Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Sobota 21.4.2018 7:36
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

sedmihlavydrak
1 2 14

ČEZ:  + ČEZ získal stavební povolení pro první část větrných projektů ve Francii

S tebou si dovolím nesouhlasit... Stavba větrných projektů je stále jen na papíře,stavba dvou jader. bloků je ve hvězdách- počítá se s nimi v budoucnu.. Stavba jednoho jader. bloku- komínu již ve stávajícím jaderném komplexu je výhodnější.. věe je na stavbu nataženo, vše je v provozu a zatím to nemá konkurenci, ovšem z hlediska pozdější využitelnosti.. elektřina bude stále více potřeba a nad Jadernou energií nelze lámat hůl.. oni ANI uhelky nepůjdou rychle k zániku.. ukáže to brzká budoucnost.. proto si dovolím s tebou nesouhlasit i proto, že větrný park nedodá bůhví kolik elektřiny do prodeje ve Francii, jsou to pionýrské zkušební možnosti ve Francii, kdežto má-li ČEZ kontrolovat jaderný komplex ,tak bude kontrolovat jaderný komplex jako celek i s novým komínem.. Jinak ČEZ má projekty i v Polsku, tuším v Bulharsku a Maďarsku- projetky jsou ale pořád projekty.. jen aby potom foukal silný vítr, aby se vyráběl onen kýžený proud, aby to zaplatilo tu výstavbu.. a můžeš namítat, že je to samé u jaderky, to je pravda, v dnešní době je to i u paroplynové elektr. vše je podmíněno návratností a nejraději do 5 let..

ČEZ:  nový reaktor, komín Dukovany a Temelín..

souhlasím s tebou.. vemu jen jeden komín ať už bude postaven Dukovany a nebo Temelín, stojí HAFO peněz, takže 2 a nebo 3 komíny naráz se asi sotva bude stavět.. a co se týká unáhlenosti prodejů/zbavování se akcií uhelných elektráren a dolů..

jen k dokreslení:

https://archiv.ihned.cz/c1-66057540-konec-neobnovitelnych-zdroju-prijde-pozdeji-nez-si-politici-naplanovali-rika-pavel-tykac-do-elektraren-v-evrope-chce-investovat-desitky-miliard

ČEZ:  nový reaktor, komín Dukovany a Temelín..

..souhlasím s ekonomickou laickou analyzou.. jistě, že by to stálo více peněz než propočítávali soudruzi za Husáka, ale s tím se musí počítat... pokud vyzdvihuješ paroplynovku, jsem pro..ale ani plyn není stálicí v cenách leze a poleze nahoru podle ceny ropy, takže i tady jsme dost nahraný.. Rusáky nechceme-pro stabilní cenu plynu, tak musíme s s kolísáním počítat..To že plynovka byla před 3 roky úplně zabetonovaná je známá věc=nic nevyrobila.. v současnosti na cenu plynu bych sedřel plynovku na 100% výkonu, dokud je cena plynu dole, jela by ,co to dá... Zelená energie sice nastupuje, ale nevím, zdali bude v ní taková síla aby převzala vedoucí úlohu.. jak jsem se zmínil Poláci budou stavět poslední novou uhelnou elektrárnu na uhlí.. uhelní baroni zkupovali předčasně pouštějící akcie evropských států a silně vydělávají, myslím že v krátkém horizontu se jim investice na odkupu akcií v Evropě vrátí.. uhlí se bude používat dále.. odpady má uhelka i jaderka a i sluneční elektrárna, tam se to zatím neví kolik bude odpad stát,ale to co děla normotvorba EU se nakonec budou divit, že kolektory budou všechno nebezpečný odpad.. Stejně v budoucnu zdáleně bude ,že Čez koupí nějaký Evropský gigant a bude provozovat výrobu.. a všichni si budeme rovni, všichni budou spokojeni asi př. jako jsou všichni spokojeni, že mají doma 30-40 programů televize.. (to, že se nedá na programy koukat už nikoho tak nezajímá..

ČEZ:  nový reaktor, komín Dukovany a Temelín..

Ke vší úctě k diskutujícím, si myslím, že vše jsou úvahy které jsou dosud známé..například Kavol sdělil svůj názor a nic vytýkat k němu nelze.. Dostavbu podle socialist. návrhu myslel s tím, že vyprojektováno to je, to že se musí přiložit k výstavbě i nové požadavky, které byly v blízké minulosti použity, to snad dá rozum, že Kavol to taky tak myslel a naznačil.. to, že je fakt, že se ještě jaderný odpad nedá spracovat, to je také jasné- proto stavby uložiště(to řeší všechny země co mají jaderky.. Pokud by se našlo využití, tak nejsme tací trotlové abychom toho nevyužili a pak se jaderný odpad může srovnávat se surovinou jako je LITHIUM.. ano dříve nebyla poptávka, dnes díky stavbám obřích bateriových kondenzátorů je surovina LITHIUM žádána.. třeba to přijde i na jaderný odpad..obce se mohou stavět nahlavu jak chtějí, na jednu obec to vyjde tak či tak, čím budou lidé svítit, čím vařit, čím topit ??? vlády ČR se dohodly i s EU , že zavrou uhelné elektrárny, s tím spojené doly, vše řídí jakýsi magor, ale Bůh to není.. to mi věřte.. To že bude mít uhlí ještě využítí není od věci, nebude ale tak masívně používána surovina uhlí, jako dříve.. plyn je sice super, ale je to vedlejší produkt surovinových nalezišť ropy a vedlejší produkt je zde špatně označeno.. Nejlepší výroba je tedy na větru, vodě a slunci.. Sami víte, že voda je stabilní zdroj elektřiny ikdyž.. více ikdyž má proudění větru, které se může změnit více nežli koryta řek s elektrárnami.. Takže vychází nejlépe slunce.. ale i tady jsou když.. a těch když je více nežli si myslíme.. jeden problém je právě ten, že se bude stavet obří elektrobaterie na uchování energie a na to je zapotřebí to lithium.. Třeba nám brnkne v mozečku a budeme vynalézavě prosazovat bioplyny z farem ve větším měřítku.. v Japonsku a Číně v minulém století s tím topili a vařili domácnosti, nevím proč se to neuchytilo i u nás.. :)
Jaderka je jeden z mnoha způsobů výroby energie. Dnes se ženeme skokem k automatizaci a spíše k robotizaci všech činností a elektřina bude potřebovat.. takový robot potřebuje šťávu v podobě proudu.. třeba příjde za 40let účinější způsob výroby elektřiny, než jsou jaderky,paroplynovky,uhelky,větráky,sluňáky,vodňáky..Třeba budeme vyrábět elektřinu z pohybu vlastního těla.. ale jedno je jisté, mladá generace bez nabití spotřebičů a následné jejich použití nejsou schopny se vrátit ke křesadlu, sekání dřeva.. Je ale pravdou, že pokud se nerozhodne v co nejkratší době o výstavbě, kterou by měl financovat stát, když to koncepčně chce, tak rozhodnout co nejdříve, jelikož je pravda, že lidé co mají zkušennosti se stavbou Temelína a Dukovan jaksi dovršují věk a umírají věkem.. pak bychom ztratili možnost dohlížet na onu stavbu ze svých řad a museli bychom se spoléhat na kvalitu firmy , která by to později stavěla.. To co bylo ve Fukušumi a v Rusku se nedá srovnávat i proto, že Dukovany jako starší stavba byla stavěna na jiném základě než Vámi zmíněné průserové stavby.. To, že musí mít bezpečnostní prvky žádáné v 21.století není k diskuzi, to je fakt..

ČEZ:  + Vojtěch Filip k rozdělení ČEZu

jsem proti rozdělení ČEZu, zatím bylo oznamováno tiskem jak by se to mohlo dělit a to, že se vše co vynáší převede na stát a v minoritě zůstane jen nepatrná kůrka, která bude něco přinášet.. Je také pravda, že nikdo nikoho nenutí minority kupovat akcie ČEZu, ale kdyby nebylo oněch minorit a možných ročních dividend jako bonus k akcii za držení, byl by kurz někde kolem jmenovité hodnoty a plácal by se tam předcházející roky kolem 100-200kč podle majetku Čezu připadající na akcii.. obdobně se potácel i Unipetrol..bez dividendy..jakmile byla dovidenda fondy a minorita vytáhla cenu do výšin postupně.. Dnes jsem četl zprávu, že dokonce Polsko bude stavět úplně novou uhelnou elektrárnu.. je rozhodnuto.. My se uhelek zbavujeme, protože to chce EU a kvoty... Polsko ikdyž je v EU jako my, si jede svou lainu..

ČEZ:  + Vojtěch Filip k rozdělení ČEZu

Osobní názor je, že nikdo nemůže prohlašovat, že jsme jako minoritní akcionáři vůči státu-majoritnímu akcionáři brali jen dividendy a tudíž bylo lépe, ..že nyní se dostáváme do situace, kdy budeme všichni velcí i malí drobní akcionáři se budeme muset spolupodílet a zdržet se nároků na budoucí dividendy.. Je to holý nesmysl !!! Malý akcionář nedělal rozhodující kroky, které dostaly ČEZ tam, kde je se špatnými investicemi z minula... Stát jako jako majorita se tak chovala a chová nadále, to že kus masa hodí a pžedhodí v podobě dividendy maslým akcionářům, ještě neznamená, že jako malý akcionář mohu vubec něco kolosu a státu jako vlastníku něco diktovat. Stát si přerozděloval odměny předstravenstva spíše diktoval v minulých letech a nekontroloval vůbec nic, byl totiž neaktivní majoritní akcionář a měl by také i z tohoto důvodu nésti néjvětší náklady na stavbu dalšího jaderného komína a to i z pohledu současné situace k návratnosti investive.. Stát rozhazoval peníze jako majorita na sponzorské dary a taky se nikdo neptal malého akcionáře a pokud se malý akcionář ozval, vedení společnosti mu jasně dalo najevo s poťukáním na čelo, že to tak musí být.. Jestli jako stát mám za úkol zajistit energetickou soběstačnost, tak musím do ní i investovat, protože nelze striktně v kapitalismu něco nařizovat a nic jako majoritní akcionář potom dělat.. Stát by měl od Čezu si pronajmout místo na stavbu komínu a provést na své náklady výstavbu komína s jádrem.. poté nabídnout ČEZu ukončení pronájmu místa a předat akcionářům s tím, že se stát rozhodně, zdali a kolik bude na základě investic požadovat navrácení vložené investice s ohledem na situaci okolo energie v té době.. Protože stát dopracoval pod svým vedením ČEZ, tam kde je se svým liknavým pohledem a rozhazováním peněz.. Po výstavbě komína se ČEZ rozhodně , zdali odkoupí vynaložené investice státu za komín najednou - půjčkou od bank a nebo rozloženou na splátky do 10-15-20 let. Stát trvdí, že stavba je nutností i zhlediska stávajících mozků na jádro, beru to.. proč ale ČEZ, před pár lety neodkoupil SLOVENSKÉ elektrárny a zpolapostaveným jádrovým komínem.. dnes mohl finišovat Čez s dostavbou a mohl využít i synergie řízení se známou lokalitou a blízkou lokalitou SLOVENSKA.. Nejsem nadšený z prodeje Bulharska, nákupem jsme ztratili tolik peněz a stát měl majoritu a kontrolu nad počínámím Čezu.. po konsolidaci se to prodává a jako důvod je uvedeno, že nevyděláváme tolik jako jsme si mysleli, raději dáme arbitráže, advokáty atd.. přeci návratnosat investice se může protáhnout ale je to zdroj budoucích jasně daných ročních zisků.. a uvádět, že prodejem Bulharska a součtem dividendy z této investice se Čez dostane na kladnou nulu, to mě přímo zlobí.. to byl stát jako majorita tak naivní ??? .. asi ano.. kdo ponese zodpovědnost a hlavně nepoukazujte na politickou zodpovědnost, někdo to podepsal a nese odpovědnost..

ČEZ:  Já jsem to při 505 vysypal a při 500 zase dokoupil.

Ale třeba měl vývar z toho prodeje a pak si koupil jen tak znova čez.

ČEZ:  Já jsem to při 505 vysypal a při 500 zase dokoupil.

Taky musím déle čekat na výhodnější rozdíl kurzu nákupy a prodeje..u cezu mám 30 kč rozdíl a když nuceně Mam jen 25kč zisku tak už skriptů zuby,ze nemám žádný zisk..souhlasím z výpočtem...poplatky jsou velká položka a co potom 15% D.

ČEZ:  očekává se politický tlak na dřívější odstavení Dukovan

Myslím,ze dojde k rozdělení vezu..každopádně vítězem bude stát,minority se bude muset spokojit s tím co ekonomove propocitaji a auditoři schválí (jako všechno v této zemi viz.např.kauzy na barandovu tv,tam tehdy šlo všechno taky podle práva české republiky=urvi, co můžeš v této banánové republice,jen nehledej banany..) každopádně vypadne z burzy pár ISINu a bude těžko..ledaže by Rakušané sloužili naše 3burzy, ktere ovlada pod jednu.Pokud dojde k dostavbě jednoho komínu bude to trvat 10-15let,v čechách spíše 20let.V Dukovanech přibude jeden komín k těm současným 4,bo revitalizovany byly všechny 4komíny na dalších 20-30let podle Drabove (v USA se revitalizuji komíny jaderek na 50let a je to snaha některých zemí v Evropě jít podle USA.

ČEZ:  očekává se politický tlak na dřívější odstavení Dukovan

No. Pokud to bude, tak přesně jeden blok tam a druhy jinde.. Temelín je mladší jaderná a má dva bloky na další 2bloky místo habaděj.. Dukovany mají 4bloky dnes revitalizovane na dalších 20/30 let ale jsou starší nežli Temelín apokud by SE stavělo , tak první blok by byl v Dukovanech u těch 4 BLOKŮ. .. DRUHÝ BLOK SE POČÍTÁ V TEMELÍNĚ ;BYLO POČÍTÁNO SE 4bloky a stojí jen 2 bloky.. blok by se měl stavět co nejdříve ikdZ tomu světová ekonomika nepřeje, ale je zde nízká cena práce a pozdější stavba se může i dle ceny práce podrazit na neúnosnou celkovou cenu.. pokud to bude ručit stát když to požaduje.Tak jsem pro..ale nést celou tíhu vězeň, jsem proti...

FORTUNA:  Prodat nebo nechat

Nevím přesně, u Aaa auto tobylo za převod burza rm systém 800kc za přepis ISINU.. a proc to ti vlastnici delaji?? ze ostatni akcionare vytesnuji? Byznys je byznys..menšinový akcionář byl využít a použit -vymackan jako citronek. A dělají to proto ikdyz nemají oněch 95%,ani90% jen aby vystrasili menšinu a stlacili cenu. Teď jde o to kolik už mají a skym se dohodli na lobbingu.. strach dělá své viz.dělení O2cr na O2 a Cetin..při dělení žádné zprávy co bude a trh udělal své. . Fortuna také nic blíže nesdelila až k tomu bude čas.. podoba náhodná čí umyslna. .

FORTUNA:  a ještě je ve hře odchodu PEGAS ..

PEGAS a i CME (TV Nova)

FORTUNA:  konec FORTUNY 99% a UNIPETROLU 99%

Fortuna má cca 80% podíl a Unipetrol cca 94% podil v držení většinového vlastníka. Fortuna přemisťuje sídlo do Prahy a tím sníží stupínek na převzetí z 95% na 90% aby mohla vytěsnit..
Unipetrol PKN má po výkupu cca 94% koupeno a sídlo v Polsku.


Někdo se ptal v diskuzi , kolik bude dividenda až akcionáře vykopnou.. ? myslím, že to jako v CETINu nebude ta 100 kč na akcii , ale bude cca 10-15kc na akcii uz jen pro 100% vlastníka. A Unipetrol vyplatí 15kč na akcii pro 100% vlastníka a pokud ponechají cca 5,5% akcii lítat na jakémkoli trhu, tak vyplatí 10kc..ALE zato zarok 2018 to bude vejvar pro vlastníka at uz u jedné nebo i u druhé akcie..

https://www.w4t.cz/odchod-fortuny-a-unipetrolu-z-parketu-prazske-burzy-ovlivni-objem-obchodu-jen-v-radu-jednotek-procent-70290/

ČEZ:  Pleskač prodal 23 453 ks akcií

no, doufám že to někdo zítra bude ještě kupovat.. bylo to slibný pozorovat ten růst, jen aby nepřišel zase půst..

UNIPETROL:  A JETO TADY!! """"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""BAY BAY""""""""""""""

cau, takhle je to pořád stejne.. malí akcionáři přisppějí a jsou dobří jen na zvýšení zisku společnosti a pak se jich většinový vlastník zbaví výkopem ze hřiště.. FORTUNA,UNIPETROL,Č.Radiokomunikace, Zentiva,PEGAS,AAAAUTO, Využít minoritu , vymačkat a zahodit..

UNIPETROL:  A JETO TADY!! """"""""""""""""BAY BAY"""""""""""""""" UNIPETROL

http://www.investicniweb.cz/news-pkn-uspela-s-nabidkou-na-odkup-mensinovych-podilu-v-unipetrolu/

UNIPETROL:  A JETO TADY!! """"BAY BAY"""" UNIPETROL

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pkn-uspela-s-nabidkou-na-odkup-mensinovych-podilu-v-unipetrolu/1582744

UNIPETROL:  A JETO TADY!! ""BAY BAY"" UNIPETROL

http://www.akcie.cz/novinky-z-trhu/157317-pkn-orlen-v-dobrovolnem-odkupu-ziskal-31-akcii-unipetrolu-celkem-vlastni-94-podil/

VIENNA INSURANCE GROUP:  MONETA a VIG

čau, ...já vím, už se o tom tady někdo zminoval,před pár lety to bylo jen 20%, proto si myslím, že je to vysoké zdanění, že snad jen nákup prodej by mohl být nejlepší, ale co když se nebude chtít kurzu nahoru... to potom svízel na unipetrolu jsem stvrdnul 11 let, když šel potom nahoru rychle jsem ho prodal s malým ziskem... bylo to na dvě večeře za 11 let strachu... vig pokud má tak vysoké zdanění a věřím ti, se mi to teda nevyplatí čekat na dividendu , vyplacelo se loni tusím 0.80 EURO na akcii.. to je vlsstně necelých 15 kč čistého na akcii.. to je pro mne už drahá akcie.. myslím, že pokud budes mít 10% vsech akcii jakékoli spolecnosti, muzes dosáhnout nezdanení dividendového prijmu.. No , není to úžasnééé.. :)

VIENNA INSURANCE GROUP:  MONETA a VIG

kavol : ..máš pravdu, že oni nečekají na to až proběhne nějaký rozdíl 3-4 kačky, oni to dohánějí právě kusama.. 4Eura jsem napsal, že je to pořád u nás 125 kč a zato se dá ještě něco koupit, třeba lepší oběd, u nich ten samý oběd, nebo večeře stojí 8-12 Euro.. ikdyž jsou němci skrblíci, berou 1 EURO jako my haléře.. osobně i já bych chtěl vyzkoušet ten VIG, a taky jen 100ks, vyzkoušel jsem před pár lety ESTER, nyní je mooc drahá, Pegasse sem taky měl a chystal jsem se na něj, ale to že přesídlí do ČEský republiky hlavní stan pegasu, jen urychlí jeho zánik a vyplacení minorit.. myslím si taky, že nikdo z fondů určitě nenakupuje dráž než koupí, mají ale větší mnosžtví a tím dohoní svou cenu výdělku. např. ČEZ musím já čekat až mi vyjede o 15 a výše protože mám v nepoměru poměrně vysoké poplatky, proto jsem nucen čekat a někdy to čekání se hodně protáhne.. u KB tam je to něco jiného- teda bejvávalo.. tam kolísal kurz nahoru a dolů o 50-100kč někdy i více, jenže to je dražší akcie, tak sem jich zase neměl tolik a jedním, dvěma pokyny, jsem byl hotov. Měl jsem radost ze hry, že se mi podařilo obchodovat, tím že z 1 akcie udělali 5ks, tím spadla cena a drží se mrcha jedna a já stále v minuse a dost velkým, tak držím a čekám..
ten cizozemec to vidí a je rád, že vydělává, rozhodně více než na 10 večeří.. a jestli jim to je jedno když prodají za méně, asi jo.. vem si jen Monetu jak rozpoštěla jiná banka po Dividendě, na našem trhu to mávalo s kurzem, ale prodejce taky banka dostal dividendu a pak stůj ,co stůj se toho na burze zbavoval.. zřejmě mu dividenda pokryla ztráty rozdílů prodeje akcií..

1 2 14

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,611 121,2620.04.18
RMstejne0,001 501,8320.04.18
DJIAdolu-0,8224 462,9420.04.18
NASDAQdolu-1,277 146,1320.04.18
SP500dolu-0,852 670,1420.04.18
DAXdolu-0,2112 540,5020.04.18
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz