Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 12.12.2019 15:31
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Fórum USA

1

Fórum USA:  aktuální dividendovky?

přistály mi zas nějaký dolárky, nepodělil by se prosím někdo o tipy, kde jen bezpracně sedět a pobírat divi?

chtěl bych navýšit pozici v GLAD, ale tam to vypadá, že spíš brzy odprodám, to co mám (cíl 9.75, nakupoval bych určitě pod 9, spíš v pásmu 8.60-8.80)

případně přikoupit GOF, ale to by se mi líbilo pod $20

měl jsem v hledáčku AGNC, vzhledem k divi vypadá pod $18 levně, ale nějak jde do kytek, od toho asi radši ruce pryč

nejnadějněji se mi jeví CCR, ale to bych také radši tak o dolárek levněji, max do $15.50, s výhledem, že by se třeba brzo mohlo podívat na 18 a spíš bych to střelil než držel

jinak všechno ostatní, co mám na seznamu, že mě kdy zaujalo k potenciální koupi, je spíš poblíž ročních maxim, a tedy na můj vkus drahé :-(

Fórum USA:  aktuální dividendovky?

Taky bych rád nějaký divi kus. Praha jde do kopru, a jak se dočkám toho ""balíku"" za fortunu (E),tak bych s tím šel radši pryč. Taky mě baví,že jsem na PX koupil vzorek Schellu, a chodí divi víckrát za rok.Tam je ale nulový pohyb, tak kde ho jde koupit za Éčka nebo Doláče?

Fórum USA:  aktuální dividendovky?

Shell v dolarech mám na NYSE jako RDS.A

aktuálně $63.30, hm, šel bych do něj okolo 55, ideálně pod 50 - blbec jsem to neodhadl a prodal předloni za 58.25 (i s divi zisk 27,4% za rok a půl, ne špatné, ne nejlepší ...)

ovšem je-li řeč o četnosti výplaty, nejraději mám samozřejmě když platí měsíčně ;-) (což je případ výše uvedených, s vyjímkou CCR, kde je čtvrtletní)

Fórum USA:  aktuální dividendovky?

Obchoduju jen u FIA. Neúčtujou si poplatky za měsíční četnější připisování dividend? Koukám na Nyse je v přepočtu za 1445, Já ho sleduju asi v Amstru ,tam má 28,20 E ten obpovídá ceně v Praze.

Fórum USA:  aktuální dividendovky?

za příchozí divi poplatky nejsou, bez ohledu na četnost

na NYSE se obchodují ADR, které zastupují dva kusy akcií Shellu, proto dvounásobná cena

1