Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pátek 25.5.2018 5:33
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

marqel
1 2 3 4

ČEZ:  a jedem

Přesně tak - principy Benjamina Grahama a jeho následovníků jsou stále platné.

UNIPETROL:  UNI cena od 1.2.

Poté, co jsem pros... prodej Pegasu za 1000+ (resp. prodal jsem jen malou část), jsem nechtěl dopadnout podobně u Unipetrolu a prodal jsem vše. Při nákupu za 227 to byl za necelý rok slušný výnos. Vlastě ještě divi, takže jakoby nákup za 220 a prodej za 375.

STOCK SPIRITS GROUP:  Je čas k nákupu ?

Našel jsem pouze toto:
Stock Spirits Group (LON:STCK) had its price target raised by Berenberg Bank from GBX 207 ($2.81) to GBX 340 ($4.61) in a report issued on Tuesday morning. The firm currently has a buy rating on the stock.
Že by tohle byla příčina? Ale to reportovali v úterý a cena raketově vystřelila až dnes v 9:25... Tak nevím. Máte někdo nějaké další info?

Fórum USA:  Bloomberg o pražské burze...

https://www.bloombergquint.com/markets/2018/01/11/global-ipo-recovery-skips-idle-czech-bourse-as-delistings-loom

ORCO PROPERTY GROUP S.A.:  Obnovení obchodování na RMS

Já tedy Orco nemám, ale s jinými tituly (určitě VIG, KB a ČEZ, možná i některé další) jsem u Fio nikdy neměl problém s nákupem na BCPP a prodejem na RMS... Normálně mi to šlo bez jakýchkoliv problémů.

VOKSWAGEN AG:  akcie

Na RMS nakupuješ VOW.

VOKSWAGEN AG:  akcie

VOW3 jsou preferenční akcie a VOW běžné akcie (doufám, že to mám správně - nebo mě třeba někdo opraví).
VLKPY a VLKAY představují zahraniční akcie společnosti, které jsou uloženy depozitním depozitářem v domovské zemi společnosti, a nese obchodní a ekonomická práva cizích akcií za podmínek stanovených v certifikátu ADR.
Společnost Volkswagen Aktiengesellschaft má 2 sponzorované programy ADR, které představují preference (VLKPY) a běžné akcie (VLKAY). Oba jsou sponzorováni společností J.P. Morganem a obchodem v USA na mimoburzovním trhu. Vůči VOW3 a VOW mají split 1:5.

UNIPETROL:  kdo jim to prodá?

Jo, to by šlo. Možná bych prodal už kolem 400. Kupoval jsem letos za 227, což je při započtení dividendy za cca 220 a tedy více než slušné zhodnocení.
Nechci udělat stejnou chybu jako s Pegasem, kdy jsem za 1010-1020 neprodal.
U Fortuny jsem se zase unáhlil a prodal už za 140. Sice taky se ziskem, ale mohlo to být lepší.

Fórum USA:  BTC krádež

http://money.cnn.com/2017/12/07/technology/nicehash-bitcoin-theft-hacking/index.html

Nokia Corporation:  cena

A u vW je to zase naopak - tam je na remosce o cca 200 Kč nižší....

ČEZ:  MONETA

Viděl bych to podobně. K pozitivům bych ještě přidal fakt, že se Moneta aktuálně velmi snaží v segmentu refinancování hypotéčních úvěrů a nalákání klientů jiných finančních ústavů, kterým končí fixace - tedy do jisté míry již prověřených klientů s dobrou platební morálkou.

ČEZ:  Poplatky

dle mého názoru se tento konkrétní obchod do daňového přiznání neuvádí, protože byl splněn časový test a tedy ani poplatky, které se k němu vztahují, nebudou vůbec v daních figurovat. Pokud by se jednalo o poplatky za nákup a prodej při nesplnění časového testu, tak ty se započítávají jako náklad a o jejich součet se snižuje zisk ke zdanění.

