Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Sobota 23.6.2018 12:04
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Fórum USA

1

Fórum USA:  perlička z kolonie

Vím že to sem nepatří, ale chtěl jsem se s vámi podělit s příběhem ze života

Takže bylo nebylo, jedno ubytovací zařízení co na svých stránkách nabízí učitelům bonus ve formě 50 kč/den + ubytování zdarma když tam přivezou dítka na školu v přírodě. Víme že škola v přírodě 4 dny+4 noci stojí 2700 Kč/ dítko. Což není málo. To ještě nic neznamená, ale už to budí pochybnosti proč někdo uplácí učitele. Jenže co se nestalo, jedno dítko je trochu více aktivní než by se někomu zdálo(svoji první recenzi napsalo již dávno v 7 letech) a po odjezdu napsalo do google firmy recenzi k tomuto zařízení kde se zmínilo o tom jaké nedostatky ono zařízení má a co bylo rozbité, nebo nefungovalo. Načež neuplynulo ani 48 hodin a zřejmě po telefonátu provozovatele se ve škole rozběhlo řádné vyšetřování kdo to byl. Přiznej se, nic se ti nestane. :D Dítko nebylo žádný hlupák, naopak mu došlo že to co od rodičů od mala slýchá že demokracie je jen pohádka pro ovečky a že doma se říká něco jiného než na veřejnosti a že pokud nemá ten jediný a správný názor že si koleduje o pořádný malér. A vědom si toho že když se vyšetřování ujme člověk trochu znalý, dříve či později jeho totožnost odhalí. V záchvatu paniky tedy ihned svoji recenzi smazalo. Konec pohádky.
p.s paní učitelka která iniciovala vyšetřování je mladý model nově odchovaná, těžko ji tedy podezřívat že by si nesla následky z bolševické éry. Tak si říkám kde ty manýry sebrala? že by při studiu na vysoké?

Fórum USA:  perlička z kolonie

Já opět nechápu, proč to sem píšeš ?!
1. předpokládám, že recenzi napsal rodič zmíněného dítka. Takže ono o tom vůbec nevědělo.
2. v dnešní době se rodiče a často ani děti reakcí školy nebojí, spíš naopak. Někdy jim školy nepřiměřeně podlézají, jen aby měli klid.


Hadříku, já to vidím. Jen né tak černě a konspiračně jako JenTak. Rotačky zatím drží. Svůj názor na termín propadu jsem sem několikrát psal. Ale mýliti se je lidské, třeba to přijde daleko později :-))))))))))))))))))

Fórum USA:  perlička z kolonie

špatně Fando, divný že ty to furt všecko nějak špatně chápeš, asi jsme každý na jiný vlně, takže pro tebe extra po lopatě recenzi napsalo naše dítko samo od sebe bez přispění rodičů pravděpodobně při návratu z rekreace , Smazalo to taktéž samo od sebe bez přispění rodičů po zahájení šetření kdo to by. máš docela malou důvěru v dnešní děcka když si myslíš že orientace na netu a psaní recenzí nezvládnou sami. Jak které samozřejmě já jsem to napsal aby bylo o čem přemýšlet, proč škola má potřebu vyšetřovat kdo z dětí napsal recenzi? a že tetno systém už odmalička vede děti k autocenzuře tedy "" tedy zamysli se na tím co píšeš mohlo by to mít nepříjemné následky"" co to je autocenzura snad nemusím vysvětlovat po lopatě že jo?

Fórum USA:  perlička z kolonie

..""přiznej se, nic se ti nestane :-):-).. "" ty vole... ptž tohle prostředí je jedno z mnoha, které ze své praxe znám a pozorováním načerpal mnoho zajímavého..tak to je poklad. Moh bych na to uspořádat seminář.. a co jsem osobně VIDĚL :-).. TO TU NEMŮŽU ANI NAPSAT.. ptž by mě nějaký.. ne, pardon.. nějaká knedlíkařská super akademička vypátrala... možná podle klíčových slov, nebo co já vím co všechno k tomu používají.. FB nemám a ten je jasný :-) zdroj informací - kupříkladu, pokud by na fotce byly brambory a zelí... je z toho jasný dort pejska a kočičky.. tzn.. víme i to, co neví sám tvůrce :-):-).. no když jsou tam brambory se zelím, tak je přece jasný jak to je :-).. škola? ani ne.. tam se většinou teoreticky snaží.. je to osobní potřeba uchopovat svět pramenící ze soukromé logiky ""subjektu"", který chce uchránit svět od zla :-):-):-), které mladiství páchají svým nenormativním přístupem... a ptž paní učitelka se bojí.. prostě má ""nevědomně"" strach z konfliktů - to může být někdy nepříjemné :-) je členem stáda... uvnitř jí to štve - neumíá s tím nic dělat, tak v ní takové děti naráží na onen ""komplex"" - to jí rozrušuje a ""má úzkost""... kterou může eliminovat ""zprávnou nápravou žáka k adekvátnímu chování"" :-):-).. svět pak bude snesitelnější a méně ohrožující... kruh ale nekončí, ptž i když se žák přizná a ptž učitel má moc a je v nadřazeném postavení... žák se připojí k její pravdě... nebude spokojená, ptž onen žák to udělá právě proto... a může si myslet potichu své... myslím si, že nejlepší by bylo vynalézt způsob jak v dětech vymítit právě ono ""myslet si své"".. pak by zavládl nekonečný mír a pohoda ve všech školách a svět by byl pak lepší... lepší než kdykoliv před tím :-):-):-)..

Fórum USA:  perlička z kolonie

fanouši.. rád dám termíny dokupy a poslechnu Tvých rad.. ja vidím vývoj v bouřlivějších obdobích jasněji.. tam je víc emocí a paradoxně podprahové signály mnohem lépe čtu :-).. ty seš machr na ostatní.. nějaký průnik by se hodil :-):-)... jo a nevím esli ""vymýtit"" není nějaké vyjmenované slovo, nebo tak něco.. s tím měkkým i bych dostal kartáč, že bych to řešil eště po deseti letech.. paní uč. by neměla pochopení pro mé kvantové vícelineární pochody aspergerovských rysů na burze :-):-) ""Hadřík!! do kouta, žákovskou, otes se bude divit chlapče, po škole.. a 50x..""vymýtit mýtinu My musíme, i když otec už je mrtví.. :-):-):-)

Fórum USA:  perlička z kolonie

JenTaku, hned jsem si myslel, že je to tvoje zkušenost. A vůbec mě to nepřekvapuje.

Hadříku, to je na mě moc komplikované :-) Ale pak se tedy ptám, jak velký má dosah p. učitelka ? Myslím tím na časovou i prostorovou omezenost jejího působení, resp. působení jejího vnitřního komplexu. Ale nejsem odborníkem na zákl. školy. Já bych v případě říkejme tomu nepřiměřené převýchovy ze strany pedagoga své dítko okamžitě přesunul do školy, která si lepé své učitele vybírá.

Fórum USA:  perlička z kolonie

..tak trošku si to odlehčujem.. povětšinou (větší polovina :-):-)), bude v pohodě, všude se najde nějaká honička morálky, nebo pravd.. pokud to není nějaký extrém na zhroucení, jen bych si to pohlídal a byl pozorný :-). To by bylo na neveřejnou diskusi :-). Mozek neustále používá i ""evoluční"" mód - to stačí jediná zaznamenaná zkušenost.. dítko bude mít spíš ""pocity"" než myšlení (jazyk-slova-pojmy)... já měl jednu zkušenost cca ve 12-13 letech, rozuiměl jsem si se staršíma - programátoři na VŠ - úlet, chápu :-).. a otec jednoho synka (byl jsem tam jen jednou - měli PC 386 20Mhz turbo :-)) mi položil 3 otázky z astronomie a já mu na všechny odpověděl... u nějvětšího červeného obra jsem chvíli váhal.. zeptal jsem se esli je vidět volným okem a je v nějakým souhvězdí.. říkal že jo, tak to byl ten velkej parchant z Orionu.. řek mi, že jsem skvělý kluk a bude ze mě doktor :-):-)... nevím esli mám mít teď radost, ptž druhá strana mince byla, že o ork později, když už jsem chytal, že mě chtěj holky.. jsem jedný ukazoval oriona... a dva dny jsem se k ničemu neměl.. no a ona pak dal jinému :-):-)..., okamžitě jsem aktualizoval software... po týdnu mě chtěla její kámoška, kterou jsem nechtěl já... a opil jsem se tak, že zas nic nebylo... astrotrauma, jak vyšité :-):-), na některé věci už je pak pozdě, tak jsem se dal na tvix :-):-):-)..né, to už přeháním... já říkal, ať nám dá nějaká banka pár milionu.., užili bychom si zábavy jaké v místní galaxii málokdo pamatuje... tak třeba u dalšího krizového propadu :-):-):-)

Fórum USA:  perlička z kolonie

Koukni FTSE je taková chytrá předstihová jižní severka, ukazuje směr a ani nemrkla když na ni nastoupili amíci, uvidíme co bude po close evropy 17:00

1