zavřít Přihlášení

Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 15.10.2019 3:20
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

fanouš2
1 2 37

Fórum USA:  eurusd

to Cipísek - naprostý souhlas, jen s jednou poznámkou. Určující je algoritmus, graf je odrazem jeho výsledku .-)

to zásada - pane doktore držím vám palce, bude to boj s větrnými mlýny :-)
čekal jsem jestli vám tu někdo nedementuje to DEERRICKOVO upozornění, že přes Saxobank lze nakupovat futures komodit přímo v Chicágu. Nelze ! Oni poskytují pouze data. Ověřte si ti přímo u pracovníků Saxobank. Oni vás sice pustí na hloubku trhu, ale veškeré pokyny se zobchodovávají uvnitř systému ( je to MM broker ) a teprve až když je pokyn zadavatele převyšující vnitřní možnosti trhu, tak ho od vás koupí přímo broker a buďto se zajistí u korespondenční banky nebo ho posune na trh. Pod číslem obchodu ale již nebudete vy, nýbrž Saxobank.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

Ale no tak Kavole. Z kontextu tématu diskuze je opravdu jedno, jestli stará volha nebo staré volvo.
A ve tvém případě výzkum i vývoj je také jedno. Nebo se pletu ? Obojí z hlediska IT vyjde nastejno - stále stejná 0

Už končím, zdejší debatu po 15 letech zcela ovládli katastrofové, demagogové a brouci pytlíci zabalení do jednoho . Je to ztráta času a stát se rukojmím krachujících nemám zapotřebí.
Měl jsem pocit, že vám zde můžu přinést velmi slušné typy na vylepšení vašich účtů. Vidím, že vás ten vlastní neúspěch tak pohltil, že už vám záleží jen na tématu - antifanouš.

Tak si tu lžete do chatů, beztak podle ignore vás tu moc lidí nečte.
Je to škoda tohoto chatu, že padl do rukou vám 3 - 4 ""mistrům"".

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

kavole, při všech svatých. To mi řekni, na jakém výzkumu se ty můžeš podílet. Ta analogie je právě můj pohled na zdůvodnění, proč vyrábět nové kusy. Proč nedržet ty staré. Ale to tobě, starému demagogovi nemá cenu vysvětlovat. Takže nejdřív na Mars a pak k Linuxům :-)))

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

Hadříku, já na to asi nemám ten správný filozofický nadhled. Nerozumím ale tomu řekněme časovému pojetí. Na jedné straně se dostáváš v časové ose někam skoro do doby kamenné a slučuješ to do časově bezvýznamného úseku řekněme 10 - 15 let ( současná situace ). To se potom složitě vyhodnocuje správnost aplikací, neboť pokud se předpokládané výsledky nedostaví ani v dohledných třeba 10 letech, tak se nedá říci, že si neměl pravdu. Asi by to chtělo aplikovanou analýzu z hlediska tohoto lidského okamžiku . A hlavně by mě zajímalo, proč se bát růstu, proč na něho hned nahlížet negativně ? Protože několik let na burze spekulujete na pokles ? A vám to přináší pro vás nepochopitelné ztráty ? Samotnou podstatou lidského konání by měl být pokrok a posun. Cesta zpátky může znamenat jenom a pouze jeho konec. Při růstu je stále ještě naděje. Nebo se pletu ?

A to s tím dealerem jsi mě dostal. Tys tu psal, že jsi se původně chtěl zaobírat letectvím. Tak tedy : Vezmu TU-134 a vložím do něj nové motory ( ty úplně změní aerodynamiku a tím celkové chování letadla ve všech, tedy i mezních situacích, což paradoxně může letadlu prospět, protože jeho letové vlastnosti byly více než špatné ). Dále budu neustále doplňovat softwary ( nejdřív je tam ale někam musím instalovat, protože to původní éro s nimi nepočítá ) , vyměním dráty za optická vlákna, gumové hadice za lehčí , nanovlákna atd atd. Pak naučím piloty pracovat s těžkými berany a přidám pár posilovačů do systému apod. Vyměním dřevěné prvky v kabině za odlehčené kovové slitiny, sedačky, odlehčím podvozek, atd. Máš pocit, že je toto správné řešení ve vztahu k přírodě, ekonomii ? Nebude lepší vyvinout nové, bezpečnější úspornější letadlo ? U aut je to podobné. Nechám-li jezdit stará, repasovaná modernizovaná auta nebude ta údržba a mírná modernizace dražší a neekologičtější než vyrobit nový model ? Kdo chce jezdit ve starém a riskovat vlastní bezpečnost, prosím, je to jeho volba.

Omlouvám se vážení, ale nějak vám tu nerozumím. Bude lepší se odmlčet a jít cestou, které rozumím.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

kavol - ne do zrcadla se jsem se nekoukal, neposuzuji vše z vlastního hlediska, jako více méně ty. A jestli chci posuzovat v rámci bezpečnosti i té diskutované ohleduplnosti k přírodě , tak srovnávat starou Volhu s dnešními auty mi fakt přijde jako paranoia nebo spíše demagogie.
A na jakém vývoji se podílíš ? Mám tam na vesmírném výzkumu strýce.


Jen Taku - nějak jsem ztratil kontinuitu ve tvé reakci :-(

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

Takto, tím se tady straší už hodně dlouho. Mě na ZŠ soudružka učitelka učila, že největší zásoby ropy na světě má SSSR a že vystačí na 20 až 30 let. Ani jedno z toho nebyla pravda.
Strašit, psát katastrofické scénáře, to je to nejjednodušší, co si umím představit. To umí i Déža kopáč, co dokončil aj 6. třídu. Tím ale netvrdím, že bychom neměli být k přírodě ohleduplnější a vnímavější.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

kavole, to už je absolutní demagogie.

víc takových a lezeme tu po stromech stále jako opice

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

No, pokud nemáte ""celo hliník"", pak asi v závislosti na míře koroze vám bude klesat i ta míra bezpečnosti. Nebavím se o konstrukčním pokroku.
To , že máte na autě full airbagy a jsou tam od výroby stále stejné, je vysoká míra pravděpodobnosti, že jejich funkčnost už nebude 100% . Ty by se měly měnit jestli se nepletu po 8 letech nebo minimálně překontrolovat.

Co se toho PC týká, tak já ho využívám poněkud více ( žádné hry na něm nehraji ) a můžu 100% říci, že bych mi 10 let starém svoji práci vykonávat nemohl.

Kdybychom se řídili jenom tímto, pak bychom nemohli létat v letadlech na dovolenou ( i ta An-2 stále poměrně bezpečně létá :-) ), či lodí přepravovat osoby a zboží atd. A zase by neměli ve službách co jíst. Je to uzavřený kruh a je třeba se na to tak dívat.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

JenTaku - máš za tento vtip u mě reálnou a velkou jedničku


Chlapi, to s těmi auty je sice fajn, ale jezdit ve 20 let starých autech to taky není zrovna bezpečný. Ono jezdit na 10 let starým PC taky nebude zrovna cool jako jezdit na dovolenou s 10 let starými plavkami taky nemusí dopadnout dobře a jezdit s 20 let starými boby na olympiádě taky těžko , nemyslíte ?

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

:-))))

no jo, když nekonečně dlouhou dobu tvrdíš, že se to otočí, tak to prostě jednou vyjde. A ty se uděláš hrdinou. To, že si mezitím prodělal kalhoty už ale neřekneš.
Stále tu blafeš něco o baronu Prášilovi, mě přijde legrační v kontextu mých nabídek směrem k tobě. To je nejjednodušší, co zvládne i hlupák, jako jsi ty. Realita je ale úplně někde jinde a ty se jí bojíš.

Ps: kdybys viděl do mého účtu, pochopil bys, že emoce v tomto směru žádné nemám. Emoce se naštěstí v mém životě vyskytují úplně někde jinde. Stále mi dokazuješ, že se jako krizový manažer neosvědčuješ. Hledáš chyby v těch druhých, problémy tam kde vůbec nejsou. Ty se asi osvědčuješ coby krizový manažer SPD a štvou tě lidi, které nejsi schopen získat na jejich víru.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

To je velký omyl. Ten kdo má nakoupeno ( živé akcie ) a nemá je na úvěr krachuje pouze na nediverzifikovaném portfoliu. To, že mu klesá hodnota akciového účtu ještě neznamená, že krachuje. Čistý šortař jede v 99% na páku ( jedná se v tomto případě o aktivum ) a pan margin s ním většinou nedojede ani na samotné dno. V současné době se tohoto podkladu hojně využívá pro živení samotného růstu. Jinými slovy tvoje ztráta na šortu v dlouhodobém long trendu dodává zdroje pro růst. Dnes je jim úplně jedno, že jsou některé akcie značně předražené, protože je živý pákový šortaři. Je to jednoduchá matematika. Až ubyde šortařů pod úroveň samovýživy, pak to s velkou pravděpodobností rupne.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

relativ - přesně tak. Jen zaslepený nevidí :-)


JenTaku - v tobě je obrovské množství závisti a zloby. Možná tam hledej důvod svých neúspěchů. To tě jako krizového manažera neučili ?

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

Psal jsem, že se zlatem je to trochu jinak. Je to tzv. kryté aktivum.
Ty jsi zde taky psal několik let, že zlato nahoru a asi po 500 špatných predikcích se to otočilo. Stejně jednou ti vyjde i ten akciový propad. Já nemůžu za to, jak funguje burza. Já ty algoritmy nevymýšlel. Jen se je pokouším identifikovat s jistým zpožděním. Tak se uklidni a vezmi rozum do hrsti. Několik let tu sázíš na propady. Ty ale nechodí každý den. Proto ta burza a samotná podstata akcií nebyla zřízena. Nejvíce zkrachovalců vzešlo ze spekulace propadů nikoliv longařů.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

Ale on žádný významný pohyb nenastal. 100 bodů nepovažuji za neobvyklý pohyb na DJ.

Přečti si wizardovu predikci z pondělka a moji z úterka. Nevím jak ta wizardova, ale ta moje vycházela ze znalosti algoritmu, který je nyní aktuální. Mimochodem jsem tuto situaci predikoval už před 6 týdny, kdy jsem algo identifikoval. Je to zcela nezávislé na jeho tweetech. Ty zbytkové pohyby dělá retail a drobné fondy.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

Běhá to stále podle algoritmů, které vznikly dávno před Trumpem. Toho bych ze současného upíku nevinil. Je to jen taková berlička, že za pohyby na burze můžou jeho tweety

Fórum USA:  10-09 US dlouhá býčí

No ale narazíme na problém daleko větší. Ve výrobě pracuje 60 - 70% práce schopných zaměstnaných lidí na naší planetě. Snížím-li výrobu, nutně se mi postaví do řady nezaměstnaných spoustu lidí od pásu ( opicemi bych je nenazýval ), kteří nemají žádné prac. návyky číšníků, kuchařů, pokojských, kadeřnic, óperek, kosmetiček, atd . Prostě to ani neumí ani k tomu nemají žádný vztah. Je třeba je rekvalifikovat. Za jak dlouho převychováš člověka od pásu na kadeřníka. A to bychom museli možná všichni chodit k holiči obden, aby se všichni rekvalifikovaní uživili. Je to dlouhodobý proces s nejistým koncem. Troufnu si říci, že výsledek nedopadne dobře.

Lidstvo čeká obrovský problém v čase. S příchodem full robotizace a 3D tiskáren a kdo ví, co ještě přijde, co s lidmi, kteří mají spoustu volného času a práce žádná. I ve službách přichází tech. pokrok a šetří se s každou pracovní silou.

Fórum USA:  10-09 US dlouhá býčí

Takto k tomu SP. Pokud to spadne někam k 2100 , tak to stále ještě nebude krize.

Nevím, jestli je v současné době problém v nadvýrobě. Nemám v ruce korektní data. Z toho , co mohu posoudit já, tak se nezdá, že by se vyrábělo na sklad. To je průvodní znak přicházející krize.
Já mám naopak velké obavy ze sílícího tlaku na zvyšování mezd a následně zvyšování všech možných daní. To by mohlo podniky začít ruinovat a lidem z vyšších mezd nezůstává více v peněžence. Takže já spíš vidím větší nebezpečí ve skryté inflaci, byť se dnes všeobecně tvrdí, že spíše hrozí deflace. Falšovaná makrodata pak způsobují chybná rozhodnutí a řešení je potom tisk a tisk.
A obchodní válka USA/Čína mě nechává naprosto klidným.

Fórum USA:  10-09 US dlouhá býčí

To, že po celé planetě zuří války či nepokoje to přeci není nic, co by bylo překvapivé. Někde jsem četl neověřenou informaci, že v době po roce 0 neexistuje den, kdy by všude na Zemi byl mír a klid. Takže tam já nevidím nic, co by mělo být absolutně indikativní ke krizím ev. k té krizi, která má přijít nyní a která se periodicky opakuje s největší pravděpodobností nezávisle na lokálních válkách. Zavírat oči bychom nad tím neměli , ale zároveň vzhledem k našim cílům zde na burze bychom měli reálně vyhodnocovat nebezpečí nikoliv propadat denodenně skepsi. Kdybych měl kvůli kdejakým nebezpečím, které hledám tam, kde ji jiní nevidí, sedět od r. 2010 v šortu na indexech, tak bych už dnes asi neměl na chleba. A to bych asi pak ten diplom z risk managementu reklamoval :-)

Fórum USA:  10-09 US dlouhá býčí

Trošku se v tom ztrácím. Nejdřív krizový manažéř, pak hasič a záchranář. Tak co vlastně teda jsi ?
S tím krizovým manažerem tu něco nesouhlasí. Už dlouhou řadu let tu téměř dnes a denně ( někdy i několikrát ) predikuješ hromy, blesky, krize, flash-crashe, války apod. a ono stále up a up. Tak nevím, buďto jsi na přednáškách nedával pozor nebo je chyba v přednášejícím ?

Fórum USA:  10-09 US dlouhá býčí

Ono to není u nich tak supervýhodné pro široké masy veřejnosti. Jejich zájmovou skupinu netvoří lidi, jako třeba u Saxa ( asi největší broker s vlastní platformou ). Je to Privat Bank úzce specializovaná. Řadu let jsem s nimi byl v pracovním kontaktu. Kdyby byl JenTak precizní, tak se o nich dočte mimo jiné i to, že je to 2. nejúspěšnější banka na světě ve zhodnocení akciového a forexového portfolia svých klientů. Když sem napíšu % zhodnocení , tak se zde pravděpodobně zvedne vlna proti názorů ( jejich klientem se ale nestane ten, co má menší zůstatek na účtě, jež jsem uvedl níže ). Ono je prostě jednodušší rozbíjet, než stavět.


A nyní už k problematice. Zlato je podle mě dost omezeno ve svém růstu dvěma faktory. 1. Konkurenčními cryptoměnami a za 2. tzv. papírovým zlatem.
Došlo-li by k zesplatnění předraženého papírového zlata, tak to položí nejednu banku. Tam si myslím, že to naráží na velký problém, ne-li bublinu. A odhadnout, co to udělá s jeho cenou je hádání z křišťálové koule. Logika věci říká, že pokud to mám zesplatnit a přehnal jsem to s fikcí, pak potřebuju mít tu cenu co nejníž. Ale co je dnes vlastně na burze logické, že jo :-)

Já si dovolím predikovat, že příští krize bude úplně jiná. Bude mělčí a asi to bude rychlý ozdravný proces řízený už nyní známým algoritmem. Pokud ho zde někdo umí definovat, tak ho za to pochválím před plně rozvinutou zástavou a nastoupenou rotou :-)

1 2 37

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+0,591 019,5214.10.19
RMdolu-0,27763,2514.10.19
DJIAdolu-0,1126 787,3614.10.19
NASDAQdolu-0,108 048,6515.10.19
SP500dolu-0,142 966,1514.10.19
DAXdolu-0,2012 486,5614.10.19
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz