Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 15.12.2019 22:53
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze ČEZ

1

ČEZ:  spouštěč pro down

Tak jsem si udělal výpočet podle odkazu ""karel 304"" a vyšlo mi ,že úpravou tarifů prosazovaných čezem zaplatím místo 1000K nově 5909Kč.Kw za 200-370Kč?
Tedy jistě u 2 nemovitostí nezaplatím ,nechám je odpojit.Kolik je asi takových chalup?
To mi pak dává cena čezu smysl a návrat na minulé ceny utopií.
Chtějí aby jim ERÚ zařídil zisky o který přišli obchodní meobratností a arogancí jim vlastní.
A kolik ještě naštvaných klientů odejde k jiným dodavatelům když vinou čezu, eonu a pre se nevyplatí šetřit enrgií ale dodavatelem.

ČEZ:  spouštěč pro down

Tarify připravuje ERÚ. Změna obchodníka nepomůže při zvýšení ceny za distribuci. Ten nárůst není reálný, jaká čísla jste použil?

ČEZ:  spouštěč pro down

Jistič je na chalupě 50let 3*25A, spotřeba 16 kw ročně pouze pro zabezpečov .zařízení a čerp zatop.sklepa čerpadlem.
Druhá má místo jističe jen vypínač tahový snad 100 let, instalováno 6 světel
a 1 motor 3kw pro pohon šrotovníku nebo pily-spotřeba 30kw ročně.
platba každá 100kč měsíčně,něco vrací po přechodu na e-tarif.
D01d 30kw resp 15kw dodav čez.

ČEZ:  spouštěč pro down

Smyslem nových tarifů je právě tyto případy potlačit. Podle toho jističe 3x25A musí distributor rezervovat v síti příkon 18kW. A při tom by stačil 1x16A (4kW). Pokud to tak má zbytečně 50 chalup v oblasti, je to skoro 1MW, takže mají zbytečně větší trafostanice, dražší provoz, větší ztráty atd.
Samozřejmě, že s tím bude souviset i jiný záměr, dosud neprezentovaný. A tohle jim umožní přitahovat šrouby. Možná tím budou maloodběratele motivovat k pořízení vlastní záložní baterie, až se za pár let bude uvádět v praxi grid.
Naštěstí se díky Vitáskové nové tarify medializují a vznikne z toho nejspíš veřejná debata, která to snad usměrní.

ČEZ:  spouštěč pro down

> m33: Ty si asi děláš legraci s tím jak popisuješ dimenzování sítě:-)

+1, souhlas

nejlepší je, jak se ten šmejd Touš ohání[*] přirovnáním k netu, no tak zrovna tam se kapacita přeprodává jak prase, rychlost avizovanou v reklamě nikdo negarantuje

a když dostal přímej dotaz:

""... pokud by vsichni v republice zacali najednou odebirat tento rezervovany prikon, tak to distributori utahnou?""

tak se odpovědi nadrzo vyhnul ... hodil bych ho v koši do Vltavy s tím druhým expertem, co doporučuje řetězovku místo cirkule

[*] http://zpravy.aktualne.cz/finance/kolik-zaplatite-za-elektrinu-po-zmene-systemu-ptejte-se-muze/r~a74cefb0c05011e59045002590604f2e/

ČEZ:  ERÚ

Pro Auspit..: No, pokud bude cena prezervativů stanovena podle velikosti nástroje, budu je mít za pár haléřů.

ČEZ:  spouštěč pro down

2KRACH A RECESE: To víš, že jsem to zjednodušil a rozhodně síť není dimenzovaná 1:1. Ten poměr ale neznám, bude se lišit podle oblastí a v principu je to jedno. Náklady na údržbu vedení budou stejný, ať se Ti točí elektroměr, nebo ne. Prostě v tom maj pravdu.
Ale je mi i jasný, že je to zase jen další prostředek, jak nám uživatelům zdražit ele.
Prostě, komu to vadí, ať píše na ERU a nebudou se stačit divit, co jim přijde názorů...

ČEZ:  spouštěč pro down

> Náklady na údržbu vedení budou stejný, ať se Ti točí elektroměr, nebo ne.
> Prostě v tom maj pravdu.

jenomže to je jenom polovina pravdy

servisní výjezd bude furt stejně drahej, ať je tam 1*16 nebo 3*32, rozdíl na materiálu je proti tomu zanedbatelnej

nevím, jak průměrně zdatné lopatě, ale mně podkopání plotu trvalo půl dne, zasypání a úpravu trávníčku v to už nepočítaje; na nějakejch asi 25 m přípojky na plyn, což má podobný parametry, jsme se v šesti lidech střídali celej víkend a stejně jsme to nedokopali ... tak jestli minimální náklady na hodinovou mzdu jsou někde okolo 150 Kč, a rozdíl v odpovídajícím kabelu je 15 vs 50 Kč/m, přičemž písku a nějakýho toho ochrannýho pásu a jánevímco se tam musí položit spotřebuješ stejně, tak ten kabel dělá v celkovejch nákladech pár procent, možná promile, a ne několikanásobek, jak vychází podle nový kalkulačky

ditto třeba elektroměr, je nějakej rozdíl mezi jedno- a třífázovým, ale pro 1*16 se použije to samý jako pro 1*25, tam cenovej rozdíl není, ty normální krámy jsou do 60 A, ve třífázi analogicky

a takhle můžu pokračovat až se dostanu k elektrárně .... na údržbě VN vedení je dražší třeba prořez lesa, kterej se musí řešit tak jako tak, ať je za tím rezervovanej megawatt nebo pět kilowattů; velikost (a tedy cena) trafa neroste s výkonem lineárně, atd. atd.

a to ještě nejsme u takovejch technickejch detailů, třeba že pro soustavu je výhodnější dobře udělaný trojfázový připojení, než celej barák pověšenej na jedný fázi, poněvadž je to potřeba vyrovnávat, aby všechny fáze byly zatíženy rovnoměrně

ty náklady se skutečně neodvíjí nějakou podstatnou částí od ""tloušťky drátu"" - pokud máme mluvit o jejich spravedlivém dělení, tak by se měla řešit vzdálenost od rozvodny, viz výše, jak daleko se kopalo nebo kolik stojí sloupů, to byla ta podstatná část ceny

tím, že si u elektroměru dva dráty zaslepím a na třetím dám poloviční jištění, už nic z toho proinvestovaného neušetřím (beztak polovinu vedení natahali ještě komunisti ...), a do budoucna na údržbě fakt maximálně procenta - motor služebního auta se neptá, jestli jede řešit 1*16 nebo 3*32 a kolik podle toho má žrát paliva ...

ČEZ:  spouštěč pro down

Krach to popsal přesně.
A to jsem nenapsal ,že na stoleté chalupě byly donedávna elektroměry dva ,
1F pro 6 světel, zásuvka tam nebyla, používala se tzv.zlodějka ,pro neznalé zászvka do objímky,,a3F pro hosp motor a vodárnu.
Jak stálé poplatky přelezly 1000Kč a chtěli platit měsíčně, tak jsem chtěl 1F odebrat a to jste neviděli,jak se technik čezu vzpíral.Až pořevu před klienty se dostavil pan odpovědný a vyhověl mi. 30 let brali za 2 elektroměry a bylo jim to jedno.
naní pravda ,že poplatky nenarůstají.

Podle mě jde o to jak si zajistit příjem velkých a vytěsnit malé prodejce.
kreří jim užírají koláč.
Druhá věc je přenesení rozhoupaný sítě vinou solárů na koncové zákazníky jak předepisuje kalkulačka. Tuto nevyváženost si ale má zaplatit ten, co jizpůsobuje a neodběratel 30kw.

ČEZ:  spouštěč pro down

J.R. :-)))))))))))))))) jo Kočičky uměji pěkně provětrat účty, peněženky a plat. karty...:-)))))))))) to je dodrý...:-))))))))))))))))))))

ČEZ:  Jak je toto možné Halík...jaké budou prémie KURWA...nižší,nižší...:-)))))

Deutsche Bank ohlásila za 4Q ztrátu před zdaněním z investičního bankovnictví ve výši 1,15 mld. EUR. (Bloomberg)tweet

ČEZ:  ERÚ

I když vemu na chalupu jistič 1*10A tak u čezu bude nárůst 275%. Když jsem tam zadal Bohemia energy tak nárůst 117%. Tady je něco blbě. Celkově dám ale bohemii víc.
Je to jasný, sítě jsou čezu a eonu, takže znevýhodní ovečky,který utekly k jiným. V kalkulu jich nabízí 18.
No to je spíš otázka pro ně a úřad pro hosp.soutěž
Pokud to vejde v platnost tak to vidím na nával pro změnu dodavatele.
A co ti ,co se upsali na leta?

ČEZ:  ERÚ

Já myslím, že sem tohle téma nepatří. Týká se všech třech distributorů (PRE, EON, ČEZ), ale hlavně ERU. Kromě snahy namastit si kapsy, jako při každé změně, to bude souviset i se zaváděním Smart Gridu, jak jsem psal dřív. Jen do roku 2020 se odhaduje, že se bude muset za přechod na inteligentní síť proinvestovat 155mld.
Navíc sama Vitásková, která tuhle debatu vlastně rozpoutala i řekla: ""Vím, že jsme národ chatařů a chalupářů. Nechci nastavit těmto lidem tarif tak, že si nebudou moct plnit svůj po generace zažitý návyk. V této oblasti budeme muset na základě připomínek pravděpodobně tarify ještě upravit.""

Zatím tady čtu na chalupě, na chalupě. Za domácnosti se nikdo nerozčiluje?

Tady je formulář od Vitáskové: http://www.novatarifnistruktura.cz/nn.php?typ=doma

Ale hlavně, svoje připomínky pište sem: http://www.eru.cz/kontaktni-formular/nova-tarifni-struktura-v-elektroenergetice

..dostanou se tak, kam mají.

ČEZ:  ERÚ

Diskuse je zde svobodná, může být o všem, co pomůže ušetřit ,tedy vlastně vydělat.Pánům asi neříká nic demokracie, nebo jsou asi z práglu.

1