Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 25.2.2018 14:41
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

sedmihlavydrak
1 2 14

ČEZ:  očekává se politický tlak na dřívější odstavení Dukovan

Myslím,ze dojde k rozdělení vezu..každopádně vítězem bude stát,minority se bude muset spokojit s tím co ekonomove propocitaji a auditoři schválí (jako všechno v této zemi viz.např.kauzy na barandovu tv,tam tehdy šlo všechno taky podle práva české republiky=urvi, co můžeš v této banánové republice,jen nehledej banany..) každopádně vypadne z burzy pár ISINu a bude těžko..ledaže by Rakušané sloužili naše 3burzy, ktere ovlada pod jednu.Pokud dojde k dostavbě jednoho komínu bude to trvat 10-15let,v čechách spíše 20let.V Dukovanech přibude jeden komín k těm současným 4,bo revitalizovany byly všechny 4komíny na dalších 20-30let podle Drabove (v USA se revitalizuji komíny jaderek na 50let a je to snaha některých zemí v Evropě jít podle USA.

ČEZ:  očekává se politický tlak na dřívější odstavení Dukovan

No. Pokud to bude, tak přesně jeden blok tam a druhy jinde.. Temelín je mladší jaderná a má dva bloky na další 2bloky místo habaděj.. Dukovany mají 4bloky dnes revitalizovane na dalších 20/30 let ale jsou starší nežli Temelín apokud by SE stavělo , tak první blok by byl v Dukovanech u těch 4 BLOKŮ. .. DRUHÝ BLOK SE POČÍTÁ V TEMELÍNĚ ;BYLO POČÍTÁNO SE 4bloky a stojí jen 2 bloky.. blok by se měl stavět co nejdříve ikdZ tomu světová ekonomika nepřeje, ale je zde nízká cena práce a pozdější stavba se může i dle ceny práce podrazit na neúnosnou celkovou cenu.. pokud to bude ručit stát když to požaduje.Tak jsem pro..ale nést celou tíhu vězeň, jsem proti...

FORTUNA:  Prodat nebo nechat

Nevím přesně, u Aaa auto tobylo za převod burza rm systém 800kc za přepis ISINU.. a proc to ti vlastnici delaji?? ze ostatni akcionare vytesnuji? Byznys je byznys..menšinový akcionář byl využít a použit -vymackan jako citronek. A dělají to proto ikdyz nemají oněch 95%,ani90% jen aby vystrasili menšinu a stlacili cenu. Teď jde o to kolik už mají a skym se dohodli na lobbingu.. strach dělá své viz.dělení O2cr na O2 a Cetin..při dělení žádné zprávy co bude a trh udělal své. . Fortuna také nic blíže nesdelila až k tomu bude čas.. podoba náhodná čí umyslna. .

FORTUNA:  a ještě je ve hře odchodu PEGAS ..

PEGAS a i CME (TV Nova)

FORTUNA:  konec FORTUNY 99% a UNIPETROLU 99%

Fortuna má cca 80% podíl a Unipetrol cca 94% podil v držení většinového vlastníka. Fortuna přemisťuje sídlo do Prahy a tím sníží stupínek na převzetí z 95% na 90% aby mohla vytěsnit..
Unipetrol PKN má po výkupu cca 94% koupeno a sídlo v Polsku.


Někdo se ptal v diskuzi , kolik bude dividenda až akcionáře vykopnou.. ? myslím, že to jako v CETINu nebude ta 100 kč na akcii , ale bude cca 10-15kc na akcii uz jen pro 100% vlastníka. A Unipetrol vyplatí 15kč na akcii pro 100% vlastníka a pokud ponechají cca 5,5% akcii lítat na jakémkoli trhu, tak vyplatí 10kc..ALE zato zarok 2018 to bude vejvar pro vlastníka at uz u jedné nebo i u druhé akcie..

https://www.w4t.cz/odchod-fortuny-a-unipetrolu-z-parketu-prazske-burzy-ovlivni-objem-obchodu-jen-v-radu-jednotek-procent-70290/

ČEZ:  Pleskač prodal 23 453 ks akcií

no, doufám že to někdo zítra bude ještě kupovat.. bylo to slibný pozorovat ten růst, jen aby nepřišel zase půst..

UNIPETROL:  A JETO TADY!! """"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""BAY BAY""""""""""""""

cau, takhle je to pořád stejne.. malí akcionáři přisppějí a jsou dobří jen na zvýšení zisku společnosti a pak se jich většinový vlastník zbaví výkopem ze hřiště.. FORTUNA,UNIPETROL,Č.Radiokomunikace, Zentiva,PEGAS,AAAAUTO, Využít minoritu , vymačkat a zahodit..

UNIPETROL:  A JETO TADY!! """"""""""""""""BAY BAY"""""""""""""""" UNIPETROL

http://www.investicniweb.cz/news-pkn-uspela-s-nabidkou-na-odkup-mensinovych-podilu-v-unipetrolu/

UNIPETROL:  A JETO TADY!! """"BAY BAY"""" UNIPETROL

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pkn-uspela-s-nabidkou-na-odkup-mensinovych-podilu-v-unipetrolu/1582744

UNIPETROL:  A JETO TADY!! ""BAY BAY"" UNIPETROL

http://www.akcie.cz/novinky-z-trhu/157317-pkn-orlen-v-dobrovolnem-odkupu-ziskal-31-akcii-unipetrolu-celkem-vlastni-94-podil/

VIENNA INSURANCE GROUP:  MONETA a VIG

čau, ...já vím, už se o tom tady někdo zminoval,před pár lety to bylo jen 20%, proto si myslím, že je to vysoké zdanění, že snad jen nákup prodej by mohl být nejlepší, ale co když se nebude chtít kurzu nahoru... to potom svízel na unipetrolu jsem stvrdnul 11 let, když šel potom nahoru rychle jsem ho prodal s malým ziskem... bylo to na dvě večeře za 11 let strachu... vig pokud má tak vysoké zdanění a věřím ti, se mi to teda nevyplatí čekat na dividendu , vyplacelo se loni tusím 0.80 EURO na akcii.. to je vlsstně necelých 15 kč čistého na akcii.. to je pro mne už drahá akcie.. myslím, že pokud budes mít 10% vsech akcii jakékoli spolecnosti, muzes dosáhnout nezdanení dividendového prijmu.. No , není to úžasnééé.. :)

VIENNA INSURANCE GROUP:  MONETA a VIG

kavol : ..máš pravdu, že oni nečekají na to až proběhne nějaký rozdíl 3-4 kačky, oni to dohánějí právě kusama.. 4Eura jsem napsal, že je to pořád u nás 125 kč a zato se dá ještě něco koupit, třeba lepší oběd, u nich ten samý oběd, nebo večeře stojí 8-12 Euro.. ikdyž jsou němci skrblíci, berou 1 EURO jako my haléře.. osobně i já bych chtěl vyzkoušet ten VIG, a taky jen 100ks, vyzkoušel jsem před pár lety ESTER, nyní je mooc drahá, Pegasse sem taky měl a chystal jsem se na něj, ale to že přesídlí do ČEský republiky hlavní stan pegasu, jen urychlí jeho zánik a vyplacení minorit.. myslím si taky, že nikdo z fondů určitě nenakupuje dráž než koupí, mají ale větší mnosžtví a tím dohoní svou cenu výdělku. např. ČEZ musím já čekat až mi vyjede o 15 a výše protože mám v nepoměru poměrně vysoké poplatky, proto jsem nucen čekat a někdy to čekání se hodně protáhne.. u KB tam je to něco jiného- teda bejvávalo.. tam kolísal kurz nahoru a dolů o 50-100kč někdy i více, jenže to je dražší akcie, tak sem jich zase neměl tolik a jedním, dvěma pokyny, jsem byl hotov. Měl jsem radost ze hry, že se mi podařilo obchodovat, tím že z 1 akcie udělali 5ks, tím spadla cena a drží se mrcha jedna a já stále v minuse a dost velkým, tak držím a čekám..
ten cizozemec to vidí a je rád, že vydělává, rozhodně více než na 10 večeří.. a jestli jim to je jedno když prodají za méně, asi jo.. vem si jen Monetu jak rozpoštěla jiná banka po Dividendě, na našem trhu to mávalo s kurzem, ale prodejce taky banka dostal dividendu a pak stůj ,co stůj se toho na burze zbavoval.. zřejmě mu dividenda pokryla ztráty rozdílů prodeje akcií..

VIENNA INSURANCE GROUP:  MONETA a VIG

.. musím se smát, ohledně informace investic, já novic-laik v obchodu..zdanění dividend z Rakouska je 20%, u nás je 15%, a to určitě víš, že ti dividendu přepošlou zdaněnou 20% a o ten rozdíl 5% musíš zažádat finanční úřad by ti doplatil rozdíl v ve srážkové dani... pak záleží na investoprovi jestli má nato žaludek a nebo ne.. co se týká informací za kolik prodám a koupím ti nemusím vysvětlovat, to určitě znáš.. jsem miniminiprd investor, ale vím, že BCPP přijímá objednávky na obchody ze zahraničí a ktomu se to vztahovalo + zmínka o kurzu koruny a měny investora.. pokud zahraniční investor přijde poklesem kurzu CP o 3-4koruny(100kč u KB vyledováno, že zahraničí to neřeší, jsou to pro ně drobné),ani to neřeší(4EURA=125kč), zato však investor CZ by měl zpozornět! majetek mu citelně klesá.. Proto se píše , že obchodovat na Burze je jako projít se krvelačnými jatky.. pokud tě to nezasáhlo nyní, čekej další vlnu, která tě smete.. pokud bys vstopil na burzu jiného státu, např.Ukrajina, tak co jsi tady malý investor, tak na Ukrajině budeš King investor a rozdíly do 100kč nebudeš ani vidět..

pokud koupíš 1000ks např. Čezu (1000x520=520000) nebo 1000ks VIG (1000x700=700000) dividenda 33 CEZ, VIG 25.. 1000x33= 33000-15%= zisk 28050, daň =4950.. u VIG 1000x 25= 25000- 20%Rakouska- 5000 = zisk 20000 rozdíl 5% je 1250 na žádost o vrácení.. teď jde o to, zdali to je pro tebe dost velká částka na sepisování žádosti a nebo ne... pokud máš 1000ks jeví se tento rozdíl jako nepatrný, pokud máš ale větší počet akcií, pak je to 5% už znatelné... neřkuli ,že na BCPP obchodují i ti zvenku cizoměnci a ti vyhnali ceny našich akcií nahoru spolu s fondy(i cizími)..
myslím si že to vše víš, a že jsi mě jen špatně pochopil a nebo jsem se špatně vyjádřil....

VIENNA INSURANCE GROUP:  MONETA a VIG

Daně v evropě nejsou stejné a každý stát to má jiné co se týká zdanění ano;jako příjemce si co vím můžeš zažádat o doplaceni 5%.. jen sem myslel; ze ne každý la žaludek si o to někde žádat o doplaceni.. pokud teda nechceš koupit alespoň 1% akcií společnosti. .při malé investici je lepší koupit jinou akcii.. je to 100kc akcie a to co je nad je vyhnano burzou..zahraniční investor nakupuje na burze s jiným prepoctem nežli našinec..

VIENNA INSURANCE GROUP:  MONETA a VIG

Daně v evropě nejsou stejné a každý stát to má jiné co se týká zdanění ano;jako příjemce si co vím můžeš zažádat o doplaceni 5%.. jen sem myslel; ze ne každý la žaludek si o to někde žádat o doplaceni.. pokud teda nechceš koupit alespoň 1% akcií společnosti. .při malé investici je lepší koupit jinou akcii.. je to 100kc akcie a to co je nad je vyhnano burzou..zahraniční investor nakupuje na burze s jiným prepoctem nežli našinec..

VIENNA INSURANCE GROUP:  MONETA a VIG

Myslel jsem celou burzu;ze je dost předražená..vig by měl klesnout pro nákupy k 700..je to rakouský titul a dividenda zdanena 20%narozdíl od nás 15%. Tak jsem to myslel..

VIENNA INSURANCE GROUP:  MONETA a VIG

Už aby korekce byla..kdo má nakupovat za ty šílený ceny...čekám případy uz od listopadu a vono nic..nic..

Fórum USA:  Politika v ČR

Zdravím všechny přispěvatelé.. osobně jsem si zkusil v politice dýchat, nyní jsem rád že opravdu dýchám.. žijeme ve společnosti, která je schopna všeho, úplně všeho, nejsou totiž žádné mantinely a tam kde jsou se dají bez postihu překročit, pod heslem :Zisk je zisk... a že je těch slušných pomálu.. pokud kritizujete Babiše, Zemana a Drahoše, musíte je zřejmě znát a to dobře.. To co nyní zažíváme a nejen v televizi,je hnus na entou.. To se vymyká i přiblblé Americe... po 30letech vývoje jsme se nikam dopředu až tak nedostali... lže se lidem dál, a lidi to žerou opět ale už jsou na to sociální sítě, nestačí jen média noviny a rádio.. prosím všechny pozastavte se chvilku nad tím, kam spějeme.. od pradávna je to boj mezi zvířaty o kus žvance o vylepšení svého blahobytu nad ostatními, prvobytně pospolná společnost, opice,lvi,medvědi a další predátoři- politik v Čechách.. jsou to jen řeči, ať už bude zvolen kdokoli, nic se nezmění.. policie bude stále nepružná, neaktivní, ale dobře placená a vždy jednodušší cestou odloží šetřenou věc.. zástupci si budou dělat co se jim zlíbí a při špatně odvendené práci se jim nic nestane a to samé soudci.. to že slýcháme o nějakých kárných opatření , to je směšné asi jako když nejede autobus podle jízdního řádu či nejede vůbec. Od jakživa síla moci a peníze jako platidla dokáže zamávat lidským chováním tak, že se z lidí stanou hyeny.. neodsuzujte je prosím tedy, jelikož oni si myslí, jak dělají dobře s vidinou pouhé odměny..

Fórum USA:  Drahoš končí

Super příspěvek; jsem téhož názoru.. stát se na občany pořádně vykalel..občané právo tady nehledej,zvedneme ceny a je mi jedno nakolik;ja mám stanovení daň 15%DPH a je jedno ze okolní státy mají i 5%méně na potraviny,ale vše z dovozu i nedovolí přepočtená na kurzy k €-eeccku.jsme jen nadenici..co první 3dny nedostanou zaplaceno nemocenskou;ale stát ji přesto strhává do zápachu.spálená země.

ČEZ:  Vánoce pro plešku

díky za info.. dozvěděli jsme více než ,že prodal.. kolik za kolik a nakolik má nárok.. to že nakoupil 400ks to je kapka v jeho výnosu ikdyby to koupil za 550kč.. a druzí manažeři také.. koukám že mi to nejde odeslat ikdyž píše vložit!! že by blok ?? 6 odesláno s nulovým výsledkem,,

1 2 14

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,301 104,9623.02.18
RMdolu-0,291 446,5823.02.18
DJIAnahoru+1,3925 309,9923.02.18
NASDAQnahoru+1,777 337,3923.02.18
SP500nahoru+1,602 747,3023.02.18
DAXnahoru+0,1812 483,7923.02.18
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz