Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 18.6.2018 7:49
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Fórum USA

1

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

Dolar se nachází poblíž nejsilnějších hodnot letošního roku. Vůči americké měně v posledních týdnech slábnou především měny rozvojových trhů. A právě to by pro tyto ekonomiky mohlo představovat poměrně závažný problém.

Krize měn rozvojových trhů pokračuje. V týdnu od 11. do 18. května největší ztráty vůči dolaru zaznamenalo argentinské peso, jihoafrický rand a turecká lira. Dokonce i koruna zaregistrovala ztráty vyšší než 2 %, což ji dostalo až na nejslabší hodnoty od prosince minulého roku.

Jak nedávno uvedla ratingová agentura Fitch, silný dolar spojený s rostoucími americkými sazbami by pro rozvojové trhy mohl být závažný problém. Celkový dluh těchto ekonomik, které se většinou potýkají s deficitem běžného účtu a s deficitem vládních financí, totiž za posledních deset let vzrostl dle agentury o bezmála čtyřnásobek z 5 bilionů dolarů na zhruba 19 bilionů.

Fitch proto tvrdí, že pokud bude Fed pokračovat v procesu zvyšování sazeb, případně ho dokonce urychlí, emerging markets budou čelit nejen vyšším nákladům externího financování, ale i odlivu zahraničního kapitálu s tím, jak budou zahraniční – v tomto případě především americké – výnosy růst. Rozvojové země by se tak mohly dostat do situace, kdy nejenže neseženou dostatečné zdroje financování (ty domácí stačit nebudou), odchod zahraničních subjektů navíc způsobí další oslabování rozvojových měn, které vyvine tlak na devizové rezervy zasažených ekonomik.

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

z toho vyplývá, že jsme rozvojový trh a to nejspíš znamená, že i rozvojová země.

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

nedobře se na to díváš, Veverko ... nejsme rozvojová země, jsme kolonie

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

Pozor ted říkáš čistou pravdu, někdy z jara tohoto roku nás investiční US banky přeřadili z rozvíjejících se ekonomik zpět mezi rozvojové, mají na to nějaké svoje ekonomické ukazatele.

ˇčeská média se tomuto vyhnula jak čert kříži, pokud vím psali o tom jen investiční weby a alternativa
takže shrnuto
Česko přestalo být rozvojovou zemí v roce 2006
a vrátilo se zpět mezi rozvojové roce 2018


tak a ted zpět k propagandě televize Václava Moravce.
Máme se nejlíp od roku 1989 :D rekodně nízká nezaměstnanost a rekordně vysoké stavy lidí bez práce, bez domova na ulici a v exekuci tu propagandu jen potvrzují.

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

hmmm, tak to je teda pěkný. To sem taky mohl někdo napsat. No každopádně, koruna půjde pěkně doprdele i nadále. A to se moje tetička žijící v Německu divila, co to plácám o posilování dolaru. Ona ho prý vůči euru vidí víceméně stejně. Tak teď vím proč. Posraný Česko.

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

česko bylo vždycky EM, to jsou trhy kde se investuje když je všude samý optimismus a odkud se zdrhá mezi prvními jak se začne blejskat . Já taky nakupuji v dolarových oblastech tedy v číně a je to znát každý desetník. Ale neházel bych flintu do žita. Znám jeden velkobchod kterej nakupuju opravdu po kontejnerech z číny a zboží který bylo vždy skladem celý leta úplně stnadartně nemá už měsíc a nemyslím tím jeden druh, daleko více položek a když jsem se potal kdy to naskladní tak prej podzim. Tak mi nejde do hlavy na co čekají. jsem si jist že na slabý usd. protože jinak mi to nejde do hlavy :D

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

Koukni se pořádne na data než sem plácneš kraviny. EUR vůči USD od 16.2.18 oslabilo cca o 6,7%, zatímco koruna vůči EUR od svého maxima 25,12 oslabila jen o cca 2,25%. Že to tetička nezaregistrovala beru, ale ta sem nepíše :-) Ad JenTak - to už nekomentuju to by bylo asi na plný úvazek.

1