ČEZ:  Poplatky

Z hlediska daní jsou poplatky součástí nákupní / prodejní ceny. Při prodeji za 6000 ale vůbec nemusíš řešit daně ani bez splnění časového testu, protože do daňového přiznání je to povinné podávat, až když celkový objem prodeje všech titulů (nikoli zisku) za kalendářní rok překročí 100000,- Kč (ale neuvádíš, zda těch tvých 6000 jsou Kč nebo jiná měna, při jiné měně by se to mělo brát jako ekvivalent v Kč). Ale jak sám uvádíš, při splnění časového testu to je bezpředmětné. Pokud v tom mám nepřesnosti, opravte mě.

ČEZ:  ČEZ: MONETA

Dle mého laického názoru je aktuální cena vhodná pro vstup či akumulaci. I když dojde na již dříve avizovaný pokles zisku a plánované snížení dividendového výplatního poměru, tak při aktuální ceně by dividenda byla téměř cca 6% čistého. A věřím, že by zisk mohl překonat odhady.

ČEZ:  MONETA

U Fio byla dividenda připsána, ale neobjevilo se to ve sloupci ""výnosy"", ale jen v přehledu obchodů byla připsána částka jako ""vklad"" - tzn. stejně, jako bys tam poslal peníze ze svého účtu. Jako odesílatel /vkladatel je uvedena Komerční banka a číslo účtu, ze kterého to posílali. Zdanili mi to 35%, takže jsem si na pobočce Monety vyzvedl 2 formuláře - žádost o výplatu (doplatek dividendy se zdaněním 15%) a prohlášení o daňovém domicilu v ČR, obojí jsem pak donesl na pobočku KB a cca za 2 týdny mi stejným způsobem poslali zbytek.
V Monetě nejprve nechápali, co po nich vlastně chci, nevěděli, která bije (malá pobočka na malém městě), ale vcelku ochotně zjišťovali informace, někam volali a když to pochopili, tak mi to dali. V KB už byli v obraze a nebyl problém :-)

Pegas Nonwovens SA:  Odhad vývoje ceny?

Děkuji všem za podněty. Taky to vidím jako kvalitní akciový titul ""na důchod"". Zatím mi dělal jen radost - stabilita, rozvoj, růst ceny akcie, dividenda... Tak doufám, že to ještě bude pokračovat.

Pegas Nonwovens SA:  Odhad vývoje ceny?

http://ekonomika.idnes.cz/r2g-akcie-pegas-nonwovens-burza-odkup-dwd-/ekoakcie.aspx?c=A170825_000127_ekoakcie_rts
Jaký máte názor / odhad na vývoj ceny po uplynutí těch 4 týdnů? Já absolutně netuším, prodávat se mi nechce, ale rád si přečtu Vaše názory. Děkuji.

O všem možném:  MONETA - daň z divi

Já ji ještě vůbec připsanou nemám. Ale nakupoval jsem přes RMS - má to na to nějaký vliv? Nebo si pro ni musím na pobočku komerčky?

FORTUNA:  První a možná ne poslední zvednutí ceny odkupu

Vlastnická struktura: Fortbet 68,25%, Templeton 10%, ostatní free float 21,75%

STOCK SPIRITS GROUP:  Něco pro odlehčení na víkend, ať furt jen nepočítáte prachy a kurzy :-)

Tož prezydent nam odfrčel z Liberca rovnu až do Činy. To je fajne, bo s Čiňanami je dobre se kamaradit. Až si nas kupi všecky, tak na nas potem třeba budu hodni a nepošlu nas zpatky do Mongolska, odkud před paru tisicama roku přišli naši předci. My ze severovychodni Moravy a Slezska budeme první na raně, bo to do Azyje mame geograficky nejbliž. Ale na Pražaky by o chvilu pozdějši došlo tež, to mi věřte.

Ale jak to tady furt poslucham v televizi a čtu v ruznych novinach lidovych aji nelidovych a na internetě, tak mě zarazilo, že nigdo zatím nepřemyšla nad varyjantu, co bude, když se tam na druhem koncu světa prezydentovi stane jakasik lapalija.

Řikal nam – AŽ SE VRATIM Z ČINY, odvolam Babiša. Teda vlastně zeptam se Ustavniku, esli ho musim odvolat či nemusim a podle teho to zrobim. AŽ SE VRATIM Z ČINY, promluvim s Kobylu, vlastně z Valachovu, esli fakt chce odstupit nebo nechce. AŽ SE VRATIM Z ČINY, pustim Kajinka z budy ven, bo za tych par vražd už tam byl uvazany dost dluho a Ivanka říkala, že už je z něho fajny a uplně polepšeny synek. AŽ SE VRATIM Z ČINY, všecko vyřešim, čestne pionyrske, bo sem prezident celeho naroda.

Tož dobře, ja mu věřim. ALE CO KDYŽ SE S TE ČINY NEVRATI??? Zdravi už ma pofiderni, časove posuny su sviňe, chytne tam jakusyk azyjsku virozu, nebo se mu polame Hulka a kajsyk sebu jebně, nebo mu spadne bota, nebo mu spadnu trenky, nebo to na zpatečni cestě veme kvuli buřce luftem nad Ukrajinu a rusaci ho omylem trefi… Tož hruza na to enem pomyslet, co všecko se može stat.

To byzme teprve viděli, co je to Kryza. Vladni, fotbalova aji vězeňska. To byzme byli všeci v řyti. Bo gdo by to za něho všecko vyřešil? Zbyvajicich šest kralovskych kličniku by se porvali o kompetence ke kralovskym klenotam, bo každy z nich by si tu korunu chtěl dat na hlavu a vladnut aspoň do voleb. Museli by podat kompetenčni žalobu, aby jim Ustavnici řekli, co se v Ustave o takych připadech piše. To by trvalo minimalně do leta, kdy začinaju parlamentni aji divadelni prazdniny a novinaři pišu o okurkach, no a po prazdninach už su nove volby. Aspoň ty volby stihnul prezydent vypsat eště před Činu. Ovčaček by mezitym pravil, že on je už dluho Milošuv mluvka a proto ho zna nejlip a že moc dobře vi, co by Zeman řekl, kdyby mohl mluvit a že by určitě chtěl, aby to Ovčaček zebral za něho, než si vybereme ve volbach inu figurku a že by to podepsal aji Peroutka, kdyby obživnul. Z basy by v tom chaosu omylem pustili Peltu místo Kajinka. Valachova by kupila šampus a zrušila demisu a pro jistotu aji inkluzu, bo kdo se ma v tych cyzych slovach vyznat. Kajinek by se nasral, udělil by si amnestyju sam za pomoci dyjamantoveho dratu a propichnul by za trest a ze srandy a za sto tisic našeho nejvyššiho a nejtlustčiho policajta Chovanca, Bohušova vykonneho uřednika pro věci špinave a eště špinavějši. Andrej by vratil do fukce Šlachtu, ten by zavřel Bohuša za OKD a jiné lumparny, pak by si Andrej kupil všecky medyja a pravil by lidem, že nejlepši je tu enem on a že bude kandidovat na premiera, prezydenta, předsedu celeho parlamentu, aj na Valašskeho krala.

Tož tak. Ale třeba to vidim moc černě. Prezydent se nam vrati šťastny, zdravy a střizlivy a zase bude všecko v pořadku.

1 2 3 4

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+0,351 103,4224.05.18
RMnahoru+0,241 451,3224.05.18
DJIAdolu-0,3024 811,7624.05.18
NASDAQdolu-0,027 424,4325.05.18
SP500dolu-0,202 727,7624.05.18
DAXdolu-0,9412 855,0924.05.18
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz