Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 25.2.2021 9:19
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse MONETA MONEY BANK

Poslední příspěvky

25.2. 2021 9:19:18BCPPRMS
Aktuální kurz
79,00

0,00 (0,00%)

9:00 25.2. 2021

 
78,40

0,00 (0,00%)

9:19 25.2. 2021

 

Přidat nový příspěvek

1 2 15

MONETA MONEY BANK:  valná hromada - hlasování !!!

Znění nabídky ze stránek Tanemo jsem si pročetl a o nějaké možnosti odstoupení, pokud nezíská tolik a tolik tam podle mého názoru není žádná zmínky. O něčem takovém také nepadlo nic ani z úst kritika Petrus Advisers nebo od všech analytiků, kteří se k tomu vyjadřovali. Veřejný návrh je závazný, jak praví jeden z bodů. PK už jednou s převzetím neuspěl a pokud by takovou možnost do návrhu zahrnul, tak by si pouze snížil šanci na úspěch a do budoucna si dále zhoršil pověst a důvěryhodnost k jakýmkoli dalším obchodním návrhům i mimo MMB, třeba k tomu Cetin. Překvapují mně lidi jako je Bromista, kteří jsou ochotní operovat s takovým kapitálem v nepřehledné situaci a přitom si nezjistit pravidla hry. Cena teď pravděpodobně stoupala k 80 Kč z toho důvodu, že někteří investoři mohli na základě prodloužení nabídky dojít k přesvědčení, že PK nebyl při výkupu tak úspěšný a že by nemuselo dojít tak masivně na krácení. Spousta drobných investorů, než aby musela někde ověřovat nějaké smlouvy a ty posílat + dlouhá doba vyrovnání a potencionální možnost krácení raději bez starostí prodá o pár korun levněji na trhu a mají to vyřešeno.

MONETA MONEY BANK:  valná hromada - hlasování !!!

Přesně Kocane,PK má to připravené - tunelovat Monetu ve prospěch jeho Air (a soudný člověk,když vidí ty dva blbouny s ještě přiblblejšími hláškami v stupidní vnucující se reklamě v TV tak od takové banky co nejrychleji uteče).A co řekne PK pro veřejnost, tomu bych nedával moc váhy(vzpomeňte, jak Telefoniku také nechtěl stáhnout z trhů, Štefunka původně vyhodil za to,že mu to dohodil vstup do telecomu jako mizerný investiční nápad a jak pak s tím vším vy..jebal, dal povinnou nabídku, stejně složitě jako zde,odmítal akceptaci jak to jen šlo, pak zmanipuloval kurz, rozdělil a napakoval se - většina akcionářů akceptovali nabídky (jak se ukázalo pod cenou) a ostrouhalo, s PK se svezlo kromě Krúpy pár
znalých, kteří nakupovali před rozdělením při 170Kč - což dostali jen za cetin, a O2 bylo grátis...dobré perpetum).Bojím se, že PK něco podobného zkusí i zde, neboť v cizině by si to těžko mohl dovolit.

MONETA MONEY BANK:  valná hromada - hlasování !!!

Aktuelní diskuze k současné situaci fuze PK a MMB je na :

https://www.patria.cz/akcie/detail/diskuse.html

MONETA MONEY BANK:  valná hromada - hlasování !!!

On muze od nabidky vykoupeni odstoupit? To by mi vysvetlovalo, proč byla dlouho akcie na burze 76 Kč.
Bude-li mit 20 % a bude-li na valne hromade 50 % akcionaru, tak hlasuje 40 %.
Pokud bude ucast na VH jako u voleb, tak to ma v podstate v kapse. Par spriznenych dusi sezene. Treba tech 11 % od Lehman Brothers. Treba to kupovalu pro nej ...

MONETA MONEY BANK:  valná hromada - hlasování !!!

V případě Monety ji prý stahnout -vytěsnit-nechce. Podle mě jde jen o nepřátelské převzetí firmy . Protože cílem je Air banka a Moneta zmizí.
Prostě vytunelovat konkurenci.Co má reklam v televizi,tak podle toho pravidla moc úspěšný není a zik pohltí reklama.
To. že se vyrovná ,až sečte nabídky 5.3.?
Není to náhodou tak,že pokud toho nebude těch 20 a víc procent, tak nabídky neakceptuje,protože mu to nezajistí ten následný plán.?
To je taky můj názor na dotazy těch, proč to normálně nekupuje na burze a RMS. Mohl by skončit před branami- no podle mě by měl.

MONETA MONEY BANK:  valná hromada - hlasování !!!

A myslíš, že to tam hodí, a tím dokáže svou cenu vyvlastnění? Spíše naopak, hodnota asi stoupne, ne?

MONETA MONEY BANK:  valná hromada - hlasování !!!

Když se vyhlašuje VH, součástí pozvánky bývá formulář k zastupování, info podává i styk s investory.
Využívám toho i proto, že nejsem dostatečně mobilní.Pokud se tedy najde někdo spřízněný a stojí o posílení svého hlasu.( Sousedé .cz)

MONETA MONEY BANK:  valná hromada - hlasování !!!

No a proto jsou tu společné žaloby na dorovnání.Unipetrol,Fortuna ,AAA,asi i spořitelna,Bude asi Pegas,Probíhá Cetin/PPF-Kellner/.Ten to radši hodí zpět na burzu?

MONETA MONEY BANK:  valná hromada - hlasování !!!

Kocane, vyznáš se na profi úrovni, asi máš největší přehled i zkušenosti ze všech drobasů, (fortuna,Unipetrol, Telefonika atd..),jak je to se zatupováním, jelikož bez ověření to pak třeba nebudou chtít uznávat, a pak je problém...

MONETA MONEY BANK:  valná hromada - hlasování !!!

Chce to hodně dopředu upozorňovat na VH - kdy a kde se bude konat, a aby se účastnilo co největší počet drobasů (jak zde zaznělo, každý hlas může pomoci -třeba i rozhodnouti), jelikož mnoho lidí si to nedohledává a nechává to býti na jiných.
Jinak, co se týká PK, tak ten ty své vize a projekty(jak odrbat ostatní minority) vždy měl v kabeli, a v posudcích se vyznal a vyzná (viz i tentokráte ocenění Moneta versus jeho šunty). Ctěl bych u této příležitosti co se týka ZP odkázat na článek viz níže, jak to tu chodí...objednatel si zaplatí a dostane takový posudek, v jaké cenové toleranci to požaduje.... a za takové podvody (nepravdivý ZP) hrozí znalci jen nepodmíněný trest (a pokud není hloupý, tak mu to nikdo nedokáže), zatímco od objednavatele zinkasuje (většinou tajnou) smluvní odměnu (a dle judikátu všechny ZP včetně od jakýchkoliv objednatelů jsou si stejně relevnatní, pokud mají znal.doložku...tak co chceme v tomto státě ??banány??
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/soudni-znalec-se-chytil-do-pasti-za-cinknuty-posudek-dostal-trest-40352004#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=UgCTITmY2yM-202102241018&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

MONETA MONEY BANK:  srovnej ocenění Moneta a šuntů od PPF

Ahoj co kdyz Petkovi ZA TECH 80 TO NENECHAM BUDE SI ZURIT STOUPNE TO,? docela verim ze to pujde nahoru NEPRODAVAT

MONETA MONEY BANK:  valná hromada - hlasování !!!

Pokud se něco s akcionářiorganizovalo,tak to funguje na ""sousedech"".
Tam se spojují, nechávají zastupovat, anebo také končí společnou žalobou.
Např:Fortuna ,Unipetrol, teď se sestavuje parta proti Pegasu (Rohan).
Na zastupování není vždy nutné ověření, já 1430ks.

MONETA MONEY BANK:  srovnej ocenění Moneta a šuntů od PPF

Už mě napadlo proč ten převod je tak složitej asi aby bylo nějaké krytí kolik kdo má jinak si to vysvětlit neumím. Normálně by mohli hodit cenu 80 kč a odpoledne by bylo nakoupeno je to podivné ..... ale že ten freundschaft upečou o tom vůbec nepochybuji a sám za sebe nemyslím si že by to bylo špatně, to by ta akcie letěla dolů jsou větší hráči než jsme my.

MONETA MONEY BANK:  valná hromada - hlasování !!!

dobré ráno všem,
o přijetí návrhu Kellnera bude rozhodovat valná hromada. Na justice.cz, ve sbírce listin, jsou poslední stanovy z roku 2020. Doporučuji nastudovat. To hlavní je, že:
- hlasovat, dávat protinávrh atd. může KAŽDÝ akcionář
- stanovy připouštějí korespondenční hlasování
- stanovy připouštění elektronické hlasování

Zásadní informace je, že rozhoduje nadpoloviční většina, případně 2/3 hlasů PŘÍTOMNÝCH akcionářů. Pokud nám zkomplikují byrokratickými překážkami účast na valné hromadě, nahrají si tím hlasy. Jinými slovy, chce to maximální účast všech akcionářů na valné hromadě, zejména těch, kteří se sloučením nesouhlasí.

MONETA MONEY BANK:  hlasování na VH

Dobré ráno i Tobě Bromisto jsem na tom stejně jako Kavol.taky 200ks.Ale budu Ti fandit.Doufám,že to tomu šmejdovi neprojde.

MONETA MONEY BANK:  hlasování na VH

Dobré ráno, Kavole.
Je mi 55 roků, podnikám od svých 15. Jsem extrémně cílevědomý a jdu si za svým cílem. První milion jsem měl před 30 roky. Vydělat peníze lze obchodem, geniální myšlenkou a vykořisťováním. Aktuálně mám 2 zaměstnance, takže vykořisťování se mě netýká, obchod a geniální myšlenka ano.
Hned po revoluci jsem se věnoval zprostředkování vývozu strojírenských výrobků, zejména odlitků do Německa. Mám kvalitní němčinu, studoval jsem i v NDR. Podařilo se nám s německým společníkem zprostředkovat dodávky zejména do Linde vysokozdvižné vozíky a do Barmag = textilní stroje. České společnosti platily provize z obratu. Postupem času jsme s tím zbožím začali obchodovat.
No a geniální myšlenku, vcelku primitivní máme také. Nahradili jsme technologii odlitku válcovaným polotovarem, výrobek je levnější a kvalitnější, takže už máme 20 roků monopol. Odběratelem jsou doly v Německu.
Za vydělané peníze jsem nakoupil nemovitosti, opravil, pronajímám, časem 3 fotovoltaické elektrárny ………..
takže, píle, snaha, urputnost.

Jinak, 200 ks. asi fakt nemá smysl. Na ty akcionáře se zeptám, ideálně, kdyby tam byl počet kusů a poštovní adresa. Za tímto cílem si půjdu …. pěkný den všem, Bromista

MONETA MONEY BANK:  srovnej ocenění Moneta a šuntů od PPF

výpis akcionářů by měl být normálně dostupný z CDCP, už mě v souvislosti s akciema z kuponovky pár lidí takhle kontaktovalo, že prej si to nechali vyjet ... zeptej se u svého brokera, resp. u nějakého účastníka ( https://www.cdcp.cz/index.php/cz/ucastnici/seznam-ucastniku )

problém může být, pokud jsou akcie vedeny na sběrném účtu a ne v individuální evidenci

jinak teda nevím nevím s tím jedním rozhodujícím hlasem, třeba já bych ti to mohl podepsat za blbejch 200 ks ... což je takové ... když si vezmu ověření a poštovný, tak to mám náklady tak korunu na kus, nemluvě o času stráveným na poště

... což mě přivádí na impertinentní dotaz: obvykle se tu bavíme v krapet jinejch řádech (ok, v jinejch titulech mám nainvestováno víc než v Monetě, těch 200 ks byl jen takovej pokusnej výstřel pro srandu), jestli to není tajný a nestydíš se za to, pro zajímavost, kde takhle člověk vezme desítky až stovky mega na investice?

MONETA MONEY BANK:  srovnej ocenění Moneta a šuntů od PPF

Ja drzim 1.960.000 ks. To je 0.35 %.
Mam v umyslu se ucastnit valne hromady. Mam uvahu nechat si dat plne moci a hlasovat pro neprijeti navrhu ppf. Muze rozhodnout i hlas jedne jedine akcie. Umite nekdo oslovit pres socialni site akcionare? Da se nekde sehnat jejich = nas seznam? Tuto diskuzi cte asi jen par lidi. Myslim, ze za tu namahu to stoji. Chtelo by to sehnat aspon 1 % a vic. Mate nekdo nejaky racionalni napad?

MONETA MONEY BANK:  srovnej ocenění Moneta a šuntů od PPF

Zase pěknej balík změnil majitele. Já bych řekl,že to PPF stahuje skrz burzu.Jde mu přece jen o kontrolní balík.
Nebo někomu jinému?

MONETA MONEY BANK:  srovnej ocenění Moneta a šuntů od PPF

No samozřejmě teoreticky je to i věc akcionářů teď jde o to jakej podíl ti akcionáři mají jestli alespoň takovej aby bylo možno něco zablokovat ale určitě to nebude nikdo z nás já mám cca 100 tis kousků a s tím neovlivním nic. Co jsem četl tak nějakej Slovák v Londýně kterej má nějakej větší podíl tomu brání ale nezabrání a my drobňásci nezabráníme vůbec ničemu.Jsem si toho vědom takže jen surfuju nahorů dolů zatím se mi daří nicméně zdá se že se k 80 dostaneme i tady pak zase třetinku usypu mám to už tak nastavené spíš by mě zajímalo jestli z monči vypadne divi před virem vyplácela slušnej poměr cena zisk. ČNB oznámila že bude k bankám přistupovat individuálně a moneta je zdravá, zřejmě i to spojení je hodnoceno kladně jinak by frčela dolů.

1 2 15

Graf Moneta Money Bank

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ?T24.cz