Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 17.11.2019 8:29
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

fanouš2
1 2 38

Fórum USA:  320 miliard

Ty grafy mohou být dost zavádějící. Bylo by potřeba znát konkrétní data, ze kterých vycházejí. Je klidně dost možné, že k samotné monetizaci došlo pouze přeskupením aktiv. Až budu mít čas, kouknu do jednotlivých kapitol rozvahy.
Ale přesto jedeme podle plánu, zatím žádné gumičky nenatahujeme .-)
Až ji natáhnou, tak z medvídků už nic nepoteče :-)))) a pak to teprve popustí.

Fórum USA:  jdou po něm jdou jdou jdou

Chlape, zapomněl jsi na tu jedinou správnou ( bohužel )

Nic se nestane, bude zvolen znovu, protože své voliče neztrácí a naopak některé z řad oponentů si získává.

O všem možném:  2000 slov po 30 letech vlády disidentů

JenTaku umíš si představit, jak by to tu vypadalo, kdybychom si sem každý kopírovali e-mailovou poštu našich babiček a dědů ? A navíc tento populistický výlev patří spíše na předvolební meeting nějaké utopické strany. A nyní to hlavní. Zkus sem napsat, jak dlouho už nejsou u vlády disidenti.

Fórum USA:  US30/D1 - no good?

Hadříku, to tvoje filozofování je zvláštní svět. Teda alespoň pro mě. Bál bych se toho, že když člověk propadne těm sci-fi vizím budoucnosti a k tomu sci-fi filmům apod, že se potom velmi složitě orientuje v drsné realitě ( třeba té burzovní ). No nic, vše v dobrém, jen bych to asi občas proložil nějakou klasicky českou komedií ( jako třeba : Zítra to roztočíme, drahoušku, Vrať se do hrobu nebo Teorie tygra apod. ) :-)

Fórum USA:  US30/D1 - no good?

Tady by ten vrchol nedával smysl.

Hadříku už se těším na to filozofické zamyšlení . Nelelkuj :-)

Fórum USA:  Nzd

Nechci se s tebou přít, je to tvoje parketa, ale mě to vychází - jestli dolů, tak max. 69,10 ale zcela jistě nahoru - nejméně 72,30

Fórum USA:  -= indexy... a jeden zákon Přírody =-

Mě to ukazuje na zelenou říjnovou měsíční open 2982 , close 3038 na SP

Fórum USA:  Kdyz realita hryzne do psoudele

to relativ : :-)

Taky si myslím, že to povytáhnou. Důležité průsečíky jsou 2455 ( tam by to šlo asi 4 měsíce. Ten horní oblouk spirály ještě nelze identifikovat. Nahoru ( je to vysoce pravděpodobné by to mohlo vytvořit zlom okolo hodnoty 3.350. Sám jsem zvědav. Ta hodnota 2020 podle mě zatím není ve hře .-)

Čistě pragmaticky bychom si ty krize neměli přát nebo je dokonce přivolávat. To by zas odnesli jen ti sociálně slabší . A vývoj je snad logicky nahoru, neb nemám tu potřebu sedět v jeskyni a žvýkat kořínky .-)

Fórum USA:  Kdyz realita hryzne do psoudele

to Hadřík : s tou trajektorií mám opět pragmatický názor. Vychází z prostých fyzikálních zákonitostí : každá síla ( rekce chceš-li ) vytvoří protisílu, protitlak . Individualismus proti masám dlouhodobě neobstojí. Je jen třeba stanovit ten cíl a pojmenovat to "" dlouhodobě "". Ale na druhou stranu individualisté jsou hýbateli dějin . A kdo vlastně je schopen určit tu ideální trajektorii. Co má zasáhnout ? Kdo vlastně určuje, co nepotřebujeme ( nebo spíš nepotřebuju já, ty , on, ona ). Potřeby jsou podle mě velmi neuchopitelné téma. Ale jak víš, nejsem filozof , tak si rád přečtu i tu tvoji představu .-)

Fórum USA:  SaP

to wizzard : škoda, že jsi se nepodíval pánu Bohu do oken před časem. Tehdy jsem v našich obvyklých dýcháncích s JenTakem vyslovil jasný názor, že krize žádná není ( ani z nadvýroby ) a že neočekávám, že by přišla dříve, než v roce 2021, ale že i o tomto termínu pochybuji, že to bude už všechno úplně jinak. Někteří se mi zde vysmívali ( stejně jako s Fibonacciho teorií ) , ale čas ( byť je dost relativní ) tiká proti posměváčkům.


ještě drobná poznámka pro zásadu : pokud máte systém, který je orientován na delší obchodní úseky, tak vám nedoporučuji se přeorientovat na krátkodobé cíle. Mohl by jste se zařadit mezi těch více než 90% prodělávajících. Ale to riziko si jistě umíte vyhodnotit sám.
Držím palce .-)

Fórum USA:  SaP

to zásada : stran toho chápání Fibonacciho posloupnosti. Je lepší, když si budete hodnoty počítat sám, neboť ty pseudo Fibonacciho linie v platformách nezobrazují realitu ( k té později :-) )
Fibo vějíř - je v podstatě matematicky velmi ořezaná Fibonacciho spirála, jež je základem a stavebním kamenem jak matematiky, tak nám známým zákonům přírody. A jak jistě chápete, tak vějíř ( skládačka polopřímek ) není totéž, jako spirála. A dále, pak spirála ( hroutící se do sebe svírající úhel segmentů spirály ), jest na platformách zobrazována jako návratové úrovně. Což opět, jak je zřejmé není totéž. A jak příroda, tak matematická pravděpodobnost , tak algoritmické zpracování burzy není nic jiného, než překrývající se spirály ( na burze pečlivě řízené ). Výsledek důležitý pro vás : pokud chcete obchodovat intradenně, pak potřebujete přesná data - tedy přesný výpočet Fibonacciho spirály. Pokud obchodujete dlouhodobě se vzdálenými cíli, pak vám postačí hrubé zjednodušení na platformách, protože cíl jste si stanovil a vy ho potřebujete pro optimalizaci nástupu do pozice.

Fórum USA:  eurusd

to Cipísek - naprostý souhlas, jen s jednou poznámkou. Určující je algoritmus, graf je odrazem jeho výsledku .-)

to zásada - pane doktore držím vám palce, bude to boj s větrnými mlýny :-)
čekal jsem jestli vám tu někdo nedementuje to DEERRICKOVO upozornění, že přes Saxobank lze nakupovat futures komodit přímo v Chicágu. Nelze ! Oni poskytují pouze data. Ověřte si ti přímo u pracovníků Saxobank. Oni vás sice pustí na hloubku trhu, ale veškeré pokyny se zobchodovávají uvnitř systému ( je to MM broker ) a teprve až když je pokyn zadavatele převyšující vnitřní možnosti trhu, tak ho od vás koupí přímo broker a buďto se zajistí u korespondenční banky nebo ho posune na trh. Pod číslem obchodu ale již nebudete vy, nýbrž Saxobank.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

Ale no tak Kavole. Z kontextu tématu diskuze je opravdu jedno, jestli stará volha nebo staré volvo.
A ve tvém případě výzkum i vývoj je také jedno. Nebo se pletu ? Obojí z hlediska IT vyjde nastejno - stále stejná 0

Už končím, zdejší debatu po 15 letech zcela ovládli katastrofové, demagogové a brouci pytlíci zabalení do jednoho . Je to ztráta času a stát se rukojmím krachujících nemám zapotřebí.
Měl jsem pocit, že vám zde můžu přinést velmi slušné typy na vylepšení vašich účtů. Vidím, že vás ten vlastní neúspěch tak pohltil, že už vám záleží jen na tématu - antifanouš.

Tak si tu lžete do chatů, beztak podle ignore vás tu moc lidí nečte.
Je to škoda tohoto chatu, že padl do rukou vám 3 - 4 ""mistrům"".

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

kavole, při všech svatých. To mi řekni, na jakém výzkumu se ty můžeš podílet. Ta analogie je právě můj pohled na zdůvodnění, proč vyrábět nové kusy. Proč nedržet ty staré. Ale to tobě, starému demagogovi nemá cenu vysvětlovat. Takže nejdřív na Mars a pak k Linuxům :-)))

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

Hadříku, já na to asi nemám ten správný filozofický nadhled. Nerozumím ale tomu řekněme časovému pojetí. Na jedné straně se dostáváš v časové ose někam skoro do doby kamenné a slučuješ to do časově bezvýznamného úseku řekněme 10 - 15 let ( současná situace ). To se potom složitě vyhodnocuje správnost aplikací, neboť pokud se předpokládané výsledky nedostaví ani v dohledných třeba 10 letech, tak se nedá říci, že si neměl pravdu. Asi by to chtělo aplikovanou analýzu z hlediska tohoto lidského okamžiku . A hlavně by mě zajímalo, proč se bát růstu, proč na něho hned nahlížet negativně ? Protože několik let na burze spekulujete na pokles ? A vám to přináší pro vás nepochopitelné ztráty ? Samotnou podstatou lidského konání by měl být pokrok a posun. Cesta zpátky může znamenat jenom a pouze jeho konec. Při růstu je stále ještě naděje. Nebo se pletu ?

A to s tím dealerem jsi mě dostal. Tys tu psal, že jsi se původně chtěl zaobírat letectvím. Tak tedy : Vezmu TU-134 a vložím do něj nové motory ( ty úplně změní aerodynamiku a tím celkové chování letadla ve všech, tedy i mezních situacích, což paradoxně může letadlu prospět, protože jeho letové vlastnosti byly více než špatné ). Dále budu neustále doplňovat softwary ( nejdřív je tam ale někam musím instalovat, protože to původní éro s nimi nepočítá ) , vyměním dráty za optická vlákna, gumové hadice za lehčí , nanovlákna atd atd. Pak naučím piloty pracovat s těžkými berany a přidám pár posilovačů do systému apod. Vyměním dřevěné prvky v kabině za odlehčené kovové slitiny, sedačky, odlehčím podvozek, atd. Máš pocit, že je toto správné řešení ve vztahu k přírodě, ekonomii ? Nebude lepší vyvinout nové, bezpečnější úspornější letadlo ? U aut je to podobné. Nechám-li jezdit stará, repasovaná modernizovaná auta nebude ta údržba a mírná modernizace dražší a neekologičtější než vyrobit nový model ? Kdo chce jezdit ve starém a riskovat vlastní bezpečnost, prosím, je to jeho volba.

Omlouvám se vážení, ale nějak vám tu nerozumím. Bude lepší se odmlčet a jít cestou, které rozumím.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

kavol - ne do zrcadla se jsem se nekoukal, neposuzuji vše z vlastního hlediska, jako více méně ty. A jestli chci posuzovat v rámci bezpečnosti i té diskutované ohleduplnosti k přírodě , tak srovnávat starou Volhu s dnešními auty mi fakt přijde jako paranoia nebo spíše demagogie.
A na jakém vývoji se podílíš ? Mám tam na vesmírném výzkumu strýce.


Jen Taku - nějak jsem ztratil kontinuitu ve tvé reakci :-(

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

Takto, tím se tady straší už hodně dlouho. Mě na ZŠ soudružka učitelka učila, že největší zásoby ropy na světě má SSSR a že vystačí na 20 až 30 let. Ani jedno z toho nebyla pravda.
Strašit, psát katastrofické scénáře, to je to nejjednodušší, co si umím představit. To umí i Déža kopáč, co dokončil aj 6. třídu. Tím ale netvrdím, že bychom neměli být k přírodě ohleduplnější a vnímavější.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

kavole, to už je absolutní demagogie.

víc takových a lezeme tu po stromech stále jako opice

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

No, pokud nemáte ""celo hliník"", pak asi v závislosti na míře koroze vám bude klesat i ta míra bezpečnosti. Nebavím se o konstrukčním pokroku.
To , že máte na autě full airbagy a jsou tam od výroby stále stejné, je vysoká míra pravděpodobnosti, že jejich funkčnost už nebude 100% . Ty by se měly měnit jestli se nepletu po 8 letech nebo minimálně překontrolovat.

Co se toho PC týká, tak já ho využívám poněkud více ( žádné hry na něm nehraji ) a můžu 100% říci, že bych mi 10 let starém svoji práci vykonávat nemohl.

Kdybychom se řídili jenom tímto, pak bychom nemohli létat v letadlech na dovolenou ( i ta An-2 stále poměrně bezpečně létá :-) ), či lodí přepravovat osoby a zboží atd. A zase by neměli ve službách co jíst. Je to uzavřený kruh a je třeba se na to tak dívat.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

JenTaku - máš za tento vtip u mě reálnou a velkou jedničku


Chlapi, to s těmi auty je sice fajn, ale jezdit ve 20 let starých autech to taky není zrovna bezpečný. Ono jezdit na 10 let starým PC taky nebude zrovna cool jako jezdit na dovolenou s 10 let starými plavkami taky nemusí dopadnout dobře a jezdit s 20 let starými boby na olympiádě taky těžko , nemyslíte ?

1 2 38

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+0,341 083,1115.11.19
RMnahoru+0,26796,7415.11.19
DJIAnahoru+0,8028 004,8915.11.19
NASDAQnahoru+0,738 540,8315.11.19
SP500nahoru+0,773 120,4615.11.19
DAXnahoru+0,4713 241,7515.11.19
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz