Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 25.2.2018 18:51
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

karel304
1 2 25

FORTUNA:  Prodat nebo nechat

Myslím 200 Kč je poplatek Fiu a 200 Kč poplatek CDCP, tj. celkem 400. Jinak já bych taky prodal kdybych měl co, bohužel jsem pozici vyprodal na 105 a 120 - sice se ziskem, ale za 182,50 by to byl jiný příběh.

Fórum USA:  oil v přímém přenosu

Takže ne změna o $10 ale limity jsou +- $5 od settle price takže dnes byly Hi $66.15 / LoW 56.15, nejnižší cena dnes byla $58.07 takže ještě k pozastavení obchodování kus chyběl.
Ad Donald, s tím Soukupem to je doufám vtip? Jeho inscenovaná barrandovská prezidentská nebo Ovčácká divadla s placeným komparsem a předem domluvenými otázkami, to je žumpa a naprosté dno žurnalistiky, vzor soudruha Putina se nezapře.

Fórum USA:  oil v přímém přenosu

Ropa vypadá že dá -5% intraday, platí ještě že obchodování se zastaví při intraday změně o $10? To při těhle cenách ropy tedy zřejmě nikdy nenastane (to by byla změna přes 15%).

Fórum USA:  Tak to si dnes někdo dá do Trumpety...:-)

Sakra a zrovna měl akciový býk slavit 9. narozeniny (v březnu), že by se jich snad nedožil? Dnešní propad na DJIA byl prý největší v historii indexu, jinak podobné denní propady ostatních indexů se vyskytly naposledy v roce 2008:https://www.washingtonpost.com/business/economy/dow-drops-more-than-300-at-opening-extending-fridays-losses/2018/02/05/624f72c6-0a80-11e8-8890-372e2047c935_story.html?utm_term=.4ccbcf0601b9

Fórum USA:  Alespoň už nenastavují zrcadlo

Kdyz uz se tady tak rozjel ten prezidentsky OT a nejen JenTak se snazi problem maximalne znejistet spinem na vsechny strany, tak muze byt uzitecne shrnout podstatu 1) VOLIM MILOSE - kdyz se mi libil minuly rezim, kdyz mam rad pouzivani lzi jako pracovni metody (no jo starou prezidentskou standardu bude treba nekde schovat), kdyz obdivuju narcise s vysokym psychopatickym indexem, kdyz je mym vzorem Putin a vzhlizim k cinskym komunistum, kdyz se mi libi Hrad obsazeny veskrze opovrzenimihodnymi individuy, kdyz nenavidim EU atd. 2) VOLIM DRAHOSE kdyz uz mam po krk toho co na Hrade predvedli Klaus a Zeman, nesnasim estebaky, komunisty a Okamuru, ctim ustavu a demokraticke principy, chci aby nas prezident byl po 15 letech zase uznavan za osobnost a autoritu na Zapade, nechci aby se venoval rektalnimu alpinismu v autiritarskych rezimech, chci deratizovat Hrad od toho co se tam zakorenilo atd. A neplette mi do toho CT nebo podobne pitomosti!

Fórum USA:  -= Drahoš matroš ~ amatérské jelito alias Spejbl Fujtajbl =-

Uz jsem tu myslim pripominal,ze obecne referendum je velmi dobry nastroj pro populisty jak oblbnout volice a prosadit takovou centralizaci moci, jaka by parlamentnim mechanismem neprosla. Cili prave proto ho maji jako svuj hlavni program extremni populisti jako Okamura, podporuje ho i Zeman. Kdybyste davali pozor ve skole, asi by vam z hlavy nevypadlo ze prave pres referenda (uskutecnena po dukladnem nacistickem vyplachu mozku) se Hitler dostal k absolutni moci. Obecna referenda opravdu neposili demokracii, to je falesny argument populistu. Dodavam, ze mozku dobre vyplachnutych dezinformacnimi weby a hoaxy tu uz mame taky dost. Coz je dnes jeste hur pochopitelne nez za nacistu kdy byly prakticky vsechny informacni zdroje v jejich rukou.

Fórum USA:  Drahoš končí

Ad JenTak, meleš nesmysly Mimo jiné ČT nikdy o ničem takovém neinformovala. Navíc vliv těchto dezinformací na voliče Zemana byl spíš nulový nebo je to ještě utvrdilo v jeho podpoře. A proboha, co má Drahoš společného s obviněním nějakého imáma??? Ad strnisko, souhlas.

STOCK SPIRITS GROUP:  Je čas k nákupu ?

To nebude ono, to jsou všechno už starší zprávy. Ani na google finance nic jiného nebylo, ale kurzech našli toto: https://www.mediaguru.cz/clanky/2018/01/stock-plzen-bozkov-distribuuje-znacky-beam-suntory/

O všem možném:  investiční dotazník Fio

Asi má Fio víc problémů než ten dysfunkční dotazník, už ani nechodí SMS o provedených obchodech, alespoň mně, máte někdo stejný případ?

O všem možném:  investiční dotazník Fio

Dopadl jsem stejně, a to i když jsem vyškrtal úvěr, shorty, futures, deriváty atd. Možná v tom mají nějakou chybu :-(

ČEZ:  Index uhelných firem DJUSCL

...to poslední dny pěkně šněruje nahoru https://ibb.co/gHRvkR Samotné uhlí se drží cca u pětiletých maxim.

ORCO PROPERTY GROUP S.A.:  Obnovení obchodování na RMS

Ano je to 200 ale platí se 2x, loni jsem takhle s CDCP na RMS převáděl NWR, jednou je to poplatek CDCP a podruhé taxa Fia za převod CDCP--->SE. Já mám ale Orco u Patrie, takže pro mě ještě plus 0,5% - minimálně ale 1.000 Kč za převod z Patrie do Fia :-(

ČEZ:  Beneš uplatnil opci 150tis. ks

Je to tak, šlo taky o to že minulých několik let byly opce nevyužitelné (=dražší než kurz) takže teď shrábl Beneš první prémie za delší dobu, když navíc už mnoho let VH neschválila představenstvu a DR žádné odměny ze zisku (logicky vzhledem k nic moc výsledkům). Více viz https://www.euro.cz/archiv/casy-hojnosti-skoncily-opce-uz-manazerum-cez-stamiliony-nevydelavaji-1269039

ORCO PROPERTY GROUP S.A.:  Obnovení obchodování na RMS

NA kurzy.cz je o tom už dlouhá diskuse, jeden z podstatných příspěvků kopíruju sem: ""Lucemburský regulátor CSSF pokutuje akcionáře společnosti Orco Property Group SA

Komise pro dohled nad finančním sektorem (CSSF) informovala o tom, že sankcionovala akcionáře Orco Property Group SA (""emitenta"") za manipulaci s akciemi emitenta (""sankcionovaná osoba"") (ISINLU0122624777 ) v souladu s ustanoveními zákona ze dne 9. května 2006 o zneužívání trhu (""zákon o zneužívání trhu"").

CSSF konkrétněji dospěl k závěru, že opomenutí a / nebo nesprávnosti v tiskové zprávě společnosti Crestline Ventures Corp. a Gamala Limited ze dne 18. října 2012 (""Crestline Ventures Corp. a Gamala Ltd.

Společně získání podílu 20,69% na společnosti Orco Property Group "") se považují za manipulaci s trhem podle čl. 1 odst. 2 písm. C) zákona o zneužívání trhu a že toto porušení je možné přičíst sankcionované osobě jako skutečný vlastník výše uvedených subjektů .

CSSF rovněž dospěla k závěru, že použití společností Aspley Ventures Limited, Fetumar Development Limited a Jagapa Limited (každá ""30% SPV"") na upsání celkem 1,2 miliardy nových akcií emitenta v listopadu 2014 a v květnu 2016 a následné 30% SPV (včetně akcií emitenta držených těmito společnostmi) k datu nebo kolem 8. června 2016 nebo později se považují za manipulaci s trhem podle čl. 1 odst. 2 písm. b) zákona o zneužívání trhu a že tyto případy manipulace s trhem jsou přičitatelné Osoba jako osoba, jejíž totožnost se týkala používání tajných 30% SPV a jejich skutečných vlastníků.
V souvislosti s výše uvedeným porušením článku 11 zákona o zneužívání trhu a podle čl. 33 odst. 1 zákona o zneužívání trhu se CSSF rozhodla uložit sankcionované osobě správní pokutu za manipulaci s trhem na akcie Emitenta .Je třeba poznamenat, že výše uvedené rozhodnutí CSSF o uložení správní pokuty za manipulaci s trhem se sankcionovanou osobou je konečné. Toto rozhodnutí však může být zpochybněno před lucemburskými správními soudy ve lhůtě tří měsíců v souladu s platnými ustanoveními lucemburského práva.""

ORCO PROPERTY GROUP S.A.:  Obnovení obchodování na RMS

A dnes kolem 12:30 Orco na 45 Kč(!!!=+260% denní pohyb), ví někdo jak dopadly ty soudy a zda určily cenu za vytěsnění/odkup?

ORCO PROPERTY GROUP S.A.:  Obnovení obchodování na RMS

http://www.akcie.cz/novinky-z-trhu/156381-akcie-developera-orco-se-opet-obchoduji-na-rm-systemu/
...dnes zatím cca +40%, jestli ovšem soudy vrátí něco z vyvedeného majetku zpět nebo zneplatní alespoň to poslední brutální vyředění netuším...

ČEZ:  Babiš ČEZ dělit nechce

Hlavně aby se nezačalo stavět!!!
4. generace je jen v prototypech a je ještě 1,5x investičně dražší než minulá generace, chceš aby se stavěl nějaký pokus za několik set miliard který možná nevyjde a celé to bude na odpis? To je nonsens! Jako kdyby nestačilo poučení z finanční katastrofy Hinkley Point a to není 4. generace!
Stavět se mají zdroje které jsou sériově dlohodobě ověřené. Momentálně asi další paroplyn pokud opravdu potřebujeme/chceme nějakou novou elektrárnu.

Fórum USA:  Ortel zaříznutej

Zklidni hormon. Ortel je jasnej. Ano svými texty balancuje těsně před hranou trestného činu (ovšem nevím jaký soud by jim dával razítko :-) ), ale orientace je zcela jasná. Více https://cs.wikipedia.org/wiki/Ortel_%28hudebn%C3%AD_skupina%29 a https://cs.wikipedia.org/wiki/Tom%C3%A1%C5%A1_Ortel Btw. nacionalismem a programem je DSSS, která používá Ortelí hymnu, velmi blízko těm proruským fake webům co zde často cituješ.A také Okamurovi, koukněte na programy DSSS a SPD, najdete hodně shodných bodů.Tohle už s naší demokracií souvisí velmi, polosebrání hlasů Ortelu ve Slavíku nikoliv to byla jen blbost organizátorů (aktuálně Kabát vrátil Slavíka).
Sorry za offtopic zde.

Fórum USA:  Ortel zaříznutej

Tak to s demokracií nesouvisí, že pořadatel už dávno vyčpělé ankety si dělá co chce. Ke kauze souhlasím s tímto názorem spolumajitele vydavatelství RedHead Music:
„Předně je za mě důležité říct, že Ortel by v té soutěži neměl být, je to kapela s neonacistickými vazbami podporující nebezpečné tendence v české společnosti,“ říká Milata. „Pořadatelé měli Ortel ze soutěže vyřadit už dávno, nicméně pakliže je v soutěži nechali a nyní jim chtějí sebrat hlasy proto, že nějakým způsobem oni nebo jejich fanoušci žádali o podporu, tak to nedává absolutně smysl,“...
""Jediné, nad čím se dá polemizovat, je způsob, jakým bylo o hlasy žádáno, tedy že fanoušci Ortela chtěli na druhé a třetí místo dát neznámé umělce, aby neohrozili počet hlasů. To je diskutabilní,“

CETV:  $5.1

Intraday maximum nakonec $5.2 ale v závěru sestup na $5.0, objem obchodů přitom dnes >2x vyšší než denní průměr z posledních 3 měsíců.

1 2 25

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,301 104,9623.02.18
RMdolu-0,291 446,5823.02.18
DJIAnahoru+1,3925 309,9923.02.18
NASDAQnahoru+1,777 337,3923.02.18
SP500nahoru+1,602 747,3023.02.18
DAXnahoru+0,1812 483,7923.02.18
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz