Měď včera oslabovala
K prvnímu poklesu ceny mědi za poslední 4 obchodní seance došlo včera na CME v New Yorku díky růstu amerického dolaru. Dolar zaznamenal včera největší nárůst za bezmála 4 týdny oproti koši 6-ti hlavních světových měn. Investoři tak přestali vyhledávat průmyslové kovy, mezi něž patří i měď, jakožto alternativní investici. K oslabení mědi přispěla také zpráva o neočekávaném snížení počtu průmyslových objednávek v Německu. Německo je třetím největším spotřebitelem mědi.
Prosincová měď oslabila včera na CME o 0,8 % a zakončila na hodnotě 347,05 centů za váhovou libru.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





