Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 27.5.2018 10:38
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Pegas Nonwovens SA

1

Pegas Nonwovens SA:  + každá rada drahá

Čau, opravdu je nyní každá rada drahá.. dobrovolná nabídka vypršela.. kurz na burze nebezpečně klesááá.. budou toho využívat dokud bude někdo prodávat a možná jejich cílem je i tlačit cenů ještě dolů jak je vidět a vymačkat z toho co nejvíce.. pokud je člověk tam dost hodně naloženej a počítal s tím do důchodu, je to v prr..deli.. každá rada drahá v téhle situaci.. ale vyzkoušel bych kontaktovat R2G- jejich prostředníka( Česká spořiitelna) co s tím a jestli přijímají ještě akcie.. pak už jen prodat na burze a nebo.. mít trpělivost a počkat si na výplatu dividendy, která zaplácne trocha tu díru v kurzu při pádu a pak vyčkat na vytěsnění jaká bude nabídka a pokud bude nižší než je cena na burze- prodat na burze samostatně.. chce to pevný nervy.. přeji hodně sil a zvládnutí negativního adrenalinu..

Pegas Nonwovens SA:  + každá rada drahá

Neprodal jsem .páč jsem v důchodu, dělám jen PX burzu a nevidím kam tam investovat, abych si přilepšil k penzi. Holt bude menší divi, jak píšou,pokud to nesbalí všechno.

Pegas Nonwovens SA:  každá rada drahá

Celkově pozice R2G Rohan k datu 22.9. činila 74,73 % na hlasovacích právech a základním kapitálu v Pegas Nonwovens, konkrétně 6.549.378 kusů akcií. ""R2G Rohan má zajištěn celkem 81% podíl v Pegas Nonwovens a téměř 89 % v případě, že všechny revidované akceptace budou přijaty. V každém případě tak bude nový nejsilnější akcionář povinen uskutečnit povinnou nabídku převzetí, kterou očekáváme za podobných podmínek, jako u nabídky dobrovolné. R2G Rohan je blízko hranici 90% kontroly nad Pegas Nonwovens, což by umožnilo squeeze out. Takový krok lze následně očekávat,"" soudí analytik Patria Finance Václav Kmínek. buď bude povinná nabídka převzetí (budou-li mít do 89,99%), nebo squeeze out (budou-li mít 90-95% a víc) zváží squeeze out Necháme se překvapit jak to dopadne

Za 1020,- to není moc výhodný prodej. Jen 1% nad nabídku převzetí. Kdybys akcii podržel do výplaty divi 13.10. (rozhodný den), dostal bys 3 % na divi a pak by ji od tebe R2G ještě koupili při povinné nabídce převzetí (přepokládaná cena 1010), kterou musí učinit do 5.11. vzhledem k tomu, že se stali majoritním akcionářem. A to jsou vydělané minimálně 2% bez práce. Takhle jsi zaplatil 1000 Kč, měl s tím práci a ještě prodělal 2%. :)

Pegas Nonwovens SA:  každá rada drahá

... tak nyní mu zbyde jen sebrat dividendu a počkat na kroky které udělá majoritní vlastník a nebo přijmout ztrátu a zrealizovat prodej.. někdy je lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše.. ale to už je na zvážení držitele akcií, jak se zachová.. jestli ponechá a nebo prodá.. nevíme, možná zase tolik neproděláš..

Pegas Nonwovens SA:  každá rada drahá- poděkování akcionářům..

http://www.rmsystem.cz/docs/clanky/2017-09-26-r2g-bidresults-cz_pegas.pdf

1

Diskuze Pegas Nonwovens SA Vlákno