Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 25.1.2021 23:31
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse MONETA MONEY BANK

Poslední příspěvky

25.1. 2021 23:31:02BCPPRMS
Aktuální kurz
73,90

+6,80 (+10,13%)

16:22 25.1. 2021

 
74,10

+6,60 (+9,78%)

16:52 25.1. 2021

 

Přidat nový příspěvek

1 2 3 4 5 6 7 8

MONETA MONEY BANK:  jak hrát odkup

https://www.investicniweb.cz/expertni-trzni-vyhled-25-1-2021

MONETA MONEY BANK:  Moneta

Kouknul jsem do stanov a na to je třeba Valné hromady a tam dvoutřetinu.
Akcie jsou tak rozeseté v retailu,že většinu získá jen navýšením kapitálu o ten jeho šunt.Akcionáři by měli chtít vidět audit. Nejlíp by bylo, kdyby ten lup zablokovala ČNB.
VH teď ani nelze svolat. Koresp. by mělo platit, kdo nedá souhlas, je automaticky protinávrhu.Aspoň tak to prý je teď u rozhodování o Pegasu,ale tam má souhlasící 91%.

MONETA MONEY BANK:  Moneta

Péťa to dělá chytře. Nabídne scvhálně jen 80 Kč, aby mu to retail ve strachu prodal za dokonce ještě nižší cenu, aktuálně za 75 při několikanásobné likviditě. Kdyby nic nevyhlašoval a potajmu skupoval přes burzu, kdo ví, kam by tu cenu až vyhnal. Těch 80 Kč vypadá tak absurdně, že snad akcionáři, kteří drží víc než 1% akcií, si klepou na čelo, ale kdo ví, někteří třeba budou chtít exitovat při zvýšené likviditě. Chtít směnit Monetu za ten odpad co Kellner nabízí, na to by nikdo soudný přistoupit nemohl a ještě za to nesmyslný ocenění, na který si ty svoje ""kampeličky"" cení.

MONETA MONEY BANK:  Moneta

Tak jsem našel analýzu Čes.Spořitelny: ""...dobrovolná nabídka odkupu za cenu 19% nad pátečním závěrem (1,5x P/BV nebo 16x P/Ee).... Navrhovaná prémie bude pravděpodobně stačit k realizaci odkupu velké části z navrhovaných 20-29%, když lákavou bude zejména pro krátkodobé investory, kteří hledají příležitost na vystoupení z akcií Monety. Po případném úspěšném odkupu 20-29% a po realizaci spojení Monety s AirBank a HomeCredit CZ+SK za navrhovanou cenu (bude podmíněn souhlasem akcionářů na VH) by skupina PPF v nové entitě dosáhla podíl 52-59%. To by pravděpodobně vyvolalo další povinnou nabídku na převzetí ze strany PPF ostatním akcionářům Monety a to pravděpodobně za tzv. prémiovou cenu převzetí, tj. za cenu 80 Kč na akcii. Krátkodobě se nabídka PPF na dobrovolný odkup jeví adekvátní, zatímco navrhovaná cena převzetí (pravděpodobně výrazně nad 2x účetní hodnotou přebíraných aktiv) je na první pohled poměrně vysoká. Vzhledem k vysoké pravděpodobnosti následné povinné nabídky odkupu v případě realizace převzetí nevidíme pro dlouhodobé akcionáře Monety důvod s případnou účastí v dobrovolném odkupu nijak spěchat.""
------
No tak už té proceduře konečně trochu rozumím. Souhlas se všemi názory, které zde zazněly. Taky jsem počítal s dlouhodobým držením, pravidelnou vysokou dividendou, průměrnou nákupku jsem si jarními a letními nákupy hodně vylepšil. Kellner to má po dřívějším neúspěchu určitě již hodně dobře spočítané, aby mu to tentokrát vyšlo a nepochybně už je dohodnutý i s představenstvem Monety. Valná hromada bude tentokrát jen formalita.
Nakonec se tedy budu muset smířit s těmi 80,-. Bude to sice zisk, jenže mnohem menší, než jsem v dlouhodobém horizontu čekal a navíc je svinstvo - jak už tu psal Es-Age - že budu muset danit, bo objem prodeje bude nad 100 000,- a většinu jsem nakupoval loni :-( Na to mohli naši zákonodárci myslet, když prodlužovali daňový test z 6 měsíců na 3 roky, aby tam dali výjimku pro podobné případy. Jenže myšlení / rozum u vlády a poslanců - to je marné hledat :-( Už mě to sere - Fortuna, Pegas, teď Moneta... Jak se na té naší burzičce objeví něco, co aspoň trochu stojí za to, tak dříve nebo později mě ojebou! Resp. nechají mě sice vydělat, ale dlouhodobou strategii si musím hledat jinde a ještě musím danit, přestože téměř vše nakupuji ""na důchod"" a na spekulace si hlídám jen ten objem do 100 000,- :-(

MONETA MONEY BANK:  indexy

Běhen chvíle o 366 bodů. Zase to bylo okamžitě skoupený.

Jak jsem napsal, až to opravdu pojede dolů, tak se všichni budou divit. A že to půjde dolů, tím se buďte jistí. To co se nyní děje, je absolutně na hlavu. Jakmile centrální banky jen malinko naznačí konec tisku, tak to padne a CB budou muset opětovně zahájit tisk. Ten už nikdy neskončí, trhy si na to zvykly a když tisk nemají, tak je zle.

MONETA MONEY BANK:  indexy

derrick: .... škoda, myslel jsem si, že už špatně vidím ... -(

MONETA MONEY BANK:  indexy

Tak dlouho to vše budou napínat, až jim to jednou praskne. To pak bude fičák dolů. Dneska se jim to trochu urvalo dolů, ale myslím, že do konce to zase otočí.

To je jen ukázka toho, co se bude dít, až to opravdu pojede dolů. Během chvíle padl Nasdaq o 300 bodů.

MONETA MONEY BANK:  Moneta

Klidně za 80 ... proč ne ... Když to tak chce ... -).

MONETA MONEY BANK:  Moneta

To muže odsouhlasit fůzi i v případě,pokud by neměl většinu ? Myslím, že jde Kellnerovi o hodně, měl by vyložit na stůl, jak si vede Home Kredit i Air B.
Viděl jsem srovnávač půjček a u nich je to v RPSN mizerie.Horší než KB.
Proto chce lepší nabízeče koupit a tak se zachránit?

MONETA MONEY BANK:  hotovost

Vůbec se mne to nelíbí. Začnu schraňovat měny, kde snad hotovost neomezí.

https://www.mesec.cz/aktuality/digitalni-euro-muze-vzniknout-do-peti-let-rika-sefka-evropske-centralni-banky-bitcoin-chce-regulovat/

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/evropska-komise-chce-kvuli-prani-spinavych-penez-omezit-platby-v-hotovosti-40348902#dop_ab_variant=0&dop_req_id=ejk8vQkObAT-202101251536&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

MONETA MONEY BANK:  PPF se zbláznilo!

Petr si to zase prolobuje a prosadí jako skoro vše. Bohužel hlavně ta druhá část dohody je velmi podivná a nadržuje (podle všech analýz, které jsem přečetl) PPF. Bohužel se obávám, že jim to klapne., Zrovna tady jsem většinu nakoupil luxusně pod 50 na long a kulový. Místo 8% ročně divi to Péťa zase zařídí. Jak hlavně ta druhá část dohody koreluje s péči řádného hospodáře a jak tady jde o blaho současných akcionářů, to vskutku vážně netuším.

MONETA MONEY BANK:  PPF se zbláznilo!

To si myslí, že tak levně dostanou Monetu? Že akcionáři jsou padlí na hlavu? No ale kdo má hodně, chce víc a skoro zadarmo. Tak doufám, že to znovu smetou jako minule.

MONETA MONEY BANK:  Dobrovolný odkup!

Ahoj!
Já to snad přežiju Nakoupil jsem za 48,9 Ale určitě jsem čekal něco jiného. Tak jako výjeb z NWR a ORCO už to snad nebude. To nestrávím do nejdelší smrti.

MONETA MONEY BANK:  Moneta

Pokud donutí, tak to nedám levněji, než za těch 80. Ještě by mohli vyplatit tu pozdrženou divi. Na tu bychom měli mít nárok tak jako tak. Estera teď může směle nahoru. Když ví, že ji stejně prodat nemohu, tak dá tento rok maxima, aby se do konce roku vrátila tam, kde je teď.

MONETA MONEY BANK:  Moneta


Moneta: Minoritní akcionář Petrus Advisers odmítá dobrovolnou nabídku PPF a fúzi s Air Bank
25.1.2021 11:47, BAAGECBA

Minoritní akcionář Moneta Money Bank, společnost Petrus Advisers, doporučuje akcionářům odmítnout dobrovolnou nabídku PPF na odkup akcií Monety za 80 Kč a staví se proti fúzi s Air Bank a dalšími společnostmi.


https://www.fio.cz/zpravodajstvi/zpravy-z-burzy/248922-moneta-minoritni-akcionar-petrus-advisers-odmita-dobrovolnou-nabidku-ppf-a-fuzi-s-air-bank

MONETA MONEY BANK:  Moneta

Es pravda, donutí...za mě prodej půlky ráno na dlouhodobý pokyn a ta druhá půjde brzy taky.
S další dávkou Erste stojím na cca 730,- ale nějak se jí nechce.

MONETA MONEY BANK:  Moneta

A ještě jeden dotaz (možná naivní): neměla by o tom převzetí a fúzi rozhodovat valná hromada? Pokud by většina byla proti, mohlo by se to realizovat? Jak je možné, že ten odkup má proběhnout v tak krátkém čase - to se přece nemůže konání valné hromady stihnout? Chápu, že to vyhovuje Kellnerovi, ale neexistují na to nějaká pravidla, které se nedají obcházet?

MONETA MONEY BANK:  Moneta

Podívej se jak to dopadlo s PEGASEM, investice bez výhledu. Když jsi nepřistoupil na nabídku odkupu, znamená to ztrátu a blokované peníze.

MONETA MONEY BANK:  Moneta

Donutí Tě prodat, když dojde k fúzi, jako tomu bylo u CETV. Původní firma zanikne a s ní i akcie. Vznikne nová, neobchodovatelná společnost.

MONETA MONEY BANK:  Moneta

Netušíte někdo, co se stane se zbývajícími akciemi? Myslím tím, když na nabídku nepřistoupím a akcie neprodám?

1 2 3 4 5 6 7 8

Graf Moneta Money Bank

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ?T24.cz