VIENNA INSURANCE GROUP: Down a up signal
Nějak ti to nejde,už měsíc mám nákupku na 518Kč s cílem dobře nakoupit na PX a pak se toho slušně zbavit na RMS a tím si sjednotit dividendu do jedné a v eurech. A jako bonus vylepšit průměrku.
| 28.6. 2026 14:12:41 | BCPP | RMS |
| Aktuální kurz |
|
1 585,000,00 (0,00%) 16:10 26.6. 2026 |
|---|
reagovatzobrazit vlákno20.12. 2022 16:37|kocan|(188.75.156.xxx)
Nějak ti to nejde,už měsíc mám nákupku na 518Kč s cílem dobře nakoupit na PX a pak se toho slušně zbavit na RMS a tím si sjednotit dividendu do jedné a v eurech. A jako bonus vylepšit průměrku.
reagovatzobrazit vlákno20.12. 2022 9:05|Es-Age|(109.81.245.xxx)
Zbrojovka po ránu +3 procenta, jak jinak, že...
reagovatzobrazit vlákno19.12. 2022 16:47|Es-Age|(80.82.147.xxx)
Dneska nastup do Vigu za 521 s cilem jej dostat na 510 a prodej Zbrojovky bez cile :-). Tak se podle toho zaridte :-)
reagovatzobrazit vlákno2.4. 2019 13:35|SuperGro|(193.35.102.xxx)
Tak 600 Kč již dnes :)
reagovatzobrazit vlákno11.1. 2019 23:53|SuperGro|(89.177.126.xxx)
Po par letech se vratil VIG na zajimave hodnoty pro akumulace pozic :). 600 Kc/akcii pravdepodobne jeste letos, k tomu za par mesicu divi tak 0,95 eur/akcii, takze v nejhorsim se da vysedet o par mesicu dele :)
reagovatzobrazit vlákno2.1. 2019 16:04|mize|(86.61.211.xxx)
To bych taky rád věděl. Jsem v něm docela slušně naloženej a teď nevím co s tím ...
reagovatzobrazit vlákno31.1. 2018 11:30|kocan|(188.75.128.xxx)
K tomu kdo zakolik kupojetak třeba DETEL u nás je za 380-400K a v němcích už propad v přepočtu pod 360 Kaček.
Jen pro zajímavost, když jsem ho držel ,tak jsem divi dostával hrubou.Daň z Vigu loni i předloni 27,5 %.
reagovatzobrazit vlákno30.1. 2018 13:18|kocan|(188.75.128.xxx)
Nevím , proč korekce na VIGU, byl dlouhodobě nad 1000K, před pádem i 1200.
Investoval, rozšiřoval, tak nevím , kam by měl padat,není ani na dlouhodobém prúměru.
reagovatzobrazit vlákno3.6. 2016 9:35|danielvs|(83.208.253.xxx)
Dnes po rozhovoru s paní na FÚ, jsem byl upozorněn, že lze započíst pouze 10% místo 25% daně zaplacené v zahraničí, viz smlouva o zamez. dvojího zdanění s Rakouskem. Takže defacto daň 25% Rakousko + 5% Česko + převod eur. Cca 31% je opravdiu dost, a to letos je daň 27,5%. Máte někdo zkušenost, jak zařídit, aby mi to danili v ČR. Bohužel nevlastním 10% akcií VIGU, aby to dělali automaticky.
reagovatzobrazit vlákno25.5. 2016 11:29|kocan|(193.164.219.xxx)
Divi rakouských FIo připsalo, akcie koupený na burze v eurech, koupený na RMS v korunách, v přepočtu jako výkupní kurz. S tim se nikde nechlubili, když vychvalovali RMS pro nízké poplatky.
Dál vig je zdaněný 27,5%. Erste (hrubá,formou splátky kapitálu) ?
Kdo ví co to znamená a co s toho plyne pro danění.? Jako že je to osvobozený?
Připisuje některý broker jen v éčkách ?
reagovatzobrazit vlákno24.5. 2016 11:41|kocan|(193.164.219.xxx)
Dneska změna,přistála mi naúčtu divi erste v Kč.
Vysvětlení je takové, že včera to bylo za akcie z burzy v éčkách, /na Kč 13,23/ ,Dneska divi v Kč/ks-13,48/, koupené na RMS 1 lot.
To kdybych věděl, tak to na RMS nekupuju. Holt FIO jde po valutě jak komouši.
Když si pujdu ečka/divi/ vybrat , tak zaplatím poplatek. Když si k nim pujdu éčka koupit tak dám dnes 27,60. Do vývoje akcie mi uvedli divi v Kč za kurz ,jako bych jim ty ečka prodal.
reagovatzobrazit vlákno24.5. 2016 8:33|zany|(77.240.181.xxx)
V kolik maji byt?
reagovatzobrazit vlákno23.5. 2016 16:25|kocan|(193.164.219.xxx)
Tak jak se to daní? Už vám přišly divi Erste? Mě tam píšou hrubá, formou splátky kapitálu.Ale dostal jsem 0,41euro na akcii.Vůbec se k tý částce nejde nijak dopočítat. Jak to máte Vy.?
reagovatzobrazit vlákno23.5. 2016 11:22|danielvs|(83.208.253.xxx)
Rakousko daní 25%, takže vrací 10%.
reagovatzobrazit vlákno1.4. 2016 13:02|danielvs|(83.208.253.xxx)
No, názor má něco do sebe, ale míchat pojišťovny a penzijní fondy? Myslet si, že žíjí jenom z dlouhých peněz a nezáleží na výběru pojistného? Jejich Annual report sice potvrzuje slova J.R., ale v míře která není tak podstatná. Dle mého je to teď vhodná akcie, která při suočasné ceně má i dobrou dividendu s výhledem na dvojnásobnou v letech dalších. Uvidíme za 3roky, burza je burza a každý může mít tu svou pravdu.
reagovatzobrazit vlákno31.3. 2016 14:52|danielvs|(83.208.253.xxx)
No tak VIG nic nového nekoupil, je to odpis nehmotného majetku, čili vyhozené peníze za špatné IT řešení. Dále mě osobně dost štve, že zase někdo věděl o účetních krocích a rozhodnutí představentva dříve než ostatní. Těžko si totiž představit, že vyřazení z indexů fondů bylo náhodné a IT odpis přijde cca půl roku poté, když už mohl být klidně i dříve.
reagovatzobrazit vlákno31.3. 2016 13:47|kocan|(193.164.219.xxx)
Dnes vstoupila na trh čr nová pojišťovna, leta jsem se vigu vyhýbal ,jelikož vím jak se chová ke klientům, tedy poškozeným. Holt rakušáci jak erste ve spořce. Tím si klienty nezískají. Druhá věc je , že expandovali na balt, jak uspějí, nevím.
reagovatzobrazit vlákno31.3. 2016 12:49|mize|(86.61.211.xxx)
Můj názor je ještě vyčkat, může klesnout i ke 400 ...
reagovatzobrazit vlákno23.3. 2016 0:56|SuperGro|(90.178.156.xxx)
Profit warning není nikdy nic pozitivního, na druhou stranu už jsou ted špatny čisla a snížená dividenda započítany v ""ceně akcie"". Prostředí nízkých urokovych sazeb, se v blizké době pozitivně nezmění na výnosech. Stále hromada nerozdělenýho zisku, tohle není stále akcie, která by měla být dlouhodobě na těhle hodnotách. V příštím roce akcii moc nepřidá posílení koruny, které se pro lidi, co mají nakoupeno v czk promítne negativně tak ve výši cca 8%. Když to nebude ze dne na den posílení koruny, tak by se mohlo aspoň trošku vstřebat. Čistý zisk na rok 2016 bude cca 50 kaček/ akcii ...na špatné prostředí na trhu pořád fajn čísla. Během roku 2017....čekám cenu minimálně na 6xx ... všem Vigařům pevné nervy a dostatek hotovosti ;-)
reagovatzobrazit vlákno22.3. 2016 16:32|kocan|(193.164.219.xxx)
Tak kde to zítra bouchne, aneb dúvod pro pokles burzy se vždycky najde.
Zbrojaři pod silným prodejním tlakem
Hormuz, ne Hormuz
Převládá zvýšená opatrnost
Bankovní rada České národní banky (ČNB) v minulém týdnu poprvé po čtyřech letech...
Česká delegace na červencovém summitu NATO v Ankaře potvrdí, že bude postupně do roku 2035...
Americký prezident Donald Trump v pátek pohrozil, že uvalí stoprocentní clo na veškeré...
Copyright © 2025. Všechna práva vyhrazena.
Zdroje dat: Burza cenných papírů Praha, a.s., RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s., NASDAQ, NYSE, XETRA, WSE a CME/CBOT. Data ze zahraničí jsou zpožděna o 20 minut. Pro nepřihlášené jsou zpožděny i kurzy z BCPP, a to o 15 min.