Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Sobota 18.1.2020 7:48
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

Hadřík
1 2 111

Fórum USA:  Zdař Bůh do Nového dne růstu :-)

Seš rychlej jako blesk :-):-).. tož po delší době jsem se zdržel u kafi.. už mě čekaj, něco chtěj po mě, schůzka - šak to znáš. Budu muset té paní vysvětlit jak se to bude dělat.. nejhorší je když se nenaplní představy - to i ve vědě :-):-).. a tady to mám rád, taková nostalgie krve z VIxu - ale boj ještě neskončil. Šak si tu pište jenom 2 vědci longaři... a my ogaři nebudem kazit řád světa :-)... jentaka přemluvím at tu nepíše sračky.. a konečně zavládne na akciích i ve světe mír a klid :-):-):-)

Fórum USA:  Zdař Bůh do Nového dne růstu :-)

..takže všem šecko dobré..aj zisky. Jentaku včera jsem poslouchal tu relaci - moc fajn pokec. vo naše kecy nikdo nestojí - to je v pořádku - já se bavil dobře. Du do další fáze - zajímá mě více věcí občas a rozdíly ve vidění světa mi nevadí. když tak skype: hadrarko
Zdarec buřti :-)

Fórum USA:  Zdař Bůh do Nového dne růstu :-)

Větrné mlýny nakonec dostanou všechny :-). No ale k věci.
I kdyby se však svět v roce 2020 vyhnul hospodářské pohromě, ničení životního prostředí bude pokračovat.
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4310174/ortizova-dalsi-rok-nebezpecneho-zivota.html
To je klíčová myšlenka. Osobně jsem přesvědčen, že pokrytci co tvrdí, že lidstvo nemá na klima žádný vliv trpí tou skutečnou poruchou ""popření reality"". Patří mezi ně i ti, kteří slepě, skutečně slepě staví vědu na nejvyšší metu všeho poznání a zapomínají v tu chvíli čím věda opravdu je a jaké je její místo. Mimo jiné trpí v některých případech speciálním typem arogance, která pak požírá sama sebe.
Dostatečně velké akvárium je ""vyvážený biotop, snese i rybičky - na tom je to dobře vidět. No i rybičky a krysy jsou tu s námi a experiment je vědecká metoda. Tak začneme přidávat krysáky a krysačky nebo rybičky kluky aj holky :-)... jak jich bude už ""hodně"", začně jich být číma dál tím hodněji :-). Musej něco žrát a kam srát - říká věda, ale zárověň předpokládá, že to nebude mít vliv na akvárko? :-):-)...Ale třeba to není věda, ale ta politika a korporace chovatele, který chce mít zisk. Vědce co tvrdí opak zdiskredituje, aby nepřišla o zisk? Jo, to se taky děje. Věda je fajn, nemůže za to... může za to psychologie --- ta svině sviňská :-):-). Ale i tady se najdou krysy co se dají koupit a vykastrovat, ptž nemaj koule... a budou třeba ostatní diagnostikovat na dálku a pak plošně třeba, ptž věda říká, že když budem preventivně diagnostikovat už mladé uchazeče a nasměřujeme tím správným směrem... bude všude líp :-):-).. jo to jsem nedávno čet - budu muset už zas něco napsat ať ten čurákismus nějak vyváží - když už znám ten jejich svět magického magistéria, kterým oblbujou ovečky... Stvořil jsem se u NICH a všech si vážím - je třeba být napozoru před Velkou devítkou :-)... před těmi devíti z deseti co mluví k ovcím co potřebují - to je celá koupená pokřivená věda. No a když už to jednou víš, máš klid a můžes si psát co chceš :-):-):-)
...Co jsem chtěl vlastně říct... jak vyřadit česko? k tomu mi stačí 4 lidi, jedno osobní auto, a česko bude ve středověku - nebudem ale rozšiřovat paniku rači... mluvil jsem s pár lidma..je to mnohem jednodušší než si představujem.. :-):-)

Fórum USA:  indexy

pravdu máš...nastává čas meče a sekery... tak jak to má paní Kálí předpověděla... :-)

Fórum USA:  Hadříku

Nezbavil :-), přidal jsem várku nad 60 a ted nad 50, plán - ještě kvertál dva vydržím, dvě další várky doložím - jsou to už drobné protitomu. Nevzdávám :-) - to už dohraju dokonca :-):-):-)..

Fórum USA:  dax

..prostě burza není jenom matematika..no a jak jsme se tu s Jenatkem bavili...už víme co byla ta ""letadlová loď"" pro média a ""čínská smlouva""...a co se dělo za barákem mezitím - teda to důležitý... pěkně.

O všem možném:  indexy

..Toz ok, mejte se vsichni hezky, pekne svatky a Nove roky.. :-)

O všem možném:  benes

Zdravim z praglu od pivka aspon rychlovka.. toz zatim se drzte :-)

O všem možném:  benes

Ty vole, kavol tys tomu dal grady teda :-). To myslim v tom dobrem. Vite kluci proc tu porad diskutujeme? :-). Protoze se mame moc radi. Teda to.je ten dulezity faktor. Fanous nas miluje, a my zase milujeme fanouse, navzajem si narusujeme realitu a na nevedome rovine nas to vsechny pomalu posouva dal v poznani kritickeho mysleni, linearni logicke analyzy izolovanych promennych svobodneho mentalniho prostoru u fia.. az ke slozitejsim propojenim zdanlive nesouvisejicich tematickych okruhu :-). Kdyz to vezvem trochu kvantove, vsichni mame pravdu :-) :-). Vztazeno k aktualni politicke situaci bych rekl, ze Osho pry taky nenapsal jedinou knihu a ty plky dali dohromady tak nejak z ""odposlechu"". Presto maj myslenky presah a inspirujici potencial posibilit, ktere mohou vest ke zmenam ve vnimani reality aniz by se musel kdokoliv z nas u Rumiku vzdat svych doposud nashromazdenych individualnich presvedceni o skutecnosti.. no co jsem chtel vlastne rict.. Porazime je..:-) :-)

O všem možném:  benes

Zmena co nastala. Dneska uz se resi jine temata...
https://tv.idnes.cz/rozstrel/rozstrel-vaclav-klaus-ml-a-tomas-petricek-cely-zaznam.V191218_160518_idnestv_krr
K Vánocům patří děti... moderátor je supr a Václav válí.. :-)

Fórum USA:  Hadříku - Jentaku zdarec šeci - čest práci aŤ žiJe KSČ

..jj, tenhle zápas odkoučuju, věřím - jak ve fyziku, tak to ostatní :-).. tohle mě co se týče víkendového vzdělání mezi prací a odpočinkem fakt dostalo :-):-).

„Dnes je Bouřlivák vyhlášeným svatým, o němž se nesmí pravda psát,“ postěžovala si. Jak jí totiž vysvětlil tajemník ministra kultury Zdeňka Nejedlého, „památka na něj musí zůstat čistá“. A tak skandální memoáry mohly vyjít až o půl století později, v roce 1998, dávno po smrti všech protagonistů.
..Její bohém vydával ve Vídni anarchistickou revue Nový kult. Ale ještě víc flámoval, takže se Boženčiných dvě stě „zlatiček“ rozplynulo stejně rychle jako peníze, jimiž dělníci přispěli na Neumannův časopis. Roztočil je v Prátru, kde víno, pivo a likéry tekly plným proudem.
..byl jsem komunistický anarchista a nedovedl jsem si vydělávat,“ přiznal o čtvrt století později sebekriticky Neumann v úvaze Básník a politika...
https://www.novinky.cz/historie/clanek/bourlivak-s-k-neumann-ocima-druhe-manzelky-40306881?seq-no=2&dop-ab-variant=100&source=article-detail

Fórum USA:  Patek 13

glogol to vystihnul zprávně - pro mě to ""uklidnění"" je špatná zpráva, ptž není tak velký manévrovací prostor jak se tvrdí.. a je to ""letadlová loď"". fakt by mě spíš zajímalo co se děje za barákem - co se připravuje a jaká opatření se vyrábí mezitím, co občané budou tleskat a házet květiny u kontejnerů se sójou, které zachrání globální vývoj ekonomiky s přelidněnou planetou?... to jako může myslet někdo vážně? no asi jo :-):-) ale výsledek teď je, že mě trh porazil :-):-) vo tom žádná. Vše je v pořádku. Ale zas říkám si, nemožu být takový zloduch, abych nepřál všem bohaté Vánoce a všechno dobré.. :-)

Fórum USA:  CIna

Zdar borci, dorazil som po závěrečce a neměl ani ten telefón dneska - už si zvykám, nabíhám .. a je to v cajku. No ale co jsem chtěl říct. Úplný souhlas. Eště bych to rozšířil o pár keců. Vidím to jako ""špičku ledovce"" - nedoceněnou přítomnost. JE to začátek. Jsme u nové éry civilizace restrukturalizace postindustriálního uspořádání fyzického kapitalismu, kterej excelentně doteď fungoval a vše bylo v dosahu udržitelnosti modelu za pomoci sofistikovaných korekcí. Některé indicie-události jsou ale mimo ""vymezené stupnice"". Existují jen scénáře, ještě nejsou nástroje - ty bude potřeba vytvořit - začíná největší krize v dějinách moderní civilizace. V pořádku. Budou se přepisovat učebnice. Začíná mě zajímat Trumpův vizionářský přístup... zatím čest práci

Fórum USA:  Projekt Herkules

To je rychlost dneska co?
https://www.marketwatch.com/story/6-dead-in-czech-hospital-shooting-2019-12-10?mod=mw_latestnews

Fórum USA:  Hadříku

Věřím, Jentaku... věřím :-).. Ježíšek nás má všechny lidi rád, chudé i bohaté, rovné i střapaté... je doba rovnosti v příležitostech pro všechny, klade se důraz na spolupráci a otevřenost k jinakosti.. vo tom pozdějc :-)...
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4291293/recke-banky-v-euforii-spolehaji-se-na-hercula.html

Hercules nepochybně pomůže bankám zajistit si lepší cenu, díky tomu, že je zbaví svých nesplácených úvěrů a urychlí tak oddalovanou čistku. Vytváří však riziko pro daňové poplatníky, kteří dostanou tučný účet, pokud věci nepůjdou podle plánu.
...
Nyní Mitsotakisova vláda říká, že vydá záruky až za 12 miliard EUR, které banky mohou použít při spojování svých špatných půjček a jejich následného rozporcování podle rizikovosti – tj. v procesu zvaném sekuritizace. Řecký stát zaručí „seniorní“ tranše, zatímco tranše „mezanin“ a „junior“ budou chráněny méně. Seniorní tranše si banky plánují ve svých rozvahách ponechat, ostatní budou prodány nebo distribuovány investorům. Mnoho z těchto půjček bylo označeno jako s mimořádně vysokou hodnotou. Ale protože je seniorní tranše považována za bezrizikovou, může se uvolněný kapitál lépe využít...

..To mě poser :-):-) větší zábavu u kafe italiano jsem dostat ráno nemoh... nepřipomíná ti to něco?.... Ale vážně, já chápu, že ani není jiná možnost, že to prostě jinak nejde..takže co se týče securitizace a dalšího růstu.. je oprávněný - trajektórie reality je nastavená ""podle plánu"" - to je v pořádku. Pojďme se podívat na klíčová slova:

Hvězdami akcie bank, komplikovaná kombinace, vláda musí, nadsazené ceny, díra, záruky, tranše a-b-c, bezrizikovost, úspěch, chaotický, lepší cena, nedobytné úvěry, více kapitálu, živější ekonomika, pokud, pomoc.
Toliko key words - a teď TŘEŠNIČKA:
potici a finančníci věří....umožnit dlužníkům splácet :-):-):-):-)
Jo, tak to je strategie - ta nemoc z toho táhne na sto honů a ten strach ze smrti cítím přes tři doliny a potoky..... HEZKÝ ránko
PS: v názvu se dá vidět i něco navíc? - třeba je čas jít do vlády :-):-). Mám zpracovaného pána prstenů v ekonomické verzi, ale tady by se to nevešlo - taková recese :-)...

Fórum USA:  Hadříku

..pracuju na dalších projektech a studiu, mosim dohnat cosik, přemýšlím... kvantová kreativita bude náročnější čtení :-)... jestřábi a holubice se těším taky... no a pak si přeju od ježíška titul ""jak mít všechno u prdele"" nebo tak něco, vypadá to na skrytý poklad :-)...
...natahujou to jak praky ve stínadlech :-)

Fórum USA:  indexy

Nestrašte lidi, šeckého je dostatek, s elektriků zase enem strašíja :-):-)..

Tojle je bomba :-):-) prostě ten obrázek v souvislostech se podařil :-)
https://www.marketwatch.com/story/trump-perfectly-orchestrates-the-stock-markets-rise-whenever-momentum-wanes-2019-12-05?mod=home-page

Fórum USA:  daň z nemovitosti

Být, nebo nebýt? - toď stará otázka existenciální filozofie,.. mít nebo nemít? plodná to otázka kapitalismu... mít nebo být? tíživá otázka poválečné evropy...přerůstá v mít, nebo nebýt? Globálního syndromu Nového řádu... k zaiteresovanému kapitalismu kolik mít a jak být? než se tady nebude dát být... :-):-)
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4283481/jaky-kapitalismus-chceme.html
Já si dělím u buku a zelňačky kapitalismus ještě na fyzický a psychický.
Ekonomika směřuje k testu kolektivního propojení. Jenže pokud půjdeme k původu a způsobu nabývání bohatství, začne nám to narušovat evoluce a minulost - zcela kritický problém - už to mám šecko sepsané :-):-) klíčové slova: řízení, kopie, bludiště. Stávající systém řízení je mimo realitu, kapitalismus kopíruje aktuální verzi na zbytek planety - to povede k 500% navýšení všech negativ, které systém obsahuje a zatím se projevily - nebude vůle ani zdroje a technologie k rychle potřebné transformaci, jsem optimista -propukne katastrofický scénář vymírání - až se populace srazí zpátky na 2-3mld cosik se pohne k očistě.. co s bludištěm o 8-10mld krys? Byznys trošku zatuhne a bude druhá šance updatovat ten zainteresovaný kapitalismus... i když nemyslím si... víme co s tím už teď...realizace není ale nutná, zatím šecko šlape přece,...tož Já se du krášlit ať do rána ""vypěkním"" :-):-):-)...

Fórum USA:  DJ

https://www.marketwatch.com/story/disney-is-giving-us-baby-yoda-toys-for-christmas-2019-11-22?mod=mw_latestnews
Ten se temnoty nebojí :-)
:-):-):-) tož zatím ""také domácí žvýkání"", že co to jako zase kurva toto je? Co má tohle znamenat? Zařadit manuál, nebo to nechat na botech? Jisté je jedno - Santa už šlápnul do kočáru :-).

Fórum USA:  usd.jpy

..because the global economy is fine, the US economy is the best, rates are high, but the Fed's leadership will change, tariffs will be introduced and we will continue after the elections - making America the largest and first..bigger than Mordoooorrr :-):-):-)

1 2 111

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,021 132,9917.01.20
RMdolu-0,04807,7017.01.20
DJIAnahoru+0,1729 348,1017.01.20
NASDAQnahoru+0,349 388,9417.01.20
SP500nahoru+0,393 329,6217.01.20
DAXnahoru+0,7213 526,1317.01.20
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz