Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 21.5.2018 23:26
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

mmmm
1 2 50

ČEZ:  a jedem

Já zkusím podržet do 600 :))

ČEZ:  ČEZ získal stavební povolení pro první část větrných projektů ve Francii

Tak nevím, dobrá zpráva nebo ne? ...
http://www.akcie.cz/komentare-a-doporuceni/158718-cez-ziskal-stavebni-povoleni-pro-prvni-cast-vetrnych-projektu-ve-francii/

ČEZ:  Credit Suisse zvyšuje cílovou cenu pro akcie ČEZu na 430 Kč

https://www.fio.cz/zpravodajstvi/zpravy-z-burzy/206860-credit-suisse-zvysuje-cilovou-cenu-pro-akcie-cezu-na-430-kc

ČEZ:  Nerozdělený zisk

https://www.cez.cz/edee/content/file-s/pro-investory/informacni-povinnost-emitenta/2018-03/ucetni-zaverka-cez-a.-s.-k-31.-12.-2017_2vksg1jfndsvyqf0.pdf

ČEZ:  + Vojtěch Filip k rozdělení ČEZu

Divy jsou prvně důležité pro stát příjem, až pak jsou akcionáři. Co se dělení týče, tak ten kdo bude budovat jádro rozhodně nebude v zisku, ale v mínusu desítky let, pokud se to vůbec zaplatí, takže drobní předpokládám by byli v tom co zůstane mimo jádra, aspoň tak to chápu já. Ale vše je zatím jen co by kdyby nikdo nic neví. Ale sám za sebe pokud by byl čez donucen rozhodnutím vlády dostavět jádro, všechno vysejpám a prchám ... :))

ČEZ:  + Vojtěch Filip k rozdělení ČEZu

Nepochopil jsem z toho jestli seš pro dělení nebo ne, obecně máš ve všem tak trošku pravdu.
Ale když vezmu např anabázi do Bulharska, bylo to nějaké rozhodnutí v nějaké době z dnešního pohledu špatné, ale rozhodnutí dělají lidí a ti jsou omylní, navíc se to dostane asi z velké části zpět, stejné je to se sponzor dary, ty ale jsou jen bagatelní neměřitelnej peníz v objemu čezu
A samozřejmě minoritní akcionář nemá žádnou odpovědnost, nemohl o ničem rozhodnout, ale zase není povinnost papíry čezu kupovat že ne :-))
Takže pokud chce někdo dělat pokusy s jádrem tak ať si sežene investora a podělá se do vejšky ale za své. Pokud ne tak je třeba okamžitě vystoupit.

ČEZ:  Vojtěch Filip k rozdělení ČEZu

No Filip je ekonom ausgerechnet ""pravicovej"" ekonom :))) Pokud by to nerozdělili a někdo se rozhodl investovat do jádra, pojede to dolů jako po tobogánu :-(((
Já s jádrem nemám mentální problém, ale v této době a situaci kdy je kolem tolik zelené magorie, je to hazard. A nikdy se to nemusí vrátit, protože bude tolik zelené energie že nikdo nebude vědět co s ní.

ČEZ:  Bulharská vláda otočila, nezasáhne do prodeje majetku ČEZ v zemi

Mohli bychom vyrazit na sever :))))
https://byznys.ihned.cz/c1-66098020-bulharska-vlada-otocila-nezasahne-do-prodeje-majetku-cez-v-zemi?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed

ČEZ:  ministr průmyslu Hüner změnil názor na rozdělení ČEZu

Tam jde o dvě věci, zvedla se cena el, tím cena uhlí a zároveň došlo k nějaké dohodě/vypořádání s Bakalou, takže ten jeden důl se vyplatí dotěžit.
Nicméně tady je třeba říct že tohle je průser zejména Klausíka, když ne jen tady prodával 51% společností, ten zbytek je pak neprodejnej, tedy rozhodně ne za 49% ale max za 20%. Tady navíc ještě daroval 3% městům, jaké bylo zděšení když tato města začela prodávat druhé straně a vzniknul Bakala. Blbec Bohouš to dorazil s prodejem spíš darem bytů.

ČEZ:  ministr průmyslu Hüner změnil názor na rozdělení ČEZu

Taky jsem toho názoru, krom toho v nějakém akutním případě by se dal postavit daleko levnější a jednoduší plynovej zdroj. Já se ale obávám že všude kolem bude tolik zel enr že nikdo nebude vědět co s tím ...

ČEZ:  ministr průmyslu Hüner změnil názor na rozdělení ČEZu

Pokud chtějí dělat pokusy s jádrem a vyčlení to z čezu, tak ať se pos... Jak píšu dole já s jádrem nemám mentální problém, ale obávám se že nyní investice do jádra je o ústa.

ČEZ:  rozhovor s Benešem

Jakkoli nemám s jádrem nějakej mentální problém, tak čistě ekonomicky, teď do něj investovat je asi hovadina ...
Nicméně pokud to zaplatí soukromej sektor proč ne, ale pokud do toho budou tlačit čez tak rychle pryč.

ČEZ:  Divi možná 35 :))

Návrh dividendy ČEZ dnes nezveřejnil, ale očištěný čistý zisk za celý rok 2017 ve výši 20,7 mld. Kč indikuje dokonce dividendu ve výši 35 Kč na akcii, za předpokladu, že ČEZ ponechá loňský dividendový výplatní poměr na úrovni 90 %. Dividendu ve výši 35 Kč na akcii (loni činila 33 Kč) bychom hodnotili příznivě.

http://www.akcie.cz/komentare-a-doporuceni/158099-cez-komentar-k-vysledkum-za-4q-2017/

ČEZ:  Analytici: Čistý zisk ČEZ loni meziročně vzrostl téměř o třetinu

To bych řekl je spíš pozitivní zpráva :)))
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/analytici-cisty-zisk-cez-loni-mezirocne-vzrostl-temer-o-tretinu/1599152

ČEZ:  Já jsem to při 505 vysypal a při 500 zase dokoupil.

No já mám čezu 10 tis ks. Ono to pak nějaké drobné hodí i při malém rozdílu ... :)))

ČEZ:  Já jsem to při 505 vysypal a při 500 zase dokoupil.

Na remosce je tem poměr o něco výhodnější, ale hlavně tam mám peníze okamžitě ne za 3 dny. V tomto případě nešlo ani tak o zisk, jako o to, že vypukla panika a jelo to dlolů, ale včas jsem zase naskočil :))

ČEZ:  Já jsem to při 505 vysypal a při 500 zase dokoupil.

Kam to vyleze nyní? :)))

ČEZ:  očekává se politický tlak na dřívější odstavení Dukovan

Jakkoli mi jádro nevadí tak v současné době do jádra investovat je trošku riskantní. A pokud by na to došlo tak oddělit tuto el od čezu, jestli to stát chce ať si s němým udělá holport a jdou do toho.
Všude kolem je tolik panelů a větráků, že by se ta jaderka nemusela zaplatit nikdy. Teď jede naše ekonomika na plné pecky a přes to ještě el vyvážíme. Plácnu plynová el je daleko levnější a na stavbu daleko rychlejší, navíc jak řikám všude kolem ale i tady panely rostou, já bych do jádra neinvestoval ...

ČEZ:  Pleskač prodal 23 453 ks akcií

To nutně nemusí znamenat že krysy opouští loď ale že si pašák vyhodnotil že je dobrá cena k prodeji tak jako to děláme všichni. A jestli zase už nyní dokoupil tak má slušnej vejvar, ale taky může spekulovat na ještě větší pokles :))

ČEZ:  rozdělení ČEZu

Tady jde o to že kdyby se měly dostavět bloky atomovek. V tom případě je dělení jediné správné řešení. Protože dnes investice do jádra, jakkoli mi jádro nevadí, je trošku riskantní podnik. Všude okolo samej větrák či panel a může se stát že el bude tolik a bude tak levná že s prodejem el bude problém a ta investice se vůbec zaplatit nemusí.
Čili neměl by to mít na triku čez, ale stát potažmo nějakej parťák, pokud to chtějí.

1 2 50

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,221 102,1516:25:30
RMdolu-0,011 460,4516:25:38
DJIAnahoru+1,2125 013,2922:47:52
NASDAQnahoru+0,547 394,0422:00:01
SP500nahoru+0,742 733,0122:47:51
DAXdolu-0,2813 077,7218.05.18
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz