Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 22.9.2019 14:03
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

Hadřík
1 2 105

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila...tadá tadá...:-)

Jo a zdravím ""Sircuse"" - když se tou diskusí už déle baví :-), a tak Xi !!!! DLouhá dovča... statek už spořádaný, dřevo na zimu naštípané - teda na tu 3tí,4tou potom..jasně že na tuhle už je nachystáno dýl :-):-).. rozlučka v beskydech ok... dloooho jsem se tak nevyblil...na 3x a do rána ani minuta spánku.. jen také ležééní :-):-)... no a pak fitnes na kopec, ňáké cvičéní... a cítím se jak nikdy před tím... dobrej rituál :-):-)

Fórum USA:  Hadříku

S tema stromama je to hezke povidani... no nenabral, ptz uz mam z minula :-).. posledni akci jsme prokecal a nerealizoval, jen jsem nabiral :-), takze situace jak minule, od 13 nahoru řádek brambor :-)...

Fórum USA:  Hroti se to

No, Jentaku... už to začíná... poslední 2 ročky takové kročky.. a pomalu se bude přistávat do reality... nemyslím pomalé přistávání inflačních cílů... budou se řešit trošku jiné problémy :-).. pěkně hoši, tak nějak podle evolučního plánu...

Fórum USA:  TVIX 13

Ja su na rozlucce ze svobodou, ne moji :-), chlapi, horka voda, ledova voda, zebra, kren :-).. tvix vidim a vidim toho estevic.. a nabirat v rustu.. tedy poklesu strachu budem.. :-)

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

Podstata lidské psychiky pořád obsahuje ""prehistorické instinkty"" a ty se různě projevují v přítomnosti - v našem čase... to znáte i z vlastního života, jak vás třeba ovlivnují ""prožitky"" z minulosti..a to se bavíme o pár letech třeba (pokud o tom jedinec teda ví :-)... uvědomuje si, že ho něco z munulosti ovlivnuje v přítomnosti) - princip je podobný.
Ten strach bylo mysleno, ze je hnany obavou, ""aby nedoslo k poklesu"" a ja to chapu, prineslo by to dost neprijemnych zalezitosti - kdyz to reknu takhle...Rust je v pořádku, ale stagnace, nebo krize je ozdravne obdobi - transformacni... takze klicova otazka pro myslitle je: ""motivace k udrzeni rustu je jaka?? v tom je pes zakopany...no a bonus..

..Skvělý report o Růstu :-):-):-):-):-)

We’re never going to cover a ground-breaking story, expose corruption at the highest level of government… no, we’re going to be over here telling you about how you’re all going to make Apple’s stocks soar because you wanted to be the first of your friends to pay a grand for the same fucking phone you already have.

And hey, don’t forget the best part; we get to do this again next year! In fact, we’ll do it several times a year, for Samsung and Google phones too!

http://waterfordwhispersnews.com/2019/09/11/iphone-11-review-its-a-fucking-phone-sit-down/

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

Zdarec... myslím, že podpora růstu hnaná strachem je nemocná sama o sobě - to je zjednodušeně podstata aktuální situace. Strachem? Jakým?
Faktory: a)ztráta kontroly, b)sociální krize technologicky vyspělejší části Světa.
a)..tím pádem ztráta moci a úpadek do ""chaosu"" (a taky války) - ten je ověřený historií opakovaně. Válka umožňuje materializovat strach a šílenství do konkrétní podoby - k tomu je potřeba nepřítel - zbavuje to ve většině případů zodpovědnosti.
b)..pokles, zpomalení, tento strach ale vyvolává - je mylně spojován v západní kultuře s něčím co by se dalo popsat jako niterná chyba, něco nepřijatelného, co způsobuje utrpení.....
...Ano způsobuje, logika a rozum se nesnaží porozumět Přírodě v tomto kontextu, ale snaží se jí pokořit a ovládnout - je to primitivní přístup hnaný nevědomým strachem zděděným z dávných dob, kdy Příroda byl Bůh, který Člověka zabíjí kdy se mu zachce... takže západní kultura je v mainstrímu ve fázi pomsty zlobivému Otci, který způsobuje synovi nebo dceři utrpení z pozice své Moci a Moudrosti, které dítě nemůže pochopitelně rozklíčovat a logicky si vysvětlit.
Krize jako příležitost a ozdravný proces je nejistý a proto nebezpečný, Systém to takto vyhodnotí. Brání ozdravnému procesu ""možným"" růstem doufajíc, že se ""něco"" stane. Něco co později zapůsobí zprávně a smaže menší zlo v podobě ""kvantitativního uvolňování"" a dalších stimulů. Strach z neštěstí ..z poklesu životního blaha vytvořeného nadprodukcí a devastací zdrojů pro udržení tohoto principu vychází z behaviorismu a materialismu. Selhání v růstu přinese nepokoje a otevírá v lidech hlouběji uložené temné stránky strachu ze smrti. Nerovnost, která ale vznikla částečně zdravě v soutěživém prostředí kapitalismu a umožnila pokrok a inovace dozrála do bizarních rozměrů nabýtí moci korporacím i jednotlivcům - i když na začátku byla inovace a pozitivní mutace systému. Dokud se s tím nesrovná kolektivní nevědomí ekonomie Nového Světa.... pokrok bude omezený, Růst samotný ho srazí na kolena ..než se to podaří... těžko říct, jestli tohle je ten poslední, který inovace pozvedne ke Hvězdám skutečného Růstu a ne toho falešného, kterého jsme pořád svědky.. a naším nevědomím tak hýbe... a hýbe jím proto, že cítíme...že by to šlo i zprávně.. :-):) nemožu sa sůstředit...tož to típněm :-).... jo a ty auta, kavol má recht.. mluvil jsem s jedním dealerem co to dělá 20let - bokem mě na pár věcí upozornil s tím, že by šly dělat dobré auta, co šlapou 25 let...a to by nešlapalo něco jiného.. Co?.. to si řeknem někdy u Rumu kurva ne? :-):-)

Fórum USA:  10-09 US dlouhá býčí

Prostě skvělá grafika.. Stealth Bomber :-):-):-)
https://www.marketwatch.com/story/why-this-overlooked-black-swan-poses-a-monstrous-risk-to-the-stock-market-2019-09-11?mod=mw_theo_homepage

Fórum USA:  10-09 US dlouhá býčí

Zdar, takova zajimava diskuse se z toho vylihla a ja su ko, as ito budete muset zvladnout bezemne dneska :-):-), bolton uz pojede rybařit... a tez si myslim, ze růst bude trochu problematický chvílema, promenných je hodně, krizový manažer - to je dobrý - trošku z ranku.... a já používám heuristickou analýzu, vím má nedostatky a svá negativa.. Jaký by z toho byl výstup u Rumíku v Kanclu by mě fakt zajímalo :-):-)

Fórum USA:  Cukr

Takže fajn parta - trhy je třeba prožít v celé šířce i hloubce - to je duše trejdra :-):-):-):-), tak kdo má morál, po delší době něco psychologie... speciálně pro Jentaka a jCipíska :-):-).. to musíte dát do konce !! :-) Zdar na další zakřivené ploše křivky :-)

https://www.youtube.com/watch?v=uT3SBzmDxGk

Fórum USA:  Tvix

Někde tam daleko... u okna... se zrodila ta volatilita :-) :-) :-)

Fórum USA:  Tvix

.. na dvou pozicích jsem furt ešte v zisku :-):-) to byla teda jízda - no aspon jsem si popovídal :-):-) Pěkné zamyšlení :
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4215195/ozdravny-medvedi-otres-svetove-ekonomiky.html
Celkem se tím tématem zabývám dlouho - je takové ""multidisciplinární"" :-)... akorát to video mi přijde hodně staré.. mohl by se k tomu vyjádřit nějaký doktor, neurolog, anestezilog nebo veterinář :-).., přijde mi že ten ""myolexans"" nemá z traumatem nic společného vcelku - následuje hluboký nádech výdech - ovlivnění dechového centra v mozku a záškuby - šok způsobený farmakem - spíš bych řek že kluci dávku rači nadhodnotili, aby sami neutrpěli trauma :-):-):-)
Ten travex a cukr me fakt dostal... ty papírky jsem jako malý balil do alobalu - raketky :-)... a mel jsem zasobu ve skle od tatarky - takže žádné masa.. a jak mi tak jedna preletela, tak mi to zažehlo ""nuklearni obloukovy reaktor metr odemne - dost světlo.. a pak uz si jenom pamatuju zdevastovane okno :-):-) pak uz nevim... trauma :-):-):-) doteď se třesu... no nic ale k veci... su v klidu, tvix drzim a prilozim a prichazim s inovaci k Bih Shortu... od ted se budu radovat z Rustu s býky a longaři... takže hoši, je to krása, gratuluju kdo jede, dobrý pocit, přeju šecko dobré a zisky a klid... :-):-)

Fórum USA:  Indexy

optimismus... je takové slovo ze zvláštním významem... jsem též optimista...

Fórum USA:  Indexy

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4214259/protagonista-the-big-short-pristi-bublina-je-na-indexovych-fondech-podoba-se-te-z-2008.html
Cet jsem to uz pred par dny ofiko, ale tu cesky.. upgrade z big shortu Jentaku :-). Nonicneni takjednoznacne, dalisme si mesic intradej zabavy.. namemvyhledu mimo intradejni zabavy odhadu pohybu.. se nic nemeni, tu stovecku navic otocim. Pokud uz to nepujde a tvix zamiri pod 12 zacnu prikladat maximumco si muzu dovolit :-) :-) nekolik dalsich brambor, jak rika cipisek, zvetsime plochu policka o dalsich 250 brambor a tim plan naplnen, zhodnotime pak :-)

Fórum USA:  Indexy

Boris ma u nas dneska svatek, toz secko dobre na ostrovy. Musel jsem cos vyrizovat a delat a zas jsem prisel o dobrou tocku drzenim. Vecer zdar

Fórum USA:  čína

MUSÍ TO ROZDRTIT a prorazit dolů... nekompromisně držím.. bez nejmenších pochybností :-):-)

Fórum USA:  čína

.. Dyt jsme pred casem tady ten film řešili :-).. srdcovka :-) a to nejsem trejder :-):-), hluboký, s přesahy nevysloveného v obraze, výkony excelentní... prudil jsem tu pak s agenturou BigShort - :-):-)... no ale k veci, kdyz koukam na gold a stribro.. tak nekterým zacne mírné nevolno.. :-)..

Fórum USA:  čína

No musime si v tehle chvili.. a cas je vse co dela trhy... ze jedeme Jentaku proti JPM a BAC.. doporucuji buy, dle nich je ten pravy cas.. chceme byt za blbecky? Stakovymi zealoky nelze soutezit, chystaji se nas snist :-)

Fórum USA:  čína

..ono už nepůjde ani aktuální situaci, už si šeci zvykli na Mordorské Tvíty :-).. ale dlouhodobé analýzy.. naše prozatím oblíbená voalálita nechtěla moc ustupovat při rychlovlaku sp vzhůru, no a zase potlačí dál prázdné kontejnery hedvábné ""ztesky"" :-) víc směrem k Nobelovské Stelth blackswanprdeli :-)

Fórum USA:  čína

...ale šak nedávno bylo jasně řečeno pevným postojem, že don chuan děvku za sedm hříchů dělat nebude.. to by bylo hodně zlé... no není tak zle, aby nemohlo být hůř že? :-)

„Takže Nordi měli uprchlické tábory. A vite co? Viděl jsem mnohem horší….Ve skutečnosti bych se nedivil, kdyby IKEA čistě pro tuhle příležitost hromadně chrlila plochá balení s přístřešky nazvanými VHÄJZLÜ…“ strana 91

https://www.fantasymag.cz/ocelova-slechta-akcni-military-scifi-ze-sveta-padlych-vlad-a-vladnoucich-korporaci-bojujicich-o-moc-uzemi-a-suroviny/

Fórum USA:  Posledni patek v mesici

..jak jim to jde .. klukum šikovným :-):-)..

1 2 105

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+0,661 060,3220.09.19
RMnahoru+0,33915,4920.09.19
DJIAdolu-0,5926 935,0720.09.19
NASDAQdolu-0,808 117,6720.09.19
SP500dolu-0,492 992,0720.09.19
DAXnahoru+0,0812 468,0120.09.19
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz