Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 22.7.2019 15:46
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

fanouš2
1 2 34

Fórum USA:  samý pozitiva

tohle je bomba od amicera :


jj, zase to fibo. A pak že to určitě nefunguje :-) Můj cíl je ještě o kousek níže ( 1,1048 )

Fórum USA:  Indexy

Kvantové fyzice moc nerozumím. Hlavně v rozporu s mými znalostmi je fakt, že čas se ve kvantové fyzice neuchopitelný. Tedy, že neexistuje. Tudíž není zde nic společného s Fibbonacciho matematikou.
A v čem je kvantové vnímání prokazatelně chybné je fakt, že nezná pojem absolutní pravda. Moje žena tvrdí, že každá její myšlenka je absolutní pravdou :-))))))) Ať ji to zkusí p. prof. Rak vyvrátit .-)

Fórum USA:  Indexy

Nevím, jak ti fibo odborníci k této hodnotě přišli. Zřejmě to bude to pseudofibo od burzovní komunity. Fibo hodnoty jsou v tomto případě počítané z vějíře a tedy jsou : 3012, 3057, 3095

Fórum USA:  indexy

JenTaku, škoda že nemám svého Ovčáčka. Zadal bych mu, ať to najde :-)

Fórum USA:  indexy

Nevím, jak jsi stár či mlád Hadříku. Kdy jsi navštěvoval ZŠ. Za komančů byli učitelé pány situace a na jejich hřišti téměř neomezenými pány hřiště. A pokud to byli osobní ztroskotanci, tak ti i rodičům sakra znepřijemňovali život. Dnes už je ta situace trochu jiná. Učitel není až tak neomezeným pánem a je poměrně jednoduché s takovým ( jak zde uvádíš ) zamést.

Fórum USA:  indexy

Dobře se vdát - je základ. Ale čeho ? Je to situace pomíjivá. Co platí dnes, nemusí být za rok za pět. Ty, co se rozváděli po dobrých vdavkách by asi mohly vyprávět.
Vzdělání naopak patří do trvalého osobního portfolia a je nezávislé na režimu, stavu a vztahu. A že jedna studentka byla prasátko ještě neznamená, že všechny studentky jsou prasátka . A naopak, že jedna nevzdělaná je čistotná ještě neznamená, že všechny nevzdělané jsou čistotné.

Fórum USA:  indexy

"" Údělem ženy není mít VŠ, ale být dobrou matkou a hospodyňkou""

Něco podobného už hlásal Hitler s Goebbelsem i Zápotocký. Tak to určitě musí být pravda, že. Já bych jim to rovnou zakázal, jako v Afganistánu.

Fórum USA:  indexy

Učiti děti doma opravdu nedoporučuji žádnému rodiči.
Ty děti nezískají vztah ke kolektivu, bývají často úplně asociální. A to neberu v potaz, že střední školu už z domova asi jen těžko zvládne.
Jeden můj známý dcerku taky takhle učil doma a byla na všech přezkoušeních super a věnovala se 100% tenisu. Ve 12 letech si maximálně rozuměla s 6 letými. Své věkové kategorii nerozuměla. Střední škola totéž. Pak zjistili, že tenis není na Wimbledon ani Davis Cup a tak zkusila VŠ a tam tvrdě narazila. Tak zkusila tramvajovou v Praze dálkově ( tu zvládne skoro každý, když platí ) . A ona narazila i tam. A tak se taťka nyní modlí, aby se dobře vdala.

Argumentů , které se nedají potvrdit ani vyvrátit je drtivá většina. Nejvíce záleží na ochotě či schopnosti protistrany přijímat.

Fórum USA:  dnes a denně se porušuje dosud platný zákon

relativ - přesně, jak říkáš. Ono je totiž snazší místo sebe řešit ty druhé.

indexy jestli teď neutrhnou, tak jedeme na spodní mez mez swingu. A pořád dokola. Typuju do konce prázdnin minimálně.

Fórum USA:  dnes a denně se porušuje dosud platný zákon

Ono je dost podstatný rozdíl v tom, když někdo napíše že ten či ten je kníže a něco jiného, když kníže toto vědomě používá a tituluje se tak.

Vážení, co se to děje v národě českém a moravském, když bychom měli všechno hned udávat či oznamovat policii či st. zastupitelství. Snad máme taky nějakou čest a hrdost. Snad nejsme až tak hnusně udavačský národ, že bychom žalovali i takovéto blbosti. Nebo jo ? A ještě ta všudy přítomná závist :-(

relativ - dobrý nástup do ropky. Já čekal, že sestoupí pod 53.

Fórum USA:  Co vy mrtvoly

Je třeba si správně položit základní otázku, zdali se ostatní dotáhnou na svá maxima či naopak tahouni klesnou na jejich úroveň ?


S tím dolarem je to opačně. Trump od začátku bojuje za levnější dolar.

Fórum USA:  Co vy mrtvoly

DJ 27.000 a SP 3000 mi to hlásí

maxima maxim překonány ( sice v premarketu, ale je to tam )
Tak vzhůru hrdobci

Fórum USA:  ti clever to jsou ti velcí o kterých se nikde nepíše

To je dost možné, že jsem to již psal.
A co je to geneticky upravený býk ? Pumpovat zdroje, byť co by geneticky upravený materiál je v pořádku. O to tu jde. To je pohyb vpřed. Roste počet obyvatel, rostou nároky na obslužnost bohatství lidstva. Problém je , jestli se to s tou genetickou úpravou nepřehání a hlavně, jestli existuje dostatečná kontrola jeho směřování, tedy nezneužívání. A taky, aby z toho lid obecný taky něco měl.
Proto i já nyní nevidím příliš prostoru pro medvídka. Korekce drsnějšího rázu by na podzim přijít mohla. U SP by byla zajímavá k 2430 . Ale to už by zase smrdělo tím méďou :-) Já spíše tipuji, že ke změně sazeb ze strany Fedu už letos nedojde. A budeme bezpečně tancovat na mírně širším parketu ( 2750 - 3050 na SP ).

Fórum USA:  ti clever to jsou ti velcí o kterých se nikde nepíše

Já bych tedy medvědy neklasifikoval jako optimisty. Podle mě jsou to ""nenažranci,co se přecpou za krátkou chvíli a pak zmizí"". Důvod je jasný. Podstatou vývoje je vzestup nikoliv pád. Je to dáno principem ekonomie založeném na existenci inflace coby odrazem růstu . Sám mám medvědí chvíle taky rád, protože je to velký zisk s minimálním úsilím. Největší problém je ovšem vstup do medvěda. Ten určují ti "" clever "". Dokud oni nepustí, medvěd spí a ti, co se ho pokouší léta vzbudit ( se zlou se potáží - viď JenTaku ).
A představa, že ti "" clever "" budují obrovské množství pozic je absolutně lichá. Ti v podstatě mají minimální množství pozic či obrovských opcí, které otočí třeba 300x za 24 hodin. Něco málo o tom vím.

Fórum USA:  zlato

USD/JPY ťuknul W sestupku z vrchu. Měla by ho podržet. Ale jestli ne, tak ho vidím u 103,60

Fórum USA:  zlato

Zlato mě docela překvapuje. Malé objemy a krásně, téměř bez odporu přejel 1360 a i ta 1410 nebyl problém. Zatím se mi ani do šortu moc nechce.

Fórum USA:  koruna/dolar

Psal jsem ti to před časem, že půjdou dolů ( jen jsem nečekal , že si dojdou až na těch 23,20 )
Nejdůležitější hranicí pro cestu dolů je 22,40

Fórum USA:  Hadříku

Pokud mluvíš o US indexech, tak tady sakra smrdí utržení UP. A to by bylo cca 7%

Fórum USA:  švýcarský masakr

Já tedy, kdo z vás byl v Číně. Já tam byl mockrát. A teda úcta ke státu ani náhodou. Je to bohapustý strach a strach a zase strach.

Ps nechce se mi věřit, že by na SP nedali těch 3000

Fórum USA:  někdo tu fejkuje

To už ale hovoříš o celoplošné regulaci státem. Takový socialismus. Tedy paskvil ve stylu prasopes.
To řešení je podle mě třeba hledat komplexně. Tedy v daňovém systému + ceny vstupů ( elektřina, phm, atd ) , zlevnit obslužnost státu. A začal bych parlamentem - 100 kusů bohatě postačující :-)

1 2 34

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+0,271 070,2415:45:50
RMnahoru+0,051 026,6614:49:46
DJIAstejne0,0027 154,2015:25:07
NASDAQstejne0,008 146,4921.07.19
SP500stejne0,002 976,6115:26:04
DAXnahoru+0,4212 311,0815:26:06
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz