ČNB prodlužuje trvání intervencí
Na začátku dnešního obchodování se jevila situace na evropském akciovém trhu pozitivně. Ráno byly umazány takřka veškeré včerejší ztráty, k čemuž ovšem došlo bez výraznějších kurzotvorných zpráv. Před otevřením evropského trhu zveřejnily své výsledky hospodaření významné firmy v čele s například automobilkou Daimler (rekordní výsledky, ovšem opatrný výhled do roku 2016 způsobil aktuální pokles akcií o 5 % na úroveň kolem 60 EUR). Naopak nová data od ING (lepší než očekávané výsledky a navýšení dividendy) investory této nizozemské banky potěšily, což mělo za následek až 8% posílení jejích akcií.
Výrazný pohyb zaznamenal kurz eura vůči americkému dolaru, který se z hodnot kolem 1,08 EUR/USD posunul až na 1,12 EUR/USD. Za poklesem dolaru stojí predikce o pozvolnějším než dříve očekávaném zvyšování úrokových sazeb.
Obchodování na amerických burzách začalo také v červených číslech (pravděpodobně způsobených negativním vývojem obchodování v Evropě), ale na druhou stranu jsou poklesy daleko mírnější (-0,4 % na S&P 500 a -0,8 % na technologickém NASDAQ 100).
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 12.12.2025
12.12. 22:04 Fio - Amerika končí týden v červeném
12.12. 22:01 Fio - Technologie pod tlakem
12.12. 19:00 Fio - Pražskou burzu podržel VIG
12.12. 16:38 Fio - Costco reportovalo za 1Q, celkové porovnatelné tržby vzrostly meziročně o 6,4 %
12.12. 11:52 Fio





