Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 12.7.2020 13:53
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

fanouš2
1 2 44

Fórum USA:  Banky v USA

A kdybychom spadli až na fibo 24.108 pak je z toho vzestupná flag :-)

Fórum USA:  indexy, gold

to gotesák : tak jak to popisuješ to funguje na bázi ticků. Ve skutečnosti téměř vše běhá v alg. modulech. Ty vnější - tedy hlavní jsou aplikovány tzv. tvůrci trhu ( jsou leta neměnné ) a ty vnitřní dávají prostor robotům ( menších fondů, brokerů apod. ). V praxi to znamená, že vnější modul má nastavené parametry a ty se přizpůsobují předem danému cíli. Tedy ponechá běžet třeba menšího robota opačným směrem, pak si přenastaví konstantu a dojde si na metu. Mety jsou většinou čitelné z opčních kontraktů velkých bank. Takže robota nebo retail naláká tzv. vnitřní alg. modul do pasti. Je to dost složitá matematika , ale dá se vysledovat a detekovat. Je tedy lepší řešit mezní situace nebo sledovat cíle vnějších alg. a ignorovat vnitřní, tedy falešné moduly. Takže je vyloučené, aby retail měl sílu dlouhodobě tvořit trh, protože na to nemá finanční sílu.

Fórum USA:  indexy, gold

Ives - i když podobné výhledy moc nesleduju, pak doporučuji JenTakovi, aby na to mrknul od cca 16 min. se vyjadřuje k tomu, že retail nyní tvoří trh - bublinu. V tomto jsem s přednášejícím naprosto za jedno.

Fórum USA:  indexy, gold

POSPISILLL - ne, ne platí těch 1785 - tedy počítám, že ještě přizvednou. Cíl vypadá zatím na 1690. Ale to předbíhám.

Fórum USA:  indexy, gold

Na zlatě zkusím šortík na 1785 ( měli by tam ťuknout ještě v červnu )

indexy - nejsem zastáncem geometrických či jiných útvarů na levé straně grafu, protože je to jen o fantazii obchodníka. Ale pokud bych udělal vyjímku , pak je dle mé fantazie na D grafu DJ zřejmý trojúhelník . Pokud by byla má fantazie správná, pak by podle pouček měl vyjet nahoru v síle 2x základna ( to znamená s cílem +- 33.000 ). Tak uvidíme. Mé alg. jsem již uvedl minulý týden .-)

Fórum USA:  indexy

Zůstávám mimo na doporučení relativa, vzhledem ke statistice výprodejů, v tomto období.
Pokud bych něco jel, pak já bych naopak preferoval long na DJ s 1. cílem 27.966 a potom by byla další zastávka až na 29.401 Takže tak :-)

Na tom eur/usd si s momentálním poklesem vůbec nejsem jistý. Podle mě nyní nahoru přes 1.15 a tam se rozhodne, jestli až 1.1740 či dokonce 1.20.

Fórum USA:  červánky

teda Wizarde, musím tě pochválit. Fakt povedená fotka.

Fórum USA:  školství

JenTaku, trochu si tu dobu idealizuješ. Máma v 90% nebyla doma ve 3 , ale mezi 4 - 5 tou. Děti měli kroužky, sporty, apod. S rodinou trávili také času málo. A navím čas nezastavíš, s tím se musíme všichni smířit a snažit se i přesto se dětem věnovat. Tak tomu bylo za našich časů a tak je tomu i dnes. Každý rodič nese tu hlavní zodpovědnost za směřování svého dítěte. Učitel je mezi mlýnskými kameny. U něho se stýká různorodost výchov, návyků, zájmů atd.

Fórum USA:  školství

Školství je koukám věčné téma tohoto fóra. Hadříku, zkus nějak zaujmout 4 cikány ( ti mají jediný zájem si jít co nejdříve zakouřit a pod. ) 30% dětí s podprůměrným IQ a minimálním zájmem o studium, 30 dětí v průměru a zbytek se zcela roztříštěnými zájmy . Zeptej se učitele 8 a 9 . třídy ZŠ, jak vypadá třída, kterou těch cca 30% dětí opustí ( odejdou na SŠ ). To by musel být nadčlověk, aby vyšel s rodiči ( ti hrají asi největší roli ) , vedením školy, kolegyněmi a dětmi.
Tam prostě určitá disciplína být musí.

Fórum USA:  SP

relative - jj, beru tvoji výstrahu vážně a volím extrémně opatrný přístup. To je jen minutové obchody.

Fórum USA:  SP

SP vidím na long někde +- 2.880
DJ long +- 23.800

Fórum USA:  Večerníček - O oběšenci. Byl jednou jeden... :-)))

Dovolím se připomenout oběšencovu predikci : Cíl skromný: "" US30 21.129? "" ze 30.4. , jak zde uvedl Wizard . Proti oběšenci to šlo necelých 6.000 bodů ( to je dost, aby to oběsilo i oběšence :-) ) Tak dnes tu máme jakýsi dip, no uvidíme, co to sním provede.
Ať se daří.

Fórum USA:  Nasdaq, DJ a gold

Řekl bych, že zlato udrželo podporu na +- 1670 , tak budeme muset o kousek výš.
DJ řekl bych, že čeká spanilá jízda minimálně zpět na vrchol.
EUR/USD nyní na 1,1440 a potom přes 1,17 ?

Fórum USA:  DJ

A4 - gap platně uzavřen, ale začínám se přiklánět ke tvému názoru, že pojedeme ještě výš. Zatím tam je vidět 26.950 ( možná i přes 27k )

Fórum USA:  indexy

Vypadá to nadějně, dnes ten gap konečně zavřou

Fórum USA:  Usa

No, řekl bych, že nejdřív budou chtít platně zavřít ten avizovaný gap

Fórum USA:  tisteni

to čtyřprstý - tím kolaterálem můžou být její vlastní obligace

Fórum USA:  Šašci kolem Bureše

Babiš dorazil na interpelace. Dočkal se potlesku, od vlastních poslanců i vestoje


A já si myslel, že je to jeho povinnost. Takto jsem to dřív vídával na sjezdech KSČ ( tedy jen v televizi ). Oni to kamarádství s nimi nemohou nikterak zapřít :-)))))

Fórum USA:  Krize ?

Takto, ono to s tím "" tištěním peněz "" je trochu složitější. V podstatě si ale nemůže vytisknout peněz kolik chce. Vždy proti tomu musí postavit něco na pravou účetní stranu. A pokud se to začne objevovat v kolonce závazků, pak může razantně klesat její rating. A to není žádoucí. Je standartně povolené rozšiřovat rozvahu v rámci inflace, růstu obyvatel, růstu národního bohatství ( stavby apod. ).

JenTaku - chlape, DPH přeci nijak nesouvisí s Bruselem. Jak bys potom vysvětlil, že to mají země jako Rusko, Japonsko, SAE, SA, USA, Irán atd atd.

Fórum USA:  Krize ?

Hadříku, to máš pravdu. Číňani nás taky lákali a slibovali hory doly a je od nich úplné prd ( kromě Slávie )
Rusové nás drželi desítky let a nic dobrého od nich nevzešlo.
EU už nás lapila, takže nás nelákají. Za ty podvody Bureše a spol. se na nás klidně mohli vykašlat.

1 2 44

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,41941,7310.07.20
RMdolu-0,26629,1510.07.20
DJIAnahoru+1,4426 075,3010.07.20
NASDAQnahoru+0,6610 617,4410.07.20
SP500nahoru+1,053 185,0410.07.20
DAXnahoru+1,1512 633,7110.07.20
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz