Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 24.9.2020 18:59
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

fanouš2
1 2 47

Fórum USA:  bez fundamentů

A zkoušeli jste si to představit obráceně ? Jakou cenu potřebuji na to, aby se jednoho dne vypořádaly futures ? Jednou to spočítám, až bude čas a nálada dohledat relevantní data. Ale +- 700 USD bych tak od oka typoval.

Fórum USA:  bez fundamentů

deal : 99,99% obchodů se zlatem na burze jsou konány prostřednictvím colaterálu ( papírové ) zlata. Protože by nebylo možné obchody párovat a vyrovnávat, kdyby se muselo fyzicky převážet.

Fórum USA:  bez fundamentů

Nevím JenTaku, jestli ze sebe toho hlupáka děláš nebo jestli jím jsi :-(

Fórum USA:  bez fundamentů

Asi tě JenTaku opět nezklamu. Pokud by jsi četl příspěvek soustředěně a bez afektu, pak bys viděl, že "" oxymoron "" použit nebyl.
Vysvětlím a čti prosím pečlivě : ..... se diví, že 13. platy neškrtli úplně. Tedy oni, tedy zřejmě vláda. Kdo jiný by je mohl škrtnout, že. Nikoliv Bláha. Ale ve druhé větě píše velmi obecně, že ten tvůj Bláha šíří hoaxy. Opět velmi obecně neadresně . Není zde přímá souvztažnost k té informaci o 13. důchodech. Chápeš ? Oxymoron je tedy na 100% vyloučen.

Fórum USA:  bez fundamentů

Ono to není jenom o rychlosti obrátky. Jejich největší předností je tzv. chytrý algoritmus. On si sám požírá malá okna při dodržení maj. alg. Proto není dobré jezdit ticky nebo min. intervaly. Dřív nebo později vás to oholí.
Prodal jsem všechnu ropu ( přinesla mi neskutečné zisky ) , tak si dám do konce roku zasloužilou dovolenou a budu sedět na rukou.

JenTaku , ty nikdy nezklameš. Jenom nerozumím tomu, proč se chováš tak nedemokraticky, když tu někdo vysloví jiný názor, než ty chceš slyšet. Hned nálepkuješ, ponižuješ apod. Ty jsi krásný úkaz toho, co by se tu dělo, kdyby se k moci opět dostali komančové a jim podobná levice.
A pokud máš pocit, že lidi kolem Fica a Kočnera byli přínosem pro Slovensko, pak jsi blázen.

Fórum USA:  akciový index

Typický příklad je, že drtivá většina nakupuje šort pozice a pořád to leze nahoru ( třeba i roky ) tak banky a fondy držící akcie samozřejmě nakoupí long a ztráta šortů přináší zdroje držitelům akcií a umožní další nákupy v podstatě zadarmo i když je reálná cena astronomická. To je v podstatě i případ dneška.

Fórum USA:  akciový index

Obchodování s indexem přímo jeho cenu neovlivní. Fondy ale zisk z něho reinvestují do jednotlivých akcií a tím pak regulují i jeho hodnotu . Je to běžná praxe fondů přímo navázaných např. na FED

Fórum USA:  Fanouš2

Potěšil jsi mě, vážím si toho .-)

Fórum USA:  co dál

Deal: chybělo mu myslím 10 usd. Vzhledem k tomu, že se jedná o fibo úroveň , pak není možné brát číslo jako dogma, protože se může měnit v průběhu několika hodin. Přesto si myslím, že tu hranici ještě podjedou.

Fórum USA:  co dál

Takhle, k nějakému vybírání zisků určitě dojít musí. Netroufám si nyní predikovat, na jaké úrovni k tomu dojde. Na to tady je expert JenTak :-D
Ale pozor na to, jako v roce 2008 .. to nebude. Tam to padalo při vysokých úrokových sazbách. Teď je všude přetlak peněz zadarmo. Co s nimi ? Svět je polomrtvý díky covidu, lidi moc neutrácí, na drahé dovolené se nejezdí. Buďto se proinvestujeme a opravíme už opravené, vybudujeme a 2x zbouráme :-( ale šipkou do pekel to prostě nebude.
Pokud budeme vyklesávat, pak to bude opatrná korekce.

Fórum USA:  co dál

Nevím, jestli si to ještě pamatujete, v podstatě všechny úrovně, jež jsem tu napsal byly naplněny : eur/usd 1,1950 , Nasdaq 11500, zlato 2040, wti ještě kousek by měl nahoru. Pak , že matematika je úplně na.... :-)
To znamená, že to poskočí o level výše ve stejném algoritmu, nebo změna alg. a rychlý sestup o level níže. Já mám vše pozavíráno ( kromě jedné malé long pozice na wti ) a počkám, na čem se u kávy dohodnou ti bohatší :-)))))

Fórum USA:  Pro Fanouše2 a JenTaka Jak to bylo v Bejrutu

JenTaku - vypíchl bych tuto část věty, jež jsi sem právě uvedl. Ta je rozhodující při mém hodnocení tebe a je jasné, že jsem se nemýlil. takže cituji : "" je logické že takových lidí si o to víc vážím, protože mají stejné vidění světa jako já, ""

Já si tedy vážím i lidí, co mají jiný názor, jiné vidění světa, než já. Vážím si jich proto, že něco umí nebo chtějí umět ( ještě se učí ), vážím si lidí, kteří jsou čestní , slušní a korektní. Nemusí mít žádný titul.

Stran toho Karla buď sám po sobě neumíš číst nebo to, co jsi napsal nechceš vidět. Ty pohádkáři :-D

Fórum USA:  Pro Fanouše2 a JenTaka Jak to bylo v Bejrutu

Pro mě ten článek není průkazný. Určitá shoda výbuchů je patrná, ale .... nikdo neví, co v tom skladu všechno bylo. Pokud tam skladovali něco jiného ( nebo částečně něco jiného ) , tak to stejně nepřiznají.
Já nejsem chemik ani odborník na výbušniny, tak nemůžu soudit. Ale nejsem ovce a aeronetu nemůžu věřit všechno stejně jako třeba nelze 100% věřit CNN apod.

Moje výtka směrem k JenTakovi směřovala k jeho chování. Když tu Karel řekne, že je vystudovaný chemik a on ho okamžitě začne zesměšňovat jen proto, že nemá shodný názor jako on ???
Stejně tak zde napadali relativa, když napsal, že má vystudovanou ekonomii atd. MF pro ně také není škola, protože matematiku samozřejmě zvládá lépe :-D, ale když tu tuším Cipísek požádal o výsledek k nějaké maturitní zk., tak se najednou na týden odmlčel :-)))))))))) To je to, co se mi nelíbí. Jen on sám ví vše nejlépe, protože na wiki se vystudovat medicína, fyzika, matika, chemie, ekonomie, IT, filda, můžeš se stát atletem, boxerem, judistou, pilotem, šachystou, rekordmanem v plavání, atd. protože to nastudovat na netu umí úplně každý a JenTak nejlépe. :-D

Fórum USA:  Káva

Sircusi, na panáka chodím s kamarády nebo s přáteli. A to zjevně JenTak není.
I když od hrdiny socialistické práce bych spíše očekával stakán vodky spíš než toho amerického bourbona. A ty si to myslíš ? Ty ho znáš ? :-D

Fórum USA:  video

Hm, člověče, nebuď takový posera. Nikdo se s tebou nejde rvát. Já tě rád pozvu na kávu. Je mi 59 let , tak se není čeho bát. Problémy z dětství také nemám. Jsem přesvědčený, že by tě setkání se mnou velmi překvapilo. A hlavně, přeci by ses nebál starce. Překonej ten svůj strach a pojď mi ( zdůrazňuji u kávy ) zopakovat to, co jsi sem napsal. :-D

Fórum USA:  video

O jakém českém přísloví to tu meleš ? To ty sis sám ve své hlavě do mých slov implementoval české přísloví. To ty sám přemýšlíš za druhé a cítíš se nevýslovně chytře a ještě máš tu drzost mluvit o cizím dětství a mém vysokém věku. Když jsem tě pozval na schůzku s tím, že ti předám droždí, které jsi díky své zbabělosti zajít si ho koupit nesehnal, tak jsi zbaběle odmítl. Protože se úzkostlivě bojíš mluvit s lidmi tváří v tvář. Tady se schováváš za nick a urážíš chatující. Pojď se potkat, ať vidíš, jaký jsem stařec, jaké mám problémy z dětství apod. Pojď mi to říct do očí. Nabízel jsem ti, že se setkáme a ukážeme si reálnou burzu přímo na compu, když jsi mě osočil, že neobchoduji, že jen kecám. A zase jsi zbaběle utekl schovat se za nick. Jsi pouhý tluč huba a lidí se bojíš. V podobném duchu vychováváš synka a pak tu brečíš, že se mu ve třídě posmívají a paní učitelka, že ho nemá ráda. A ty se divíš ?
Ty nejsi chlap, ty jsi jeden velký uzlíček komplexů.

Fórum USA:  video

Chlape, s tebou to musí být sranda. Ty máš pořád pocit, že musíš ty druhé opravovat, radit jim, napomínat je apod.
Ty se prostě nedovedeš smířit s tím, ten druhý má svůj názor , své vědomosti. Tak se už smiř s tím, že ty sis přišel pro kopanec. A nepolemizuj o tom. Neraď chemikovi, když chemii nerozumíš, neraď matematikovi, když neznáš ani základy vyšší matematiky. Neraď fyzikovi, když o oběžných drahách víš pouze to, že se o nich píše, ale vypočítat si ji nedovedeš. Atd, atd.
Dávej nám sem radši ty své každodenní katastrofické burzovní prognózy (ty už stejně nikdo nemůže brát vážně ). Vystudoval si dálkově UJAK , tak se soustřeď na to , v čem jsi dobrý a nám tady bude lépe.
App. Proč tu vlastně na tom fóru s námi jsi, když je to tu tak špatné ? Píšeš , že 15 let se tu nic nezměnilo, ale sám si se na mě osočil, že tu 10 let nejsi. Ach ta matematika, viď ?

Fórum USA:  video

Chytrému napověz a hloupého kopni. Já ti napovídám a ty sis pro kopanec sám došel :-D

Fórum USA:  video

Použiji tvá slova :
To vše přeci najdeš přehledně na wikipedii a v bezpečnostních příručkách. Tak hledej, hledej.
O jaké oběžné dráze mluvíš ? Ujasni si i toto . Opět nejlépe na wikipedii a v bezpečnostní příručce "" jak se bezpečně pohybovat po oběžných drahách "" a kdyby ani tam tě to neuspokojilo, pak najdi časopis "" Mladý kosmonaut "" a bude z tebe inženýr raz - dva :-D

Fórum USA:  video

to deal : ono to zlato nyní bojuje o tu fibo hranici. Můžou se klidně to pokusit dostat znovu na vrchol, ale sestup na 1840-50 je jistý ( tedy podle mě )

1 2 47

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+0,16863,0916:25:30
RMdolu-0,52509,0616:57:29
DJIAnahoru+0,2226 821,8118:38:27
NASDAQnahoru+0,7610 713,4218:37:29
SP500nahoru+0,383 249,0718:38:18
DAXdolu-0,2912 606,5717:35:30
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz