Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 18.6.2018 11:42
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

sedmihlavydrak
1 2 15

ČEZ:  ČEZ

.. no a protože nedostanou opět tantiémi v 26mil na 5lidí, tak to dělají tímto způsobem.. koupí od firmy opce za 400kč za kus a prodají obratem na trhu za 558kč, rozdíl mají doma ... takhle se dělá byznys.. ti kluci to umí...jo a ten co vede jako předseda valnou hromadu společnosti má většinou jako předseda valné hromady za svou funkci na valné hromadě cca 1milion korun.. taky dobrý nebo ne ? oni to zaplatí, skoro jako exekutoři, nucení správci, konsolidatoři podniků atd.. vše legálně..

ČEZ:  + ČEZ

..to víš, když nebyl nikdo kdo by byl vůči odměnám - neúměrným kritický.. jen Babiš řekl dost, nebude managment dostávat odměny- tantiémi, když má vysoký měsíční platy, pojištění na jednoho člena vyjde 4500kč za rok a platí to ČEz, osobní automobil, telefon a kartu od firmy, vše grátis.. u Romana ,tam jsme byli ještě hodně hloupí akcionáři a báli se nacokoli poukázat..

VIENNA INSURANCE GROUP:  proč tak dolů?

.chvíli si ještě počkej na nákup VIGu... něco je za rohem..

ČEZ:  UNIPETROL (píšu sem pro snad větší okruh oslovených-předem omluva,že je to na Čezu)

nevím zdali měla loni ztrátu, ale asi ne..

https://byznys.ihned.cz/c1-66149720-vedeni-unipetrolu-navrhuje-nevyplatit-akcionarum-dividendu-v-poslednich-dvou-letech-ji-pritom-vyplacel

ČEZ:  UNIPETROL, ZÁSADA PRO ROZDĚLENÍ ZISKU JAKO PODÍL NA ZISKU Z DANÉHO ROKU...

KOPIE z jejich webu UNIPETROL a.s.

Akcie Unipetrolu jsou obchodovány na trhu Prime Burzy cenných papírů Praha, a.s., a trhu RM-SYSTÉMU, a.s.

Rozsah hlasovacích práv jednotlivého akcionáře je stanoven počtem jeho akcií, kdy jedna akcie o jmenovité hodnotě 100 Kč je rovna jednomu hlasu, tedy veškeré akcie emitenta mají shodná hlasovací práva.

Akcionář má právo na podíl ze zisku společnosti (dividendu), který valná hromada podle výsledku hospodaření schválila k rozdělení. Tento podíl se určuje poměrem jmenovité hodnoty jeho akcií ke jmenovité hodnotě akcií všech akcionářů v rozhodný den.

ČEZ:  pegas jako unipetrol

http://www.pegas.cz/file/2861/pozvanka-vh2018.pdf

ČEZ:  pegas jako unipetrol

..jen managment Pegasu přiznívá kladný hospodářský výsledek, ale navrhuje všechen zisk 2017 převést do nerozděleného zisku a nic vyplatit pro zbytek akcionářů žádnou dividendu, stejně jako Unipetrol..

ČEZ:  UNIPETROL (píšu sem pro snad větší okruh oslovených-předem omluva,že je to na Čezu)

krátce a stručně řečeno zbytku vlastníkum

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vedeni-unipetrolu-navrhuje-nevyplatit-akcionarum-dividendu/1625290

ČEZ:  Správce portálu.. reklama AXE DEODORANT, umístěním Ty zazářil !!!

už jsem to nevydržel a zase vyzývám správce portálu akcie.cz aby vyhodil nevhodně umístěnou reklamu zasahující do portálu sdělující podstatu uživatelů !! Jedná se o samootvírací reklamu na deodorant AXE.. otvírá se sama-samovolně při kliknutí na detaily obchodování, přehraje si svou navolenou smyčku a pak se zavře, na mobilu je to ještě více obtěžující, kdy jeden roh na portálu, je zcela zahumusen takto zvolenou reklamou, portál má 4 rohy, pokud si s námi dělá správce portálu akcie.cz legraci=srandu, poukazuji tedy, že má portál ještě 3 rohy, kde může naflákat takové reklamy a přejdu ikdyž jsem navyklý na jiný portál, jelikož takto zvolená reklama je nevhodná a silně obtěžující.. všichni se jistě shodneme na tom, že portál musí zřejmě vydělávat, to se dá pochopit, ale tady je to již zahranou slušnosti, a obtěžování. AXE Deodorant, Ty zazáříš !! dole na portálu je tolik místa a ten kdo bude reklamu chtít, nechť si na ni klikne sám.. Portál pod takto rozbalujícíma reklama se otvírá déle a přitom neskonale skáče, několikráte zasebou, než se plně otevře !!! Už se těšíme na zavedení rychlosti 5G internetu, to bude samá reklama, která bude obtěžovat uživatele, místo aby jim pomáhala(novinkou je: do textu vsouvat samootvírací reklamy, ale ne už jednu reklamu ,ale už i dvě posobě jdoucíreklamy a pokud si chcete přečíst text, tak musíte vytrpět byznys plán instalování reklam.)..

ČEZ:  * a jedem

Jen chci podotknout;ze jste na burze a pokud jste koupili Monetu na dividendu,tak ji dostanete... to,ze kurz po rozbodnem dnu pada o vysi dividendy #to ostatne vite sami k tomuto poklesu se pridal i evropsky pokles bank a banky to odnesly vseobecne KB.Erste.Moneta..během 3mesicu to investoři srovnání na původní kurzy... nyní vyplácí dividendu erste a vig.. je ještě 8dni cas..proto Kometa poklesla o více než měla..

NEW WORLD RESOURCES PLC:  nová návnada pro pamětníky starých akcií a pro novou krvelačnou řežbu.. 33ks nových Isinů akcií.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/2474167-prazska-burza-nabidne-akcie-33-prednich-zahranicnich-firem-rozjizdi-alternativni

FORTUNA:  OBchodování na BCPP ?

Nevíte proč se ještě obchoduje s Fortunou na burze? když hovořili, že na burze bude Fortuna končit a bude se od května obchodovat pouze na RMS ? nebere mi to hlava..

Fórum USA:  +Ekonomická úroveň ČR se bude nadále přibližovat zemím eurozóny

reaguji a souhlasím... ještě dlouho budeme koloniií Nemecka..

ČEZ:  kurzové sázení, spolehlivé informace

Comest:...jen blb může být tak omezený , jako ty..aby psal něco jiného než se očekává k danému tématu pro ostatní . .

ČEZ:  + ČEZ získal stavební povolení pro první část větrných projektů ve Francii

S tebou si dovolím nesouhlasit... Stavba větrných projektů je stále jen na papíře,stavba dvou jader. bloků je ve hvězdách- počítá se s nimi v budoucnu.. Stavba jednoho jader. bloku- komínu již ve stávajícím jaderném komplexu je výhodnější.. věe je na stavbu nataženo, vše je v provozu a zatím to nemá konkurenci, ovšem z hlediska pozdější využitelnosti.. elektřina bude stále více potřeba a nad Jadernou energií nelze lámat hůl.. oni ANI uhelky nepůjdou rychle k zániku.. ukáže to brzká budoucnost.. proto si dovolím s tebou nesouhlasit i proto, že větrný park nedodá bůhví kolik elektřiny do prodeje ve Francii, jsou to pionýrské zkušební možnosti ve Francii, kdežto má-li ČEZ kontrolovat jaderný komplex ,tak bude kontrolovat jaderný komplex jako celek i s novým komínem.. Jinak ČEZ má projekty i v Polsku, tuším v Bulharsku a Maďarsku- projetky jsou ale pořád projekty.. jen aby potom foukal silný vítr, aby se vyráběl onen kýžený proud, aby to zaplatilo tu výstavbu.. a můžeš namítat, že je to samé u jaderky, to je pravda, v dnešní době je to i u paroplynové elektr. vše je podmíněno návratností a nejraději do 5 let..

ČEZ:  nový reaktor, komín Dukovany a Temelín..

souhlasím s tebou.. vemu jen jeden komín ať už bude postaven Dukovany a nebo Temelín, stojí HAFO peněz, takže 2 a nebo 3 komíny naráz se asi sotva bude stavět.. a co se týká unáhlenosti prodejů/zbavování se akcií uhelných elektráren a dolů..

jen k dokreslení:

https://archiv.ihned.cz/c1-66057540-konec-neobnovitelnych-zdroju-prijde-pozdeji-nez-si-politici-naplanovali-rika-pavel-tykac-do-elektraren-v-evrope-chce-investovat-desitky-miliard

ČEZ:  nový reaktor, komín Dukovany a Temelín..

..souhlasím s ekonomickou laickou analyzou.. jistě, že by to stálo více peněz než propočítávali soudruzi za Husáka, ale s tím se musí počítat... pokud vyzdvihuješ paroplynovku, jsem pro..ale ani plyn není stálicí v cenách leze a poleze nahoru podle ceny ropy, takže i tady jsme dost nahraný.. Rusáky nechceme-pro stabilní cenu plynu, tak musíme s s kolísáním počítat..To že plynovka byla před 3 roky úplně zabetonovaná je známá věc=nic nevyrobila.. v současnosti na cenu plynu bych sedřel plynovku na 100% výkonu, dokud je cena plynu dole, jela by ,co to dá... Zelená energie sice nastupuje, ale nevím, zdali bude v ní taková síla aby převzala vedoucí úlohu.. jak jsem se zmínil Poláci budou stavět poslední novou uhelnou elektrárnu na uhlí.. uhelní baroni zkupovali předčasně pouštějící akcie evropských států a silně vydělávají, myslím že v krátkém horizontu se jim investice na odkupu akcií v Evropě vrátí.. uhlí se bude používat dále.. odpady má uhelka i jaderka a i sluneční elektrárna, tam se to zatím neví kolik bude odpad stát,ale to co děla normotvorba EU se nakonec budou divit, že kolektory budou všechno nebezpečný odpad.. Stejně v budoucnu zdáleně bude ,že Čez koupí nějaký Evropský gigant a bude provozovat výrobu.. a všichni si budeme rovni, všichni budou spokojeni asi př. jako jsou všichni spokojeni, že mají doma 30-40 programů televize.. (to, že se nedá na programy koukat už nikoho tak nezajímá..

ČEZ:  nový reaktor, komín Dukovany a Temelín..

Ke vší úctě k diskutujícím, si myslím, že vše jsou úvahy které jsou dosud známé..například Kavol sdělil svůj názor a nic vytýkat k němu nelze.. Dostavbu podle socialist. návrhu myslel s tím, že vyprojektováno to je, to že se musí přiložit k výstavbě i nové požadavky, které byly v blízké minulosti použity, to snad dá rozum, že Kavol to taky tak myslel a naznačil.. to, že je fakt, že se ještě jaderný odpad nedá spracovat, to je také jasné- proto stavby uložiště(to řeší všechny země co mají jaderky.. Pokud by se našlo využití, tak nejsme tací trotlové abychom toho nevyužili a pak se jaderný odpad může srovnávat se surovinou jako je LITHIUM.. ano dříve nebyla poptávka, dnes díky stavbám obřích bateriových kondenzátorů je surovina LITHIUM žádána.. třeba to přijde i na jaderný odpad..obce se mohou stavět nahlavu jak chtějí, na jednu obec to vyjde tak či tak, čím budou lidé svítit, čím vařit, čím topit ??? vlády ČR se dohodly i s EU , že zavrou uhelné elektrárny, s tím spojené doly, vše řídí jakýsi magor, ale Bůh to není.. to mi věřte.. To že bude mít uhlí ještě využítí není od věci, nebude ale tak masívně používána surovina uhlí, jako dříve.. plyn je sice super, ale je to vedlejší produkt surovinových nalezišť ropy a vedlejší produkt je zde špatně označeno.. Nejlepší výroba je tedy na větru, vodě a slunci.. Sami víte, že voda je stabilní zdroj elektřiny ikdyž.. více ikdyž má proudění větru, které se může změnit více nežli koryta řek s elektrárnami.. Takže vychází nejlépe slunce.. ale i tady jsou když.. a těch když je více nežli si myslíme.. jeden problém je právě ten, že se bude stavet obří elektrobaterie na uchování energie a na to je zapotřebí to lithium.. Třeba nám brnkne v mozečku a budeme vynalézavě prosazovat bioplyny z farem ve větším měřítku.. v Japonsku a Číně v minulém století s tím topili a vařili domácnosti, nevím proč se to neuchytilo i u nás.. :)
Jaderka je jeden z mnoha způsobů výroby energie. Dnes se ženeme skokem k automatizaci a spíše k robotizaci všech činností a elektřina bude potřebovat.. takový robot potřebuje šťávu v podobě proudu.. třeba příjde za 40let účinější způsob výroby elektřiny, než jsou jaderky,paroplynovky,uhelky,větráky,sluňáky,vodňáky..Třeba budeme vyrábět elektřinu z pohybu vlastního těla.. ale jedno je jisté, mladá generace bez nabití spotřebičů a následné jejich použití nejsou schopny se vrátit ke křesadlu, sekání dřeva.. Je ale pravdou, že pokud se nerozhodne v co nejkratší době o výstavbě, kterou by měl financovat stát, když to koncepčně chce, tak rozhodnout co nejdříve, jelikož je pravda, že lidé co mají zkušennosti se stavbou Temelína a Dukovan jaksi dovršují věk a umírají věkem.. pak bychom ztratili možnost dohlížet na onu stavbu ze svých řad a museli bychom se spoléhat na kvalitu firmy , která by to později stavěla.. To co bylo ve Fukušumi a v Rusku se nedá srovnávat i proto, že Dukovany jako starší stavba byla stavěna na jiném základě než Vámi zmíněné průserové stavby.. To, že musí mít bezpečnostní prvky žádáné v 21.století není k diskuzi, to je fakt..

ČEZ:  + Vojtěch Filip k rozdělení ČEZu

jsem proti rozdělení ČEZu, zatím bylo oznamováno tiskem jak by se to mohlo dělit a to, že se vše co vynáší převede na stát a v minoritě zůstane jen nepatrná kůrka, která bude něco přinášet.. Je také pravda, že nikdo nikoho nenutí minority kupovat akcie ČEZu, ale kdyby nebylo oněch minorit a možných ročních dividend jako bonus k akcii za držení, byl by kurz někde kolem jmenovité hodnoty a plácal by se tam předcházející roky kolem 100-200kč podle majetku Čezu připadající na akcii.. obdobně se potácel i Unipetrol..bez dividendy..jakmile byla dovidenda fondy a minorita vytáhla cenu do výšin postupně.. Dnes jsem četl zprávu, že dokonce Polsko bude stavět úplně novou uhelnou elektrárnu.. je rozhodnuto.. My se uhelek zbavujeme, protože to chce EU a kvoty... Polsko ikdyž je v EU jako my, si jede svou lainu..

ČEZ:  + Vojtěch Filip k rozdělení ČEZu

Osobní názor je, že nikdo nemůže prohlašovat, že jsme jako minoritní akcionáři vůči státu-majoritnímu akcionáři brali jen dividendy a tudíž bylo lépe, ..že nyní se dostáváme do situace, kdy budeme všichni velcí i malí drobní akcionáři se budeme muset spolupodílet a zdržet se nároků na budoucí dividendy.. Je to holý nesmysl !!! Malý akcionář nedělal rozhodující kroky, které dostaly ČEZ tam, kde je se špatnými investicemi z minula... Stát jako jako majorita se tak chovala a chová nadále, to že kus masa hodí a pžedhodí v podobě dividendy maslým akcionářům, ještě neznamená, že jako malý akcionář mohu vubec něco kolosu a státu jako vlastníku něco diktovat. Stát si přerozděloval odměny předstravenstva spíše diktoval v minulých letech a nekontroloval vůbec nic, byl totiž neaktivní majoritní akcionář a měl by také i z tohoto důvodu nésti néjvětší náklady na stavbu dalšího jaderného komína a to i z pohledu současné situace k návratnosti investive.. Stát rozhazoval peníze jako majorita na sponzorské dary a taky se nikdo neptal malého akcionáře a pokud se malý akcionář ozval, vedení společnosti mu jasně dalo najevo s poťukáním na čelo, že to tak musí být.. Jestli jako stát mám za úkol zajistit energetickou soběstačnost, tak musím do ní i investovat, protože nelze striktně v kapitalismu něco nařizovat a nic jako majoritní akcionář potom dělat.. Stát by měl od Čezu si pronajmout místo na stavbu komínu a provést na své náklady výstavbu komína s jádrem.. poté nabídnout ČEZu ukončení pronájmu místa a předat akcionářům s tím, že se stát rozhodně, zdali a kolik bude na základě investic požadovat navrácení vložené investice s ohledem na situaci okolo energie v té době.. Protože stát dopracoval pod svým vedením ČEZ, tam kde je se svým liknavým pohledem a rozhazováním peněz.. Po výstavbě komína se ČEZ rozhodně , zdali odkoupí vynaložené investice státu za komín najednou - půjčkou od bank a nebo rozloženou na splátky do 10-15-20 let. Stát trvdí, že stavba je nutností i zhlediska stávajících mozků na jádro, beru to.. proč ale ČEZ, před pár lety neodkoupil SLOVENSKÉ elektrárny a zpolapostaveným jádrovým komínem.. dnes mohl finišovat Čez s dostavbou a mohl využít i synergie řízení se známou lokalitou a blízkou lokalitou SLOVENSKA.. Nejsem nadšený z prodeje Bulharska, nákupem jsme ztratili tolik peněz a stát měl majoritu a kontrolu nad počínámím Čezu.. po konsolidaci se to prodává a jako důvod je uvedeno, že nevyděláváme tolik jako jsme si mysleli, raději dáme arbitráže, advokáty atd.. přeci návratnosat investice se může protáhnout ale je to zdroj budoucích jasně daných ročních zisků.. a uvádět, že prodejem Bulharska a součtem dividendy z této investice se Čez dostane na kladnou nulu, to mě přímo zlobí.. to byl stát jako majorita tak naivní ??? .. asi ano.. kdo ponese zodpovědnost a hlavně nepoukazujte na politickou zodpovědnost, někdo to podepsal a nese odpovědnost..

1 2 15

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,411 073,4811:40:41
RMdolu-0,431 407,0911:31:12
DJIAdolu-0,3425 090,4815.06.18
NASDAQdolu-0,197 746,3815.06.18
SP500dolu-0,102 779,6615.06.18
DAXdolu-0,9412 888,5911:21:40
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz