Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 24.6.2018 7:31
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Fórum USA

1

Fórum USA:  Broker

Zdar, potřeboval bych tip :-). Jsem cca 8 let u Fia a jejich e-brokera, který vypadá stále stejně, tedy jako z pralesa. Vzhledem k tomu, že je moje portfolio divi/long a většina titulů je zahraničních, potřebuju investovat často v USD. U jiných inv. nástrojů používám Transferwise nebo střední kurzy obecně, mám účty v jiných měnách atp., nějak ale nevidím způsob, jak dostat svoje USD na obchodní účet E-brokera. Ten jejich fx spread jim platit v dnešní době určo nechci. Něco jsem tam snad zahlídl, že bych si to mohl vydupnout někde na pobočce, což mi za to asi nestojí, protože mi přijde, že celá platforma nemá co nabídnout. Otázka zní, jakýho brokera na stocks (long/divi) používáte vy. Vyhovoval by mi nějaký moderní, bezpečný, kam v klidu nahodím svoje USD (Revolut/Transferwise) nebo převedu FX ve středu přímo u nich. Na eura mám něco jinýho, takže mi jde čistě o USD. Díky, Honza.

Fórum USA:  Broker

Čau nevím jestli ti přesně rozumím,ale zkus třeba easychange.cz,jednou tady někdo z místních borců psal že to docela jde.Spready kolem 0,50 halíře a ne koruna jako u fia,peníze prý jdou převádět přímo z easychnge.cz do fio

Fórum USA:  Broker

taky budu potrebovat levneji prevadet kc na dolary, muj broker ma asi 3 hal https://i.imgur.com/CJCRzaW.png, jen nevim, kolik je poplatek za prevod do banky, to ještě musim zjistit

Fórum USA:  Broker

Přešel jsem k Lynxbroker a zárověň si české portfolio nechal u Fio. Do budoucna bude i u Lynx možno obchodovat BCPP. Konverze s reálným kurzem, pouze poplatek 100kč. Pokyn v USA 5$. Portfolio se ti aktualizuje po vteřině, včetně kurzových odchylek. Jediné co má Fio lepší,je podle mě technická analýza.

Fórum USA:  Broker

no nevim, chvili jsem to sledoval a ten muj broukr to ma o 2-3 hal levnejsi nez roklen, tak nevim, odkud to berou

Fórum USA:  Broker

pokud vim (aspoň to tak dřív měli), tak lynx ma poplatek tam a zpet 5+5

Fórum USA:  Broker

Díky všem za tipy, vše to omrknu. Teď se ještě hrabu u Fia v E-brokerovi a v nastavení vidím IBAN obchodního účtu. Zkoušel na něj někdo poslat něco jinýho než CZK? :-)

Fórum USA:  Broker

ano, normálně mi na obchodní účet u Fio chodí dolary z Fidelity, a kdysi jsem si posílal i nějaký eura z Bitstampu

1