US futures: na řadě je střízlivění
Při pohledu na současné futures na hlavní akciové indexy v USA se začíná jevit opět trochu více pravděpodobnějším vývoj, kdy akciové trhy budou nyní po nějaký čas spíše stagnovat, respektive postupně mírně klesat. Indikace v podobě hospodářských výsledků je v podstatě za námi a do výsledkové sezóny za 3Q zbývá spousta času. I proto se nyní investorská pozornost zaměřuje zejména na makrodata. Ani tam se však prozatím neočekává výraznější impuls, který by trhy v blízké budoucnosti nastartoval k výraznějšímu rally. Určité oživení v oblasti housingu je již známé, rostoucí nezaměstnanost (i přes současný sezónní pokles) také nepřekvapí a vývoj samotného GDP, kde se očekává výraznější zlepšení i vzledem k nižší srovnávací základně, trhům může pomoci až ve vzdálenější budoucnosti.
Vzhledem k výše uvedenému, postupné mírnější oslabení akciových trhů je možným scénářem, se kterým by bylo zřejmě vhodné počítat. Na druhou stranu jsme v situaci, kdy čas hraje pro investory. Čím blíže budeme konci 3Q, tím více zřejmě budeme svědky stále pozitivnějších informací.
Pulte Homes (PHM) a Centex (CTX) včera odsouhlasily fúzi těchto dvou společností za 1,3 mld. USD, vznikne společnost Pulte Group, což bude největší americký stavař domů a bytů. Pulte Homes zaplatí 0,975 akcie za každou akcii Centexu.
Včera po uzavření trhů v USA také reportoval své hospodářské výsledky další z komponentů indexu DJIA Hewlett Packard (HP). Čistý zisk za fiskální 3Q činil 1,6 mld. USD, tj meziročně -21 %, prodeje klesly o cca 2 % na 27,5 mld. USD. Tato čísla sice mírně překonala odhady analytiků, avšak negativně vyzněl výhled společnosti, ve kterém nadále zůstává HP opatrná.
Výsledková sezóna pokračuje reporty například těchto společností: BJ's Wholesale Club, Cyberonics, Deere & Company, Eaton Vance, Flowers Foods, Gymboree, Hot Topic, JDSU, Limited Brands, Perry Ellis International, Phillips-Van Heusen, Synopsys, Yingli Green Energy Holding Company Limited.
Konkrétní stavy futures vypadají takto: DJIA Index -78 bodů, Nasdaq 100 Index -18,25 bodů a S&P 500 Index -9,6 bodů.
Dnešní makroukazatele obsahují pouze položky MBA Mortgage Applications k 14.8. t.r. a také stav zásob ropy a derivátů z ní.
Nejbližší kontrakt ropy se obchoduje za 68,85 USD za barel (Crude Oil - NYMEX), zlato stojí 934,5 USD za trojskou unci (Gold - COMEX). Na forexu jsou cross rates EUR/USD na hranici 1,4104.
Karel Chod
CAPITAL PARTNERS a.s.
www.stockmarket.cz
Poslední zprávy
- Technologický sektor táhl dnešní růst
24.07. 22:01 Fio - Trh je po absorbování dat smíšený
24.07. 19:02 Fio - Deutsche Bank reportovala za 2Q nad očekáváním, bankovní dům je na cestě splnit celoroční cíle
24.07. 17:44 Fio - Colt CZ bude i nadále dodávat zbraně české armádě, s Ministerstvem obrany podepíše novou smlouvu
24.07. 17:26 Fio - Denní report - čtvrtek 24.07.2025
24.07. 17:17 Fio