Fórum pro začínající investory. Nechte si poradit nebo poraďte...
reagovatzobrazit vlákno26.6. 2026 23:07|Briber11|(188.75.149.xxx)
Investoři - začátečníci: Bonusy za založení brokera
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo máte zkušenost s akcí na akcii zdarma od XTB? Našel jsem, že můžu poučít refferal kód ""XTB26"" při založení a dostanu tu akcii. zpravy.kurzy.cz/863192-xtb-referencni-kod-xtb26-akcie-zdarma-2026--jak-ziskat-kofolu-sony-nebo-zalando/
Taky jsem našel bonus za založení eToro, tady - akciovyweb.cz/etoro-bonus-ziskejte-zdarma-bonus-za-registraci-az-do-vyse-500-dolaru/. Zkoušeli jste to a opravdu vyplatili bonus nebo dali akcii?
reagovatzobrazit vlákno12.8. 2024 14:37|Misa34|(194.50.215.xxx)
Investoři - začátečníci: výdělek
Klidně sem hoď nějaké odkazy, rád se přiučím :)
Investoři - začátečníci: výdělek
Ahoj,
trading je jako studium vysoké školy. V případě, že máš čas a vůli se učit, tak ti mohu doporučit odbornou literaturu, webové stránky a další věci ke studiu. Po předchozí domluvě se můžeme sejít a já ti zodpovím tvé dotazy.
Zdraví
Michal
reagovatzobrazit vlákno16.3. 2023 15:50|Es-Age|(85.160.26.xxx)
Investoři - začátečníci: Dva obchodní účty
Zadne Fifo, parovat si obchody mohu jak chci, kdyz to dolozim.
Investoři - začátečníci: Natural Gas
Ahoj, poradí mně někdo jaké ETF na plyn (natural gas) ? díky
reagovatzobrazit vlákno6.3. 2022 18:44|Votrubek|(69.127.4.xxx)
Investoři - začátečníci: Parita eur/usd
Jak to tak sleduji, tak bych se nedivil, že taky budeme mít v brzké době paritu na dolaru 1:1 k euru.
reagovatzobrazit vlákno13.5. 2021 15:47|kocan|(188.75.191.xxx)
Investoři - začátečníci: investice
Právě mi přišlo znodnocení penzijka : za rok 2020 u Allianz-O.66%. To je teda vejvar,Kdyby tam nebyl státní příspěvěk Tak na co....
A tak by vypadal Kalouskův 2 pilíř, jen se fondy klepaly na stálý přísun peněz a zhodnocení tristní.
Takováhle správa majetku by měla být trestná!
reagovatzobrazit vlákno13.5. 2021 14:47|Es-Age|(80.82.147.xxx)
Investoři - začátečníci: investice
Proto fond místo konkrétní nemovitosti. Je tam diversifikace, takže i když budou špatní nájemci, tak většina z nich budou snad dobří. Přímá investice mě neláká. Je se třeba vyznat, u nemovitosti navíc shánět nájemníky. Radši ať to udělá někdo za mně a já mu na to poskytnu prostředky...
reagovatzobrazit vlákno13.5. 2021 14:04|kocan|(188.75.191.xxx)
Investoři - začátečníci: investice
Moc těm investicím do nemovitostí nevěřím, padnout na špatného nájemníka udělá ze života peklo a nemusí to být cikán,co tam dokáže provést. Nehledě na to,že Piráti jsou k majitelům nepřátelští a vidí je jako potenciální daňovou kořist. Dobrý jsou pole,až na ty počty obálek s nabídkami odkupu-Už aby jim zakázali načumovat do katastru. Umění už dál nechci,není to kam věšet a dům není trezor.
reagovatzobrazit vlákno23.4. 2021 14:08|kocan|(188.75.191.xxx)
Investoři - začátečníci: investice
Komoditní trh není pro každého, tazatel se ptal na AKCIE a na jistotu. Doporučení lze i hledat na:Diskusní fórum akcie a burza » Diskuse » Akcie na stálo pro dividendy.
reagovatzobrazit vlákno23.4. 2021 11:53|kocan|(188.75.191.xxx)
Investoři - začátečníci: investice
Sázka na jistotu skoro na burze neexistuje. jestli se udrží u moci to ekošílensví elaut,tak spotřeba nebude již tak vysoká,ale.
Nevím,jestli se prohloupí koupit Shell,dělá i plyn a o ten se to opírat bude. Je jasné ,že smysluplné je auto na plyn,ale el .je blbost chorých mozků.teda mimo hybridů.
politicky: Rus kope jak raněný kůň,jede dost na ropu . Merkel odstavila jádro,-co nedaj větráky ,to doplní operativně plynem,na to ataví Nordstream 2. A i tam je investorem i Shell. Ale amíkům se to nelíbí. Spojenci Poláci a Ukrajina taky ne, páč chtěj prachy za tranzit.Ale kdyby byl na východě konflikt,tak nám to němec prodá. Je něco špatně?
reagovatzobrazit vlákno22.4. 2021 14:37|KRadek|(46.135.38.xxx)
Investoři - začátečníci: daň
Poplatky depozitu je možné rovněž uplatnit, je zřejmé, že tyto s předmetem příjmu plně souvisí.
reagovatzobrazit vlákno22.4. 2021 14:24|kocan|(188.75.191.xxx)
Investoři - začátečníci: daň
A co poplatky depozitu CDCP.?
reagovatzobrazit vlákno22.4. 2021 14:12|KRadek|(46.135.38.xxx)
Investoři - začátečníci: daň
Z rozdílu příjmů z úplatného převodu cenných papírů, jejich nabývací ceny a výdajů související s uskutečněním úplatného převodu a platby za obchodování na trhu s cennými papíry.
reagovatzobrazit vlákno19.3. 2021 15:00|kocan|(188.75.191.xxx)
Investoři - začátečníci: Dividendy
S takovou divi to žádná raketa nebude.
reagovatzobrazit vlákno18.3. 2021 23:45|kocan|(188.75.191.xxx)
Investoři - začátečníci: Dividendy prodaných akcií
V klidu je prodej, kdykoli se stav ve spořce na kase,na občanku ti vydaj divi, který ti tam ležejí od firem který přes ně vyplácejí. Kofola od 2.12.2020.
reagovatzobrazit vlákno6.11. 2020 13:50|marqel|(213.155.240.xxx)
Investoři - začátečníci: FIO RMS/BCPP
S tou divi u RMS - např. mám ČEZ, Philip Morris a O2 koupené jen přes RMS a stejně musím pro divi do spořky. Jak to lze udělat, aby mi to chodilo na obchodní účet FIO?
reagovatzobrazit vlákno6.11. 2020 13:29|duf|(89.24.43.xxx)
Investoři - začátečníci: FIO RMS/BCPP
Česká akcie(kB, ČEZ apod) jde koupit na burze a prodat na RMS a opačně, zahraniční nikoli.
reagovatzobrazit vlákno6.11. 2020 13:21|marqel|(213.155.240.xxx)
Investoři - začátečníci: FIO RMS/BCPP
Když jsi nakoupil na BCCP, musíš prodat taky tam. Mám pocit (nikoli jistotu), že před pár lety se dalo nakoupit na BCCP a prodat na RMS. Ale aktuálně to určitě nejde. I v případě, že máš od jednoho titulu část nakoupeno na RMS a část na BCCP, tak na RMS ti půjde prodat jen ten příslušný počet.
reagovatzobrazit vlákno6.11. 2020 12:07|plikous|(94.230.150.xxx)
Investoři - začátečníci: FIO RMS/BCPP
Ahoj, nejsem žádný začátečník, ale nějak nechápu, co mám udělat ve FIO brokeru, abych byl schopnej akcie nakoupené na BCPP(třeba Erste) prodat na RMS, nebojte nejsem blbej, obchody už jsou na BCPP vypořádaný. Píšou o nějaký blokaci nebo převodu papírů, ale z těch jejich návodů je to jasný jak kvantová fyzika. Vždycky mě to vyfakuje: ""odmítnut při validaci FIO""