Jim Rogers: Eurozóna za své dluhy krutě zaplatí!
Za krizi v eurozóně zaplatíme „krutou cenu“. A to bez ohledu na to, zda se Evropská centrální banka bude angažovat v masivních odkupech dluhopisů, či nikoliv. Pro CNBC to řekl Jim Rogers, uznávaný investor a spoluzakladatel hedgeového fondu Quantum Fund.
„Tihle hoši říkají ty stejné nesmysly už léta. Hra se nezměnila – pro trh je to dobré možná tak na jeden měsíc. Dluh se neustále šplhá výše a výše a časem za to všichni zaplatíme krutou cenu,“ varuje Rogers.
Investor upozorňuje na to, že tržní rally, kterou mnozí vnímají jako vhodnou příležitost pro návrat k rizikovějším aktivům, je pouze krátkodobým obratem. „Pro mě to není příležitost vydělat peníze. Situace pro trhy není dobrá a dlouho se to takto neudrží. Každé tři nebo čtyři měsíce se pořádá summit, kde říkají: Ok hoši, už je všechno dobré. A trhy jdou nahoru,“ řekl Rogers a dodal, že investoři jsou podobnými řečmi už znuděni.
Jim Rogers varuje, čtěte na iPOINT: http://www.ipoint.cz/zpravy/105460211-jim-rogers-eurozona-za-sve-dluhy-krute-zaplati/
Poslední zprávy
- Společnost AbbVie zveřejnila výsledky za 2Q a mírně navýšila výhled očištěného zisku na akcii
31.07. 16:57 Fio - Pražská burza přerušila růstovou sérii
31.07. 16:24 Fio - Mastercard reportoval za 2Q lepší než očekávaný očištěný zisk na akcii
31.07. 16:20 Fio - Americké akcie posilují, reportovaly Microsoft, Meta, Mastercard, CVS a proběhlo IPO Figma
31.07. 16:19 Fio - Projekce hospodaření Erste Group za 2Q 2025
31.07. 15:35 Fio