Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 14.4.2021 0:05
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse MONETA MONEY BANK

Poslední příspěvky

14.4. 2021 0:05:26BCPPRMS
Aktuální kurz
77,80

0,00 (0,00%)

16:15 13.4. 2021

 
78,30

0,00 (0,00%)

17:20 13.4. 2021

 

Přidat nový příspěvek

1 2 24

MONETA MONEY BANK:  vancína

https://aeronet.cz/news/lekarka-se-nebala-promluvit-na-radiu-a-odpalila-sokujici-zpravu-ze-zachranari-zacinaji-do-ceskych-nemocnic-privazet-pacienty-s-vaznou-formou-nemoci-covid-19-i-presto-ze-uz-byli-v-minulych-mesicich/

MONETA MONEY BANK:  vancína

Mňam, to tedy budou šmakulády.

https://echo24.cz/a/SiP28/nase-vakciny-nemaji-prilis-vysokou-ochranu-priznala-cina-chce-je-proto-michat?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk

Čínské vakcíny „nemají příliš vysokou míru ochrany,“ přiznal ředitel CDC Kao Fu v sobotu. „Nyní se formálně zvažuje, zda bychom měli pro imunizaci použít směs několika vakcín vzniklých různými technologiemi,“ dodal Kao Fu. Bylo to vůbec poprvé, co takto vysoký čínský úředník otevřeně mluvil o relativně nízké účinnosti domácích vakcín, které vyrábí společnosti Sinopharm, Sinovac nebo firma CanSino Biologics.

Další vakcíny vyvinuté společnostmi Pfizer a BioNTech nebo Moderna mají však podle informací serveru BBC účinnost o poznání vyšší (asi 95 %), vakcíny od společnosti AstraZeneca pak asi 70 %.

MONETA MONEY BANK:  vancína

Data z Izraele přinesla špatnou zprávu: Vakcína od Pfizeru nemusí stačit na jihoafrickou mutaci

https://refresher.cz/96966-Data-z-Izraele-prinesla-spatnou-zpravu-Vakcina-od-Pfizeru-nemusi-stacit-na-jihoafrickou-mutaci?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=BgJNIKrvFpM-202104111548&dop_id=11226256

MONETA MONEY BANK:  pitromci

Tady je vidět, jaký jsou pitomci na západě a v USA.

Financují BLM a spoluzakladatelka si kupuje nemovitost v bělošské čtvrti za 1,5 milionu USD. Myslíte si snad, že by si to mohla dovolit, kdyby si nezaložila toto hnutí?

Jen hňup si to může myslet. A taky matematik Fanda2, protože ten si myslí i takové věci, že 5 = 30.

https://echo24.cz/a/SUTCE/zakladatelka-blm-a-bojovnice-proti-kapitalismu-si-koupila-vilu-za-14-milionu-dolaru-v-belosske-ctvrti?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=L3nOA8xNi5L-202104111547&dop_id=11225626

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

Vždyť píšu, že spojením s HomeCredit vznikne banka s lichvářským kreditem.
nepíšu Moneta, protože v podstatě zanikne.
Obvykle jsou vedoucí ředitelé v patolízalosti všehoschopní,aby se udrželi v libosti majitele.
Kolik Kč už zadržuje Moneta na dividendách? P Jirásková řekla, že víc jak 80,- nedá. Mám problém, že přímé odkupové vyrovnání je dražší než vytěsnění.
Cetin je taky předmětem soudu o doplacení, bohožel nejsem účastník, ale už mluví o tom ,že ho vrátí na burzu.Nemá to spojitost?
Tato praktika,co se tu popisuje,používá autobazar AAA, i Česká Spořitelna.Nepochopil jsem ,proč je levnější zboží na půjčku,než platit cash. Počítaj s tím,že třeba jeden měsíc nedojde splátka,zabaví věc za nízkou cenu, klient nemá nic a ještě kolik měsíců-let splácí úvěr.pak se auto objeví opět v prodeji zas za skoro původní cenu na prodej.
Takový majetek ani férově nashromáždit nejde,když nejde o výrobu.

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

Co řekl Kellner, to bylo Svaté (asi jako Stalin chtěl po Kurčatovovi, když mu ukazoval AB - a vysvětloval kritické množství, aby z toho udělali bomby dvě, a žádné diskuse). Štefunka za původně špatnou koupi Telefonicy vyhodil (než bez diskuse nařídil rozdělit) a pak mu byl vděčný.

A že by Kellner byl hodný (i když nevím jak ostatní, nemluvě o jeho dědicích) - za jeho charisma hovoří minulost (příspěvek uveřejněný na internetu):

Nejlepší projekt PK z hlediska ziskovosti (a nejhorší z hlediska lidskosti - právně podložená lichva ) byl HomeCredit - specializovaný na drobné půjčky. Zneužíval špatně nastaveného právního prostředí — pověstného Klausova „úprku před právníky“ — a začal ve velkém bohatnout na predátorském úvěrování sociálně zranitelných lidí. Jak to vypadalo, popsal výmluvně jeden sociální pracovník: „Během své mnohaleté kariéry sociálního pracovníka jsem se s Petrem Kellnerem a jeho byznysem pravidelně a často setkával. Respektive s jeho oběťmi, s lidmi, ze kterých vytvořil dluhové otroky. Jeho byznys fungoval přesně tak, jak popisuje senátor Láska — půjčovat chudým lidem v nouzi nízké částky na vysoký úrok, následně je pomocí ‚spravedlivých‘ soukromých rozhodců brutálně sankcionovat a uvrhnout do dluhové pasti. Z jednoho takového klienta se dalo vydělat řádově víc peněz než za klienta perfektně splácejícího vysoké úroky. Pamatuju si rodinu samoživitelky paní Jany, která si od Kellnera půjčila tři tisíce a potom zaplatila splátku o den později. Byl to její konec, přišla o všechno, kvůli exekuci ji nezbylo na nájem, děti skončily v ústavu, ona na ulici, zadlužená do konce života. Pamatuju na pana Jardu, který si od Kellnera půjčil, aby měl z čeho zaplatit nedoplatek na elektřinu. Půjčku perfektně splácel, myslel že už má splaceno, ale byla tam ještě poslední splátka, kterou neposlal. Z poslední splátky za pár stovek, vytvořili Kellnerovi rozhodci astronomický dluh. Dluhového otroka Jardu opustila manželka, utekla s dětma, Jarda první bojoval, myslel, že to postupně splatí, ale dluh byl nastavený tak, že i když Kellnerovi posílal všechny peníze, které vydělal, dluh se nezmenšoval, ale rostl, Kellnerovi rozhodčí stanovili, že Jardovi má každý měsíc naskočit obrovské penále, úroky, sankční úroky, penále z penále atd. Jarda nezvládal život na ubytovně pro bezdomovce, když pochopil, že to nikdy nesplatí, zabil se.když byl na malé v O2 a někdo tam vlaz, tak ho vyhodil, ať počká venku...

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky


Bartoníček: ""Předpokládáme, že skupina dědiců je známá a definovaná a další věci kolem dědického řízení a s tím souvisejících procesů je výsostná věc rodiny,"" Jinak také zástupcem rodiny v PPF mohl stát partner Kellnerovy dcery Anny Kellnerové, miliardář Daniel Křetínský.
Z historie PPF :
V době před začátkem první vlny kuponové privatizace měla prvotní parta ( z níž se skupina PPF v dalších letech vyvinula) kapitál jen v řádu jednotek milionů korun a svou činnost včetně výplat financovala (na tu dobu)z obří půjčky poskytnuté z kasy státního podniku Sklo Union Teplice.
Bartoníček, jen jako „další představitel PPF“, tehdy pouze doplňoval hlavní sdělení Petra Kellnera o vyhlášení soutěže, v níž každý sedmý z těch, kdo své „investiční body“ svěří PPF, vyhraje nejméně tisícovku. Hlavní cena tehdy byla milion korun, tedy šestina kapitálu PPF...!


VH Monety by o navrhovaném spojení s aktivy PPF mohla hlasovat v květnu nebo v červnu
momentální stav:
- společnost Tanemo ze skupiny PPF nahlásila 10% podíl v Monetě v souladu s očekáváním

- nově nahlásil 3% podíl v Monetě i investor z Kajmanských ostrovů, který se zabývá investicemi do speciálních situací

- už dříve nahlásil zvýšení svého podílu v Monetě ze 3% na 5% aktivistický investor Petrus Advisers, který byl proti navrhovanému spojení

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

To už se tu psalo.Spurný-ocenění nejlepšího bankéře. Ambice ovládat největší banku- tedy té spojené.
Nevím na co spojovat dvoje stejné,je to jen sečtení klientů,ale ti mohou odejít taky jinam,když nebudou být spojováni s Home -kredit.
Vidíme ,co udělali studenti Karlovky ,Když chtěl r.Zima vzít dar od nich.Aby nebyl trapas,tak p.Kellner couvl.
Lichvářství do seriozní banky nepatří.
Spíš by to měl zablokovat úřad pro hosp. soutěž.Od ČNB se nic nedá čekat.

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

To je to, čeho já se bojím. Ovládnout - z peněz Monety (divi)zaplatit koupi. To už tady bylo - OKD atd. No snad Spurný uplatní rozum a sníží své ambice. Stejně by bylo zajímavé se dovědět, jak měl na tom spojení profitovat.

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

Na seznamu je Tanemo/PPF/ 10%, ale to není pravda, to jsou koupené-nebo už část z 27% přislíbených odkupem? Je třeba počítat i s tím,že nad 50% získaj.
Začínám si myslet, že Kellner byl vlastně ten hodný,šlo o jeho jméno. Z odkazovaného čl.vyplývá,že to vlastně vede teď bývalý šéf ČP,takže on tehdy ukradl fond ""Zdraví"" a s námi se nevyrovnal.
Spolu s fin. ředitelkou asi budou horší a kredit slušnosti jim nic neříká.
Ale to je pro banku velice důležité.
Ivestičně na tom jsme stejně,ale já se o divi obávám.

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

S tím sledováním máš pravdu. Bral jsem Monetu jako divi akcii, kterou není třeba sledovat a přináší výdělek. Mám ji již od začátku a roky tomu tak bylo a myslel jsem si, že i bude. Již jednou jsem znervozněl, při prvním pokusu PK koupit Monetu a tehdy se Spurný zachoval správně. Tak jsem si myslel, že to bude již napořád - a není. Z Monety mi přišel výpis akcionářů s podílem nad 1 procento a PPF má necelých 10%. Tak to snad i tentokrát přečkáme a divi budou chodit dále.

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

https://www.theepochtimes.com/mkt_morningbrief/white-house-americans-not-required-to-carry-vaccine-passports_3764360.html?

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

Asi tu nečteš diskuzi.Ani to nesleduješ,páč na konci transakce jasně je napsáno,že to bude AIR,protože je to sexy. No já myslím, že taky může plno zásadových klientů odejít.
Mění se velké objemy akcií Monety ,kdo to asi skupuje,nelze sehnat seznam akcionářů aktuální.
A p. Spurný může být najednou v jiné pozici.

MONETA MONEY BANK:  To jsou novinky

Dosud jsem si myslel, že PPF se chce zbavit svého nevydělávajícího byznysu, ale oni chtějí Monetu.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/novy-sef-ppf-kellnerova-smrt-nas-neohrozi-chceme-naplnit-jeho-odkaz-149904#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=Oj4RNbE5aO2-202104081508&dop_id=149904&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

MONETA MONEY BANK:  matematik

https://www.infovojna.sk/article/video-myty-a-fakta-o-rouskach-a-respiratorech

Zcela jasné...

MONETA MONEY BANK:  imunita

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rok-si-nicime-imunitu-mozna-i-proto-je-tolik-nemocnych-rika-ceska-vedkyne-148516

Řada sledovaných nemoc už před očkováním prodělala a my jsme u nich vůbec neviděli, že by očkování imunitu vylepšilo. To se prostě nestalo. Imunita zůstala zachovaná na nějaké úrovni a nehýbala se. Očkovat lidi, kteří už covidem prošli a mají paměťové buňky, je v tuto chvíli nesmysl. Tím, že se lidé, co už nemocí prošli, očkují, se ubírají dávky, které by měly přijít lidem, již se s virem nesetkali. Dále nemůžeme vědět, jak to zacvičí s imunitním systémem, pokud se tyto dvě věci potkají. Kdo říká, že nijak, tak lže, a kdo říká, že je to špatně, také lže. Informace zatím nemáme. Že je to zbytečné, je jediné, co můžeme říct.

Tím, že očkujeme lidi, co už se nakazili, také popíráme všechny informace, které jsme nasbírali za těch spoustu let, co masivní vakcinace proti jiným nemocem probíhá. Je to na hlavu postavené. Strašně špatně je i to, že lidé, co se očkovat nenechají, byť nemoc prodělali, by mohli být šikanovaní, že by nemohli cestovat a žít normální život, přitom jsou na tom z hlediska imunity často i lépe.

MONETA MONEY BANK:  fond

Už s tím lezou ven. A uvidíme, kdo koho napákoval.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/40-miliard-se-vyparilo-fond-v-problemech-s-sebou-stahl-velke-banky-149062#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=S1vwAy0EcxU-202103311734&dop_id=149062&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

MONETA MONEY BANK:  matematik

..a néé abyste sa hoši utrhli ze řetězu..... !!! ja?... jinak vám neotevřem školy...... tak vidíte co jsme pro ně.... ne jen ovce, ale i pejsci :-))))

MONETA MONEY BANK:  matematik

Fixlují tak, že už o tom nedokáže mlčet ani TV:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2059448030854016&id=100003665163024

Strašení lidí jako metoda vládnutí (VK):
https://www.institutvk.cz/clanky/1721.html

MONETA MONEY BANK:  matematik

na nářky matematiků ohledně práce s daty tady upozorňoval již Hadřík začátkem února, nicméně tedy asi neuškodí si zopakovat odkaz:

https://www.statspol.cz/odborna-skupina-statistiku-k-epidemii-covid-19/

1 2 24

Graf Moneta Money Bank

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ?T24.cz