Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pátek 28.1.2022 12:26
Akcie.cz»Diskuse»Poslední názory

Diskuse investorů

Poslední názory

1 2 3041

Koronavirus straší:  “Můj král králů je Karel...”

gotesák: úhel pohledu, vzhledem k předešlé adoraci obchodníka s chudobou Volnýho, je tento Kouzelníkům příspěvek opravdu k zamyšlení:-)
Janečkovi musel peníze někdo šoupnout, protože zbohatnout vlastní šikovností je a priori vyloučeno. Jeden má peníze a druhého by si rád najmula každá druhá politická strana. Navíc ona ta Praha není tak velká jak mají někteří pocit. Tím netvrdím, že za Janečkem nikdo již nestojí, ale stejně tak může být egoistickým idealistou....který věří ve své předurčení...já s ním na pivo nechodím.
Ono je to opravdu o tom jak se na svět chceš dívat a ne o žádném předurčení vidět věci na rozdíl od ostatních v čisté pravdě. Kvantový fyzici ten náš dualistický pohled na svět již stavý na hlavu.
Já jsem si tedy ráno vzpomněl na film ""don´t look up"" a představil si místo té prezidentky Volnýho a hned jsem se pěkně zasmál. Film dobrý, ale trochu mě z něj mrazilo.

MONETA MONEY BANK:  Jak bude probíhat úpis?

To se včas dozvíš, každý akcionář dostane podrobnou informaci, jak bude technicky úpis probíhat. Když budeš mít zájem, vyplníš pro Fio nějaký požadavkový formulář. Bude to probíhat asi v květnu.

Koronavirus straší:  “Můj král králů je Karel...”

Wizarde: Po dlouhé řadě zaslepených covidových plků zajímavý příspěvek od Tebe. Tento náhled je na zamyšlení. Můj svět to ale není, já nechci žít a nežiju v konspiracích, i kdyby byly částečně pravdivé. Landa je vlastenec, věřil jsem mu do alba ""Konec"", tam jsem znejistěl a kdoví jak to je, možná tak, jak píšeš ty. Přesto činnost, kterou vykonává zaslouží uznání, i kdyby byla financovaná konspirátory.
Ale JOEY DeMAIO - tomu ještě věříš? :-)
Jinak tohle od Landy tě muselo oslovit, ne?
https://www.youtube.com/watch?v=uGkrzmuA7DU

Koronavirus straší:  “Můj král králů je Karel...”

Záhada vysvětlena. Jak Daniel na lopatě sedí. Odkud vítr vane. A nejen vítr, zřejmě i dn, dn, d, d, dn, dn. Před časem mě zaujala fotografie, na které u jednoho stolu v dobrém rozmaru pospolu Landa, Jakub Horák, Ledecký. Pro ty, kteří nevědí, Jakub Horák se proslavil výrokem, že by důchodcům pozastavil vyplácení důchodů, pokud by se nenechali znovu naočkovat. Pak se objevil na posledním Českém slavíku.

Takže. Provázky vedou zdá se ke K. Janečkovi.

Nicméně je jasné, že i Janeček bude mít svého loutkovodiče. Neboť jeho letitá snaha o reformu volebního systému, která by dokázala navždy zlikvidovat vlasteneckou scénu a v podstatě kohokoliv, proti komu by se na objednávku rozjela negativní kampaň.

https://youtu.be/z99G2WiXltA

Landovi jsem nevěřil a nevěřím ani teď. Jeho aktivity v posledním roce jsou tak marketingově vymakané, že mi tam něco schází. Stejně jako nevěřím Janečkovi. Nevěřím tomu, jak údajně přišel k $$$, stejně jako nevěřím, jak přišel k penězům Soroš. Dobré pohádky. Oba loutky z jedné dílny, řekl bych. Jen můj názor, píšu si to tady sám pro sebe, uvidíme, co na to Čas...

ČEZ:  Dotaz na investice

Dneska už je milionářem každej....

ČEZ:  Dotaz na investice

jaká je reálná inflace, to je ve hvězdách, každopádně číslo, které víme poměrně přesně, je průměrná mzda

- a já nemám pocit, že by kupní síla domácností nějak rostla, spíš naopak (ne, na barevné televize, že dneska si jich z platu koupím víc, to fakt přepočítávat nelze ...)

před 25 lety za rok 1996 byla 9825

za 2021 ještě nevíme, ve 3. čtvrtletí to bylo 37499

když si vezmeme Vávrových 1338000 Kč a přenásobíme tím poměrem 9825 / 37499, vyjde 350565

takže jen o málo víc, než vlastní vklady - na druhou stranu, s postupující inflací bude ta vkládaná tisícovka bolet čím dál míň, na konci to bude jako kdyby se vkládalo 262 Kč v hodnotě koruny na začátku, takže ten reálný užitek z toho bude o něco vyšší ... ale rozhodně to není na nějaké jásání ""jé budu milionář"", protože jmění, které si pod tím představím dnes, by vyžadovalo být na konci multimilionářem

no a výkon S&P za posledních 25 let si laskavý čtenář zjistí za domácí úkol ;-)

Fórum USA:  AAPL

Tak co? Poridi dnes AAPL svymi vysledky otocit trh k rustu? Osobne myslim, ze ne a zitra by mohl Nasdaq frcet jeste hloubeji. Kolem 13000 bych ho uz videl na kratkodoby long.

ČEZ:  Dotaz na investice

zrovna nedavno jsem daval znamemu ke zvazeni nekolik moznosti:

""dalsi moznost je sam si koupit nejake blue akcie jak o tom mluvi vavra (ale je to jiny level, miliony)
obecne s nim souhlasim na 95%, umi to hezky vysvetlit
BROCAST #75 - Petr Mára & Radovan Vávra - Investiční speciál 2 - YouTube ""

a ted co tam zapomnel rict: slozene investovani vysvetlil, ale je i slozena inflace, a ma opravdu sp 10% prumerne behem 25 let?
cilena inflace je 2%, pak je treba 6% jako ted a pak je skutecna, kolik tedy z tech 10% zbyde, presto je to asi nejlepsi bez prace

Fórum USA:  stříbro

Všimli jste si, že jedinej kdo vyprodává zlato je Evropa?

ČEZ:  Dotaz na investice

Chci se zeptat na tuto investice
co si o tom myslíte,jestli je to tak výnosné a bezpečné jak tvrdí.Zda by jste do toho někdo šel, děkuji https://youtube.com/watch?v=qkV_B8DzN08&feature=share

MONETA MONEY BANK:  Jak bude probíhat úpis?

Jsem drobný investor, obchoduji přes FIO Brokera, držím akcie Monety a budu moci za 82 přikoupit polovinu počtu co držím. Co to obnáší, budu moci nějak jednoduše přikoupit? Úpisama jsem se nikdy nezabýval, zatím ovládám jen základní principy na burze. díky

Fórum USA:  stříbro

Musim uznat,že je to pěkně na hlavu tenhle medvědí trh....

Fórum USA:  stříbro

19.01.2022 21:15:20 ""... ale na 22 zas pujde, ... zatim jsem ale vzdy vydrzel ...""
hmmm, nevydrzel, tak cary nekecaly, vymeknul jsem moc brzy, vypusteno

o nasdaku jsem uz psal rano, nedoufejte v rychly up

eurusd jeste nektery aspon jeden den dolu

Fórum USA:  Otočku 12:15

Zdá se,že nazdaq je poražen výnosem....

MONETA MONEY BANK:  Moneta Money Bank: J&T Banka zvyšuje investiční doporučení na """"""""""""""""""""""""""""""""buy"""

ano, známe - měl jsem včera jít do toho šortu paladia, když jsem psal dotaz, tak bylo 2350 a teď 2250 ...

MONETA MONEY BANK:  Moneta Money Bank: J&T Banka zvyšuje investiční doporučení na """"""""""""""""buy""""""""""""""""

No ale nemáš tam těch 105,jak to heftujou. Pro mě je 10Kč nezajímavých,podle tvé úvahy zdanitelných. Já jedu mimo daně,držba 3roky a nechal jsem si jen nákupy za 50-70Kč. Abych byl u ""toho"",a taky že za kačky už toho nejde moc do ptf.koupit.Jen to Karo jsem měl vzít víc,to už dává zisk 220%. No známe ""měl jsem"".:)

MONETA MONEY BANK:  Moneta Money Bank: J&T Banka zvyšuje investiční doporučení na """"""""buy""""""""

No nevím, když si teď koupíš např. za 92 dostaneš ještě před úpisem 7 divi tak to je za 85 a můžeš si ještě pořídit poloviční množství při úpisu za 82. A když to nebudeš chtít dál držet, tak můžeš za min. 90 prodat PPF.

MONETA MONEY BANK:  Moneta Money Bank: J&T Banka zvyšuje investiční doporučení na """"buy""""

To jsou teda análisti, spíš roztleskávači,aby se za víc zbavili. Proč by to šlo nahoru,když se bude upisovat za 80K ? A pak to bude naředěný obrovským počtem. Snad že se nejdřív dá ta divi? Stejně to po ní pak padne. Jak je v tom PPF,tak je to nejistý ,ne-li mrtvý jako O2,která se asi obchoduje automatem a dnes má být ohlášen konec.+1 měsíc.

Fórum USA:  Otočku 12:15

Má někdo prosím vás zkušenosti s dluhopisy AG CHEMI GROUP s.r.o. s ročním úrokem 6,8% p.a., měsíční platby divi. www.agchemigroup.com/dluhopisy

Fórum USA:  Otočku 12:15

Situaci sem přehodnotil....začnou hrát velký vliv data....

1 2 3041

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obr?zek

PXdolu-0,481 413,8012:24:38
RMdolu-0,17616,0412:24:31
DJIAdolu-0,0234 160,7827.01.22
NASDAQdolu-1,4013 352,7828.01.22
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-1,9015 228,8312:05:44


Odborné články

Ekonomika ?T24.cz