Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 22.4.2018 18:28
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

strnisko
1 2 54

Fórum USA:  jede se nahoru

no tak se nad tím prostě a jednoduše zamysli. Je reálné, aby nastal zase pokles? Podle mě absolutně ne. Tím myslím AMD pod 10 nebo na 9. To je i jasně vidět. Dolů to nepustěj a nahoru to zaplatit nechtěj. Nebo aspoň ne hned. Tak se to tam buď doplichtí nebo to tam někdy vystřelí. To samý můžeš pozorovat na ČEZu. Dolů nejde, tak se mu pomůže nahoru. Jednoduchý pozorování. A nemusím nic složitě analyzovat.

Fórum USA:  jede se nahoru

tak vydrž. dneska byla meta 10,50 a tam jí držej. zítra to vytáhnou na 11.

Fórum USA:  jede se nahoru

tak už se jede zase nahoru. nikdo se neraduje?

Fórum USA:  Pondělí

tak třeba zejtra no. jinak díky za ty tvoje akcie. akorát fura jich dividendu nevyplácí. a na některý bych vůbec nevsadil. to je ale tím, že ty máš nejspíš historicky dost vyděláno, tak můžeš riskovat. já už ne. jinak to CLM a CRF sleduju. měl jsem smůlu, že jsem nastupoval v době, kdy měli korekci. teď naopak držej jak skála.

ČEZ:  nahoru

toto fičí. a nikdo si nestěžuje, všichni mlčej.

Fórum USA:  nemam slov

já fakt nevím proč řešíš nějaký přestřelky místo akcií? to fakt věříš, že tyhle blízkovýchodní boje něco ovlivní? že jako bude třetí světová? arabáši se mydlej pořád. stejně tak desítky let trvá zásobování zbraněma ruskejma nebo americkejma do těch míst. jsou to zaostalý vopice a bude jim trvat stovky let než se dostanou na úroveň naší civilizace, aby spolu navzájem vydrželi jako třeba my s cikánama nebo dokonce češi s moravákama. Zvlášť moraváci čehuně nemusej a přesto tu v míru žijem. do té doby se tam budou ve jménu aláha vyvražďovat. a samozřejmě rusové a američani jim ta budou dodávat zbraně, protože je to pro ně skvělej příjem. na čem by jinak bohatli? spíš jim jde o teritoria. protože jsou to místa odbytu. rusové si hájí svoje, amíci taky. kdyby se amíci stáhli, tak je to všechno ruskej trh a to by je mrzelo. to samé opačně. fakt ale nemá cenu řešit tyhle věci na fóru o akciích. jenom to tu plevelíš.

Fórum USA:  nemam slov

a není se lepší řídit technikou než přiblblejma zprávama? Na světě se toho děje tolik, že je vždycky něco na co se dá svést pokles nebo růst. Když vidíš, že něco překotně roste, je jasné, že musí přijít korekce. Jenom nevíš kdy. Když přijde korekce a naráží na nějaký odpor, jako třeba 9 dolarů u AMD, tak vidíš, že korekce končí. Jen nevíš kdy spustí ty rakety nahoru. A já si myslím, že příští týden. Vydělávat musí, tak proč by měli plichtit na místě? Už to děláme oba dlouho tak vidíme, že doba plichtění pominula před mnoha lety. Teď je trh rozkolísaný a tím právě pěkně vydělávají. Tuhle mi někdo argumentoval, jak nějaká akcie roky stagnovala. Tak to možná platí pro ty jeho akcie, ale ne pro ty moje.
Mimochodem, chtěl jsem se tě zeptat, jestli bys mi napsal těch 11 dividendových akcií, které jsi psal, že už máš. Snad jsem si tě teda s nikým nesplet.

Fórum USA:  kriploměny

bitcoiny a podobný chujoviny už pár dní rostou, takže porostou i akcie. Nevěříte? Tak si povíme v pondělí :)

Fórum USA:  Pondělí

Před chvílí jsme pustil yahoo finance a najednou vidím AMD 11,46. Tak dám refresh a je tam 9,93. Nejspíš nějaká poblázněná cache, ale troufám si tvrdit, že v pondělí poletí raketově nahoru. To AMD na 11 půjde určitě.

ČEZ:  Kdopak to přikládá pod kotel?

přesně tak. před divi bych určitě prodal, když vidím takový nepodložený růst. Naopak jsem zaznamenal negativní zprávy. Někdo si holt zase dělá jéžiška. tak bacha na to. Kdo včas neprodá, tak ostrouhá. Určitě bych nenakupoval.

Fórum USA:  Pátek 13

hlavně nikdo nesejčkujte. Americký akcie, teda aspoň ty IT který sleduju, jsou teď vyklesaný a podobně asi jako ČEZ na 500 čekají na signál nahoru. Bylo mi dost nelogický, kdyby jeli zase dolů. To bych samozřejmě dokupoval, ale tu radost mi neudělaj (AMD za 9 nebo ještě níž). Jinak long akcie mám v pohodě, ty jsou daleko od mých nákupech i přes ten proběhlý pokles.

ČEZ:  Kdopak to přikládá pod kotel?

Copak je na tom ČEZu tak pozitivního, že mu někdo přikládá pod kotel?

Fórum USA:  HUP HUP

... by si jenom blázen myslel, že po tý korekci co proběhla by to nechali klesat. Ještě zdaleka nezrealizovali zisky. A na Sýrii můžou klidně svrhnout atomovku, trhům to bude fuk.

Fórum USA:  HUP

to se nám to nějak utrhlo ze řetězu co? HUP UP.

O všem možném:  crypto

tak ale ještě záleží s jakými kryptoměnami. Přečti si tohle:
https://byznys.ihned.cz/c1-66100800-ibm-mastercard-i-microsoft-globalni-giganti-masivne-investuji-do-technologie-blockchainu-na-ktere-funguji-kryptomeny
Ano, dávám šanci blockchainu, ale takovému, za kterým stojí seriózní a kontrolovatelná firma. Nikoli bitcoinu s tajným, neznámým autorem/autory. To mi prostě smrdí.
Investoři viděli, že na to lidi jdou. Tak proč by stáli opodál? Ale mají rozumné obavy z neznáma, proto budou sázet na něco serioznějšího.

Fórum USA:  Sledujte

Dobre sledujte amd. Vsechno jede dolu a amd urputne drzi nad 9,50. Tam to ma nekdo tak pevne v rukach, to se jen tak nevidi. Kde berou prachy na prikladani?

Fórum USA:  hele

ještě kdybys napsal co? :) děkuji

Fórum USA:  konec korekce

kavol: já to vidím tak, že jak to bylo všechno vyhnaný na podzim nahoru, tak se to muselo někdy zkorigovat. Samozřejmě dnešek může být jen takový vybírání zisků a hurá zase dolů, ale já nevěřím, že by to AMD pustili na 8 dolarů. Podle mě je možný, že se bude nějakou dobu plácat v nějakým pásmu třeba 9-10, ale rozhodně nečekám nějaký růsty nad již dosažená maxima. Čili nečekám AMD na 15, Microsoft na 100, nVidii na 300, Google na 1500 atd. atd. Prostě to přepískli a teď hledají způsob, jak dál vydělávat při sestupném trendu. Možná sami nevědí, na jaké dno narazí. Může se to fakt měsíce odehrávat všechno v nějakých stejných úzkých mantinelech.

Fórum USA:  konec korekce

no nikdo nic nepíše, tak to teda rozčísnu já. Ohlašuji konec korekce, tak jak se to jeví mně. Kdo si koupil AMD za 9 a klidně i za 9,50 tak si může blahopřát. Na to se už nepodíváme hodně dlouhou dobu.

Fórum USA:  USD/CZK

https://www.w4t.cz/usdczk/

Nejsem žádný věštec, ale od 1.února tam vidím jasnou mírnou vzestupnou tendenci. A to grafům nerozumím. Takže si nedovedu nějaký propad (bohužel) představit.

1 2 54

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,611 121,2620.04.18
RMstejne0,001 501,8320.04.18
DJIAdolu-0,8224 462,9420.04.18
NASDAQdolu-1,277 146,1320.04.18
SP500dolu-0,852 670,1420.04.18
DAXdolu-0,2112 540,5020.04.18
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz