Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pátek 25.5.2018 5:33
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

JenTak
1 2 161

Fórum USA:  Kim story

tak dneska Kim vyhodil do vzduchu před novináři svoji jadernou střelnici a pár hodin poté Trump zrušil plánovanou schůku s Kimem na 12 června. Sem si říkal proč ten Kim rošták tak najednou jde až moc okatě vstříc usa a on snad věděl že usa svoje sliby zase poruší aon tím pádem z toho vyjde jako ten správňák a trump jako padouch

Fórum USA:  red alert

a kovy drahý taky mají pérka napružený

Fórum USA:  red alert

silnej JPY, silnej CHF to by dneska s indexy mnohlo moc poekně zamávat, akcie DB se vrátila k hodnotě 10

Fórum USA:  a tohle je fakt divný


New York City Gas Price HIts $5 A Gallon

protože já pamatuji 4,50 dolarů za galon když byla ropa za 140, přitom dnes je lehce přez 72 usd/barel. tedy jako ropa stojí půlku ale benzín už je dražší než když byla ropa za 140 usd /barel. máte někdo vysvětlení? nejsou mi známy že by v usa uvalili nějaké spotřební daně na benzím za posledních 10 let. uvidíme jak se s drahými palivy us ekonomika popere, podle mne moc dobře ne.

Fórum USA:  ekonomika šlape jak nikdy

Deutsche Bank To Fire 10,000 Employees

Fórum USA:  perlička z kolonie

Koukni FTSE je taková chytrá předstihová jižní severka, ukazuje směr a ani nemrkla když na ni nastoupili amíci, uvidíme co bude po close evropy 17:00

Fórum USA:  perlička z kolonie

špatně Fando, divný že ty to furt všecko nějak špatně chápeš, asi jsme každý na jiný vlně, takže pro tebe extra po lopatě recenzi napsalo naše dítko samo od sebe bez přispění rodičů pravděpodobně při návratu z rekreace , Smazalo to taktéž samo od sebe bez přispění rodičů po zahájení šetření kdo to by. máš docela malou důvěru v dnešní děcka když si myslíš že orientace na netu a psaní recenzí nezvládnou sami. Jak které samozřejmě já jsem to napsal aby bylo o čem přemýšlet, proč škola má potřebu vyšetřovat kdo z dětí napsal recenzi? a že tetno systém už odmalička vede děti k autocenzuře tedy "" tedy zamysli se na tím co píšeš mohlo by to mít nepříjemné následky"" co to je autocenzura snad nemusím vysvětlovat po lopatě že jo?

Fórum USA:  perlička z kolonie

Vím že to sem nepatří, ale chtěl jsem se s vámi podělit s příběhem ze života

Takže bylo nebylo, jedno ubytovací zařízení co na svých stránkách nabízí učitelům bonus ve formě 50 kč/den + ubytování zdarma když tam přivezou dítka na školu v přírodě. Víme že škola v přírodě 4 dny+4 noci stojí 2700 Kč/ dítko. Což není málo. To ještě nic neznamená, ale už to budí pochybnosti proč někdo uplácí učitele. Jenže co se nestalo, jedno dítko je trochu více aktivní než by se někomu zdálo(svoji první recenzi napsalo již dávno v 7 letech) a po odjezdu napsalo do google firmy recenzi k tomuto zařízení kde se zmínilo o tom jaké nedostatky ono zařízení má a co bylo rozbité, nebo nefungovalo. Načež neuplynulo ani 48 hodin a zřejmě po telefonátu provozovatele se ve škole rozběhlo řádné vyšetřování kdo to byl. Přiznej se, nic se ti nestane. :D Dítko nebylo žádný hlupák, naopak mu došlo že to co od rodičů od mala slýchá že demokracie je jen pohádka pro ovečky a že doma se říká něco jiného než na veřejnosti a že pokud nemá ten jediný a správný názor že si koleduje o pořádný malér. A vědom si toho že když se vyšetřování ujme člověk trochu znalý, dříve či později jeho totožnost odhalí. V záchvatu paniky tedy ihned svoji recenzi smazalo. Konec pohádky.
p.s paní učitelka která iniciovala vyšetřování je mladý model nově odchovaná, těžko ji tedy podezřívat že by si nesla následky z bolševické éry. Tak si říkám kde ty manýry sebrala? že by při studiu na vysoké?

Fórum USA:  red alert

Hadříku, dej si sprchu z pumpy to ti pomůže , to jsem se jen uklepl z hladu, práce nad hlavu k tomu stres že mě furt zvoní 3 telefony kolem , nevím co mám brát dřív a potřeboval bych absolutní klid abych mohl hypnotizovat grafy :D

Fórum USA:  red alert

proč čerpáš z bloombergu? ty nemáš svoji obchodní platformu s grafy? tedy ne že by to na obchodování vadilo ale DJ který oni ukazují v geafu je cash nebo pit nebo jak se to jmenuje a ten vyspává až do odpoledne, kolik otevírá v 15:30? a zavírá ve 22:00? tedy já bych podle tohoto fakt asi neobchodoval. raději mám ten co otevírá v 0:00 a zavírá ve 23:00 ten mám raději. čím delší čas nemohu kontrolovat pozicí tím větší riziko, tedy pro mne.

Fórum USA:  red alert

to nic, to bude tím že koukáš asi na něco jiného než jsou us indexy, to se mi taky občas stává že na něco koukám a pak zjistím že koukám do špatnýho grafu, to víš v našem věku ani ty oči už nejsou co bejvávalo :D

https://www.imgup.cz/image/L7qJjinak s tou čínou ti asi taky rozšlápnu bábovičku, z vlastní zkušenosti vím a je to 100 x ověřené v praxi že čína vyrábí kvalitní věci, kvalita srovnatelná s němci. Problém je že nadnároní korporace obvykle nakupují a vozí do evropy za co nejnižší ceny takže ano můžeš mít šroubovák za 2 usd ve špičkové kvalitě, nebo úplně stejný za 39 centů v mizerný kvalitě.
to že těhle šmejdů jsou plný obchody to není problém číny, je to problém těch pro který jsou prachy vždy až na prvním místě. tedy není to jejch problém, je to jejich vina, problém ale i vina těch co to kupují a tím pádem podporují.

Fórum USA:  red alert

to víš. lidi je potřeba furt masírovat strachem, terorismus, diktátor, agresivní rusko, burzovní krach atd atd. Když jsou lidi ve strachu a furt vyplašení nemají v hlavě místo kde se mohou zabývat tím co je opravdu shnilé pod pokličkou impéria a co se doopravdy děje. štávu to teda má dnes pěknou, to sem ani nečekla že to půjde tak snadno JPY silný jak prase, to jsem zvědav co vyleze za zprávu, konspirační weby zatím mlčí :D

Fórum USA:  red alert

krásně to jede, kupodivu od toho avizovaný close evropy v 17:00 v pondělí nasdaq i dj jedou stále dolů, inu close evropy je dost často velmi podceňované, ale kdo to má nakoukaný ví že close evropy bývá velmi zajimavý co se trhů týká. a kdyby měl někdo potíže v grafu definovat pondělních 17:00 rád mu do grafu zakreslím rudou šipečku dovezenou přímo z Kremlu.

Fórum USA:  FIO

když se to děje pořád jak na běžícím pásu ( tedy když jak na běžícím pásu se mi vybaví hodně jiných věcí, ale ještě mě to nikdy nepotkalo že by banka skoro měsíc odmítala přijímat a odesílat dolarové platby do jiných bank, tak já jsem prostě dítě štěstěny, vždycky jsem si myslel že mám divný druh štěstí ale teď se mi to jen potvrdilo. :)

Fórum USA:  FIO

já tedy nevím asi sem blbej ale žádná banka nestopne svoje dolarový transakce jelikož ti klienti co nakupují v asii obvykle nakupují za dolary. Tím pádem banka škodí sama sobě. proč by to dělala? a svým způsobem to bylo postupný, zhoršení a pak teprve odříznutí od dolarových plateb, tedy se to vyhrotilo. Já tedy nevím ale za 20 let se mi nestalo že by mi nějaká banka neodeslala dolarovou platbu se vzkazem dolary ne a kdoví kdy jo. zvláště v dnešní době. Samozřejmě to nemusí znamenat nic, ale v dnešní době je třeba koukat i na střípky, zvláště když se začnou nějak skládat do mozaiky.

Fórum USA:  FIO

Takže já vidím že mezi konspirací a pravdou se rozdíl smrskl na několik dnů, ale jaktože o tom není zmínka defakto nikde, že by bobřík mlčení. Né to bude banalita, pokud jediná česká banka má omezený přístup na dolarový trh tak to nebude nic znamenat. ale to že to je poslední česká banka, to mě docela děsí. Je soory snad jsem nevyzradil státní tajemství že kromě FIO je zbytek všechno zahraniční gauner . To je panečku prosperita protektorátu verze 2.0 , to je pecka páni co.

Mezibankovní USD platby
Delivered 05/21/2018 20:14:04 PM
Vážení klienti,

začátkem května budeme měnit korespondenční banku pro dolarový platební styk. Proto je zvýšená pravděpodobnost, že v první polovině května může docházet ke zdržení nebo jiným potížím při odesílání a přijímání dolarů v mezibankovním platebním styku. Z toho důvodu Vám doporučujeme zorganizovat své dolarové platby tak, aby z účtu u Fio banky odešly (resp. byly na účet u Fio banky doručeny) nejpozději do 27. 4. 2018.

Změna se týká jen USD plateb, tedy ani v tomto přechodném období nebude ovlivněno:
- posílání a přijímání tuzemských plateb v korunách
- posílání a přijímání plateb ve 13 cizích měnách: AUD, CAD, DKK, EUR, GBP, HRK, HUF, CHF, JPY, NOK, PLN, RUB, SEK
- posílání a přijímání dolarových plateb v rámci Fio banky
- obchodování na burzách v dolarech

Budeme se snažit dopady této situace minimalizovat a uděláme vše pro to, aby došlo k hladkému přechodu na novou korespondenční banku. Předem se Vám omlouváme se případné komplikace, jakmile bude přechod dokončen, budeme Vás informovat.

Přejeme Vám pěkný pátek.

Váš tým klientské podpory
Fio banka

Fórum USA:  FIO

je Vás tady jak much, hodně z Vás používá ¨prhistorický FIO ale nikdo mi tohle neřekl a musím se to dočíst na konspiračním webu. Tak je to konspirace nebo pravda?

cituji z aeronetu
Fio banka bez dolarových transakcí. Co se stalo? Nikdo neví!
Oblíbená česko-slovenská Fio Banka, která patří mezi průkopníky nízkonákladového internetového bankovnictví, totiž přestala přijímat platby v amerických dolarech od 1. 5. 2018. Celé to začalo tím, že už v průběhu dubna rozeslala banka klientům oznámení o změně korespondenční banky a o tom, že Fio banka dočasně pozastavuje příjmy a odesílání plateb v USD. Jenže od 1. května došlo k vyřazení USD plateb z nabídky banky úplně, banka v poslední komunikaci klientům oznamuje, že usilovně pracuje na obnovení USD operací a jakmile budou obnovené, klienti o tom budou informováni [4]. Konkrétní datum a lhůta, kdy budou platby USD opět podporovány ze strany Fio Banky, není známa. A to je velký problém hlavně pro investory. Fio Banka sice poskytuje služby široké veřejnosti, ale ve svém jádru se specializuje na investory a na investiční příležitosti, do kterých klienti mohou investovat.

Fórum USA:  Red Alert

Protože nečteš co píši a jen máš potřebu Jentakovi něco napsat? Ty mě miluješ viď :D close evropy je 17:00 našeho času, já myslel že to víte, mě nenapadlo že to někdo neví. příště napíšu close evropy 17:00 abych nebudil v někom vášně.

Fórum USA:  Red Alert

už zase, ale po close evropy která má z poloviny pozavíráno dnes nam to bere pěkně dráhů dolů

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

česko bylo vždycky EM, to jsou trhy kde se investuje když je všude samý optimismus a odkud se zdrhá mezi prvními jak se začne blejskat . Já taky nakupuji v dolarových oblastech tedy v číně a je to znát každý desetník. Ale neházel bych flintu do žita. Znám jeden velkobchod kterej nakupuju opravdu po kontejnerech z číny a zboží který bylo vždy skladem celý leta úplně stnadartně nemá už měsíc a nemyslím tím jeden druh, daleko více položek a když jsem se potal kdy to naskladní tak prej podzim. Tak mi nejde do hlavy na co čekají. jsem si jist že na slabý usd. protože jinak mi to nejde do hlavy :D

1 2 161

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+0,351 103,4224.05.18
RMnahoru+0,241 451,3224.05.18
DJIAdolu-0,3024 811,7624.05.18
NASDAQdolu-0,027 424,4325.05.18
SP500dolu-0,202 727,7624.05.18
DAXdolu-0,9412 855,0924.05.18
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz