Ježíšek dorazil s předstihem, minimálně na německé burze
Z německého akciového indexu DAX nejvíce přidávají akcie z energetického sektoru E.ON a RWE. Akcie společnosti E.ON se aktuálně obchodují na hodnotě 8,93 EUR (+5,3 %) a akcie firmy RWE na hodnotě 12 EUR (+6,1 %).
Včera po 22:00 SEČ reportovala své hospodářské výsledky americká společnost Nike, jejíž akcie v tomto roce zaznamenaly nárůst okolo 42 %. Dlužno podotknout, že právě tento titul byl vybrán i mezi tzv. Top Picks letošního roku společností Cyrrus v akciovém výhledu na rok 2015. Výsledky dopadly zhruba dle očekávání. Příznivě ale zapůsobily reportované nárůsty objednávek.
Za současné situace na trzích, kdy obchodní aktivita bude mezi svátky spíše stagnovat, bych doporučil využít nástroje na ochranu již dosažených zisků. Nové pozice bych vzhledem k absenci významných kurzotvorných zpráv doporučil budovat aktivněji až po novém roce.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 18.07.2025
18.07. 22:29 Fio - Americké akcie v pátek mírně oslabují
18.07. 19:20 Fio - Pražská burza v závěru týdne zakončila na kladné nule
18.07. 16:28 Fio - Společnost Schlumberger vykázala za 2Q očištěný zisk na akcii v souladu s očekáváním
18.07. 16:00 Fio - American Express reportoval za 2Q a zisk na akcii je opět nad očekáváním
18.07. 14:56 Fio