Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Sobota 21.4.2018 7:42
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

karel304
1 2 26

Fórum USA:  pravda tě osvobodí od sýrofóbie

Bohužel mám mezi svými známými taky několik proruských trolů,urputných rozesílačů podobných fake zpráv co sem pere JenTak.Na výzvy ke kritickému myšlení, k doučení se historie 20. století atd. nereagují. Na logické vyvracení jejich (tedy vlastně Lavrovových, Zacharovové, Putinových, Asadových ...) pravd posléze reagují osobními nenávistnými výlevy.
Nevím proč jsme se dostali do této smutné situace. Za totáče to bylo nějak jasnější: oficiální propaganda byla komunistická a proruská, dějiny tlačené dětem do hlav kompletně vyfiltrované a překopané, nepohodlné knihy odstraněny a nové nevycházely, všude cenzura - tyto všechny lži jsme se postupně naučili filtrovat a překládat a hledat pravdu někdy i s pomocí zahraničních ""štvavých vysílačů"" Hlasu Ameriky a Svobodné Evropy resp. čs. vysílání BBC.
A teď, v demokracii, přišla armáda trolů co tvrdí že ty lži co nám hustili do hlav byly pravdou která nás osvobodí (!!!) a že pravda je lež, že všechno zlo je EU, Soros, migranti co tu nejsou atp. (výroba ve skutečnosti neexistujího nepřítele je hodně starý trik).
To je tedy převrácený svět.
Podle mne, pokud má někdo opouštět toto fórum, pak jsou to trolové, ne fanouš2.

FORTUNA:  BCPP -> RMS

Fortuna je mezi výjimkami, mělo by to tedy jít přímo - stačí zvolit trh při zadávání prodejního pokynu: ""Emise cenných papírů evidované v CDCP jak pro RMS tak pro BCPP (tzv. české emise jako je ČEZ, KB, Philip Morris, Unipetrol, Telefónica ČR apod. + vybrané zahraniční emise jako je Fortuna) nakoupené na RMS je možné okamžitě prodat na BCPP (díky vypořádání v čase T+0). Obráceně, tedy české emise cenných papírů nakoupené na BCPP je možné prodat na RMS nejdříve v době vypořádání nákupu (tedy nejdříve v čase T+2).

Emise cenných papírů evidované v CDCP pro Burzu cenných papírů Praha a v SE Fio banky, a.s. pro RM-SYSTÉM, českou burzu cenných papírů (tzv. zahraniční emise jako je CETV, Erste Group Bank, Pegas Nonwovens, VIG apod.) je potřeba nejdříve převést mezi jednotlivými evidencemi (CDCP a SE Fio banky) v nadnárodním depozitáři ClearStream na základě pokynu podaného obchodníkovi s cennými papíry. Tento převod neprobíhá on-line a je zpoplatněn dle Ceníku základních služeb a Přílohy ceníku základních služeb.""
Převod pro akcie z druhého odstavce stojí 200 Kč pro Fio + 200 Kč pro CDCP.

Fórum USA:  syrská PVO v akci

Tyhle cíle a výsledky bereš kde? Oficiální zprávy uvádějí úplně jiné cíle: http://www.bbc.com/news/world-middle-east-43762251

ČEZ:  Credit Suisse zvyšuje cílovou cenu pro akcie ČEZu na 430 Kč

Asi se Suisse chce konstantně držet 100 Kč dozadu :-), zatím to ale spíš vypadá že se ČEZ chystá překonat cca 2,5 leté maximum 532.

ČEZ:  nový reaktor, komín Dukovany a Temelín..

Ne nemyslím že to co psal kavol je OK, protože:
1) pokud se vůbec bude stavět nový blok, bude to právě v Dukovanech
2) podle mne tato konstatování nesedí (a není to tím že bych to nečetl pozorně):
""přípravné práce jsou udělané, samotné zprovoznění bloku v Dukovanech trvalo necelých šest let, za původně plánovanou životnost 30 let se celá elektrárna měla vrátit tuším čtyřikrát (tj. samotný blok ještě rychleji), což by bylo dalších 7,5 roku takže mít tady systém jak za komunistů, tak do patnácti let jsme v plusu - to není zrovna 'po x desítkách', to je plně srovnatelné třeba s tím bytem, kde zatím nájem sežerou splátky (a ještě přidávám z vlastního)""
""z čistě obchodního hlediska mi rozdělení také přijde jako blbost a kdybych měl nějaký hlas a ne nulanulanic se svými stovkami kusů, tak rozhodně bych byl pro dostavbu Temelína v intencích původního (komunistického) projektu""
Kalkulace z doby Husáka jsou dnes úplně mimo mísu. Jak jsem psal, dnes je třeba počítat s obřími náklady, prodlužováním výstavby a cenou elektřiny z nového bloku - pokud se jí tedy vůbec dočkáme - kolem 100 EUR/MWh - toto jasně vyžaduje buď státní záruky nebo oddělenou divizi 100% vlastněnou státem. Ekonomicky je to v každém případě nonsens, ale samozřejmě stát může ze strategických důvodů takto rozhodnout. Mně se ale zdá lepší varianta ještě nějakou dobu čekat. Jinak ad obnovitelné zdroje, v našich podmínkách (málo slunce, větru...) se dostaneme max. tak na 20% spotřeby. Zatím naše jediná alternativa k novému jádru je právě ten paroplyn (+ maximálně prodlužovat životnost starých jaderek a uhelek - ty nám EU ještě rádo bude tolerovat s vidinou že jinak by hrozily nové Dukovany u rak.hranic)

ČEZ:  Paroplynovka Počerady

Někdo se tady tuším ptal, jak si vedou Počerady: https://www.w4t.cz/poceradska-elektrarna-vykazala-loni-skupine-cez-zisk-73245/
Ohledně Kavolovy snadné dostavby Dukovan podle socialistického projektu: nemožné. Po Černobylu a Fukušimě bezpečnost JE prošla mnoha změnami a náklady na bezpečnost JE tak drasticky vzrostly. Po staru stavět nelze! A i s dnešním standardem bezpečnosti bude obrovský problém s novými bloky s Rakouskem, které je jen pár km od Dukovan, Hlavně ovšem, co s elektřinou s výrobními náklady kolem 100 EUR/MWh?? Dále jak dlouho bude trvat výstavba, o kolik let se protáhne a o kolik prodraží proti projektu? Stačí snad sledovat Hinkley Point a další zoufalce, už to tu bylo mnohokrát popsáno...Reaktory III. generace jsou přitom technologickou minulostí a sériové nové zatím nejsou k dispozici. A vyhořelé palivo stále nikdo nekoupí, množivé reaktory které by je teoreticky spotřebovaly má kdo? Zatím jde jen o extra obtížný odpad s obrovskými náklady.

ERSTE BANK:  ERSTE burza vs. RMS

Rozdíl kurzu vypadá jako by už bylo ex-date (to bude až na konci května) a ještě dividenda byla několikanásobná. Byla by to hezká arbitráž, ve skutečnosti ale to na těch 1.101 vyhnal někdo ve 12:48 (skutečně tam proběhlo pár obchodů), pak už se do 17h nezobchodovalo nic...

ČEZ:  Divi možná 35 :))

Na FF Karlovy Vary šlo cca 15M :-), těch 200M je suma všech ČEZích škrtů nákladů na propagaci a sponzoring za letošek.

ČEZ:  Divi možná 35 :))

(Ad Sponzoring FF K.Vary) nn bohužel už 2018, Bartoška k tomu viz: Podle něj se o podpoře na letošní rok s ČEZ jednalo už od září. „Ale pořád nebyl schválen rozpočet ČEZ, tak se to oddalovalo a pořád jsme doufali. A dopadlo to tak, že koncem února nám oznámili, že spolupracovat nebudou,“ Celkově 2018 ČEZ seškrtal náklady na propagaci a sponzoring asi o 200M.

Fórum USA:  Savčenková - video

JenTak: zde jsi s aeronetem a všemi podobnými proruskými sračkomety na nesprávné adrese. Tohle je web o akciích. Sorry ale je to už jasně na ban od vlastníka stránek.Doporučuji přestěhování do troll factory v Petrohradě.

Fórum USA:  Autonomní vozidlo zabilo ženu

Víc odborně k tématu třeba tady: https://technet.idnes.cz/autonomni-auta-budou-ridit-lepe-nez-lidi-zatim-se-neobejdou-bez-ridice-1ky-/tec_technika.aspx?c=A180320_071748_tec_technika_nyv a k té nehodě předběžně tady https://www.w4t.cz/samorizene-vozidlo-uber-za-smrt-chodkyne-pravdepodobne-nemohlo-tvrdi-velitelka-policie-vtempe-72313/

Fórum USA:  Autonomní vozidlo zabilo ženu

Uvidíme, samozřejmě ani autonomní vozidlo nemá záruku nulovosti nehod, ani při superrychlé reakci na náhlé situace nelze všechno včas stihnout, fyzikální zákony stále platí, auto ze 100km/h prostě nezabrzdí na fleku ani neotočí o 90st. když mu měkdo skočí před příď. Celkově by ale nehodovost proti lidskému řízení měla klesnout velmi rapidně, nikoliv však na nulu.
U zmíněné nehody mohlo ale taky jít o podobnou nedokonalost automatického nouzového brzdění jaká se projevila i u testů řady sériových aut s tímto systémem při simulaci vběhnutí chodce do dráhy vozu (u oevné překážky to funguje dobře, u chodce o dost hůře).

Fórum USA:  o vsem moznem

Samozřejmě v převráceném vidění světa jsou dezinformační weby zdrojem pravdy a seriózní weby/noviny/média (ČT, ČTK, ČRo, DVTV...) jsou dezinformační :-))
Jinak zde pěkná ilustrace jak vznikl a jak funguje jeden ze slovenstých dezinformačních webů zde několikrát propagovaný JenTakem: https://dennikn.sk/blog/562295/hlavnespravy-sk-postupne-primiesavanie-jedu/

Fórum USA:  o vsem moznem

Lépe nechat dezinformace dezinformačním webům, nešířit dále. Je to zde úplný OT, nicméně ad ""istanbulský dohovor"" viz zde https://dennikn.sk/blog/956850/istanbulsky-dohovor-myty-a-fakty-reakcia-na-kampan-zastavme-zlo-z-istanbulu-ktorej-organizatori-siria-nespravne-skreslene-a-zavadzajuce-informacii-o-istanbulskom-dohovore/

ČEZ:  Divi možná 35 :))

Tak peníze nepochybně má (jsou to pro něj drobné), akorát je nechce dát. Sdělit to ale takhle celkem těsně před festivalem je dost podivná strategie, zvlášť při tom o jak dlouhodobý sponzoring šlo. Čekal bych že smlouvu na 2018 by měli uzavírat už někdy po minulém festivalu, ale zřejmě ne.

NEW WORLD RESOURCES PLC:  Obchody s NWR na LSE

V Londýně proběhly nějaké nepatrné obchody, naposledy 13.3. při ceně 0,05 GBX (cca 1,4 hal), viz: http://www.lse.co.uk/shareprice.asp?shareprice=NWR&share=new_world_resources_plc_a_ord_eur0.0004 , koukněte taky na odkaz úplně dole.

ČEZ:  Převod.

200 bere Fio a 200 CDCP, tj. celkem 400 Kč za 1 převod CDCP--->RMS nebo zpět.

Fórum USA:  masakr

Je jich tu určitě víc než 1 :-) Jinak ale podobných projevů bylo za bolševika hafo, ale teď už není ""za bolševika"", nebo vlastně zase je? https://milionchvilek.cz/
Abych tu nebyl úplně OT, tuší někdo proč je takový povýsledkový výprodej na STOCKu když výsledky byly dobré? Snad jen info že mimořádná divi nebude, ale to bylo snad dávno jasné už od té poslední akvizice...

ČEZ:  Dezinformační byznys

Tohle tedy není k ČEZu, ale bylo zde už opravdu mnoho odkazů na dezinfo weby, tak přidávám malý ale trefný příspěvek dTestu na toto téma:
https://www.dtest.cz/clanek-6497/jak-se-dela-dezinformacni-byznys

Fórum USA:  perlička

Promiň ale Jandáka stavět nad profesora Jana Sokola, doufám že si z nás jenom děláš prdel. Podobně téměř všechna ostatní srovnání, např. V.Klause ml. bych viděl vhodného tak leda na kandidaturu na místopředsedu SPD :-) atd.
Ad Jandák co prošel snad všemi stranami co u nás existovaly https://zpravy.idnes.cz/jandak-nechci-mluvit-do-umeni-jako-kim-ir-sen-fzh-/domaci.aspx?c=A050821_085921_domaci_jan
Ad Sokol co mj. podepsal Chartu když jsme ještě všichni drželi hubu a krok https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Sokol
Cílek a Koukolík - tady souhlasím.

1 2 26

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,611 121,2620.04.18
RMstejne0,001 501,8320.04.18
DJIAdolu-0,8224 462,9420.04.18
NASDAQdolu-1,277 146,1320.04.18
SP500dolu-0,852 670,1420.04.18
DAXdolu-0,2112 540,5020.04.18
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz