Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pátek 22.1.2021 6:28
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

fanouš2
1 2 54

Fórum USA:  Platina

Tak zatím předpisově .-)

Fórum USA:  Platina

Stále mi ta platina vrtá hlavou.

1120 - velmi silná Fibo hladina
1152 - prodloužený Fibo paprsek
pokud prorazí ty 2 hranice, pak nejméně 1500

Před časem jsem sem psal, že nejdřív musí pod 800. Neměl jsem pravdu ( tu měl Kavol ). Nyní mám pocit, že k těm 800 se už v dohledné době nevrátí

Fórum USA:  úmrtí

Že bych něco opakoval, se mi nezdá, vyjma totožného povšimnutí shody věku dožití a věkem úmrtí na covid .

Po shlédnutí vlákna na tvém příspěvku tam není ani jediný příspěvek, že by tě někdo za ten tvůj prznil či dokonce hanebně tituloval.
Tak se tu nelituj .

Fórum USA:  úmrtí

Dále by mě zajímalo, kolik lidí, jež na covid či s covidem zemřelo bylo českých občanů ( tedy patří do statistik ČSÚ ) a kolik u nás zemřelo cizinců.

Fórum USA:  úmrtí

Dovolím si jen malou mat. úvahu pro zpřesnění.

Je třeba vzít v potaz průměrnou délku života žen a mužů zvlášť. Tak tedy do výpočtu bych zařadil ženy narozené v roce 1938-39 a naopak muže 1947 - 48. Je třeba znát i poměr narození v daných letech ženy : muži ( jsem líný to vyhledávat - je to jen úvaha )

Co je ale nejdůležitější je fakt, že pokud poroste průměrná délka života přímo úměrně se zvýšenou porodností v daných letech, bude počet úmrtí v těchto letech konstatní. Tedy začne narůstat v době, kdy se začne zpomalovat růst prům. věku dožití za předpokladu stejného přírůstku obyvatel.


Mě je spíše divné, že průměr dožití ( cca 80 let nyní ) je totožný s průměrem věku úmrtí na covid ( či s covidem ).

Fórum USA:  BTC

Přes klasické CFD

Fórum USA:  BTC

Ne, že bych našel zalíbení v BTC, ale zvažuji nový nástup do šortu na hladinách +-41.500 ev. pak 45.000

Fórum USA:  kde je krach

jirko - máš naprostou pravdu. Kolikrát si říkám, jaké IQ mají lidé, jež spravují podobné weby. A pro koho ta sdělení vlastně připravují. Pro malé děti ? V dnešní době udělat poznámku typu : papírový podvod - mě přijde komické.JenTaku - kde nic není, ani šmoula nenajde .-)

Fórum USA:  Vloupání do Kapitolu

Ale no tak JenTaku. Oproti tobě je můj rozhled gigantický.


to deal - Afgánistán, Irák ani IS nepovažuji za Obamovu válku . Libye jedna epizoda válku nedělá a hlavně nemám k tomu ten přístup, že kdyby stejný krok udělal ve prospěch diktátora ......
Sýrie to ze strany ameriky taky nebyla žádná válka. Tam se angažovali spíše Rusové, Turci, Kurdové, Izrael a Irán.
Ale jak říkám, je to jen můj názor. Nikomu to nevnucuji.


App. JenTaku - prodalo se mi všechno ze šortu na Bitcoinu na 33.050 . Zase mám chuť si dát na 2 -3 měsíce oddych :-))))
Obchoduj i s tím málem, co ti zbylo a přinese ti to víc, než ty srač.y, co nám sem cpeš pod nos.

Fórum USA:  Trump

to deal - přiznám se ti, že tu ameriku až tak nesleduji. Ale opravdu nemám tušení, kterou válku že to Obama rozpoutal ? Pokud vím, tak z Afganistánu a Iráku stáhnul daleko více am. vojáků než Trump. A navíc to zdědil po Bushovi . Proti IS to bylo všechno daleko složitější a že měl agenty či poradce a jiné spec. síly tam či onde, to měli i ostatní mocnosti.
Já vůbec nejsem ani jsem nebyl příznivec Obamy ( spíš naopak ) , ale snažím se být objektivní.
A navíc, pokud jsem to pochopil správně, nyní je hra o dolar. Tady tanky a letadla nepomůžou. Trump byl, je a bude zastáncem nekonečného kvant. uvolňování. Jiný program nemá. Vzal si půlku národa co by rukojmí a vrátilo se mu to jak bumerang. Zřejmě zasáhli i daleko "" mocnější "" a on se pos.al.
Ale jak říkám, je mi úplně jedno, kdo tam bude nebo nebude prezidentem.
Toliko můj názor


JenTaku ty se už probuď. Udělej si analýzu svých příspěvků ( 99,9 % je kopírování názorů dezinformačních, občas konspiračních webů ). I když už neobchoduješ, pokus se vrátit na platformu obchodu. Dej si socialistický závazek ( uděláš tím radost svým rudým soukmenovcům - ty víš o čem mluvím, viď ) :"" Přestanu šířit politické bláboly a pokusím se věnovat burze. Alespoň 50 : 50 "".

Fórum USA:  Trump

to deal - jeho touha udeřit v Iránu.

To není z mé hlavy. Američané věřili, že vyřeší KLDR a hispánské imigranty. Nevyřešil nic a hledal jenom zástupný problém společně s Izraelem a to je Irán.
Je to zároveň těžařská lobby. USA potřebuje cenu ropy +- 100 USD a vzhledem k současnému trendu to nebude jednoduché ji tam vytlačit. Navíc, pokud to tam nevytlačí, bude problém s dolarem, jako měnou.
Lidi dnes nejsou nakloněni k válce v oblasti blízkého východu. Vědí, že to žádná pozitiva nepřinese.

Fórum USA:  Trump

Restart bude, jinak nebudou mít lidi co jíst.


Trump - mám spoustu přátel v Texasu ( američanů ). Už když ho před 4 lety volili, tak mluvili o tom, že ho volí jen proto, že nikdo jiný nebyl nabídnut. Nechápali volbu pravice. A Clintnová je tragédka, která je sounáležitostí rodů britské královny díky manželovi, ale je prázdnější, než Topol :-)))
Trump je , tedy spíš byl nechtěným prezidentem od samého počátku. Je to prázdný egoista a absolutní despota. Prezident ( USA zejména ) sice musí být jiný, než obyčejný člověk, ale všechno má svoji míru. U něho však existuje velká obava v jeho nevyzpytatelnosti. Obrovským rizikem by tedy bylo ho znovu jmenovat do druhého období, kdy už nemá co ztratit. Plně by se tam mohla rozvinout jeho touha udeřit. Korespondenční hlasování byla past a on ve své egoistické bublině ji odhalil pozdě. Souhlasím s Wizardem. Měl se to pokusit celé zrušit už dříve, než byly volby. Prý v US ústavě existuje možnost volby neuskutečnit. Nebo je nějak prohlásit za neplatné, ale to už by asi šlo daleko hůř.

Ty snahy Ruska a jeho dezinformačních webů jsou pochopitelné. Jediná šance, jak si udržet vyvážený protipól, je USA rozdrobit a rozeštvat stejně, jako se to stalo se SSSR.
To se jim nepodaří, protože to není v zájmu mocných.
Asi určitě nyní budou protesty po celé USA, jako to bylo po inauguraci Trumpa , jen na ulicích budou opačná strana politického spektra. Za měsíc to opadne a bude klid. To je to kouzlo amerického volebního systému.

Fórum USA:  Trump

JenTaku, neříkej mi, že těmto pohádkám ve svém věku věříš.

Donald ty půlky stáhne a odkráčí boční uličkou do zapomnění.

Fórum USA:  dax

Já už od Babiše nic nekupuju ze zásady. Pekaři nedosáhnou na pořádné dotace a pak nejsou schopni Babišovi konkurovat. Tak to si radši připlatím, ale od Babiše nee.

EUR/USD podle mě musí ještě nahoru. Min. + 1,24 , spíš až k 1,26 tak bych řekl, že indexy taky ještě kousek. Ale to jsem tu už tento týden psal .-)

Fórum USA:  dax

Ačkoliv jsem se nikdy nechtěl zaobírat BTC, tak mi hamižnost nedala a koupil jsem si pár šortovacích kousků ( 39.450 ).
Teď jsem se pokoušel nastudovat, jak to vlastně technicky chtějí v blízké budoucnosti ukončit ( myslím tím virtuální těžbu ev dělení na jiné těžící větve ) a narazil jsem na výpočet ceny v době blízké 60.000 USD a v roce cca 2030 1 až 10 mil. USD. Tak to asi ještě bude sranda :-)))))

O všem možném:  selský rozum

chvíli tu nejsem a už mě JenTak volá :-)))))

Tak tedy na jaký příspěvek jsi JenTaku teda reagoval ? Nějak se v tvých reakcích neorientuji :-(

O všem možném:  Bitka o Capitol

to zany - jen bych poopravil, že hlavní realitní boom byl 2006 - 2008 za vlády G. Bushe ml. Pravdou je, že se v této věci velmi silně profiloval a angažoval B. Obama.


to JenTak - no američané jsou ochuzeni o možnost volit KSČM :-))))
jinak opět okresní přebor

Fórum USA:  gold

Se šortem bych na zlatě ještě asi chvilku počkal. Rozhodující by mohla být hranice 1883.
Jestli ji udrží, tak asi 2000 ?

Fórum USA:  kritické myšlení

JenTaku, nemá žádný smysl vysvětlovat dementnímu, že není dement. On to stejně nikdy nepochopí. Ty jsi toho jasným a nepopiratelným důkazem.

Fórum USA:  usdjpy

Ačkoliv já nejsem úplně oddaným studentem wikipedie, tak speciálně pro pohádkáře JenTaka ze stránek wikipedie :

Kritické myšlení, kritický postoj nebo také kritičnost (z řeckého κριτικός/kritikos - schopnost rozhodnout či rozlišit, od κρίνω/krinó - rozlišuji, soudím) znamená schopnost

nepodléhat prvnímu dojmu, obecnému mínění nebo naléhavosti nějakého sdělení,
naivně nepřebírat tradované názory,
dokázat zaujmout odstup a připustit odlišný pohled,
vytvořit si vlastní názor na základě vědomostí a zkušeností jak vlastních, tak i jiných kvalifikovaných osob.

1 2 54

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obr?zek

PXdolu-1,471 059,0421.01.21
RMdolu-0,57512,2121.01.21
DJIAdolu-0,0431 176,0121.01.21
NASDAQnahoru+0,5513 530,9122.01.21
SP500nahoru+0,033 853,0721.01.21
DAXdolu-0,1113 906,6721.01.21


Odborné články

Ekonomika ?T24.cz