Zámoří dnes s nevýraznými pohyby a malým ziskem
Američtí investoři tak jen vlažně reagovali na zprávy ohledně Řecka, kde tamní vláda dospěla k dohodě, která jí umožní získat další část finanční pomoci od EU a IMF. Makroekonomická data z Německa i ze samotných USA zřejmě neměla větší dopad na dění na trhu.
Mezi blue-chips tituly dnes pozitivní hospodářské výsledky zveřejnila Coca-Cola (KO; +0,79 %), která tak patřila mezi nejúspěšnější zástupce Dow Jonesova indexu. Dobře se vedlo také McDonalds (MCD; +1,43 %) a Walt Disney (DIS; +1,31 %), který má své výsledky reportovat již ve 22:15.
Mezi tržními segmenty se dnes nejvíce dařilo utilitám (+0,90 %) a ropě/plynu (+0,68 %). V záporu se jako jediné odvětví nacházely těžební společnosti (-0,37 %).
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Polsko se blíží ročnímu minimu
23.05. 17:18 Fio - Vývoj (propadu) cen komodit: Nejvíce ztrácí zlato a měď
23.05. 17:04 Fio - Vývoj měnových párů: Koruna na páru s dolarem silně oslabila
23.05. 16:50 Fio - Zajímavosti ze světa fúzí a akvizic: SAP + Ariba, Oracle + Vitrue, Barclays + BlackRock
23.05. 16:47 Fio - Oprava: S&P 500 je od otevření trhů v USA v mínusu, momentálně -1,18 %
23.05. 16:44 Fio




