devět pětek a tak mě asi kvůli tomu finančák nahánět nebude.

ČEZ:  Má někdo nějaké info proč jsme se vydali slušně na sever? +

A také se blíží valná hromada (3.6.) a ex date (8.6.)

KOMERČNÍ BANKA:  Divi v hotovosti

Dividendu od Komerčky mám také normálně na svém obchodním účtu, ale co mě vrtá hlavou je to, odkud se mě tam vzalo 2,56 Britské libry (a v portfolíovém přehledu investicí je mám dokonce i rovnou přepočítané dle denního kurzu na 89,02 Kč)
Jediné co mě napadá je to, že je to dividenda z Božkova (u té akcie jsem ale vůbec netušil, že vyplácí dividendy v librách)

1 2 15

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,031 064,1222.06.18
RMdolu-0,491 384,4522.06.18
DJIAnahoru+0,4924 580,8922.06.18
NASDAQdolu-0,267 692,8222.06.18
SP500nahoru+0,192 754,8822.06.18
DAXnahoru+0,5412 579,7222.06.18
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz