Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 17.1.2021 6:50
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse ČEZ

Poslední příspěvky

17.1. 2021 6:50:07BCPPRMS
Aktuální kurz
 
 

 

 
544,00

0,00 (0,00%)

17:20 15.1. 2021

 

Přidat nový příspěvek

1 2 2441

ČEZ:  cena při IPO - Pilulka

Díky za reakci. Také stále ještě držím. Objemy byly v prosinci velmi nízké (stovky ks), v lednu se ale zvýšily. Zaznamenal jsem ještě zprávu o prodeji ze strany většího akcionáře. To bych ale spíše předpokládal stagnaci, nebo pokles.
https://www.kurzy.cz/zpravy/573562-pilulka-jeden-z-nejvetsich-akcionaru-zacal-prodavat/

ČEZ:  cena při IPO - Pilulka

Ahoj, pokud je ten dotaz na mě :-) Stále držím. Při aktuální ceně mě už docela svrbí ruka. Těžko říci, kde se to až zastaví. Mám pokušení realizovat krásný profit, na druhou stranu se třeba dostaví expanze ve středně- až dlouhodobém výhledu... Na expertním výhledu investičního webu říkali, že příčinou toho aktuálního růstu může být malá likvidita (což je pravda - podívej se na každodenní malé objemy), takže pokud je tam nějaký významný kupec, který chce velké množství, tak musí tlačit cenu nahoru... Docela rád bych na toto téma slyšel nějakou analýzu od Filipa Kejly.

ČEZ:  cena při IPO - Pilulka

Ahoj, ještě držíš Pilulku, nebo už jsi ukončil dilema?
Neví někdo co způsobilo ten nárůst ceny? Já jsem našel jen listopadovou zprávu o posílení pozice v Rumunsku a zprávu ze 4.1. o rekordních tržbách. Tak jedině opožděná reakce na tržby?

ČEZ:  Danit či nedanit?

U ust. § 4 odst. 1 písm. w)ZDP jde o úhrn příjmů z úplatného převodu CP, nikoliv o rozdíl mezi příjmy a výdaji.
Co se týče nuceného přechodu cenných papírů, pak zde je osvobození ve smyslu písm. x) skutečně až po třech letech držby.

ČEZ:  Intel

Chcel by som sa podakovat, no uz si nepamatam,ze komu. Asi pred mesiacom tu upozornil na Intel, ze je to momentalne stratena akcia. Hned som ju kupil za 49 dnes predaj za 57. 8 tis. Euro za mesiac. Dik.

ČEZ:  Danit či nedanit?

Z Patrie: Příjmy z převodu cenných papírů mohou být osvobozeny od daně v případě splnění určitých podmínek (§ 4 zákona). Předně jsou příjmy z úplatného převodu cenných papírů osvobozeny, jestliže jejich úhrn u jednoho poplatníka nepřekročí částku 100 000 Kč v rámci jednoho zdaňovacího období.
Příjem bych viděl jako zisk, ne obrat. Nebo se pletu?
Měl bych taky dotaz: jak je to se zdaněním zisku ze zaniklých akcií CETV. De jure jsem nic neprodával. Sebrali mi akcie a poslali peníze. Dík za info

ČEZ:  Danit či nedanit?

Sorry - chybka: Pokud za VÍCE než 100 000,- , tak danit, pokud celkový objem prodeje MÉNĚ než 100 000,-, tak nedaníš.

ČEZ:  Danit či nedanit?

Pokud jsi akcie ČEZ držel více než 3 roky, nedaníš nic. Pokud méně než 3 roky, tak záleží, za kolik jsi prodal. Pokud za méně nnež 100 000,- (tzn. celková prodejní cena, nikoli výše zisku!), tak zisk zdanit musíš. A je jedno, zda jsi za to opět něco nakoupil nebo ne.

ČEZ:  Danit či nedanit?

Prodeje po dobe kratsi nez 2 roky(?) od nakupu musis danit. To o cem pises je mozna, ze kdy jeden titul prodas se stratou a druhy se ziskem, mas moznost si ty zisky a ztraty pred danenim scitat.

ČEZ:  Danit či nedanit?

Dobrý den/ ahoj.
Měl bych na Vás takový dotaz. Prodal sem akcie ČEZu, abych kapitál se ziskem použil na Monetu, kde (pevně věřím) bude divi dřív než u ČEZu. Moje otázka zní takto. Musím danit prodej akcií? Někde na této stránce jsem četl, že při prodeji akcií a opětovném nákupu jiných se dani vyhnu. Máte s tím nějaké zkušenosti? Mohl by mi tady někdo poradit?
Děkuji za Vám za odpověď.

ČEZ:  Vzhůru do nebes?

Můj laický tip: do valné hromady to půjde do strany kolem 550. Pak, pokud schválí řádnou dividendu 40 + mimořádnou 20 (tzn. čistá celková 51,-/akcii), mohlo by to před ex-date vylézt +/- k 6 stovkám. Možná i k 650 (optimista). Jiný scénář by mohl nastat, pokud by se objevil silný prodejce nebo silný kupec, nebo by byla divi nižší, než se čeká. Já každopádně držím na dlouho a dokupuji při případných poklesech.

ČEZ:  Vzhůru do nebes?

Tak kde vidíte strop? 570? Nebo uz půjdem zpet k 520...

ČEZ:  부산건마《《θpSS62닷컴》》오&

부산건마《《θpSS62닷컴》》오피쓰⌑부산오피⍥부산마사지〉⎋부산리얼돌체험 부산안마
부산건마《《θpSS62닷컴》》오피쓰⌑부산오피⍥부산마사지〉⎋부산리얼돌체험 부산안마
부산건마《《θpSS62닷컴》》오피쓰⌑부산오피⍥부산마사지〉⎋부산리얼돌체험 부산안마
부산건마《《θpSS62닷컴》》오피쓰⌑부산오피⍥부산마사지〉⎋부산리얼돌체험 부산안마
부산건마《《θpSS62닷컴》》오피쓰⌑부산오피⍥부산마사지〉⎋부산리얼돌체험 부산안마
부산건마《《θpSS62닷컴》》오피쓰⌑부산오피⍥부산마사지〉⎋부산리얼돌체험 부산안마
부산건마《《θpSS62닷컴》》오피쓰⌑부산오피⍥부산마사지〉⎋부산리얼돌체험 부산안마

ČEZ:  ČEZ - dnešní růst

Odehrál se beze mne. Pořád jsem váhal,až mi utekl.

ČEZ:  ČEZ - dnešní růst

Co s těmi zisky a dividendami budou dělat :( ?
Jsem si myslel, že se něco dovím - ale klasika. Takže, co se momentálně děje:

-V Německu podprůměrně fouká, nesvítí slunce a uhelné elektrárny jedou naplno + operativní nákupy elektřiny za rekordní ceny.
-Lithium. Okolo držav začínají kroužit další dravci, ze spojených Stád atd
-Začínají přitékat prachy za prodaná aktiva
-dcera ČEZu vyhrála několik tendrů na obrovské solární parky v Evropě.
- dočkáme se vystřízlivění ohledně toho, že po covidu všichni sednou do tesel, monitory budou z papíru, hnojiva a chemie 100% bio (vlastně, bioodpad spálíme v bioplyn. stancích. Sakra).

Sice jsem si pokazil svoji pod 400 nákupku, ale těch 465/štok hezky šlape. Baňky toho naženou max. 20 pct. Teď je střednědobý potenciál v O2, ČEZ. Jsou to cash generátory a cash bude potřeba. Solidní profit se dal brát na Stock Spirit. Už ho nemám, zapablil jsem to na +52 procentech.


Jak jsou na tom momentálně ropáci:

Crude WTI: 48USD
Gas Jan20 - pořád solidních 2.66 USD, tzn. nejvíc za posle 2 roky.
Celkově byl Q4 na ceny fosilních komodit našláplý, u energa čakám solidní výsledky. Např shell v Q3 plusoval 0.2USD/sh při daleko horších cenách (WTI pod 37USD, NG 1.5 USD).

Sehr gut.

Tady pomalu končím, najdete mne na Patrii pod nickem Gyroskop.

ČEZ:  ČEZ - dnešní růst

Akcionáři ČEZu to budou mít hodně těžké.

ČEZ:  ČEZ - dnešní růst

Nevíte, co stojí za dnešním kopancem vzhůru? Krom rekordní ceny elektřiny v Lipsku 49.090 EUR/MWh ?

ČEZ:  Tenis - Stolní tenis - Kurzové sázky - Domluvené zápasy - 100 % spolehlivé informace. www.nivexe.bl

Tenis - Stolní tenis - Kurzové sázky - Domluvené zápasy - 100 % spolehlivé informace.

www.nivexe.blogspot.cz

ČEZ:  názor aktivisty

Šnobr má pravdu. Toto tvrdí již několik let. Většina lidí čekala, že s časem a vyřazováním elektráren pujde cena elektřiny nahoru, což se částečně děje a s tím i cena Čezu, což se neděje kvuli různým dalším okolnostem.

Hlavní tlak na růst ceny v letech 2021-2 a později se jistě stane. Nicméně se výsledky musí také propsat do zisků a dividend. Tedy pokud chce někdo investovat podle Šnobra, měl by být připraven mít kapitál zainvestovaný na minimálně 3 roky.

ČEZ:  názor aktivisty

https://www.investicniweb.cz/michal-snobr-nemecko-likviduje-svou-energetiku-cesko-se-vzda-prilezitosti-kdyz-bude-lit-penize-do-novych-jadernych-bloku/

1 2 2441

Graf ČEZ, a.s.

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ?T24.cz