Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 11.5.2021 6:53
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Investoři - začátečníci

1

Investoři - začátečníci:  Danění tradingu

Dobrý den, jsem jeden z mnoha začátečníků investorů za rok 2020 a měl bych dotaz jak přesně danit denní trading (malé transakce 10 USD apod). Částka přesáhla 100K, takže daním, ale nejsem si jistý jak s výdaji a příjmy. Respektive jako příjem jsem z důvodů více než 2000 transakcí uvedl konečný stav účtu k 31.12.2020 (pouze uzavřené transakce) a jako výdaj jsem uvedl počáteční vklad na účet brokera. Problém je v tom, že si nejsem jistý jestli jsem skutečně všechnen počáteční vklad na účet použil na investice, nebo jen část. Protože v případě, že jsem použil menší část z počátečního vkladu, než jsem vložil na účet, tak tím pádem vzniká větší rozdíl v dani. Je možné to obejít tak, že prostě nenapíšu výdaj do daňového přiznání? Tím pádem mi prostě nemůže vzniknout nedoplatek a ano zaplatím o nějakou tisícovku navíc, ale budu mít klid na duši, že nedlužím nic finančnímu úřadu. Druhá otázka jestli s tím nebude mít finanční úřad problém, ptám se taky protože můj broker mi poslal roční výpis, ale tam prostě dal tzv jen profit a počáteční vklad na účet, né kolik jsem z toho vkladu skutečně použil na investování. Předem děkuji za odpověď :).

Investoři - začátečníci:  Danění tradingu

ZdEEvo: Nejsem danovy poradce, ale podle me bys mel kazdy jednotlivy obchod (tedy spis prodej) mit rozepsan na samostatnem radku. Od nej si muzes odecist naklady na nakup (tedy nakupni cenu). Muzes odecist i poplatky spojene s konkretnim obchodem. Pokud tedy mas 2000 prodeju, tak bys mel mit 2000 radku v nejakym excelu.

S vypoctem by Ti asi mohla pomoci Kacka, ale musel by jsi vse prekonvertovat do formatu Fio brokera.

No a pri tomto poctu obchodu mozna nebude stacit zaplatit jen dan z prijmu, ale nejspise i socialni a zdravotni, protoze by to mohl FU vyhodnotit jako podnikani.

Investoři - začátečníci:  Danění tradingu

Kacka:
http://kacka.baldsoft.com/

Investoři - začátečníci:  Danění tradingu

Musíte znát podrobnosti zdanění od makléře, vždy si jsou takových věcí vědomi, jsou to lidé, kteří mají zájem o to, aby vám šlo dobře, pokud se vám daří dobře, pak jsou v pořádku

Investoři - začátečníci:  Danění tradingu

JacobClrk2: Maklerum je uplne u prd... jestli vydelavas nebo prodelavas. Zajima je jen jestli obchodujes. Z toho maji provize.

Je zrejme, ze miluji daytradery a idioty, kteri si nejakou dlouhou/kratkou pozici zajistuji mnoha ruznymi opcemi.

Investoři - začátečníci:  Danění tradingu

čoveče, já rozhodil sítě - na bazoši a našel naprosto fajn účetní. 1000 Kč s tím, že platbu bude požadovat až po schválení berňákem. Dostával jsem opravdu šílené cenovky, ale za 2000 se někdo sehnat dá. Ale asi je to jak s opravou kola - v dubnu v cykloservisu neuspěješ...
Trochu jsem pouklízel v Germánii - prodána část OMV : zisk 100% a vyluftoval jsem LHA ua 12.335. Sehr gut. Asi zítra přistřihnu dojče bank. Intel, Shell mne dnes bavily. Finanční štoky na NYSE minimal damage, trochu jsem šlápl do lejna u First Solar :D Ale takovou vítačku jsem zažil u LHA. Bajdn má ty zelené věci rád.

Investoři - začátečníci:  Danění tradingu

Danění příjmů z tradingu může být ošemetná věc – zvláště pokud s tím teprve začínáš a je to tvoje první přiznání. Já jsem si všechny potřebné informace načetl tady: [url]https://www.robomarkets.cz/beginners/start/how-to-trade-forex/[/url], to mi hodně pomohlo. Ale taky nejsem daňový poradce a do této problematiky úplně nevidím. Rozepisuju každý výdaj na samostatný řádek a pak odečítám poplatky spojené s konkrétním obchodem na finančních trzích. Jestli se v daňové oblasti hodně ztrácíš, doporučuju si na to najmout odborníka – to je vždy sázka na jistotu, taky tím ušetříš dost cenného času.

1